Šta je novo?

HIS ATI Radeon X800 ...i kad stize x800GT?

vezmar

Slavan
Učlanjen(a)
20.07.2005
Poruke
251
Poena
319
Ao ima neko ovaj model neka pokaze svoje rezultate jer bi najverovatnije kupio ovu graficku kartu.POzdrav
 
Bolja solucija je 6800.
 
Ova je 270evra ima DDR3,PCI-E varianti pricamo i koja za te pare je boja.Pozdrav
 
I ja mislim na PCI verziju,i opet velim da je 6800 bolji izbor.
Taj X800 ne vrijedi 270€.
 
vezmar je napisao(la):
Ao ima neko ovaj model neka pokaze svoje rezultate jer bi najverovatnije kupio ovu graficku kartu.POzdrav
Potrazi malo ne netu, imas hiljadu testova, kako pojedinacnih kartica tako i uporednih.
 
Interesuje me sta su radili nasi ljudi i koji su potencijali,trazio sam na netu neke rezultate na nekim mestima oni su kao 6600GT,na nekim mestima su abnormalno veci , ana nekim pak manji nego kod 6600 GT.Pozdrav
 
Intersuje me za koliko para moze da senadje X800XL,ona je po meni pravi izbor,a dosta je jeftinija od 6800 GT kojoj moze da parira
 
X800 (non-Pro/XT/XL) za 270 evra??? :trust:

Drugar je nedavno ovde na forumu pazario za ~180 evrica, Sapphire, cini mi se.
 
Ma skupicu nesto vise para pa cu uzeti XL stvarno 90evra je jeftinija od 6800GT a nista nije losija,samo koji proizvodjac
 
vezmar je napisao(la):
Interesuje me sta su radili nasi ljudi i koji su potencijali,trazio sam na netu neke rezultate na nekim mestima oni su kao 6600GT,na nekim mestima su abnormalno veci , ana nekim pak manji nego kod 6600 GT.Pozdrav

6800 ima 12 pajpa,256-bitnu magistralu i 256mb memorije,i brža je od 6600GT,pogotovo u višim rezolucijama.
Imam 6800 i znam kako se ponaša u igrama,a kroz ruke su mi prošla 3 6600GT-a,znači govorim ti iz iskustva.
X800 nisam probao,i koliko znam ovdje na forumu je niko ne posjeduje.

http://www.computerbase.de/artikel/...mal_radeon_x800_x800_xl/7/#abschnitt_3dmark03
 
Ma bre imas X800Xl za malo vece pare. Dobra kupovina!

Ali ipak mislim da trenutno nije vreme za kupovinu graficke. Ustvari ko sada kupi grafulju opasno se zayebo. Izlazi nova generacija ATI-ja, ceka se da NVIDIA izda derivate 7800GTX, padaju cene na jesen... Veruj mi pojavice se neka 7600 ili ce pasti cene 6800(GT) ili ce izaci X800GT koji se otkljucava... i sve je potencijalno bolja kupovina od X800.
 
I ja tako mislim ,ipak cu sacekati jos malo
 
ali nije mi jasno zasto ne izbace npr X800GT ali agp verziju za nekih npr 200e...
Znaci necu da menjam celu plocu + cpu + graficku samo zbog PCI-e.Daj nek izbace neku solidnu agp graficku koja konkurishe 6600GT-u.
 
Delija je napisao(la):
X800 (non-Pro/XT/XL) za 270 evra??? :trust:

Drugar je nedavno ovde na forumu pazario za ~180 evrica, Sapphire, cini mi se.


Ispravka, pazario je za 160 evrica... ;)
 
Principal Skinner je napisao(la):
ko kaze da nece izbaciti za agp?

Ma daj bre kakvi su magarci uradice isto kao X700 serijama samo PCI varijanta... nije nista izaslo novo od agp-a vec 2 godine
Ne racunam ove jace (agp X800 serije) koje moze da kupi mozda 5% ljudi.
Smesno bre,raspasce se taj ati od glupiranja iako ga drzim u masini...
Sad sam citao kao izlazi agp varijanta X700 ali cekajte kao do sledece nove godine mozda i stigne u srbiju.6600 GT ih je sve pojeo bre koliko je na dugo na trzistu... Mislis da je neko isao i kupovao 9600pro kad moze za iste pare imati 6200 koji ga dere i uzduz i popreko.
 
ati ima (ili je imao) debilnu politiku odredjivanja cena za agp. sve sto nosi rialto cip ima 50 dolara vecu cenu. za nas verovatno 50 evra
 
X800Gt

Ima li neko nekih informacija kada ce se naci u prodaji i koja ce biti cena.Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno