Šta je novo?

Prodavnica mobilnih - pokude i pohvale

Kritike
 
Da, generalno za neke telefone daju fiskalne a za neke ne, tj daju uz napomenu da će biti cena 20% viša. Uzeo sam kod njih 3 budžet telefona, za jedan Samsung sam dobio fiskalni račun. Jedan LG sa njihovom garancijom se pokvario, zavlačili me mesec dana, naravno nisam dobio novi (ploča je zezala), samo su instalirali sistem iznova i iznova. Tako da nikad više kod njih.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam kako ih neko nije zatvorio do sad ako je tako. To kao kod automehanicara kad odes, ako hoces fiskalni 20% vise plati pa ti vidi jel ti se isplati. Za mehanicara i razumem, ali ovo mi nije jasno zasto bi neko uzeo telefon bez garancije.
 
Jel imate iskustva sa Dr Mobil,Mobile Market,Mobil Factory,Bulevar,Mobil Plus,Top Zona Plus,Mobtrend? sa nekima od ponuđenih? želeo bihd a uzmem s7 edge DS, ako ne recite gde preporučujete da uzmem? npr u hramu ga nemaju..
 
Evo da doprinesem temi.
Kupio LG G2 u radnji My Phone Store - Beograd
Maršala Birjuzova 2-4, TC "Sremska", drugi sprat.
Situacija te tada bila imate li crnu boju, imamo. Odem posle 3,4 dana da kupim kaze prodao se, cekajte 2 nedelje. Kaze radnica imamo zlatnu, ja rekoh dajte zlatnu. Garancija 6 meseci, dali su mi fisklani. Telefon me sluzi odlicno i dan danas, kada sam ga rutovao video sam da je bio sa neke Izraelske mreze i sa njihovim aplikacijama koje su verovatno bile zamaskirane. Telefon je kupljen pre 2 godine i 4 meseca.
Onda pohvale i za Extreme mobile servis u Balkanskoj. Jos pre sam nosio neku Xperiu da poprave zvucnik. Ostavio, kaze zvacemo kada bude gotovo. Ja odem kuci posle sat vremena zovu kazu gotov je telefon dodjite da uzmete. Nosio sam i neki Samsung praistorijski, mislio sam da je gotov, obi zamenili bateriju i telefon radi normalno. Zatim sam kod njih uzeo i neke punjace za Iphone i micro usb i sve je uvek bilo ok.
 
Poslednja izmena:
Jel imate iskustva sa Dr Mobil,Mobile Market,Mobil Factory,Bulevar,Mobil Plus,Top Zona Plus,Mobtrend? sa nekima od ponuđenih? želeo bihd a uzmem s7 edge DS, ako ne recite gde preporučujete da uzmem? npr u hramu ga nemaju..

Ista stvar i mene zanima ako je neko imao iskustva. Da li neka od ovih prodavnica daje fiskalni račun, da li su originalna pakovanja? Jer ako ne daju fiskalni ili prodaju refurbished telefone ne vidim ni jedan razlog zašto bi kod njih neko kupovao jer nemaju nikakvu dalju obavezu prema kupcu a na oglasima takvih telefona ima i po 100e nižoj ceni.
 
Pozdrav svim forumasima ;) evo mene posle duzeg vremena ;) puko mi je ceo displej na sonz z3.... pozadina i ikonice se vide ali kad prstom prolazim sve mrtvo :) zvao sam dr mobil i rekli su mi da je zamena 65 eura. sta vi o tome mislite? znam da nije original jer comtrade mi je trazio 26000 dinara za zameni taca i displeja...pa za te pare cu kupiti novi telefon ;)) Hvala unapred na odgovorima ;)
 
Па ту и немаш неку филозофију, или узмеш тај од 65 еура или мењаш фон, једноставно се не исплати заменити оригинал делом.
Ја сам мењао комплет тач+дисплеј на iPhone 5s за 50 еура, трајао 2 месеца, напукао ми сам у џепу...
Моја препорука је да узмеш тај од 65е, питање је само како ће они да ти ураде, вероватно ће ти скрпити нешто али ће моћи да се користи, само имај на уму да неће дуго трајати и да ћеш вероватно морати да мењаш фон кад се опет нешто деси.
 
uh.... totalno si me obershrabrio...pa to se uopste ne isplati onda :( zar ne? da li se i ostali slazete sa tim?
 
