Šta je novo?

Prodavnica mobilnih - pokude i pohvale

Meni nije jasno kako te radnje rade. Jer niti daju racun niti su telefoni legalni.
 
Odgovor je jednostavan , Srbija.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Stvarno da se čovek zapita, pazi, nije to jedna-dve radnje, 90% radnji radi na taj način.
Ali stvarno, Srbija..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Nije to samo specificnost Srbije , i u Austriji svi mali Handy Shopovi rade na sličan način ... a drže ih ili exYu ili Turci i sl. Verovatno otuda i klijentela :D
 
I jos jedan primer. Ako te prodavnice nekim cudom daju fiskalni racun. Onda su u obavezi 2 god da daju garanciju? Ali kako oni posle to peglaju (knjige, finansije), jer prodali su telefon koji nije usao u zemlju preko zvanicnog uvoznika. Znaci u sustini prodali su nesto sto nemaju.
 
preterujete po običaju..ima takvih radnji od londona do turske, a sve su to članice evropske unije, sređene zemlje, bla bla...
 
preterujete po običaju..ima takvih radnji od londona do turske, a sve su to članice evropske unije, sređene zemlje, bla bla...

To onda znaci da bih ja opusteno mogao da odem tamo kao serif meklaud i da im lupam reket sta? Verujem da oni to kod njih vode kao outlet uredjaj za koji naravno ide slabija garancija iliti godinu dana, ili je mozda cak i dozvoljeno kod njih ali mora da je u napomeni same specifikacije proizvoda napomenuto zasto je cena niza i sl.
 
Poslednja izmena:
ne razumem, kakav reket i outlet? i tamo dobijes i telefon i garanciju kao i kod nas u slicnim radnjama...znaci, toalet papir racun i garancija, koju mozda mozes da ostvaris a mozda i ne mozes, sve zavisi...a radnje drze komsija pakistanac/indijac/turcin/domaci biznismen/jugovic, opet zavisi kako gde...kako oni te radnje vode ne znam, ali nije ni bitno...uglavnom, isti je princip kao kod nas, izvadi telefon ispod tezge, ili donese iz nekog obliznjeg "magacina", das pare, on ti da neki papir i ides kuci...a i tamo imas cenu sa racunom i bez racuna, pa se dogovarate...
 
Da li postoji radnja u Bgu koja bi mi prodala Xiaomi a pritom dala fiskalni racun (i gotovinski) uz garanciju od 2 godine?
 
^ ne.
 
Naravno da ne. Xiaomi se kod nas ne prodaje legalno, pa samim tim ne može ni fiskalni račun.
 
Biće za koju nedelju...verovatno pre Nove godine.

I mene ovo interesuje, jer evo drugarica bi da kupi telefon na karticu, ali gle cuda naravno svi samo prodaju za kes.
I bas zato sam usao u ovu temu da vidim da li ima negde gde bih tako mogla da kupi telefon. Po meni je i garancija od godinu dana ok, ali da je stvarno garancija.
 
I mene ovo interesuje, jer evo drugarica bi da kupi telefon na karticu, ali gle cuda naravno svi samo prodaju za kes.
I bas zato sam usao u ovu temu da vidim da li ima negde gde bih tako mogla da kupi telefon. Po meni je i garancija od godinu dana ok, ali da je stvarno garancija.

Ne mogu da ti daju godinu dana prave garancije jer je minimalno po zakonu 2 godine. Ali ako dobijes racun po zakonu imas 2 godine. E sad ne znam kako bi to islo, jer samim racunom imas dokaz i mozes da se obratis trzisnoj inspekciji.
 
Ne mogu da ti daju godinu dana prave garancije jer je minimalno po zakonu 2 godine. Ali ako dobijes racun po zakonu imas 2 godine. E sad ne znam kako bi to islo, jer samim racunom imas dokaz i mozes da se obratis trzisnoj inspekciji.

Prodavac može da da garanciju kraću od dve godine ukoliko je proizvod polovan, nije nov, tkz. outlet i to minimalno godinu dana i uz obavezno pismeno obaveštenje o tome. Znači nov telefon se proglasi za polovan i da se pismena garancija od godinu dana.

Što se tiče Xiaomijeva, siguran sam da će biti na vreme informacija na benchmarku. Ne znam kakve će biti cene i koji će biti modeli ali kome nije hitno neka malo sačeka.
 
Ajde reci nam, nemoj da nas drzis u neizvesnosti :)
 
Xiaomi se pre par godina legalno prodavao u Tehnomaniji, ne znam zasto su prestali. Verovatno male marze za prosecnog srpskog gazdu...
 
Informacije su javno dostupne na sajtu RATEL-a, a evo i modela koji su uvezeni:

Redmi Note 4
Redmi Note 5A
Mi A1
Mi 6
Redmi 4A
Redmi 4X
 
Poslednja izmena:
Hvala za info. Proverila, ali vidim da je ta firma registrovana kao veleprodaja. Da li ce biti maloprodajnog objekta i da li ce poceti sa prodajom pre nove godine?
 
Imate li preporuku za neki kršten servis u Beogradu?
Hvala.
 
Trebalo bi sutra ili prekosutra da se zvanično pojave Xiaomi telefoni u nekim prodavnicama.

Na ww sajtu stoje modeli i cene ali bez fotografija): LINK

Handy: LINK

Gigatron: LINK

Nisam inače nešto u toku sa cenama tako da ne bih da komentarišem...
 
Poslednja izmena:
Upravo skločila cena A1 :d
 
Poslednja izmena:
Ima li informacija kad ce pustiti u prodaju Mi6? [emoji4]

Sent from my HTC Desire 820 using Tapatalk
 
Kakav je telekoplus, kakva su Vasa iskustva sa njima, koliko garancije daju na telefone itd, u principu da li je preporuka uzeti kod njih telefon
 
Kakav je telekoplus, kakva su Vasa iskustva sa njima, koliko garancije daju na telefone itd, u principu da li je preporuka uzeti kod njih telefon
K'o i svaka šupica. Imaš "pismenu garanciju" pa kako te zadesi. Lično ne prrporučujem nikome takvu kupovinu, ali ono... Svako radi sa svojim parama šta hoće. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno