Šta je novo?

koji bezicni mis(tastaturu) da uzmem?

Anti Patriota

Čuven
Učlanjen(a)
21.12.2002
Poruke
974
Poena
620
treba mi neki bezicni mis jer mi se cesto na misevima zezne kabal. ponudio mi jedan poznanik da kupim logitech cordless internet pro tastaturu i misa komplet za oko 30 i neki euro. jel valja to ili da uzmem nesto od a4techa i slicnih? za mis mi je bas hitno, a tastaturu bih zadrzao - DTK obicna radi vec preko 3 godine perfektno.
zahvaljujem
 
Uzmi Logitech, za te parice je odličan kompletić.
 
Pa ne znam ni koliko ti je to neophodno...možda eventualno za miša.
Ja koristim Cordles Desktop DeLuxe Optical već dve godine na poslu i menjanje baterija ti je otprilike na 9-12 meseci u tastaturi i na mesec-dva u mišu.
Imaš sa punjivim baterijama Cordless Rechargeable Desktop OEM ali je oko 60€ :S:
 
Drugar moj je uzeo A4Tech bežičnog miša, koji ima dve baterije u sebi, a dve u punjaču, koji je u isto vreme i IC "odašiljač". Kada se baterije u mišu istroše, samo ih zameni :) Pitaću ga za model, a mislim da je koštao oko 2000 din.
 
outlaw je napisao(la):
Drugar moj je uzeo A4Tech bežičnog miša, koji ima dve baterije u sebi, a dve u punjaču, koji je u isto vreme i IC "odašiljač". Kada se baterije u mišu istroše, samo ih zameni :) Pitaću ga za model, a mislim da je koštao oko 2000 din.

A jel zadovoljan sa tim a4 mishem, kakav mu je "odziv" i domet? A4 modeli su povoljni jer se uz njih dobiju 4 punjive baterije i taj punjac, ali dzaba mi baterije i punjac ako je mish njesra. Ovaj logitechov komplet internet pro imam za 2600din (naravno ne dobijam uz njega punjac i baterije ali snaci cu se) tako da ne bih da se zezam za razliku od 600din.
 
Koliko znam, mišonja ga služi perfektno, ja sam ga koristio tu i tamo, odziv je dobar (u CS: Source i u GTA3: SA), malo nervira zadrška kada se miš pomeri posle nekog vremena, ali koliko sam primetio, svi bezgajtanski to imaju... Što se tiče dometa, njegova soba je jedno 4x4 i znam da mi je pričao da se izvali u krevet i uživa :)

Zbog toga sam i ja uzeo cordless Logitechov komplet (mislim da je Desktop Precision Pro) i progledao :) Malo mi je u početku smetao miš (zbog težine) ali sam se navikao.

E da, čudna stvar sa mojim kompletom: kada instaliram drajvere (zbog procene koliko je puna baterija i zbog ovih mlatimudijalnih tastera) desi se da kada se podiže Win ne mogu da mrdnem miša (češće) ili tastaturu (retko), pa mora da padne reset. Sada sam nanovo instalirao WinXP i montirao tastaturu i miša BEZ drajvera i za sada (čuk-čuk) se nije dešavalo tako nešto...

Enivej, ako ti je razlika 600 kinti, a treba ti bezgajtanska tastatura, uzmi slobodno... Meni generalno nije trebalo, ali još jedan kabl manje na stolu itekako prija :D
 
@Anti Patriota:
Možda bi bilo najbolje da odeš do neke prodavnice gde sve možeš da opipaš. Meni je lično kod A4Tech smetalo ono plastično zveketanje kada se stiskaju tasteri. Nekako mi Logitech više prija, da li zbog materijala ili nečeg drugog, ne znam. Doduše, A4Tech nisam uzimao u ruku skoro 3 godine, možda se nešto promenilo.