Ima mozda u oglasima neki crknuti Z3 koji se prodaje u delovima.
 
Zamenis za 65eu i stavis preko kaljeno staklo - 10eu. Time si udvostrucio zastitu.
 
Ljudi moji, hoću da pazarim Sasmung C7 ILI C7PRO i zanima me gde se može kupiti u Beogradu, a da se dobije garancija od dve godine. Nedavno mi je brat uzeo u Logic Shop-u i dobio nekakvu garanciju od godinu dana. Ja kad sam pre jedno dve godine uzimao fon kod njih dobio dve godine. Ima li neka iskustva sa nekom od ovih radnji gde uspevam da ga nađem : Viktor Mob, Mobil Factory, Alo Alo, Belville mob shop, MobTrend, Bulevar, Gigafon, Top Zona Plus, MobiCom Media, Media Mobile?
 
Ima li neko iskustva sa online prodajom kupitel? Imaju ok cene i navodno godinu dana garancije. Jel kupovao neko kod njih?

Sent from mTalk
 
Jel zna neko neki servis koji radi zamenu ekrana, konkretno za Samsung J2 2015 mi treba? Pozeljno da bude kinez, original kosta skoro kao nov telefon. Hitno mi je, inace bih narucio sa aliexpressa.
 
Da vam podijelim svoje neugodno iskustvo sa HUSTEL radnjom iz BiH. Nadam se da je ovo tema za to. Posto sam ovdje pitao za savjet, narucio sam Xiaomi 4x preko pomenute radnje. Telefon je trebao stici u petak, ali posto sam ih nazvao dan poslije i pitao gdje je problem prvo su pokusali prodati pricu da je subota. Ali posto euroexpress dostavlja subotom i kad sam im to rekao, promjenili su pricu. Onda su lagali kako tu boju koju ja zelim nema i da su mi tako rekli u porukama na pik-u, sto je opet laz. Kad sam ih fino iscitao poruke gdje pise da moze i ta boja jer mi je hitno za mob, tek onda su priznali da je neki od kolega zaboravio poslati. Zarad toga kao bice dostava besplatna i kao licno jedan od nih ce se pobrinuti da mob bude poslan u pon ujutro. Ali posto ni danas nema ni traga ni glasa od telefona, nazvao sam euroexpress da pitam ima li posiljka za mene. I naravno da nema opet. Onda sam zvao pomenuti HUSTEL i kad sam ih pitao sta je sad problem, jedan od njih mi rece da sacekam i prekinu mi vezu, da bi nakon par mojih vezanih poziva dosla poruka da mora provjeriti i da ce mi javiti. Evo proslo 2 sata skoro niti mi sta javljaju, niti odgovaraju na pozive. Malo je reci da sam ljut i ogorcen, suzdrzavam se od teskih rijeci. Zato vam svima preporucujem da izbjegavate HUSTEL radnu preko pika u sirokom luku. Ljudi su lazovi, muljatori i totalno neprofesionalni. Samo mi je zao sto sve ovo ne mogu napisati na pik, da im ostavim negativan dojam.
 
