Šta je novo?

APPLE tastatura na PC-ju ?!

Extreme

Slavan
Učlanjen(a)
20.04.2005
Poruke
1,600
Poena
350
Jel' uopste moguce tako nesto izvesti i da li trebaju neki posebni driver-i, posto cini mi se da APPLE tastatura ide na USB (XP SP1 je u pitanju). E da, jos nesto, kako ce to (i 'oce li uopste) raditi na Linux-u (npr. Slack:mad:, Fedora, Ubuntu)?
 
na windowsu radi sasvim normalno. cak i mis... samo sto onda nema desnog tastera:)
 
Ne znam sta ce ti to, lepo izgleda ali za PC postoje kvalitetnije i jeftinije tastature. Mis je naravno posebna prica, moze da izgleda kako hoce, ali jedan taster...

Takodje, to treba i uklopiti estetski, ne znam koji PC izgleda tako dobro. Eventualno uz HK zvucnke, one providne.
 
Hmm, znaci radi, a. E to mi se svidja.:banana:

@Sasa: Ne znam ni ja sta ce mi, jednostavno mi se svidja tastatura strasno, a za Mac nemam para, a ja mislim da ce se lepo uklopiti sa grafit-crnim kucistem i 713N (mislio sam inace na onu crnu verziju tastature, ne belu).

Ajd' ako znas mozda da li ima kod nas nekih tako sivih/crnih tastatura, ali da tasteri imaju pozadinsko osvetljenje (nesto kao ovo u atach-u).


btw. mis nisam ni mislio da uzimam, skupljam kes za MX1000.
 

Prilozi

  • picture.jpg
    picture.jpg
    35.2 KB · Pregleda: 734
Hmm, ovo je tvoj radni prostor...

Kada nisi u njemu????

Nista od tastatura mi ne pada na pamet, imam Genius SlimStar i zadovoljan sam.

Inace, imas da kupis MacMini, sa IBM PowerPC CPU, ne Intel-om (infekcija se siri), reda 400-500 EUR. Ostali hardware imas. Pogledaj u Apple Yugoslavia.
 
Extreme je napisao(la):
Ajd' ako znas mozda da li ima kod nas nekih tako sivih/crnih tastatura, ali da tasteri imaju pozadinsko osvetljenje (nesto kao ovo u atach-u).
Pogledaj ovu Zippy tastaturu. Imaš ih u ComputerLand-u.
 
Sasa je napisao(la):
Ne znam sta ce ti to, lepo izgleda ali za PC postoje kvalitetnije i jeftinije tastature. Mis je naravno posebna prica, moze da izgleda kako hoce, ali jedan taster...

Takodje, to treba i uklopiti estetski, ne znam koji PC izgleda tako dobro. Eventualno uz HK zvucnke, one providne.
ako mi se nesto svidja kod Mac-a (pored cinema displeya) to je tastatura. Neverovatno je fantasticna i najudobnija za rad, a probao sam mnoge.
 
Ma nije ljudi to na slici moj radni prostor, pa da tako nesto imam ne bih ni ustajao, samo bih ja stavio fotelju umesto stolice :smoke: , nego sam nasao sliku negde na netu pa bih nesto slicno da napravim, s tim sto, k'o i uvek, sve zavisi od raspolozivog kesa :wall:.

Sto se tice Mac-a, pa i Mini-ja, sad stvarno nemam para, pre nekih 2 nedelje sam pukao 900 evra za komp, jos mi ostalo nekih 50-tak, pa rekoh da uzmem i tastaturu k'o covek.

A ova Zippy i ne izgleda tako lose, samo koji je to kvalitet i kolika je cena, ako neko zna.
 
Extreme je napisao(la):
Ma nije ljudi to na slici moj radni prostor, pa da tako nesto imam ne bih ni ustajao, samo bih ja stavio fotelju umesto stolice :smoke: , nego sam nasao sliku negde na netu pa bih nesto slicno da napravim, s tim sto, k'o i uvek, sve zavisi od raspolozivog kesa :wall:.

Sto se tice Mac-a, pa i Mini-ja, sad stvarno nemam para, pre nekih 2 nedelje sam pukao 900 evra za komp, jos mi ostalo nekih 50-tak, pa rekoh da uzmem i tastaturu k'o covek.

A ova Zippy i ne izgleda tako lose, samo koji je to kvalitet i kolika je cena, ako neko zna.
ma uzmi lepo ovaj OSX za pc-a a kuciste gurni negde gde se ne vidi :D
 
Extreme je napisao(la):
A ova Zippy i ne izgleda tako lose, samo koji je to kvalitet i kolika je cena, ako neko zna.
Kvalitet je extra, udobna je, tasteri su kao na notebook-u, plitki, a osvetljenje se može isključiti po želji.
Cena je bila 46€ u CL-u. Proveri i u BG-u i NS-u.
 
