Šta je novo?

Problem u dual channel ?

bandit

Slavan
Učlanjen(a)
20.11.2004
Poruke
289
Poena
319
Od kada sam uzeo comp delovalo mi je da svremena na vreme ne radi kako treba . Kao da nekada uspori a nekada radi odlicno . Probao sam memtest a memorija mi je u dual channelu kad je poceo da mi izbacuje greske ko lud 75 za nekih pola sata . Izvadim memoriju imam 2x512 kingston pc3200 i testiram jednu po jednu po dva sata greski nigde . Vratim je opet u dual channel opet greske moze li neko da mi kaze sta zeza i kako to da resim . Inace ploca je asusova p4p800 e deluxe i dali je moguce da mi zbog tog brljanja u dual channel svremena na vreme uspori.
 
slican problem, isto dolazi do usporenja, posle mesanja memorija sve radi ok (doduse kod mene na poslu je 4 x 512 memorije pc3200 pqi) masina se jednostavno glavila, neki put usporavala, ka dam promenio mesta modulima sve proradilo ....
 
Promenio sam slotove za memoriju i pustio celu noc memtest i sve sljaka OK jel moguce da me zeza neki od slota za memeoriju .
 
neznam, ovakav problem sam poslednji put imao u doba 386/486 racunara i 30pinskih simm memorijica, tade je slaganje igralo ulogu

kod mene na poslu se inace javi ponekad takva greska zbog loseg uzemljenja..... mada ne bi trebalo da ima neke veze.....
 
Ispravka greske daje kada mu je ukljucen pat u biosu .Dali bi smeo da daje takve greske ili nesto mozda zeza na ploci .
 
Problem je u tome što mnoge ploče ne rade korektno sa dvostranim memorijskim modulima u svim slotovima, pogledaj knjižicu za ploču i konsultuj konfiguracionu tabelu za RAM tamo je objašnjeno u kojim slotovima mogu da se koristi double side memorijski moduli, na toj ploči bi trebalo da su 2 dvostrana memorijska modula ubodena u plave slotove ali nisam siguran, prouči tabelu.
 
Na ovoj ploci imas u biosu opciju nesto kao memorijski acelerator valjda sam se lepo izrazio i kada ga testiram sa everestom daje mi da je ukljucen pat . Za module znam i stavi sam ih kako treba nego razmisljao sam dali kad ukljucim ovu opciju mozda treba jaca struja mozda je nema dovoljno pa to zeza .
 
Ako mislis na pat ako je to onda se nalazi u advance u biosu kod podesavanja za memoriju gde mu spustas cl-rcd-ras i ostalo .
 
Nazad
Vrh Dno