Šta je novo?

Prodavnica mobilnih - pokude i pohvale

Moze biti, ali za tu razliku u ceni, te legalne prodavnice bi trebale da ti kao kupcu u svakom trenutku maksimalno izadju u susret (ljubaznost se valjda podrazumeva), a ne da i tamo treba da se cimas i natezes ne bi li "isterao stvari na cistac" :) Ne kazem ja da su sve te prodavnice takve, ali i na ovom i na drugim nasim forumima moze se videti dosta primera raznoraznih problema koje su ljudi imali upravo sa tim maloprodajama, a i ja licno znam par ljudi sa slicnim negativnim iskustvima... Ja sam uvek raspolozen da platim vise (ne bas duplo vise ;) )a da zauzvrat dobijem bolju uslugu i garanciju, ali nazalosto, kupovina u "legalnoj" radnji ti to ne garantuje bas svaki put....

Ne znam da li su cene na mobilnom svetu aktuelne ali po njima Mobis koji bi trebao da prodaje legalno uvezene telefone ima cene neznatno vece bar za Nokiu. Inace ima zavlacenja po legalnim radnjama ali ako se ozbiljno postavis nema sanse da ne ispostuju garanciju.
 
Hmmm...
slusaj najpametnije clana, i najiskusnijeg u legalnim radnjama.

Hmmm... A da pojasnis ti to malo? :trust:

Ne znam da li su cene na mobilnom svetu aktuelne ali po njima Mobis koji bi trebao da prodaje legalno uvezene telefone ima cene neznatno vece bar za Nokiu. Inace ima zavlacenja po legalnim radnjama ali ako se ozbiljno postavis nema sanse da ne ispostuju garanciju.

Pravo da ti kazem nisam u skorije vreme kupovao nov mob pa zaista nemam pojma koje su aktuelne cene, ali npr moj kolega je imao raznih problema upravo sa Mobis-om...E sad, mozda se njemu bas tako zalomilo, al` ko zna... Ja npr trenutno imam 2 SE telefona iz CT-a i 1 Nokiu iz Alpha Copy-a ali se iskreno nadam da necu doci u situaciju da iskusim kakvi bi bili u slucaju neke reklamacije :) A silno bi me obradovalo da se zavlacenja i natezanja i po legalnim radnjama svedu na minimalni minimum minimuma :D:)
 
to za skuplje radnje a bolju uslugu nije bash tachno
evo mog iskustva
radnja je SHOP&SERVICE
imaju radnju u ustanichkoj 128 i ruzveltovoj 1

"kupila moja keva mob pre nekog vremena
zhena obzirom da se ne razume kupi telefon u radnji
u kojoj je 30 % skuplji misleci da je kvalitetniji

dosad je je ishao u servis jedno 6 puta
dakle vishe je bio u servisu nego shto je sluzhio svrsi
to je problem jer ne zhivimo u beogradu
i smor mi je svakih 10 dana da idem u beograd pa mi kazhu dodji sutra
pa ja dodjem a ono nije gotov itd.

poslednji put je ishao na servis
oni ga valjda fleshnuli
i kad se vratih nije neshto hardverski radilo
dakle na servisu je to zeznuto nema boga da je bilo drugachije

ja se pojavljujem opet i oni me otkache kao nije gazda tu
svi su na odmoru a drugi kolega je radio mob, ne taj koji je trenutno tu
da ja dodjem za dve nedelje
(odlazhu da mi ostane manje od 45 dana do kraja garancije da me otkache)
nadalje izuzetno neljubazni, bukvalno sam se osetjao krivim shto sam doshao
inache sam malo mirniji "


i


"nashao sam broj telefona od gazde
i zvao i njega
pa mi je on objasnio kako sam ja problematichna mushterija

pa ako se kupi proizvod koji je skuplji neg u drugim radnjama
i pokvari se 5 puta u par meseci a koristi ga starija zhena
iskljuchivo za zvanje i chitanje poruka
gde pritom njih vezuje garancija a oni zakeraju

pre bi bilo da je proizvod smetje a oni lopovi
nego da sam ja problematichna mushterija
"

...

