Šta je novo?

Prodavnica mobilnih - pokude i pohvale

marek

Čuven
Učlanjen(a)
25.01.2002
Poruke
154
Poena
619
Vidim da mnogi imaju losa iskustva sa mnogim prodavnicama mobilnih u gradu, mozda ne bi bilo lose da se postavi tema gde ce ljudi javljati sta im se lose i gde desilo.
Mnogima se gluposti desavaju a o tome se cuti.
Pomozite sebi i drugima.
Pozdrav
 
Ja smatram da postoji mozda 5% normalnih prodavnica u gradu koje prodaju mobilne telefone. Ostale su.... :smash: jezivo... pazi, odes u radnju i "prodavac" za koga vidis da je blaga varijanta mafijasa/prevaranta ti vadi neki tamo levi telefon iz neke tamo fioke za koji naravno kaze da je poslednji, za kutiju ti daje neki tamo smesan karton koji je verovatno kupio na buvljaku i jos te ubedjuje kako ti nemas pojma i da deo opreme koji mu trazis uopste ne ide sa tim telefonom (na primer USB kabl u mom slucaju). Naravno, u radnji telefona ni od korova jer su svi negde ispod tezge.

Onda lepo udjes u drugu radnju gde su cene ~20 evra skuplje, telefoni lepo izlozeni na staklenim policama, vidis da je radnja PRAVA, daju ti kulturno racun, garanciju, SVE moguce i nemoguce Nokijine papire koji dolaze u ORIGINALNOJ kutiji i naravno, dobijes SVU opremu u koju naravno spadaju USB kabl i slusalice i vizit kartu servisa koji radi za njih

Tako sam ja uradio i vise sam nego zadovoljan. E sad' , necu da generalzujem, to mozda ne mora nista da znaci, ali ja vise volim da kupujem u kulturnim radnjama koje izgledaju ozbiljno i ako bih mogao tako da se izrazim "fensi" . Mozda je to sve u stvari ista roba (verovatno da jeste) ali ja jednostavno sam jaaaako skeptican kada kupujem nesto sto je iole skuplje, posebno telefon od ~30 evra tako da mi mnogo znaci utisak o prodavnici generalno. Mogu da ti dam primer radnje u kojoj sam ja kupio telefon i radnje gde mi se desilo ovo prvo pa da uporedis ali ne bih da reklamiram. Eto koliko je vazno imati lepu radnju - to sto nema izlozenih telefona u nekoj radnji mi momentalno ukazuje na neku mucku.
 
Nisam mislio na to, jer te varijante su 90% radnji da covek izgleda ko mafijas itd. ali ja imam dosta prijatnih iskustava sa takvim ljudim sto im ide u prilog ali imam i losih, pa kad bi prijavljivali neke drugi ne bi kupovali kod njih.
 
evo da se javim sa konkretnim primerom firme za black listu - COMTRADE,za telefone koji su tehnoloski prevazidjeni traze 5X vise nego na ostalim mestima uz pricu o legalnosti aparata....buahahahahahha
 
to sto neko ima cenu koja se tebi ne svidja ne znaci da firma ide na black listu. za black listu su firme koje imaju los odnos prema kupcu, ne resavaju reklamacije koje bi trebali, uvaljuju polovne telefone i sl.
 
Poslednja izmena:
bogami po meni kao i po flojdu su za crnu listu :D

secikese
 
Dosad najlošiju prodavnicu video sam u podzemnom kod Vuka (pre jedno godinu i kusur dana, nisam zapamtio kako se zove a i ne znam postoji li još - bolje da i ne postoji)...
Zapucao sam do njih iz NS-a zbog nabudžene reklame i ekstra povoljnih cena (tražio sam Nokiu 3660). Na kraju se ispostavilo da je to neka čudna radnja, prepuna postera telefona, ali bez ijednog izloženog u radnji??
Pitaš za neki telefon, sav u čudu gledaš okolo, a momak iz radnje zove nekog mobilnim i kaže da će ga sad doneti, ako sam ozbiljan kupac?? Na kraju se ispostavilo da dotični telefon i nemaju, nego da treba ostaviti kaparu i čekati dve nedelje!!? Vrhunac bezobrazluka!
Sav besan otišao sam da tražim po gradu ima li negde još taj fon (imao sam spisak sa prodavnicama koje su se reklamirale i nudile taj model). Nijedna ga nije imala, svuda uglavnom ista priča. Poručiš pa čekaš, a cene mnogo veće nego u reklamama.
Na kraju sam totalno popizdeo i besan kao ris vratio se u NS i otišao pravo u radnju gde sam pre nekoliko dana merkao 3650 (zinulo mi ...e na bolji displej kod 3660) i pazario je bez reči. Do danas me savršeno služi...
BG prodavnice (mobilnih telefona) me neće skoro videti...
Samo mi je žao što nisam upamtio ime one prazne prodavnice...
 