Koliko znam ta Zippy tastatura nije bas kvalitetna. Mislim npr. na tastere koji se izlizu posle nekog odredjenog vremena. E sad, to je bio slucaj u igraonici KGB, ne znam kako ce biti za kucnu upotrebu. ;)

POZ :wave:
 
Miroslav je napisao(la):
ako mi se nesto svidja kod Mac-a (pored cinema displeya) to je tastatura. Neverovatno je fantasticna i najudobnija za rad, a probao sam mnoge.

OK je, ali nije mi "loodilo", a obzirom koliko kosta i da ju je nemoguce uklopiti uz PC ja predalazem preskok/troskok i nabavku neke druge :)

Pozdrav!
 
Pa i ja mislim da cu je preskociti, em tolika cena, em nije nista posebno, jos ako se izlizu tasteri, krastavac. Kol'ko mi se cini, Apple tastatura je negde oko 30 evra kod nas.

Jedino ako neko zna da li ima kod nas jos ovih sa osvetljenjem, samo da su lepse malo od ove (jos ako su crne :smoke: ).

A MacOS X (za PC) mi stize u ponedeljak/utorak, nabavio drugar, pa cemo da vidimo!:cigar:
 
Poslednja izmena:
Sasa je napisao(la):
Ne znam sta ce ti to, lepo izgleda ali za PC postoje kvalitetnije i jeftinije tastature. Mis je naravno posebna prica, moze da izgleda kako hoce, ali jedan taster...

Takodje, to treba i uklopiti estetski, ne znam koji PC izgleda tako dobro. Eventualno uz HK zvucnke, one providne.

Ko hoce bas fancy providan mis ima u CT shopovima onaj Sweex Crystal. Kopija Apple misa, a ima dva tastera + skrol. Jedini bedak je sto svetli ljubicasto, ali se moze otvoriti kako bi se isekle diode ;)

BTW: Apple mis vise nema samo jedan taster. Taj mis se vise ne prodaje, sada se prodaje Apple Mighty Mouse koji ima 4 tastera + skrol kuglicu. NE kazem da je dobar, samo da napomenem. Slazem se da je Apple mis teski krs (zato i koristim Logitech V500 :) )
 
Poslednja izmena:
Sasa je napisao(la):
OK je, ali nije mi "loodilo", a obzirom koliko kosta i da ju je nemoguce uklopiti uz PC ja predalazem preskok/troskok i nabavku neke druge :)

Pozdrav!

Ma ajde Sale sto se ne uklapa uz PC, ali Apple kibord se ne uklapa cak ni uz PowerMac koji je sav siv, a tastatura bela :) Jedino se uklapa uz iMac i Mini.

BTW: KAda se spoji na PC, Apple taster radi, logicno, kao Windows taster. Cisto da se ne zbunite :)
 
Extreme je napisao(la):
Jel' uopste moguce tako nesto izvesti i da li trebaju neki posebni driver-i, posto cini mi se da APPLE tastatura ide na USB (XP SP1 je u pitanju). E da, jos nesto, kako ce to (i 'oce li uopste) raditi na Linux-u (npr. Slack:mad:, Fedora, Ubuntu)?
Apple tastatura je zakon :) Toliko sam se navukao da ću o svom trošku da kupim jednu za kancelariju :D

Ja sam išao sledećom logikom: želim tastaturu koja ima fenomenalne tipke i YU slova a nije QWERTZ nego QWERTY, ima veliki backspace i enter ! a da pritom zauzima ŠTO MANJE mesta na stolu i da je što teža. To što je pritom cool i ima USB Hub dođe kao bonus ;)

Dakle, ko ne želi multimedijalne tastere, enter koji je manji od shift–a :mad: i nepotrebnu plastiku oko samih tastera (obod tastature) i nema neki veliki izbor !

Sve radi najnormalnije na PC–u, a postoji i programčić AppleK Pro, pomoću koga je moguće podesiti ponašanje i dodatnih tastera (F13–F16)

P.S. Radi i na Fedori
 
Sve radi najnormalnije na PC–u, a postoji i programčić AppleK Pro, pomoću koga je moguće podesiti ponašanje i dodatnih tastera (F13–F16)

E tooo, znaci ima jos ljudi sa fix idejama, nisam jedini :banana::bottle:. Super sto radi i na Linux-u.

btw. Ja Apple mis nisam ni pominjao, rekoh lepo da stekam za MX1000.

Nego, jel' zna neko jel' ima ovakvih kod nas, ili samo belih?
 

Prilozi

  • 001.jpg
    001.jpg
    12.7 KB · Pregleda: 166
Apple tastatura je konza!
Samo sto evo vec godinu dana ne mogu da prevazicem psiholosku barijur trosenja 60€ na tastaturu :(
 
pa toliko ti je bluetooth wireless verzija

imash obichnu, sa kablom, ona je 2.712,00 din + 18%PDV shto je lakshe za prezaliti

inache ako je po sajtu, ima bela da se kupi. nek neko ko je siguran potvrdi da li je video u applce centru poshto nisam tamo bio
 
Zashto, ali zashto ste me podsetili da sam ovo nekada jako zeleo... I da sad toga ima da se kupi ovde... I da radi na PC-u...
 