@outlaw:
Offtipic: Po prvi put čujem da ovde neko koristi izraz bezgajtanski :) svaka čast.
Da ti Tvrtko Prćić nije neki rod možda? :D
 
Nikako A4 ja sam imao (imam ga jos) tako je dobro radio :crash: :crash:
da sam kupio nepitajuci za cenu MIcrosoft komplet bezicni natural (navikao sam na prelomljenu) i evo sto se tice baterija ovaj MS kao da ih ne trosi a A4 je trosio na svaka 3 dana
Moj savet dobar bezicni nema za male pare a ako nije dobar bolje nekupuj
 
Imash za malo vishe para neke od MIcrosoft komlpleta u Extreme-u, i mnogo su dobri!
Jel ima nako Microsoft Wireless Optical Desktop 3.0 koshta 50€! Deluje mi bolje od Logitecha!
 
e

pa da vidis dobra je to ideja. video sam da ima i microsoftovih. brine me sto sam na nekom sajtu video da svi tamo navedeni modeli tastatura imaju malo promenjen raspored dugmica (cini mi se oko delete-insert a mozda i jos neke - mala je slika) sto mi se ne svidja. u svakom slucaju pogledacu!

PS. a sta mislite o bluetooth wireless thnologiji - 5 puta veci domet ali negde sam procitao da treba da se cuvaju jajca :smash:
 
Poslednja izmena:
uzeo sam logitech internet pro i radi lepo ... ne primecujem lag na misu tj ne smeta mi.
ima tu nekih "preferencija" koje mi se ne svidjaju ali cena od 2600din to opravdava.
p0z
 
Evo i ja planiram da uzmem nesto slicno pa me zanima sta ti ne odgovara kod modela koji si uzeo.. planiram da uzmem ex 110 logitech
 
Koristim nesto duze od godinu dana A4Tech wireless misa model RP 649 i zadovoljan sam sto se samog misa tice, ali je jako veliki problem sto baterije menjam svakih 2-3 dana. Za nekih 2000din sam dobio misa, USB punjac koji je ujedno i risiver. Mislio sam da je do loseg kvaliteta baterija koje idu u paketu, pre 3 meseca sam kupio nove baterije Sony 2300mAh i opet isto, sto mi govori da mis definitivno trosi puno struje. :wall:
Tastatura koju imam nije wireless nego Logitech UltraX, zasita je vise nego prijatna za rad, jedini "njen" problem je sto kada se naviknete na nju ne mozete posle da kucate na obicnim tastaturama. :smoke:
Moje pitanje je da li postoji UltraX model u wireless izvedbi? :p
I nije mi jasno zastno na www.logitech.com pod Products nemaju sve proizvode nego je nesto pod Partners->System builders?
 
Meni baterije na onom krsu od Labtec-a traju mesec dana sigurno, a na tastaturi.... mnoogo duze :)
Mozda je u pitanju los usb punjac, mozda se nisu dobro formirale baterije, mozda ih ne napuni do kraja....
 
marko_n je napisao(la):
Moje pitanje je da li postoji UltraX model u wireless izvedbi? :p


Postoji, i zove se DiNovo :d
 
Siroce je napisao(la):
Mozda je u pitanju los usb punjac, mozda se nisu dobro formirale baterije, mozda ih ne napuni do kraja....
Probao sam i kvalitetne alkalne baterije pa je rezultat bio neznatno bolji jer su i same Sony alkalne baterije veceg kapaciteta.
Sto se tice DiNovo kompleta, zaista lepo! :banana:
Ali 200$ :d ipak... mnogo za misonju i tastaturu...
 
Postoji UltraX Media Desktop za 45 evra i zvuci i izgleda jako lepo, mada u pdf prosuri sa sajta kaze da u misa idu 3 AAA baterije, sto me bas i ne odusevljava... pa ako neko ima tako nesto neka se malo pohvali...

Sto se tice trajanja baterije, trebalo bi da svetlija podloga malo pomogne zato sto onda mis slabije sija :) mada ne verujem da ce to nesto mnogo da znaci.. ali zvuci zanimljivo na primer za 'Myth Busters'
 
Nazad
Vrh Dno