Šta je novo?

Prodavnica mobilnih - pokude i pohvale

Podseća me na slučaj tehnomarket, gde je takođe bio bugarski vlasnik... Gomila radnji koje su zatvorene preko noći...doduše, i grci su otišli preko noći sa megastore elektroniki... To samo pokazuje kako je ovde teško prodavati elektroniku... A opet kad vidim one silne media marktove po okruženju koji svi rade ne znam ni sam...ili neki bolje rade ili bolje mogu da hendluju gubitke...
 
Nema se para, zato i ide teško. Sve se koristi dok ne krene da se raspada. Ne samo elektronika, već sve. Naiđe neki bogatun sa vremena na vreme, pa digne malo promet, ali u većini slučajeva maloprodaje najviše prodaju jeftinije stvari. Da ne spominjem uglavljivanja od 200-300% za neki artikal... Evo baš primer iz bici. teme koju je bakara ostavio:

Kod nas: http://planetbike.rs/pbshop/Bicikli...ISK-SHIMANO-H03C-METAL-BR-M820-BR-M640/22554/
Inostranstvo: https://www.bike-components.de/en/Shimano/H03C-Brake-Pads-for-Saint-820-Zee-p32494/

Takođe, ne znam zašto se o tome ne priča, verovatno zbog mira i čega već, ali je broj sitnog razbojništva podosta porastao.
 
Poslednja izmena:
Neki kažu da su pukli komplet, tako da zatvaraju i u Bugarskoj. Pukli su im odnosi sa Austria Mobile(kod nas VIP).
 
I ja sam baš iznenađen. Juče prilikom povratka iz škole, primetim da radnici u radnji u Džordža Vašingtona, sve telefone pakuju u VIP kese, prvo sam pomislio da se zatvara samo taj lokal. Međutim produžim do Big-a, i tamo ista situacija, prazne police, radnica pakuje sve, a na štandu piše "Radnja se zatvara". Odmah mi je sve bilo jasno... Danas u prodavnici u Džordža Vašingtona ostali izloženi samo Samsung telefoni, koji čak stoje sa upaljenim ekranima. Nekih 6 komada, sve ostalo prazno..
 
Pitanje je dana kada ce da puknu emmi, gigatron i winwin... Kad vidim u Smederevu da ih ima a ovde srednji prosek plate 30k daj boze...

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Emmi I winwin tesko , posto je u pitanju ista firma a vlasnik je onaj mucenik sto malo malo pa gubi licnu kartu , a najblizi je rod nasem cenjenom precedniku .
 
Ima li išta u Srbiji da taj ne drži? Drži ovo, drži ono, na kraju, kako pričaju, ispadne da je vlasnik svih poslovnih objekata u zemlji.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Trenutno drzi preko 200 firmi u Srbiji licno taj , naravno ne vode se sve na njegovo ime .
Ima li išta u Srbiji da taj ne drži? Drži ovo, drži ono, na kraju, kako pričaju, ispadne da je vlasnik svih poslovnih objekata u zemlji.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
je l imao neko iskustva sa dvogodisnjom garancijom iz logic shopa? imaju to kao opciju, ali se placa vise, samo ne znam da li se dobije fiskalni?

...

Evo da odgovorim sam sebi
Logic shop ima to kao opciju, ali ne na sve modele, ustvari ne na svaki pojedinacni telefon. Jer telefone verovatno nabavljaju I legalno a i na crno
Taj telefon koji je na crno neće vam dati 2 godine koliko god da platite, ponudiće vam da birate samo ako imaju i jedan i drugi

Vezano za gornji citat, i licnu iskustvo u vezi (pokusaja) kupovine telefona u Logic Shopu.

Pre neki dan sam otisao do njih sa parama u dzepu i zeljom da kupim odredjeni XY telefon. Informacije o tome da li telefon imaju na stanju i aktuelnoj ceni pokupio na sajtu. Dodjem tamo i... telefon ima na stanju, ALI je kupovina moguca samo sa opcijom garancije na 24 meseca i cenom koja je za 50EUR veca od cene na sajtu, dok se po ceni po kojoj ga reklamiraju na sajtu telefon moze kupiti, ALI tek za 7-10 dana, i tada mu garancija nije 24, vec 12 meseci (razlika u duzini garancije meni ne znaci nista).

Ta njihova "garancija", tj papir koji oni izdaju kao nekakav garantni list (a koji je uglavnom samo internog karaktera) ionako ne sluzi nicem posebnom, i uz sve pokusaje da razumem ovo oko nabavke telefona "belo i crno" nije mi bas jasno zasto telefon koji vec imaju u radnji, ne zele da prodaju "prvom koji udje sa parama u ruci", vec te "teraju" iz radnje sa krajnje nemustom pricom tipa "da to moze... ali ne moze odmah, nego mora ovo ili ono, i onda Vam nije garancija ovakva, nego onakva".
 
