Šta je novo?

Problem pri kupovini memorije

IGGSy

Čuven
Učlanjen(a)
23.11.2002
Poruke
222
Poena
619
Imam dilemu, zelim da stavim u masinu 2 gb ali negde ne mogu da pronadjem value (Kingston) module od 1Gb jer nemam para da dam 200e po 1 brendiranom modulu.


Ako value modul od 512 kosta 44+pdv, spreman sam da dam do 100e po modulu od 1Gb.

Druga stvar ako neznate gde tpo moze da se nadje interesuje me, ako stavim 4 modula po 512 da li ce oni raditi u dual-channel modu. Ploca je MSI K8N Platinum

Hvala.
Igor
 
koliko god modula da stavis neces imati dual chanel( nije neka steta ),jer je to s754 ploca i nema podrsku za dual chanel


sad videh,imas u imtelu corsair value za 115€ i kingstone takodje VR za 108€,preporucujem corsair jer je cas 2.5

a imas i u mbsoft-u kingmax super ram sa bga cipovima,za okruglo 100€,ovo je mozda najbolja kupovina
 
Poslednja izmena:
I meni taj kingmax izgleda kao najbolja kupovina, mada mislim da su permutovali cijene sa i bez PDVa, shto znachi da je vjerovatnije 120€ u pitanju
 
Ako je to S754 pravice ti problema ta 4x512 modula...
Jedino 2x1024
 
milanv je napisao(la):
I meni taj kingmax izgleda kao najbolja kupovina, mada mislim da su permutovali cijene sa i bez PDVa, shto znachi da je vjerovatnije 120€ u pitanju

KingMax Super Ram i KingMax Hardcore su dve razlicite memorije.
 
Naravno da jesu. Moja pricha se odnosila na 1Gb Kingmax Super Ram Tiny BGA
 
milanv je napisao(la):
Naravno da jesu. Moja pricha se odnosila na 1Gb Kingmax Super Ram Tiny BGA

Ok za trenutak sam pomislio...
 
Floyd je napisao(la):
koliko god modula da stavis neces imati dual chanel( nije neka steta ),jer je to s754 ploca i nema podrsku za dual chanel
Da, ali sa manjim brojem modula ima vece sanse za 1T command rate

Floyd je napisao(la):
sad videh,imas u imtelu corsair value za 115€ i kingstone takodje VR za 108€,preporucujem corsair jer je cas 2.5
I ja bacih pogled posto i mene zanima 1GB modul (imam S754 plocu), ali izgleda da su i Corsair i Kingston 1GB moduli CL3, stim da je Corsair nesto skuplji.
 
milanv je napisao(la):
I meni taj kingmax izgleda kao najbolja kupovina, mada mislim da su permutovali cijene sa i bez PDVa, shto znachi da je vjerovatnije 120€ u pitanju
Izgleda.
A ima i obican SuperRam CL3 1GB modula za 100 EUR.

Sta je po vasem misljenju najbolja kupovina od ove cetiri varijante 1GB 400MHz modula (posebno kada je u pitanju 1T command rate):

KingMax SuperRam CL3 - 100 EUR
KingMax SuperRam Tiny BGA CL2.5 - 120 EUR
Kingston ValueRam CL3 - 108 EUR
Corsair ValueSelect CL3 - 115 EUR
 
Poslednja izmena:
Prvo ne znam cemu ova prica o dual channelu - decko oce 2 giga memorije, nigde nije ni pomenuo dual channel i lepo je zakljucio da bi mu najbolje leglo 2 puta po giga, jer jedan modul od 2gb ce tek tesko da nadje za pristojne pare kad i ovih od 1gb slabo ima.
Drugo posto nisam u toku da pitam, zasto insistirate na kingmaxu tiny bga, on je 120eur BEZ PDV(mislim da gresite da su cene permutovane vec je cena od ove obicne mem SA PDV jednostavno prekucana preko cene od bga memorije jer su jedna ispod druge tako po mom bga izlazi na 141.6eur), a obican kingmax je 100 SA PDV, jel taj bga toliko bolji?
 
Poslednja izmena:
Po mom misljenju koju god da uzmes neces zaliti.
Moj predlog uzmi KingMax.
 
Memorija....

Neznam kao ste prevideli u mom postu da zelim da stavim dual channel. Zato sam i mislio da stavim dva modula po 1gb.

Evo podataka sa msi sajta za K8N SLI Platinum:
Main Memory

• Supports dual channel DDR 266/333/400, using four 184-pin DDR DIMMs.
• Supports a maximum memory size up to 4GB.
• Supports 2.5v DDR SDRAM DIMM.

?
Hvala za cene.
Sada me interesuje da li ma ovoj ploci radi dual channel ili je to samo marketinska caka. Evo linka: http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_detail.php?UID=641
 
IGGSy je napisao(la):
Neznam kao ste prevideli u mom postu da zelim da stavim dual channel.

Ljudi su mislili da pricas o 'K8N Neo Platinum'. Rekao si samo 'K8N Platinum', a posto je to mnogo vise koriscenija ploca od 'K8N SLI Platinum', svi smo pomislili da o njoj pricas...
 
Poslednja izmena:
Ipak, vecina recenih stvari vazi. Svakako da je bolje 2x1GB nego 4x512MB. Imaces u oba slucaja dual-chanel, ali ce overclocking potencijal u prvom biti veci, kao i sanse za 1T command rate.

A NewCastle i Winchester po defaultu rade na 333Mhz sa 4 modula. Venice tek radi na 400Mhz, ali sa T2. Sve ovo naravno na default-u. A sa gore pomenutim modulima tesko da ces isterati mnogo vise. Mozda sa Corsair-om i KingMax uspes 1T sa 4 modula, dok sa Kingston-om verovatno teze.
 
Nazad
Vrh Dno