Kada se tako neprofesionalno ponašaju ja imam samo smireno kazem da cu ostaviti review na fb. Bar je ovde (nemačka) to moćan alat i brzo se informacija siri. Nedavno su hteli da mi naplate hemijsko čišćenje, fleku nisu očistili a novac su hteli. Em su čekali nekoliko dana kako bi uopšte pokušali. Kad sam rekao sta cu da uradim vratili mi novac. Odneo kod drugih I sutra dan sve gotovo, fleke nigde

Sent from my E6853 using Tapatalk
 
Nakon one poruke sam ih jos jednom zvao. Ovaj put je jedan iz pozadine dobacivao sve i svasta, a ovaj sto je bio na vezi pravio se lud I folirao da me ne cuje dobro i na kraju prekinuo. Teski olos.
Dao si mi ideju, potrazicu ih na FB, pa ako ih ima da im bar tamo napisem par stvari.
 
Poslednja izmena:
I da ih nema. Stici ce review do njih

Sent from my E6853 using Tapatalk
 
Da li je neko skorije kupio telefon u Logic Shop-u ili MY PHONE STORE? Da li izdaju fiskalne i garancije na 2god? Ne odgovaraju mi na mailove, a sajt im je uzas.
 
Pisano je dosta o logic shopu, ukratko, zaobiđi

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Marvel duo ili tako nesto je u potpunosti za izbegavanje. Kupio jedan moj drugar kod njih Nexus 5X i naravno dobio ˝toalet˝ garanciju. I ne lezi vraze od dobro poznatog problema riknuo N5X. Spakovao covek lepo telefon komplet originalna kutija, sve kao iz fabrike i preda njegov rodjak na reklamaciju (posto on nije iz BG) i tamo neki lik prihvatio uz konstataciju bice to brzo reseno. I tako ga zavlacise jedno dva meseca i na kraju ode opet taj rodjak, bio sam i ja sa njim, a tamo ima sta da vidis.
Lik objasnjava kako je to sad nova radnja Marvel Duo, a pre njega je neki kao drzao Marvel i da on tu nije nadlezan. Gledamo mi onu toalet garaciju i kad na njoj stvarno pecat od te kao druge radnje, ali i pecat da je primljen telefon od te kao sadasnje radnje.
Mi ono kazemo pa sta si onda uzeo telefon kad nemas nista sa njim. On krene nesto da mulja i petlja te hteo da pomogne, te ovo, te ono. I ajd kao da vrati telefon. Kad ono donosi neku sugavu kutijcu od nekog kineskog punjaca i u nju naguran samo telefon i punjac. Znaci pitaj Boga da li je to uopste taj telefon. I tako on opet poce nesto da laze i maze, te ostalo je drugo u servisu, poslace postom. Izbi svadja ovako onako i izgubim se ja odatle.
Ne znam uglavnom sta je dalje bilo, ali kakav je tamo ciganluk da covek ne poveruje. Uglavnom ko god proviri u tu rupu ne bi ni sibicu kupio, sta je njemu bilo da tamo kupi telefon ne znam. Ona klasika, telefoni iza pulta, a prodaju se maskice u izlogu.:-devil-: A liku na celu pise prevarant i lopov.
 
Tačno da uzmeš da ga izlomiš kad počne da laže.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
kupila bih iPhone 6s
mobilni svet mi izbacuje cenu od 380e za model od 16gb u ovim radnjama
koja od njih je najpouzdanija, posto cenim da su tu neke muljaze ukljucene 100%

Screen Shot 2017-11-01 at 16.23.20.png
 
Iskreno bih ti preporucio da zaobidjes radnje tog tipa, danas su tu, sutra se mozda zatvore, presele, a garancija im je nepostojeca, vise vredi prazan papir od njihove garancije...

Mnogo je bolja opcija uzeti sa kpa (kupujemprodajem) od par proverenih prodavaca, mozda naletis i na neki korisceni sa garancijom a ima cesto ovde i na bench oglasima, samo prati.
 
Kad sam pitao za racun u te radnje , skoro da su se prekrstili ,kao da ih pitam da li imaju hleba a oni drze mesaru. Naravno uz dodatak - "a sa racunom i 2 godine garancije bi vam bila druga cena" posteno :D
 
Nazad
Vrh Dno