Šta je novo?

Prodavnica mobilnih - pokude i pohvale

Da ne ispadne pausalna ocena [mada ih u ovoj temi ima dosta]
zovem telefonom media mobil, dobijem info da je 6680 410 E, nakon sat vremena odem do njih ... kazu 430 E ... simpaticno, zar ne !?
PS.
@moderator, da li je ovo OK ?
 
Sa nasim radnjama... katastrofa ljudi. To je sve sto mogu da kazem. Fiskalni racuni su nesto sto nikako ne mozemo ocekivati u zemlji u kojoj Motorola RAZR kosta 2x do 3x manje nego bilo gde u evropi (manje vise to vazi za ostale telefone), telefoni su skinuti sa mreza, kradeni ili pakovani (ovo pogotovo vazi za nokie koje redovno pakuju i uvaljuju kao nove), a u radnjama i dalje mozes videti tipove koji imaju osnovnu skolu, kozne jakne i podsecaju na dizelashe iz slobinog vremena. Dakle, ako neko hoce da kupuje SonyEricsson, najpametnije je da ode u CTShop. CT ima odlicne cene za SE telefone, koji cak i sa porezom budu tek za par procenata skuplji nego u "radnjama", jedino su za Samsung i Nokiu cene jos uvek jake...

Oprez pri kupovini!
 
byMAX totalno se slazem sa tobom. Postoji ona jedna stara izreka "Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari". Ljudi vide cenu i trce odmah u radnju gde je najjeftinije. A manje vise sam siguran da ni u jednoj takvoj radnji nece dobiti telefon koji je regularan i koji ce ih sluziti vise od godinu-dve dana. Bas iz tih razloga sto si ih gore spomenuo.
 
Poslednja izmena:
Da, to sa prodajom pakovanih telefona je standardna stvar,ali nije bas slucaj kod svih radnji,zato kada odlucite da kupite nov aparat trazite od prodavca da vam on stvarno dokaze da je aparat nov i originalan.Ja smatram da vecina njih to nece znati da objasni a da se ne zacrveni,zato obidjite malo vise radni pa se uverite gde su ok telefoni.A i to sa promenama cena je jos uvek aktuelno, i verovatno ste se navikli na takve rabote.To sto prodavci nisu pozavrsavali fakultete kao mozda neki od vas ne znaci da su losi trgovci i da se ne razumeju u nove tehnologije.pozdrav svima.

p.s. zasto je izbrisan moj prvi post???
 
Ne sme da se pita zasto je obrisan post :)

Sve sto se proceni da nije u skladu sa politikom foruma (na kome btw nema demokratije , ne zaboravite to) brise se bez pardona.

Na ovaj moj post ne treba nikakav reply.
 
evo i ja da dam glas za MAGIC LINE u makedonskoj. mislim da je to jedna od retkih radnji koja ima toliko izlozenih telefona i uvek najnovije modele, tj. ne vade ih iz nekih podruma pa sklapaju pred musterijom. kod njih sam kupio 2 telefona i do sad da kucnem u drvo problema nije bilo. meni je kad kupujem fon bitno da radnja ne izgleda ko rupa, a doticna radnja je sredjena do j... a bogami i ribe sto rade nisu za bacanje :))))
 
