Šta je novo?

Samsung 913v

aca10 je napisao(la):
Mene zanima da vi mene kazete.... sta mislite o ovom lepotanu,jel se vidi zamucenje u dinamicnim scenama i da li vredi gledati filmove i igrati i gre na ovom monitoru?

Pa koliko mi se cini, to je monitor sa odzivom od 8ms, sto je odlicno, eliminise zamucenje i u igricama i u filmovima, barem koliko ja znam, a inace imam SAMSUNG 730BF (4ms) i ne zalim se mnogo, malo me nervira ugao gledanja, sto je ako gledas ispod nivoa monitora tamnija slika, inace je OK, kako kazu, monitori od 8ms i 4ms su odlicni za sve sto se radi na kompu...
 
@g3railer
Pa koliko mi se cini, to je monitor sa odzivom od 8ms....

Kakvih crnih 8ms-a,to je monitor nize klase koji ima 16ms-a ili cak 25ms-a!
Tako da mesamo babe i zabe!
Taj tvoj monitor je tri puta bolji,iako je 17" inca!

Pozz
 
mhz je napisao(la):
@g3railer
Pa koliko mi se cini, to je monitor sa odzivom od 8ms....

Kakvih crnih 8ms-a,to je monitor nize klase koji ima 16ms-a ili cak 25ms-a!
Tako da mesamo babe i zabe!
Taj tvoj monitor je tri puta bolji,iako je 17" inca!

Ups, rece lepo lik 913V, samo sto ja ne razlikujem V od N, toliko o latinici...

Pozz
 
913V ima odziv od 12 ms. Imam doticni monitor, igram brze igre i nisam primetio nikakva zamucenja niti druge pratece efekte.
Monitor uopste nije los, cak stavise, cena (300 evra) ga stavlja u prvi plan prilikom kupovine ekenomskog monitora sto vece dijagonale.
Jedina veca mana po meni je nedostatak pivota, ali za ovu cenu, mogu to da mu oprostim. Postoje razni nacini da se pomocnim sredstvima i ovo resi.
 
Ja nisam neki gamer niti slicno ali sam vise nego zadovoljan monitorom... Za te pare je predobar.
 
I ja sam jako zadovoljan istim. Mogu se igrati i dinamicne igre i gledati filmovi bez problema. Ko sto sam vec negde napisao, da bi primetio da slika malo zaostaje moras se bas potruditi (recimo stanes u kanteru na cosak i mrdas se levo desno)!!!
 
25ms je vrlo los odziv-nije video 8ms...mada cena mu je povoljna
 
pa za te pare možeš da uzmeš FSC 19-1W
 
byMaX je napisao(la):
pa za te pare možeš da uzmeš FSC 19-1W
A to treba da znaci da FS predstavlja bolju kupovinu od gore spomenutog samsunga?
 
Imam manji problemčić sa ovim monitorom.
Na 1280x1204 mi daje da stavim max 70Hz, zar ne bi trebalo da je 75Hz?
 
Da, verovatno si instalirao Samsungove drajvere za monitor. Iz nekog razloga, posle instalacije tih drajvera, max. refresh pada na 70Hz. Nisam se mnogo zadubljivao zasto je tako, jednostavno ne instaliraj Samsung drajvere za monitor i imaces 75Hz koje podrzavaju svi danasnji modeli.
 
Da to je bilo u pitanju, izbrisao sam drajvere i mogu da stavim 75Hz. :)
Hvala na odgovoru, pozdrav!
 
Evo me opet posle vec mnooogo sati provedenih uz doticni... Zadovoljan i dalje :) Desilo mi se samo par puta da se pojave neke trepcuce horizontalne linije koje ubrzo nestanu... Sve ostalo kao ludo!
 
Jel znaci nesto tih 5Hz? Koja je fora s=a refreshom kod tft-a? Znam da su me na crt-u bolele oci na <85Hz ali ovde mi je sve ok i na 70...
 
Iskreno, ja ne vidim uopšte razliku između 60 i 75Hz...
Ali kad može tako da se stavi sto da ne!
P.S Montor je jako dobar, koristim ga skoro 2 meseca, i mislim da imam samo jedan BP, na beloj podlozi ta tackica ne menja boju, nego ostaje siva...ali se i ne primećuje.. :banana: :type: :guitar:
 
Poslednja izmena:
Imam i ja takvu tackicu... Menja boju ali je uvek drugacije nijanse nego sto bi trebalo... No, treba mi 2min da je nadjem a znam gde je tako da... :D
 
Nazad
Vrh Dno