Poslednja izmena:
Pazi kad i ja imam indenticnu pricu za 3650. Iz NS otisao u neku prodavnicu zbog nabudzene reklame i povoljne cene, kod Knez Mihajlove, kad tamo neki mafijas, umalo da me bije sto sam pitao koja je verzija softvera, pitao za garanciju kad ono 1 mesec na software, a na hardware nema. Ja se nasmejao a on se izderao nevidjeno dok sam izlazio! Udjem u jos par radnji tamo skoro indenticna situacija. Ja se lepo vratim u NS otisao kod Pedje (tehnomobil) i kupio telefon bas kakav sam hteo (i prava garancija od 1 godine na SVE) za 10e vise, dobio i sok :) To je bilo pre oko 1,5 godine. Fon radi strava, garanciju nisam koristio.

Znaci, vise u BG da kupim nema sanse, sve sami prevaranti i lopuze sa firmama od danas do sutra i garancijama do juce.

To je moje iskustvo i misljenje....
 
Ja i burazer smo promeniki dosta telefona, iz dosta razlicitih radnji, a ja sam inace i upoznao par vlasnika nekih prodavnica, tako da cu vam reci sledece :
1. Vecina radnji za mobilne telefone menja vlasnike vrlo cesto tako da u slucaju nekog kvara oni vise ne odgovaraju.
2. Vise od 50% telefona na nasem trzistu se nabavlja po sistemu macka u dzaku ja tebi soma evra ti meni dzak novih telefona od preko
3. Ovi telefoni pomenuti pod 2. ne moraju biti novi
4. Najcesce ih radnja krije(mobilne) jer nisu prijavljeni i od toga imaju veci profit.
Inace na crno listu obavezno stavite Mobstar(2,3,4) i Mobtrend, iz Beograda(1,2,3,4)
 
Telekom+ u Palati Beograd.
Nokai telefoni su im uvek balgo jeftiniji, ali su baterije bez holograma (ne proalze sertifikaciju na sajtu, jer nema tog broja za proveru) i uglavnom drze dosta krace. handsfree-jevi koje daju su od uzasno tvrde plastike (ja sam jedan slomio posle 2-3 kacenja), a garancija je 6 meseci i obuhvata ceo telefon (to je boldovano) OSIM flet kablova, baterije, punjaca, tastature, ekrana i zaboravih cega jos.

Garancija se ne prihavta ako je telfon bio izlozen uticaju vlage, toplote i vibracija. Da, svi noviji modeli imaju mogucnost vibriranja umesto zvona :)
 
velkod je napisao(la):
to sto neko ima cenu koja se tebi ne svidja ne znaci da firma ide na black listu. za black listu su firme koje imaju los odnos prema kupcu, ne resavaju reklamacije koje bi trebali, uvaljuju polovne telefone i sl.
moj post je vise bio saljiv,zar treba svaki put da stavim smajli da bi to bilo jasno....inace imam negativno misljenje o comtrade-u zbog njihove politike cena,koliko su usluzni i kako se ponasaju prilikom kvara aparata nemam pojma(treba prvo da poludim pa da kupim telefon kod njih,zatim isti da mi se pokvari...verovatnoca je 1 promil)
sto se tice ostalih prodavaca i tih nazovi radnji(barem 90%),to treba lepo u zatvor jer je u pitanju najobicnija prevara,kupis nesto sto treba da je novo i onda dobijes garanciju koja na vazi na bilo koji deo telefona....a ne znam ni jednu radnju koja ima normalne garantne uslove,uz normalnu cenu naravno
 
Moze li nekakva losa iskustva/firme i za NS, da cujemo?
 
Pa pokretana je ova tema pre jedno godinu dana i dosli smo do zakljuchka da uvek moze da se javi konkurencija i da ocrni nekog ko dobro i posteno posluje pa smo odustali od pravljenja iste.
Bolje je praviti listu sa pozitivnim iskustvima.
 
PJ je napisao(la):
Telekom+ u Palati Beograd.
ali su baterije bez holograma (ne proalze sertifikaciju na sajtu, jer nema tog broja za proveru)
Hej gde se nalazi taj broj? Kakva sertifikacija? Prosvetli me bas imam problema sa baterijom!
 
Sve novije Nokia baterije imaju malu hologramsku nalepnicu sa brojem na osnovu kojeg možeš na njihovom sajtu proveriti da li je baterija original ili ne...
 