Evo da se javim i ja.
I ja sam zapucao za BG da kupim mobil sestri za rodjendan - velika reklama, adresa u Knez MIhajlovoj i slicno. Kad ja tamo a ono medjutim. ****** a la Mafijas sedi unutra, same kutije poredjane po radnji a od telefona izlozeni neki odrpani socijalni primerci od 40 eur. Ne vrede ni 25. Tip koga sam usput zvao i pitao dali imaju taj i taj model, lagao da imaju. Kad sam dosao-nemaju. *****i totalni. Bice za 7 dana. Uzmem ja drugi oglas na po strane u halo oglasima, zovnem, daju mi adresu na B.Brdu, Pozeska broj (valjda, ne secam se tacno) 12?... A
Preko puta benzinske pumpe, mislim da je posle McD. Imaju sve, kazu mi cene itd. Ja odem gore, potrosim 45 min. da nadjem tu radnju (neki shoping centar, 3 sprata ispod prizemlja i slicno). Zenska kaze da imaju, al da je nov-laze. Garancija 30 dana (ne bi kupio nesto sa gar. 30 dana ni mrtav). Cena 35-45 eur veca od one koju mi je rekla preko telefona 1,5 sati ranije. Ja popizdim, ona kaze da tako SVI RADE. Puko sam, nabrojo im tursku i sve ostalo po spisku, seo u auto, otisao u Novi Sad, za 20 eur manje kupio telefon sa normalnom garancijom od privatnog lica (ostalo mu je bilo jos 5 meseci), i ko covek popio kafu i kolace, ispricao se sa njim vrativsi se kuci posle ponoci. Otad NIKAD VISE NISTA STO IMA U NS JA NE KUPUJEM U BG A POGOTOVO MOBILNE TELEFONE. To je sve banda nepismena, lazu cim zinu, sve cene u oglasima LAZU, prodaju budzotine kao nove telefone u pakovanju made in Albania i toliko su nevaspitani, bezobrazni i drski da ja nemam komentara na to. Kao da su oni neki bogovi i da ja kod njim bas moram da kupim telefon. Mogu misliti koliko bi mi garancija vredela cak i da sam je dobio.

Mozda ima i postenih firmi ali ja na njih nisam naleteo. Comtrade su OK firma s tim da su cene previsoke.
 
mmanuel je napisao(la):
evo i ja da dam glas za MAGIC LINE u makedonskoj.

Znam tu radnju, jel to ona u kojoj je garancija na telefon 3 meseca?

I ti je ladno preporucujes, molim moderatore da obrisu post usera mmanuel jer ovo sto kaze nije istina :) Ja sam u toj radnji bio prosle godine i lik mi je rekao kolika je garancija i skontao sam o cemu se tu radi..

EDIT: radnja na koju ja mislim je u nekom prolazu sa strane na kojoj je Societe Generale bank, izmedju SE bank i Pizza Hut-a otprilike. Moguce je da postoji jos neka radnja..jer vidim da jos usera preporucuje Magic prodavnicu, s tim sto je neki zovu magic line a neki magic mobile..
 
Poslednja izmena:
GSM PlUS-VRSAC-sigurno ok
 
Hahahahahaaaaa....... LOL

E drugari, ja sve ovo citam i verujem vam SVE !!!!

Sta pricati sta sam sve ja doziveo sa prodavcima mobilnih, pa to je bruka sramota i ispades budala uvek na kraju (bar za podrucje Beograda).
Sad sam skoro slavio rodjendan telefonu koji sam ostavio na servis pre vise od godinu dana !!!! A sta da kazem na to ??? ili sta vi kazete ???
Od fiskalnih racuna nema ni u jednoj prodavnici nista (dobro, bar ne u 95% slucajeva) - fiskalni paragon blok se ne racuna u to (jer su regularni ko sto sam ja Bred Pit).

Moja preporuka vam je da telefon kupite od nekog koga dugo poznajete, i sa jasnom situacijom na sta garancija ide a na sta ne. Ako nemate takvog, ne znam sta da vam kazem, nemam AMA BAS NIKOGA da mogu da preporucim. A znam ih mali milion !

Necu da generalizujem stvari ali kao sto rece jedna starija gospodja u jednoj "renomiranoj" radnji:
Deco ja kad se sa vama pozdravim moram da prebrojim prste na ruci...

Mislim da je sudeci po ovim postovima najbolje telefon kupiti van Beograda (subotica, novi sad...)