Poslednja izmena:
Prevaranti klasični, isto mi se desilo, na sajtu jedna cena - u radnji skroz druga.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Sto se tice Logic shopa iz licnog iskustva imam samo pozitivne reči. Pre neku godinu sam kupio Xiaomi Redmi 4G i posle blizu godinu dana samo se ugasio, nije vise davao znake zivota. Zvao sam ih i tražili su da ga posaljem na popravku. Za manje od 10 dana se javljaju i kazu popravka nemoguca, a nemaju isti taj model na stanju, kazu onda, vracamo vam novac. Nisam verovao ali ljudi mi vratiše pare u roku od par dana sto je apsolutno bilo neverovatno za mene. Prosle godine sam ženi kod njih uzeo Redmi 4x, a ove godine častio sina sa Redmi note 5, a mene sa Redmi 5 Plus. Ljudi, telefoni rade besprekorno i bez mane su. Stvarno sam odusevljen njima. Da napomenem da sam iz unutrasnjosti i da su mi svi telefoni stigli pouzecem brzom postom.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ta njihova "garancija", tj papir koji oni izdaju kao nekakav garantni list (a koji je uglavnom samo internog karaktera) ionako ne sluzi nicem posebnom, i uz sve pokusaje da razumem ovo oko nabavke telefona "belo i crno" nije mi bas jasno zasto telefon koji vec imaju u radnji, ne zele da prodaju "prvom koji udje sa parama u ruci", vec te "teraju" iz radnje sa krajnje nemustom pricom tipa "da to moze... ali ne moze odmah, nego mora ovo ili ono, i onda Vam nije garancija ovakva, nego onakva".

Zato što moraju da imaju deo legalne robe(moraju nešto da provlače kroz papire), a većina je švercovana, ta manja cena sa 12m garancijom je prodaja na crno. Tako da kao kod švercera na kp, on postavi da je dobavljivo, ali nema kod sebe.
 
Ako daju fiskalni račun, onda nema šta da pričaju o garanciji 12 ili 24m.

Ako ne daju, onda je to druga priča.
 
Ima ako robu vode kao polovnu
Rokovi i teret dokazivanja

Član 53

Prodavac je odgovoran za nesaobraznost robe ugovoru koja se pojavi u roku od dve godine od dana prelaska rizika na potrošača.

Ako nesaobraznost nastane u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, pretpostavlja se da je nesaobraznost postojala u trenutku prelaska rizika, osim ako je to u suprotnosti sa prirodom robe i prirodom određene nesaobraznosti.

Kod prodaje polovne robe, može se ugovoriti kraći rok u kome prodavac odgovara za nesaobraznost, koji ne može biti kraći od jedne godine.

Rokovi propisani u st. 1. do 3. ovog člana ne teku u periodu koji prodavac koristi za otklanjanje nesaobraznosti.
 
Ovih dana planiram da kupim Xiaomi Mi Mix 2.

Sta mislite da li da kupim preko nekoga na kupujem prodajem ili logicshop?
 
Logic, definitivno. Iz iskustva.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
KP.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Inace ako neko ima preporuku, gde tacno(kod koga) da kupim mi mix 2. Nek baci pm.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Kupovao sam ja kod njih. Sasvim su korektni. Za garanciju od 24 mes. doplaćuje se nešto sitno...oko 10 eura.
Jedino kada se kupuje kod njih mora da se gleda da li je telefon global version, jer su im uglavnom telefoni global rom...bez podrške za band 20. Sve ostalo je ok.

USLOVI GARANCIJE

-Garantni rok je 24 meseca od datuma kupovine, kako na softver tako i na hardver.

http://www.mobilnitelefonisrbija.com/uslovi-garancije-telefona/

Cena:
17.850 din.
( 150 € )

Garancija:
24 mes.

http://www.mobilnitelefonisrbija.com/mobilni-telefon/xiaomi-note-5a-dual-lte-32gb-3968

Koliko vidim ne spominje se doplata.
Koji je taj pouzdani prodavac sa KP-a da pogledam cene?
 
@amdpower
Prošle godine sam kod njih kupio Honor 8 Lite. Ne dobijaš fiskalni račun, jer telefone uglavnom naručuju iz Kine.
Pre odlaska u radnju pozovi i pitaj koliku garanciju daju. Ako si Telenor mreža obavezno gledaj da ima band 20.
Par mojih drugara su na moju preporuku kupovali kod njih i sve je ok. Po mom mišljenju su dosta sigurniji od prodavaca sa KP.
 
Ovih dana planiram da kupim Xiaomi Mi Mix 2.

Sta mislite da li da kupim preko nekoga na kupujem prodajem ili logicshop?

Ja sam kupio od kolege sa foruma koji se najviše razume u Xiaomi. Prijatan i korektan dečko. Moja supruga ga je zvala još 2-3 puta oko nekih podešavanja (regija, wallpapers) i sve je završio. Stvarno se baš razume u materiju.
 
Nazad
Vrh Dno