Sasa_NS je napisao(la):
Sve novije Nokia baterije imaju malu hologramsku nalepnicu sa brojem na osnovu kojeg možeš na njihovom sajtu proveriti da li je baterija original ili ne...

Od kada se prodaju baterije sa hologramom?
 
O cemu mi pricamo, pa da li je neko video u nekoj prodavnici gde se prodaju iskljucivo mob. tel. fiskalnu kasu? Sve je to sverc roba, a da nije telefoni bi verovatno bili dosta skuplji, a svi znamo kolika je platezna moc nasih gradjana, pa vi vidite.
 
Sasa_NS je napisao(la):
Dosad najlošiju prodavnicu video sam u podzemnom kod Vuka (pre jedno godinu i kusur dana, nisam zapamtio kako se zove a i ne znam postoji li još - bolje da i ne postoji)...
Zapucao sam do njih iz NS-a zbog nabudžene reklame i ekstra povoljnih cena (tražio sam Nokiu 3660). Na kraju se ispostavilo da je to neka čudna radnja, prepuna postera telefona, ali bez ijednog izloženog u radnji??
Pitaš za neki telefon, sav u čudu gledaš okolo, a momak iz radnje zove nekog mobilnim i kaže da će ga sad doneti, ako sam ozbiljan kupac?? Na kraju se ispostavilo da dotični telefon i nemaju, nego da treba ostaviti kaparu i čekati dve nedelje!!? Vrhunac bezobrazluka!
Sav besan otišao sam da tražim po gradu ima li negde još taj fon (imao sam spisak sa prodavnicama koje su se reklamirale i nudile taj model). Nijedna ga nije imala, svuda uglavnom ista priča. Poručiš pa čekaš, a cene mnogo veće nego u reklamama.
Na kraju sam totalno popizdeo i besan kao ris vratio se u NS i otišao pravo u radnju gde sam pre nekoliko dana merkao 3650 (zinulo mi ...e na bolji displej kod 3660) i pazario je bez reči. Do danas me savršeno služi...
BG prodavnice (mobilnih telefona) me neće skoro videti...
Samo mi je žao što nisam upamtio ime one prazne prodavnice...


Radnja se zove Metro... Tamo sam pazario pre 2+ godine Samsung C100, koji je bio lose dekodiran. Znam jos par ljudi koji su tu pazarili, ali dobili ispravne telefone... (6600, T610...). Ja sam 3650 uzeo u takvoj jednoj slicnoj "indijanskoj" prodavnici, ali me do dan danas sluzi savrseno (samo sto je baterija bez holograma). Tako da ono... Kod nas nema pravila. Pomirite se sa time da su ovde telefoni u 99% slucajeva divljaci, a da se situacija nece promeniti jos dugo, dugo vremena, a o ispravnosti telefona odlucuje iskljucivo sreca.
 
marinko98 je napisao(la):
O cemu mi pricamo, pa da li je neko video u nekoj prodavnici gde se prodaju iskljucivo mob. tel. fiskalnu kasu? Sve je to sverc roba, a da nije telefoni bi verovatno bili dosta skuplji, a svi znamo kolika je platezna moc nasih gradjana, pa vi vidite.

Par ljudi koje igrom slucaja pozajem bave se tim poslom. Verujte mi, oni se celoj drzavi smeju u lice.
U radnjama od nove godine im stoji ''potvrda da je fiskalna kasa na servisu'', pishu se fiskalni paragon blokovi i ako po zakonu samo jedan dan prodavnica moze pisati fiskalne paragon blokove u nedostatku kase.
Kada je pocetkom godine Carinska inspekcija krenula po gradu, prvo je krenula po prodavnicama mobilnih telefona. Sta se desilo? '' Brate, krenula inspekcija po gradu, zatvaraj radnu'', svi zatvorili radnje i seli u kafice...Boze..Niko ih pipnuo nije posle toga.
To je samo jedan od primera, a ima ih jako jako mnogo. Posle svega ovoga, tesko je poverovati da neko od njih moze da Vam pruzi uslugu koju ocekujete.

U Roamingu npr, sada i zastupnik za Samsungove telefone uredno u polici stoji Samsung mobilni sa nalepnicom 'Orange' mreze...Ne pricam ovo da bi skretao paznju na njih ili bilo koga drugog, ali ako si vec dosao kod ni da kupis legalan aparat, neka bar skinu nalepnice :D
 
Poslednja izmena:
Ok, neko je rekao da je bolje da pricamo o dobrim radnjama pa cu ja navesti ovu u kojoj sam kupio telefon pre mesec dana, mislim da su zasluzili da ih izreklamiram jer od svih radnji u koje sam usao samo su oni bili po mom ukusu.