"prihvatishe telefon i popravishe taj hardverski problem
al ga drzhali kod sebe par dana

ali sad je izuzetno spor
i ne prihvata nijedno podeshavanje
tipa namesti mu se drugo zvono i on vratja na default
netje da poshalje nit primi sms itd
i neshto su zeznuli onaj prorez gde se gurne microkartica
netje da shklocne a ne prihvati je
pa kad se stavi ne mozhe da se izvuche

choveche koliko su tuzhni ne mogu da verujem
netju vishe da idem bedni su mi
kupitju kevi drugi telefon
u drugoj radnji i resheno"

i menjan serijski imei broj sad videh tek ovo
 
Otprilike... deseterac.
 
nope
to su tri spojena posta mog iskustva sa izuzetno neprofesionalnom firmom
chisto da se neko ne navuche kao ja
 
Aj ga onda "profesionalno" formatiraj kako dolikuje pismenom forumu, pa ćemo da editujemo i zamenimo.
Enter ne moraš lupati kad misliš da si stigao do kraja reda tu gde kucaš tekst :)
 
Poslednja izmena:
sve u svemu

kupljen telefon za mamu, za cenu 30% vetju od drugih firmi
jer je keva smatrala da chim je skuplja bolja je usluga itd
(nisam se bunio jer za nju je telefon njen je i izbor)

telefon se 5-6 puta kvario u garnatnom roku
i provodio vishe vremena u servisu nego u funkciji

kad se pojavim u servisu bukvalno se osetjam krivim shto sam im dao pare
jer me nazivaju bezobraznim i problematichnom mushterijom

chekaj ako ja neshto kupim i to posle 15 dana ne radi
a koristi ga 45godishnja zhena samo da se javi na poziv
dal sam ja problematichan il ti valjash smetje?

pored toga milion izuzetno ruzhnih i kaubojskih scena
radnja SHOP&SERVICE
imaju radnje u ustanichkoj 128 i ruzveltovoj 1
 
Jos jedno lose iskustvo sa Mobitrend-om. Kupio sam pre oko godinu i po dana SE Z800i koji je posle mesec dana poceo da gubi mrezu pa sam ga odneo na servis. Zavlacili su me 40 dana i pritom su me setali od radnje na Bulevaru kralja Aleksandra do radnje na Zelenom Vencu 5 puta. Na kraju kad sam im zapretio inspekcijom odjednom je sve bilo u redu i dobio sam svoj telefon nazad. Lik koji radi u radnji na Bulevaru je vecj na prvi pogled teska mutljavina a SE je posle jos nekoliko meseci crkao ponovo ali posto je garancija bila 6 meseci...
 
Mislim da je zakonska garancija na takvu vrstu uređaja ako imaš bilo kakav dokaz o datumu kupovine (makar i ta garancija od 6m) zapravo godinu dana. Garancija ne može da bude starija od zakona nikad, tako da mislim da si mogao i taj deo priče da regulišeš, takođe sa još jednom pretnjom na temu inspekcije.

Neka me neko ispravi ako grešim.
 
Moje iskustvo sa firmom Intercom. Oko nove godine kupio sam kod njih SE W950i koji je pre nekih mesec dana poceo da blokira. Zvao ih, poslao na servis pre mesec dana i telefon je i dalje kod njih. Navodno cekaju neki deo. Najgore mi je sto kod njih ne mozes da se cujes direktno sa serviserom, nego se javljaju ovi iz prodavnice, pa zovu servis, pa onda prenesu sta je receno u servisu, a to obicno bude "jos nije popravljen, javicemo vam kad bude". I ta prica traje vec mesec dana, uopste i ne znam sta je sa telefonom. Cekam da istekne zakonski rok od 45 dana, pa onda dizem frku, nadam se da nece biti potrebe za tim....
 