Ajd pa nek vas sluzi bas ljubimac.
Arrow
 
Moja devojcica kupuje u nekoj maloj firmi bem li ga neki trzni centar pri knezu. I uvke je pitaju ocesh da ti damo tel u originalnom pakovanju za ovu cenu ili ocesh u nashem pakovanju telefon ispod ruke za 18% manje. Uvek kupi ovu drugu varijantu i do sada nije imala problema. Dobije validni garantni list.
Shto se mene tiche zivim preko puta mobilwooda tako da chim nakupim kintu idem preko da uzmem 6630. Poshto sam onako lagano upoznao tipa koji drzi to videcu jel moze da se prodje ispod zita za 40 i kusur eura manje. Rachun mi tehnichki ne treba a garanciju daju i full pack pa ako moze odlichno a poshto sam blizu nece me mrzeti da predjem preko puta ( verujem da sve radnje imaju telefone ispod zita ) da reklamiram, a umem da budem poprilichno naporan ((;
 
Pre oko dve nedelje sam kupio s65 sa garancijom, racunom i full packom u Infotimu u centru bg-a. Bili su veoma ljubazni nisam dobio nicije kontakte niti slike vec je bio originalno zapakovan sa sve siemens markicom. Tako da sam veoma zadovoljan ni za prosli telefon mi nisu pravili probleme u garantnom roku.
 
jel ovo thread ogranicen samo na bg ili moze malo i iz kragujevca? :)

izvinjavam se sto sam napisao ovoliko, ali ovako nesto se ne srece svaki dan :d

ja sam, kad sam trazio mpx200, hteo da narucim od privatnog lica, posto je slaba vajda traziti u kragujevcu mpx200. i to mi je bio poznanik, sto je jos gore, a i dalje ga znam, mada poucen iskustvom vise nista ne kupujem od njega...

cujemo se mi u petak, kaze narucice telefon i dobice ga u subotu popodne, a mogu da ga uzmem u nedelju prepodne. full paket: punjac, kabal, softver, sluske, 32MB kartica - cena samo 125e??? sav srecan sto sam zavrsio, ni ne razmisljam o onome sto sledi...

zovem ga u subotu da vidim jel dobio - kaze nije stiglo - bice u nedelju, u nedelju je rekao za neki dan, za neki dan je rekao, a ovo citiram :d : "Kad bude, bice povoljno!" :zgran: :zgran:

ja tu odustanem od njega, posto vidim da samo sipa neke lazi - najbolja fora je bila kad sam isao zadnji put kod njega, a on kao zove tog lika da ga pita kad stize i sad glavna fora - prislonio telefon na uvo i "kao" zvoni neko vreme - "ma covek se ne javlja", odgovara, iako je sasvim proziro da broj nije ni okrenuo...

odem posle u servis racunara, za koji se hvalio da je prodao gomilu mpx-ova, da vidim jel oce neko da proda neki, kad ono show - ja sam tamo bio oko 28-29. januara (ne secam se tacnog datuma) - on je njima obecao dva komada po 130e jos pre nove godine i naravno nista nije uradio :d

na kraju odem u neku prodavnicu, covek naruci telefon iz bg-a i dobijem ga istog dana za 145e, mada i tu je bila mucka..... telefon je stigao u kesi, naravno dobio sam u kutiju na kojoj pise "mobile phone" :d, za sluske sam cekao par dana, i na kraju dobio neodgovarajuce, kartice nije bilo, telefon imao neke zaostale poruke prethodnog vlasnika (a kobajagi nov)...

narucena su dva komada, a jedan jedan je imao i problema sa mikrofonom, problem nikad nije sredjen i na kraju je telefon zamenjen za polovnu nokiu 6600, a prodavac se vadio forom, pa kao sad ce biti uskoro, pa sacekaj jos neki dan - uglavnom ista pricao kao i kod onog "privatnika" :d

kad sam video kolko frke je bilo oko nabavke, prosto mi bilo zao da vratim moj telefon zbog toga sto je vec bio koriscen (mada je i dalje imao zastitne folijice) - cisto ako nekoga zanima firma se zove Pronto
:wall:
 
byMaX je napisao(la):
Sa nasim radnjama... katastrofa ljudi. To je sve sto mogu da kazem. Fiskalni racuni su nesto sto nikako ne mozemo ocekivati u zemlji u kojoj Motorola RAZR kosta 2x do 3x manje nego bilo gde u evropi (manje vise to vazi za ostale telefone), telefoni su skinuti sa mreza, kradeni ili pakovani (ovo pogotovo vazi za nokie koje redovno pakuju i uvaljuju kao nove), a u radnjama i dalje mozes videti tipove koji imaju osnovnu skolu, kozne jakne i podsecaju na dizelashe iz slobinog vremena. Dakle, ako neko hoce da kupuje SonyEricsson, najpametnije je da ode u CTShop. CT ima odlicne cene za SE telefone, koji cak i sa porezom budu tek za par procenata skuplji nego u "radnjama", jedino su za Samsung i Nokiu cene jos uvek jake...

