Šta je novo?

Prodavnica mobilnih - pokude i pohvale

K'o i svaka šupica. Imaš "pismenu garanciju" pa kako te zadesi. Lično ne prrporučujem nikome takvu kupovinu, ali ono... Svako radi sa svojim parama šta hoće. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Na koliko im je ta pismena garancija, godinu dana ?
 
Na koliko im je ta pismena garancija, godinu dana ?
Ja kad sam malo proveravao radnje (pre skoro 2 godine) davali su na godinu dana tu njihovu "garanciju". Ne znam da li se nešto menjalo od tada.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Evo i ja da ostavim svoja iskustva sa jednom prodavnicom mobilnih iz Balkanske. Pre 5-6 godina pazarim ćerkici prvi android telefon, po tada nerazumno jeftinijoj ceni u odnosu na ostale prodavce. Prođe nekih 20-30 dana i iz čista mira krenu procesi da se gase i nakon boot-ovanja telefon se više nije mogao podići do početnog ekrana. Odnesem ga u radnju, a prodavac vidno iznerviran me uputi u prostorije njegovog servisa. Serviser ga pogleda i reče da je telefon fizički malo oštećen, te da garancija u tom slučaju ne važi. Kažem mu da je najverovatnije u pitanju neki problem sa software-om/harware-om unutar telefona, a on mi pokaza uslove garancije koji su mi dati uz račun. Stvarno je pisalo da telefon mora biti fizički neoštećen i da u suprotnom garancija ne važi. Džabe što je bio u silikonskoj futroli i imao foliju. Bukvalno je bio malo zagreban na nekom ćošku, a riknula mu je ploča tj. deo na njoj koji se ne može sam zameniti. Ko ne plati na mostu, plati na ćupriji.
 
Tako je sa svim garancijama kod svake tehničke stvari, nevezano za prodavnicu A ili prodavnicu B.

Da si kupio taj telefon i negde drugde za 50% veću cenu, opet bi mogli da te odbiju zbog fizičkog oštećenja (zagrebanost po ivicama obično kazuje da je telefon ispadao).
 
Poslednja izmena:
Pozitivno o Handy prodavnici. Pre god dana, pokvari mi se tablet mesec dana pre isteka garancije. Posle nedelju dana mi vracaju tablet sa zamenjenom maticnom plocom. Prijatno sam bio iznenadjen

Sent from my HTC One X using Tapatalk
 
Jel su ti dali novu garanciju na ceo proizvod (bitan deo je zamenjen, pa po zakonu treba) ili makar na zamenjen deo?
 
Verovatno nisu :D
 
Realno to nista nije do njih, sav posao je odradio servis,u sustini su isti kao i druge prodavnice tehnomanija, winwin, sve zavisi kako ti se zalomi... Nazalost poznajemo se veoma dobro
 
Gde kupiti provereno mob tj od ovih divljaka kojih je skoro 99% tj ko ne zeza posle za garanciju pa nek je i samo god dana, svesni smo kad je nešto jeftinije toliko da mora da fali. Ili KP sa puno ocena mada tu se ne vidi reakcija nakon nekog vremena kupaca.
p.s. da li neko od njih poštuje toalet papir garanciju? gledam mi a1? hvala
 
Poslednja izmena:
je l imao neko iskustva sa dvogodisnjom garancijom iz logic shopa? imaju to kao opciju, ali se placa vise, samo ne znam da li se dobije fiskalni?
 
Gde kupiti provereno mob tj od ovih divljaka kojih je skoro 99% tj ko ne zeza posle za garanciju pa nek je i samo god dana, svesni smo kad je nešto jeftinije toliko da mora da fali. Ili KP sa puno ocena mada tu se ne vidi reakcija nakon nekog vremena kupaca.
p.s. da li neko od njih poštuje toalet papir garanciju? gledam mi a1? hvala

Imaš (sa razlogom) vrlo cenjene članove na forumu koji prodaju Xiaomi. Pored njih i ne treba gledati KP (mada je moguće da su i tamo aktivni).
 
Dobio sam predlog sa kidance samo od jednog člana. Može i ostali predlozi na pm ako je ovde zabranjeno. Svakako mi je sigurnije neki član ovde nego neko sa kp mada imam ok iskustva i sa kp sa odredjenim ljudima.
 
Pre dve godine sam dobio preporuku za ženu na KP po imenu Smiljana (to je i naziv profila tamo) i kupio telefon od nje, sve je prošlo u najboljem redu.
Mislim da sam baš na ovom forumu video da je hvale.
 
je l imao neko iskustva sa dvogodisnjom garancijom iz logic shopa? imaju to kao opciju, ali se placa vise, samo ne znam da li se dobije fiskalni?

i da li je neko imao iskustva sa My phone store iz TC sremska?
 
Ja sam sa pomenutom radnjom iz tc Sremska imao pozitivna iskustva. Jedino treba paziti na to da li telefon ima band 20(kada se kupuje kod njih).
 
izdaju li račun uz garanciju? pošto i njima na sajtu piše da je 24 meseca









edit: ovi iz tc sremska
 
U mom slučaju, kada sam kod njih kupio Honor 8 Lite i doplatio za dve godine garancije nisam dobio fiskalni račun.
Samo običan papir sa podacima o telefonu, koliko je plaćen, datumom kupovine i naravno pečatom.
 
U mom slučaju, kada sam kod njih kupio Honor 8 Lite i doplatio za dve godine garancije nisam dobio fiskalni račun.
Samo običan papir sa podacima o telefonu, koliko je plaćen, datumom kupovine i naravno pečatom.

samo jos ovo.. kolika je doplata za tu garanciju od 24 mesc?
 
je l imao neko iskustva sa dvogodisnjom garancijom iz logic shopa? imaju to kao opciju, ali se placa vise, samo ne znam da li se dobije fiskalni?

Evo da odgovorim sam sebi :D
Logic shop ima to kao opciju, ali ne na sve modele, ustvari ne na svaki pojedinacni telefon. Jer telefone verovatno nabavljaju I legalno a i na crno
Taj telefon koji je na crno neće vam dati 2 godine koliko god da platite, ponudiće vam da birate samo ako imaju i jedan i drugi

Uglavnom sam ja mislio da mozes za bilo koji da biras da li ces 2 ili 1 godinu, pa ako jos neko tako misli, evo odgovora
 
I da dodam nesto jako bitno za logic shop.
Uslugom sam prezadovoljan, devojke izuzetno ljubazne, sto je nebo i zemlja u odnosu na pre dve godine kad je devojka koja je radila tamo bila veoma drska sto su verovatno mnogi koji su imali prilike da kupuju tamo primetili.
 
Zdravo drugari. Nedavno sam imao vrlo negativno iskustvo sa prodavnicom Hram, pa bih zeleo da podelim sa svima koji su mozda planirali da bas ovde kupe svoj sledeci telefon.
Naime, posto nisam iz Beograda, narucio sam zeljeni telefon na kucnu adresu, i pritom naglasio da zelim single-sim varijantu (vise puta).
Na adresu ipak stize dual-sim, i tada krece pravo mucenje.
Prvo obecanje je bilo - trenutno nemamo single-sim, dobijamo za dva dana, pa dodjite da zamenimo. Naivno pomislim da je greska ipak bila nenamerna, a ne pokusaj prevare (jer da sam otvorio kutiju ne bi telefon primili nazad), i slozim se sa predlogom da sacekam par dana.
Nakon dve nedelje obecavanja bice danas, bice sutra, svaljivanje krivice na kolege i dobavljace (sto mene generalno kao kupca ne zanima), konacno je u radnju stigao single-sim model koji sam trazio. Medjutim - otpakovan. Naravno da nisam hteo da uzmem telefon, i trazio novac nazad.
Opet su usledila obecanja, ubedjivanja i razni izgovori, a proslo je jos nekoliko dana dok konacno nisam dobio novac nazad.
Neprofesionalizam na delu, nesposobnost i nepostovanje kupaca, eto to mozete da ocekujete u prodavnici Hram.
 
http://www.handy.rs

Posle 10 godina poslovanja u Srbiji, obaveštavamo Vas da HENDI-TEL DOO vremenom prestaje da radi. Želimo da Vam se zahvalimo na decenijskom poverenju, saradnji i podršci.

Mene samo zanima kako su oni ziveli 10 god...

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Pa nisu "živeli". :)
Uostalom, ako se sećate par afera koje ih je pratilo, onda znate i kako su opstajali do sada

Mene čudi da zvaničnog vlasnika nigde nisam video ikada, mislim na današnje standardne izvore informacija.
 
Poslednja izmena:
Pa firma je bugarska, ne vidim zašto bi se njihov vlasnik motao po našim medijima.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Neko napisa na B92, brže se ostvaruje garancija kod mađarskih preprodavaca sa kp nego kod njih.
Daleko im lepa kuća.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Moram priznati da sam iznenađen. Sistem sa više od 200 prodavnica koji radi kod nas 10 godina i samo tako jednog dana - "ćao, nema više".
 
Nazad
Vrh Dno