Aj ga onda "profesionalno" formatiraj kako dolikuje pismenom forumu, pa ćemo da editujemo i zamenimo.
Enter ne moraš lupati kad misliš da si stigao do kraja reda tu gde kucaš tekst :)

Sta fali :) - `ladno bi moglo da prodje k`o haiku poezija.

"choveche koliko su tuzhni ne mogu da verujem
netju vishe da idem bedni su mi
kupitju kevi drugi telefon
u drugoj radnji i resheno

i menjan serijski imei broj sad videh tek ovo"


***

Inace, super info daredevilboy. Nadam se da si citao ovaj trid http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=119544
 
Poslednja izmena:
jesam
ali nisam tip choveka koji tje sad s snjima da se drnda
kad vidim da sam jedan od 300 koje je zajebao

"ne nadmetji se nikad sa budalom, dobitje te na iskustvo."
 
Moje iskustvo sa firmom Intercom. Oko nove godine kupio sam kod njih SE W950i koji je pre nekih mesec dana poceo da blokira. Zvao ih, poslao na servis pre mesec dana i telefon je i dalje kod njih. Navodno cekaju neki deo. Najgore mi je sto kod njih ne mozes da se cujes direktno sa serviserom, nego se javljaju ovi iz prodavnice, pa zovu servis, pa onda prenesu sta je receno u servisu, a to obicno bude "jos nije popravljen, javicemo vam kad bude". I ta prica traje vec mesec dana, uopste i ne znam sta je sa telefonom. Cekam da istekne zakonski rok od 45 dana, pa onda dizem frku, nadam se da nece biti potrebe za tim....

I dalje nista. Posle mesec dana koliko je telefon bio u servisu, vratili mi ga, kao popravljen. Kad ono isto blokira kao pre. A rekao sam im da pre slanja telefon ubace karticu i provere da ne blokira. Vratim ga ponovo u servis i u razgovoru sa radnikom saznam da su serviseri pokusali da ga flesuju "ali nije izgleda do toga." Ja nisam mogao da verujem, mesec dana mi drzali telefon da bi ga flesovali, a zna se da je za flesovanje potrebno sat vremena max. Kazem ok, mesec dana je bio tel kod vas imate fore jos 15 dana pa vam istice zakonski rok od 45 dana. Kad ce oni, "a ne gospodine, vama je telefon vracen, ponovo pocinje rok od 45 dana" !!!! Tako ispada da mogu da mi ga salju na svakih mesec dana dok ne istekne garancija.

Dzaba Intercom daje godinu dana garancije kad je ne ispostuju kad zatreba, a zbog tih god dana sam javise i kupio tel kod njih. Sad se pokazalo da je godinu dana samo sarena laza :trust:
 
Mesec dana je prilično dug period. Imaš pravo na produžetak garancije, jer Zakon o obligacionim odnosima kaže:
Produženje garantnog roka

Član 503

(1) U slučaju manje opravke, garantni rok se produžava onoliko koliko je kupac bio lišen upotrebe stvari.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnog funkcionisanja izvršena zamena stvari ili njena bitna opravka, garantni rok počinje teći ponovo od zamene, odnosno od vraćanja opravljene stvari.

(3) Ako je zamenjen ili bitno opravljen samo neki deo stvari, garantni rok počinje teći ponovo samo za taj deo.

Nadam se da imaš fiskalni račun i garanciju. Zovi tržišnu inspekciju, objasni stvar i sa inspektorom idi u radnju da ti zamene za drugi primerak I, kako citirani zakon kaže, traži garanciju ispočetka. Posle takvog šikaniranja za telefon od 300e, nemoj da pristaješ na ništa manje.
 
I dalje nista. Posle mesec dana koliko je telefon bio u servisu, vratili mi ga, kao popravljen. Kad ono isto blokira kao pre. A rekao sam im da pre slanja telefon ubace karticu i provere da ne blokira. Vratim ga ponovo u servis i u razgovoru sa radnikom saznam da su serviseri pokusali da ga flesuju "ali nije izgleda do toga." Ja nisam mogao da verujem, mesec dana mi drzali telefon da bi ga flesovali, a zna se da je za flesovanje potrebno sat vremena max. Kazem ok, mesec dana je bio tel kod vas imate fore jos 15 dana pa vam istice zakonski rok od 45 dana. Kad ce oni, "a ne gospodine, vama je telefon vracen, ponovo pocinje rok od 45 dana" !!!! Tako ispada da mogu da mi ga salju na svakih mesec dana dok ne istekne garancija.

Dzaba Intercom daje godinu dana garancije kad je ne ispostuju kad zatreba, a zbog tih god dana sam javise i kupio tel kod njih. Sad se pokazalo da je godinu dana samo sarena laza :trust:

Trebao si da im zoves Trzisnu, zato sto su ti vratili neispravan telefon posle reklamacije. Po zakonu, ako nisu u stanju da ga poprave, duzni su da ti daju drugi. Dakle, ne smeju da ti vrate taj, koji i dalje ima istu falinku. to sto oni nisu znal ida ga poprave, to nije tvoj problem. Onda su trebal ida ti daju drugi, koji radi. Tako da sada probaj telefon, pa ukoliko se desava isto, zovi Trzisnu.
 
Vidim da je neko već pitao, ali niko nije odgovorio... Ima li neko iskustva sa Viktor Mob radnjom?
 
Poslednja izmena:
Imam ja... onako. Nis' posebno, nisu za neko generalno izbegavanje, ali ni za preporuku.
Kupio sam W910 kod njih pre nekih godinu dana, bili su najbolja ponuda u tom trenutku po mobilnomsvetu (a i jedini koji su imali W910). Nije bilo onog M2 citaca kartica (to su prodavali odvojeno), CD sam dobio od drugog modela, M2 kartica "ide" u kapacitetu od mizernih 64MB (kao sto je bio, u tom trenutku, slucaj i u Intercom-u)... ali nisu imali nijednu od 64MB u radnji, pa mi rekose "kuca casti", izvukose jednu od 256 iz nekog drugog telefona i dadose mi. Velikodusna kuca.
Sluske su bile normalan model koji ide uz njega, tj. HPM-70 (naslusao sam se nekih prica da su po nekim radnjama uvaljivali one losije, HPM-60).

Fon skidan sa mreze, standardno... doduse, bez ikakvih oznaka na njemu samom ili u softveru (to ne podnosim)... nakon nekog vremena, ima sam problem sa iznenadnim restartovanjem (sam od sebe), sto je bio ne tako redak problem sa ovim modelom i izvesnom verzijom firmvera... odneto na reklamaciju, preflesovase to i zavrsise za par dana (naravno, nisu se setili da se jave, iako su rekli da ce to uraditi kada bude gotovo, vec sam ja zvao nakon nekih 10-ak dana, te mi je receno "gotovo je to, jos pre 5 dana").
 
Viktor mob, oktobar 2008. Zvao ih za Nokia 3120, ima crna, ima bela, cena 94xx dinara. Pitam ko zastupa garanciju. I mi i uvoznik. Malo me zbunilo ovo "both", ali sat kasnije sam prolazio pored i svratim da uzmem mob. Na polici stoji beli, cena 11xxx. Kako? Zašto? Ne, ne to je stara cena, ništa se nije menjalo. Kažem da sam zvao telefonom...aaaaa....t mora da si traćio crni....dobro? E, čekaj malo....gleda neke papire i kaže 97xx. Zašto tolika razlika u ceni? Beli su ređi. Reko' ajde, nije problem, može, daj mi crni. Magacioner je izašao, a magacin je u drugoj zgradi (zašto?!), jel ti problem da sačekaš 5 min. Ajde, sačekam. Dok sam čekao, kažem za koga mi je potreban telefon i da mi je zato bitan srpski.....e, pa crni nema srpski...vidim o čemu se radi, a reko' garancija? Na crni samo preko nas.

Sat kasnije svratim u Mobis i uzmem telefon za 10400, ako se dobro sećam.

Novembar 2008, pozovem ih za E71, pitam koja je tastatura i ko zastupa garanciju, nije mi spustio slušalicu, ali nije bilo ni daleko. Otprilike je bilo, koga briga kakva je tastatura i prodavnica zastupa garanciju.

Nisam ništa kupio, pa nisu ni mogli da me oštete, ali bez obzira što su mi najbliža prodavnica mobilnih telefona, mislim da ih više nikada neću zvati, niti ići kod njih. Ili bar nekoliko meseci.
 
Pa to je i meni zasmetalo. Tražim plavu Nokiu 5320 i u ovom trenutku je za nepoverovati da je jedino oni imaju u gradu. Crvenih ima koliko hoćeš, ali plavih nikako. Pitam kolika je garancija, kažu godinu dana. Pitam da li je od uvoznika, a oni kažu:"mi uvozimo gospodine" ??? Odem tamo, telefon naravno nije u originalnom pakovanju. Dvoumio se malo da li da uzmem ili ne i na kraju odustanem, odnosno za malo je falilo da kupim ali srećom ili ne nemaju čitač kartica u radnji a ja nisam imao keš. :)
Elem, ne mogu da kažem nikakav utisak o njima, jednostavno sam nepoverljiv jer sam imao i ja loših iskustava sa telefonima skidanim sa mreže, dekodiranim, flešovanim i tako dalje... U principu, rešio sam da odustanem od kupovine kod njih i sad čekam da se negde u gradu pojavi regularan telefon u plavoj boji. Mada, troje ljudi je kupilo razne telefone dok sam ja isprobavao i dvoumio se. Pošto vidim da postoje već nekoliko godina i da su prometni može biti da su fer ali i ne mora da znači. Ja ipak, kao što rekoh, poučen lošim iskustvima čekam da se negde pojavi telefon koji će imati garanciju od zvaničnog uvoznika.
 
Pa to je i meni zasmetalo. Tražim plavu Nokiu 5320 i u ovom trenutku je za nepoverovati da je jedino oni imaju u gradu. Crvenih ima koliko hoćeš, ali plavih nikako. Pitam kolika je garancija, kažu godinu dana. Pitam da li je od uvoznika, a oni kažu:"mi uvozimo gospodine" ??? Odem tamo, telefon naravno nije u originalnom pakovanju.
"Mi uvozimo"... sta bre vi uvozite!?! :mad:
Uvoze, al' po dzepovima i torbama...

BTW, ja sam dobio garanciju od 6 meseci.


P.S. Takodje, prilicno sam siguran da tamo vise nikada necu uci. Pa sve i da postanu legalisti veci od Kostunice.
 
"Mi uvozimo"... sta bre vi uvozite!?! :mad:
Uvoze, al' po dzepovima i torbama...

BTW, ja sam dobio garanciju od 6 meseci.


P.S. Takodje, prilicno sam siguran da tamo vise nikada necu uci. Pa sve i da postanu legalisti veci od Kostunice.

Tebi vidli potpis pa odma na pola garancija :p
 
Pa normalno da se `vataju za glavu kad im tamo prckas, cackas, rovaris, trazis da testiras monitore na licu mesta i imas slicne "nestandardne akcije i zahteve" :D;):p
 
Molim lepo, ja necu mrtve pixele i backlight bleeding! :p
 
Poslednja izmena:
Ljudi kakva je firma Handy posto planiram tamo oko 5-6 maja. kad stigne plata da uzmem Nokiju 5800???
 
Mene zanima kakva vi imate iskustva sa kupovinom iz malih oglasa na mobilnom svetu? Jurim mob vec desetak dana a posto u Krusevcu ili imam ne daj boze cene ili polovicnu opremu odlucio sam da kupim polovni (jelte ispaci mi jeftinije) i to preko oglasa.

Posto je na mob svetu najveca ponuda zovema kao sasav ali svi zvuce kao neki prevaranti. Oce da salje ali kad ponudim da dodjem kod njega odmah kao nesto izmislja i ne moze. Ili su lazni oglasi ili ne salju ono sto napisu u oglasima... Ima li neko iskustva sa kupovinom na slepo?
 
Nazad
Vrh Dno