Oprez pri kupovini!
Pa, jake su im cene i za SE. Kod njih je W550i 360e, ja sam ga kupio za 270e u balkanskoj, prodavnica se zove MobilKomerc. Telefon je bio u originalnoj kutiji, na kojoj je IMEI isti kao onaj iz telefona. Dobio sam ceo paket: telefon (naravno), punjach, slusalice, josh jednu masku, usb kabl, uputstva i prospekte.Sve zapakovano fabricki - nikad otvarano, cak je i baterija biola odvojeno zapakovana. Inace na kutiji pise "DE", sto ce reci da je za nemacko trziste, pa su i sva uputstva na nemackom :( . Proveravao sam i servisni meni, total talk time: 00:00:00.
Znachi telefon je 100% nov i nije skidan sa mreze. Garancija 15 meseci.
E sad, ovo ne znachi da im je svaki telefon ovakav. Prodavnica je u stvari pola menjacnica, pola prodavnica i nije mi ulivala bas puno poverenja. Mada su momak i devojka bili ljubazni i pristojno su izgledali.
 
e meni kada prave takva sranja,ja kazem da pisem za neki it casopis i pokazem legitimaciju,a ako imam odgovarajucu garanciju ***** ih ko vola.E mene su zezali tako sa maticnom plocom bice danas sutra prekosutra(PERUN COMPUTERS),pa me je lik ubedjivao MA STA TI ZNAS MALI TI SI TO ZEZNO......sve u svemu svi prodavci su isti sa njima tereba ostro
 
mmanuel je napisao(la):
evo i ja da dam glas za MAGIC LINE u makedonskoj. mislim da je to jedna od retkih radnji koja ima toliko izlozenih telefona i uvek najnovije modele, tj. ne vade ih iz nekih podruma pa sklapaju pred musterijom. kod njih sam kupio 2 telefona i do sad da kucnem u drvo problema nije bilo. meni je kad kupujem fon bitno da radnja ne izgleda ko rupa, a doticna radnja je sredjena do j... a bogami i ribe sto rade nisu za bacanje :))))
Jel to tvoja prodavnica ili samo radis tamo? Ala si nahvalio, svaka ti cast, aj svi sad trkom tamo... :-devil-:
 
petkods je napisao(la):
Znam tu radnju, jel to ona u kojoj je garancija na telefon 3 meseca?

I ti je ladno preporucujes, molim moderatore da obrisu post usera mmanuel jer ovo sto kaze nije istina :) Ja sam u toj radnji bio prosle godine i lik mi je rekao kolika je garancija i skontao sam o cemu se tu radi..

EDIT: radnja na koju ja mislim je u nekom prolazu sa strane na kojoj je Societe Generale bank, izmedju SE bank i Pizza Hut-a otprilike. Moguce je da postoji jos neka radnja..jer vidim da jos usera preporucuje Magic prodavnicu, s tim sto je neki zovu magic line a neki magic mobile..

Nije me mrzelo da potrzim garanciju !!! Pise lepo srpskim garancija na hardver i softver-12 meseci !!! Radnja o kojoj ja govorim NIJE U PROLAZU vec u trznom centru u Makedonskoj i zove se MAGIC LINE, a ne Magic Mobil.
I prijatelju, radnja nije moja samo sam njihova musterija (za sada zadovoljna). I ne bih se ni javio da vec nisu pomenuli tu radnju.Kako druge nisi pitao jel njihova radnja???? A i zabole me hocete da potrcite tamo, ja sam samo izneo moje pohvale za njih.Aj pozdrav!!!
 
