Šta je novo?

radeon 8500 ili 9100 ?

igysa

Čuven
Učlanjen(a)
10.05.2002
Poruke
1,484
Poena
675
sta uzeti od ova dva sa vrlo ogranicenim budzetom. Kolko sam video na threadu sa uporednim prikazom kartica, 8500 je brzi. Ali pitam se da li moze da pokrene sve igrice, mislim i najnovije, s obzirom na pixel vertex shadere , bez obzira sto ce sporo raditi.
 
uzmi 8500 ako mozes, inace obe karte na sebi imaju isti GPU R200 s'tim sto isti na 9100 ima nizi radni takt. Igre ce raditi naravno, R200 je DX 8.1 compatible GPU tako da nema frke, samo malo zongliranja sa razlicitim cats-ima i bice sve igre igrive ;)
 
Još uvek imam 8500 LE sa 128 MB memorije. Klokovana na 275/275. Koju god sam igru igrao nisam imao problem.
 
Ma uzmi lepo 9550 128bitni i uzivaj, zaboravi sve sto je slabije od toga.
 
GoranM je napisao(la):
Ma uzmi lepo 9550 128bitni i uzivaj, zaboravi sve sto je slabije od toga.
Upravo tako, jeste skuplja nekih 30-ak eur ili manje. Za 8500 ne vredi dati vise od 30 eur ni pod razno. BTW to je vrlo dobra kartica ali i bagovita nazalost sto se igara tice...
 
Minja je napisao(la):
Upravo tako, jeste skuplja nekih 30-ak eur ili manje. Za 8500 ne vredi dati vise od 30 eur ni pod razno. BTW to je vrlo dobra kartica ali i bagovita nazalost sto se igara tice...

Slazem se da je 9550 najbolje resenje, ali tvrdnja da je 8500 bagovita u igrama apsloutno u mom slucaju nije tacna. Proterao sam je svojevremeno kroz desetine igara i niti jednom nisam imao nikakvih problema niti bagova. Sticajem okolnosti od juce mi je ponovo u racunaru, pa cu bas probati kako se snalazi sa ovim novim naslovima. Vreme ju jeste pregazilo, ali je u pitanju sjajna kartica.
 
Hvala svima na savetima. Nasao sam na oglasima na kraju ati 9000 pro, a 8500 mi je izmakao ispred nosa. Dobra je 9000, radi sve !
 
Nazad
Vrh Dno