Šta je novo?

TV tjuner problem na ATI Radeonu 9800 Pro AIW

Dark_AveNGER

Čuven
Učlanjen(a)
23.01.2004
Poruke
612
Poena
620
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Imam jedan problem pa s'obzirom da nas sad ima dosta koji imaju 9800 Pro AIW problem je ovakav:

Kada se ukljuci TV tjuner zvuk na nekim kanalima pocinje nesnosno da krci! Imam kablovsku i na prethodnoj kartici 8500 DV AIW to nisam primetio znaci da nije do cable operatera!
Uglavnom se krcanje javlja na levom kanalu, a kada je previse jako onda se javlja i na desnom?
Sa instaliranim Catalystima v5.6 mi se desila interesantna stvar, a to je da se zvuk sa TV tjunera prenosi kroz AGP magistralu!? Ranije sam koristio kabl preko koga sam dobijao zvuk a sada i kada iscupam kabl opet se cuje zvuk koji vise ne reaguje na AUX nego na WAVE u mixeru zvucne kartice???
Dali se to nekome desavalo? I dali postoji neki program sa kojim bi mogao da smanjim nivo ulaznog signala, ne na zvucnoj karti nego upravo na TV tjuneru!
Nisam jos probao ulaze i neznam kako se oni ponasaju ali ovo mi se ne svidja uopste!
Mozda se moze flashovati kartica kako bi se ispravila ta greska ili su zbog specijalne cene to kartice sa falinkom??

Pozdrav i hvala svima na odgovorima!
 
Poslednja izmena:
Hm, jesi li reinstalirao MMC posle promene kartice? Prilikom instalacije imas da biras koji izvor zvuka ce se koristiti. Mozda ima veze sa time.
 
Dandy je napisao(la):
Hm, jesi li reinstalirao MMC posle promene kartice? Prilikom instalacije imas da biras koji izvor zvuka ce se koristiti. Mozda ima veze sa time.

Reinstalirao sam ali koliko vidim bolje da nisam nista dirao. Sada mi npr. u MMC/Configuration iz START meni-ja ne radi Audio/Enable dynamic compression! Mislim da bi to resilo problem!

A probacu da izvor zvuka promenim na WAVE pa cu videti sta ce se onda desavati!
 
Nazad
Vrh Dno