Veske uzmesh onu flashicu od alkohola i sipash benzin. Odesh da reklamirash i ako ne daju odma novo polako pochnesh da "pishkish" po kancelariji ((((((((((;
Jedan ortak je to uradio. Pali smo na bulju od smejanja. Naravno dobio je u trenutku novi telefon heheh.
 
Od mene sve pohvale za InterCom, kod hotela Moskva.
Kupim k750, daju mi sve sto se i inace dobija u paketu. (osim originalnog pakovanja, ali meni to i nije bitno) Dodjem kuci ukljucim na punjac, nece da puni bateriju!!! (ovo nije tako retka pojava za baterije koje dugo stoje) Odem sledece jutro kod njih, kazem u cemu je stos, odmah dobijem novu bateriju i uz izvinjenje dobijem jedan mobilni gratis! (dobro, dobro, ovo poslednje se nije desilo :) ) Inace, radnja je kako je neko vec pomenuo, "kulturiska".
 
Jel ima neko iskustva sa prodavnicom iz Nikole Spasica 3, zove se Logic shop i redovno je najjeftinija na mobilnom svetu za mnoge modele?
 
Mladen je napisao(la):
Jel ima neko iskustva sa prodavnicom iz Nikole Spasica 3, zove se Logic shop i redovno je najjeftinija na mobilnom svetu za mnoge modele?

pazario sam tamo dva fona (sony i motorolu) i bio sam zadovoljan, doduse nisam morao da ih reklamiram pa neznam kakvi su sa garancijom ali su mi dali full opremu
 
Garancija mora da bude min. 12 meseci, nikako 6. Garancija ne poznaje pojmove "softver" i sl.

To treba da vam bude 1. kriterijum pri kupovini telefona (eliminatorni kriterijum).
 
Mladen je napisao(la):
Jel ima neko iskustva sa prodavnicom iz Nikole Spasica 3, zove se Logic shop i redovno je najjeftinija na mobilnom svetu za mnoge modele?
Pazi kad sam sad hteo da postavim isto pitanje :D :D :D
Jel imao neko iskustvo sa njima sto se tice reklamacije?
 
Logic Shop daje garanciju od 6 meseci na "hardver" i "softver" (provereno pre neki dan kod njih,na licu mesta), tako da sam mobilni kupio u Media Mobil-u (takodje pre nekoliko dana), vodjen preporukama sa ovog foruma i time sto je decko koji radi tamo rekao da daju garanciju od 12 meseci na ceo aparat (ovo mi je bilo jako bitno). Medjutim, po kupovini aparata video sam da u garantnom listu stoje i neke druge odrednice koje mi se nisu dopale (tipa da garancija ne vazi na displej, tastaturu i jos neke stvari), tako da se nadam da necu biti u prilici da proveravam sve to.
Inace, aparat sam dobio u generickom pakovanju, sa generickim punjacem i generickim uputstvom na srpskom jeziku.
Pozdrav
P.S. Ne radim ni za jednu firmu, i iza svega napisanog stojim u potpunosti.
 
Posle svega napisanog treba zaista biti woona i kupovati telefon u ilegalnim prodavnicama, bez fiskalnog racuna kutije i prave garancije. Ja ne vidim zbog cega bih rizikovao i zato sam se odlucio da kupim originalni telefon koji jeste skuplji ali zato znam sta sam kupio.

Uostalom, nisam bogat da kupujem jeftino.

P.S. Prijavio bih svaku prodavnicu koja ne izdaje racun Mladji, a bilo bi sjajno kada bi se svest ljudi podigla na taj nivo da svako neizdavanje fiskalnog racuna bude ispraceno pozivom trzisnim inspektorima. I da se konacno zavede zakon u ovu zemlju...
 
Ja sam svojevremeno kupio telefon u logic shopu , imao je problema sa baterijom , kratko je trajala, kad sam dosao da reklamiram na licu mesta su mi dali novu bateriju. Takodje drugar nije bio zadovoljan telefonom koji je kupio u logicu , vratio je nazad fon i uzeo pare.
Sasvim su korektni.
 