Radi se o radnji Magic Mobil koja se nalazi u novom trznom centru u Makedonskoj ulici (staklena zgrada) . Gore sam opisao kako sve lepo izgleda kada se udje u nju. Sto se racuna tice, dobio sam papir iz bloka, znaci nije klasican fiskalni ali i na ovome pise FISKALNI RACUN tako da kapiram da je to to, iako u stvari osim tog natpisa ne postoji nista sto bi ukazivalo da je racun zaista fiskalni jer prodavac sve rucno upisuje pa u mom slucaju nije upisao nikakve osnovice za PDV i za sve ostalo sto treba (iako postoji mesto za to).

U svakom slucaju, to vam je to.
 
Poslednja izmena:
Debac je napisao(la):
Ja i burazer smo promeniki dosta telefona, iz dosta razlicitih radnji, a ja sam inace i upoznao par vlasnika nekih prodavnica, tako da cu vam reci sledece :
1. Vecina radnji za mobilne telefone menja vlasnike vrlo cesto tako da u slucaju nekog kvara oni vise ne odgovaraju.
2. Vise od 50% telefona na nasem trzistu se nabavlja po sistemu macka u dzaku ja tebi soma evra ti meni dzak novih telefona od preko
3. Ovi telefoni pomenuti pod 2. ne moraju biti novi
4. Najcesce ih radnja krije(mobilne) jer nisu prijavljeni i od toga imaju veci profit.
Inace na crno listu obavezno stavite Mobstar(2,3,4) i Mobtrend, iz Beograda(1,2,3,4)
U cemu si imao problem sa mobtrendom?? Ja sam uzeo par telefona kod njih (za sebe i druge) nosio ih i na servis (jedan jedini koji se pokvario doduse 2 puta:)) i sve je manje vise OK zavrseno bez nekih vecih problema.
 
MobTrend (TC Zeleni venac) trenutno posluje u podrumu doticnog trznog centra jer im je izgleda lokal iz nekog razloga zatvoren (upotrebite mastu). Inace, fiskalnu kasu nemaju, garancija je 6 meseci a ne vazi ako se koristi gprs i mms (heh).

I da, i meni su probali da uvale koriscen telefon.

Debelo za crnu listu.
 
Ajd sad neku za preporuku Vrachar, Centar?
 
Za preporuku je radnja Intercom, kod hotela Moskva, izdaju racun, garancija godinu dana i obuhvata i sw i hw... Doduse jesu malo skuplji od najjeftinijh koji se reklamiraju u oglasima...
 
tehnomarket ... prevaranti najgore vrste!!!
moj mladji brat kupio 6630 koja je posle izvesnog vremena pocela da brljavi...
klinac je bio par puta kod njih, ali su ga svaki put odj***...
drugi burazer kupio 6100 na kojoj baterija traje 8 do 10 sati!!
ali indijane to ne zanima. a to sto se ponasaju ko da su popili svu pamet ovoga sveta vezano za tehniku, to je tek posebna prica!
 
Manje vise vecinu radnji treba izbegavati jer se desava da prodaju polovne telefone i telefone dekodirane sa stranih mreza. Radnje u BG koje mogu da pohvalim da prodaju original telefone u full pakovanju su Positive u TC Piramida i u Zemunu, Mob Star i Media Mobil u TC Millenium u suturenu
 
Poslednja izmena:
BozicBata je napisao(la):
Manje vise vecinu radnji treba izbegavati jer se desava da prodaju polovne telefone i telefone dekodirane sa stranih mreza. Radnje u BG koje mogu da pohvalim da prodaju original telefone u full pakovanju su Positive u TC Piramida i u Zemunu, Mob Star i Media Mobil u TC Millenium u suturenu
Nije ti dobro cim hvalis Mob Star :wall: . U stvari mozda ih znas, ako ih poznajes pozdravi Pecu i ostale prevarante :wave: .
 
Da se razumemo, mali je broj radnji kojima je cilj da zavaljuju kupcima! Njima zavali "uvoznik", oni su prinudjeni da zavale dalje i tako dolazimo do toga da pojedinci u jednoj prodavnici prodju super i budu extra zadovoljni, a pojedinci budu u potpunosti nezadovoljni.
Ajd'
 
Sta fali Mob Staru? Kad god sam kupio neki fon tamo bio je u originalnom pakovanju a ne u kutiji od cipela ( zalosno ) kao sto se prodavalo u nekim radnjama. I likovi su bili skroz ljubazni i usluzni. Kupio sam dosta telefona kod njih i nikad problem imao nisam.
 
Nazad
Vrh Dno