Da, da, bluetooth je oko 60-70€, a ova sto ide na usb je oko 35-40€, sto i nije nesto preterano.

@nickname: :-devil-: :-devil-: :-devil-:, al' smo zli!
 
Nisam siguran, ali mislim da ta Bluetooth verzija nema i USB dongle vec koristi Apple-ov ugradjeni Bluetooth za vezu sa racunarom (ja sam tako koristio PC Bluetooth tastature kod mene na Mac-u), pa nemojte da se zajebete - sigurno nece raditi na PC-ju.

Pri tome je ta crna bila Pro verzija, ali to jos u vreme iMac G3. Mislim da se crna klasicna vise ne pravi tj. bila je u vreme G4 Cube-a ili PowerMac G4 (takva je isla uz PowerMac G4).

Jedino da narucite sa Ebaya ili tako nesto...

Nema crna Apple tastatura sa kablom tj. sa USB vezom sada u ponudi...Ovo sto je Attachovano ovde je, cini mi se, bas ta Apple Pro keyboard koja se vise ne proizvodi.
 
Poslednja izmena:
Extreme je napisao(la):
E tooo, znaci ima jos ljudi sa fix idejama, nisam jedini :banana::bottle:. Super sto radi i na Linux-u.
Nego, jel' zna neko jel' ima ovakvih kod nas, ili samo belih?
Tastatura sa slike je stari model. nove nemaju nikakav "border" oko samih tastera. Meni se ne sviđa.

Ako ti se baš sviđa taj oblik i ne žališ pare postoji i nabudžena verzija apple tastature sa mehaničkim klik tasterima !

http://www.matias.ca/tactilepro/index.php
 
E krastavac. :crash: Pa znao sam ja da to nece ici, kao, i nije skupa i radi na svemu, al' je uopste ni nema :wall:. Belu necu, nema sanse, nego sam bas ovu mislio, al' eto... :S: Nista, valjda ce se opametiti jednog dana pa (opet) napraviti i crnu.
 
Neoprostivo da ovako skupa tastatura nema veliki enter... mislim na ovaj Matias...
 
nickname je napisao(la):
Neoprostivo da ovako skupa tastatura nema veliki enter... mislim na ovaj Matias...
Da, nazalost vecina tastatura sa US rasporedom ima mali enter :(
Sva sreca pa ovde prodaju QWERTY YU tastature sa velikim enterom :D
 
Extreme je napisao(la):
Nego, jel' zna neko jel' ima ovakvih kod nas, ili samo belih?

e ta ti se tastatura vec odavnoooo ne proizvodi. to je tzv Apple graphite keyboard (isla uz G3 strojeve i prve G4, znaci od prije 2, tj jedne generacije)... meni je jako zgodna, mada mi se svidja i ova nova. sada znaci u ponudi sto ze tice apple imas samo onu bijelu....bilo je najavljivano da ce uskoro izaci i apple tastatura od aluminija sa pozadinskim osvjetljenjem kao sto je na powerbooku, ali za sada nista izgleda od toga... jer, sa G5 desktopima (koji su od aluminija) istina je da se ne uklapa ova postojeca tastatura....
inace, dosta sam radio i na ovoj staroj graphite i na ovoj novoj appple tastaturi i mogao bi je preporuciti. jako je ugodna za rad i ima lijep hod tipki... usb hub ne moram napominjaiti koliko je koristan...
I da dodam i ja: apple mis je NAJNELOGICNIJA stvar ikad napravljena.... jeb*s sto je dobar dizajn kada ima samo jednu tipku... prvo funkcionalnost pa onda izgled!!!
 
Poslednja izmena:
msav je napisao(la):
Da, nazalost vecina tastatura sa US rasporedom ima mali enter :(
Sva sreca pa ovde prodaju QWERTY YU tastature sa velikim enterom :D

UK tastature imaju veliki enter i engleska slova, ali ipak malo drugaciji raspored.
US po pravilu imaju mali.

Pozdrav!
 
Naso sam na buvisu iMac tastaturu (cca 3eura) USB radi na XP SP2
 
Moram da kazem da sam pomalo razocaran ovom iMac tastaturom.

m9034lla_125.jpg


Uzeo sam je pre nekoliko meseci i u prvi mah sam bio odusevljen - osecaj tastera dobar, raspored kako treba, tastatura teska, itd. U tom momentu me nerviralo samo to sto usb portovi na njoj mogu da opsluze samo uredjaje koji jako malo traze; npr. rade logitech mis i fotoaparati, a ne radi recimo Sandiskov Cruzer?!?
I danas, nakon nekoliko meseci bas kucachke upotrebe, osecaj prilikom pritiskanja tastera je katastrofalan - matoriji se secaju, kao debelo izandjala stara cherry tastatura (non-click). Imam osecaj da mi se IBM-ova tastatura manje razdrndala za 5 godina nego ova za 5 meseci. No, s obzirom da me (nova) bila kostala ~20 evropejaca, nije strasno.
 
Nazad
Vrh Dno