Ja stvarno dosta cesto menjam mobilne , i kupovao sam zaista na raznim mestima, Ali sada gomila njih se ponasa kao dzukele i izuzetno su neprijatni a ne samo neljubazni .
Najvise su mi se dopali ovi ljudi iz Interkoma kod hotela Moskva ! Izuzetno su ljubazni i uvek hoce da ti izadju u susret ako ima bilo kakvih problema ... da ih ne ureknem . I najvaznije daju garanciju na 12 meseci , jer su sada svi poceli da daju na 6 meseci i manje.
Samo da kazem da ima jedna prodavnica u Cumicevom sokacetu na spratu koja je ubedljivo najgora , i nju treba zaobilaziti u sirokom luku jer njihovu garanciju mozete da zaboravite , desilo mi se , doduse pre par godina, da sam otisao da se zalim i taj lik mi je uzeo mobilni i poceo da se dere na mene i nekoliko puta mu je moj mobilni ispadao iz ruke na sto u toku svog dranja , kako sam trebao odmah da reagujem kako to sto ja trazim ne podleze garanciji, kako je taj lik sto mi je prodao mobilni nov radnik pa nije znao da taj telefon nema ono sto ja trazim nego je nasumice rakao :" Ma brate ima sve "
tek kad mu je zapreceno da cemo mu dovesti inspekciju u radnju onda je pristao da zameni mobilni, sa komentarom : " Ali samo da znate da ja mogu sa svima da se nosim " ...
I tako se odneo sam sa sobom !

Nemojte stedeti 10 evra da bi kupili mobilni jeftinije jer sutradan cete proci mnogo skuplje !
Moj glas za Interkom ! Pozdrav
 
Ne znam sta da ti kazem, sve zavisi od modela do modela telefona. Kod nekih jeftinijih razlika izmedju "original" i "fake" telefona iznosi procentualno i do skoro 100%. Onima kojima je budzet ogranicen to svakako znaci vise nego bilo koji drugi razlog. Stvar postaje interesantnija kako cene telefona rastu. Procentualno se ta razlika smanjuje do te mere da tih nekoliko desetina evra vise se kompenzuju valjanom garancijom, verovatno i nekom dodatnom opremom, tako da tu vec stvarno nema dileme sta kupiti.
Pozdrav
P.S. Zasto u prodavnicama mobilnih preferiraju evre kao sredstvo placanja? Zar nije zvanicno sredstvo placanja jos uvek dinar? Pitam zato jer sam u dve radnje prisustvovao kupovinama mobilnih gde su kupci placali iskljucivo evrima i nisu dobijali fiskalne racune, vec one blok racune.
 
DiSLOcAtEd je napisao(la):
P.S. Zasto u prodavnicama mobilnih preferiraju evre kao sredstvo placanja? Zar nije zvanicno sredstvo placanja jos uvek dinar? Pitam zato jer sam u dve radnje prisustvovao kupovinama mobilnih gde su kupci placali iskljucivo evrima i nisu dobijali fiskalne racune, vec one blok racune.

Zato sto imaju veze u muriji, pa im nije frka, a polovina ih je koji se tim poslom dodatno bave pored rada u sluzbi
:D

Meni je prodavnica u TC milenijumu media mobil sasvim korektna, ima stvarno bednih radnjica u kojima nema izlozenih telefona nego narucujes sta da ti donesu da pogledas, naravno samo ako si kupac.... Za parenje ociju imas internet.... :D :D :D :D :D :D
 
ja sam kupio 2 telefona u BGD-u a inace sam iz NS-a i oba su (koincidencija) crkla softverski... e sad, jedan nije hteo da ga sredi dk ne platim 5e... kao 15 bi bilo inace ali posto imam garanciju onda 5e! ne znam kako se zovu, verovatno i ne postoje vise... mislim da je ulica Nemanjina ako je ta sto ide ravno od z.stanice uzbrdo ako se ne varam, preko puta hotela jugoslavija kao neki trzni centar... eto, mozda sam nalupao ulice, hotele itd. trzni centar vazdusnom linijom 100m od z.stanice...uzas!
a drugi su mirno i prijateljski za 0e popravili stvar za 15min....
 
Nazad
Vrh Dno