Šta je novo?

Cooler za Athlon 64 3000+

kalimero

Slavan
Učlanjen(a)
18.06.2005
Poruke
298
Poena
319
Interesuju me iskustva drugih koji imaju istu ili slicnu konfiguraciju. Prvenstveno me interesuje temperatura rada procesora i
broj obrtaja ventilatora na procesoru.
Sistem je AMD Athlon 64 3000+ Newcastle 512 Kb L2 Cache (box pakovanje); ploca je Gigabyte K8Triton NForce3. Sve je upakovano u Chieftec BigTower.
Ono sto me buni je da li je normalno da brzina ventilatora ne pada ispod 3100 RPM. Temperatura je uvek ispod 50 C, ali mi se cini da ventilator bezpotrebno vrti ovoliko obrtaja. Pri jacim opterecenjima stigne i do 4200 RPM. Ponavljem da je Box Cooler te bi mi odgovarala i neka preporuka za bolje cooler-e. Glavni kriterijum je sto manja buka. Hvala svima unapred. :,,:
 
Do koliko para??? Ja imam Vanessu L koja se na 1500 obrtaja ne cuje nimalo a super hladi klokovan Venice. Takodje imam Chieftec Bog Tower.

Da bi dodatno ohladio sve komponente stavi 12tice na kuciste. Imas fine i tihe u Imtelu.
 
Dobar nacin da skines par stepeni sa procesora jeste da uklonis "zvaku" i stavis dobru pastu (npr Artic Silver 5). Takodje u vecini BIOS-a moguce je postaviti "target" temperaturu kada BIOS pocinje ubrzavanje ventilatora na procesoru. Ja je drzim na 50C.

Takodje ako ti racunar cesto zvrji u prazno (dakle surfujes, citas, kuckas itd), Cool&Quiet ce ti znacajno oboriti temperaturu CPU-a a samim tim i zujanje ventilatora na procesoru.
 
Da li si instalirao AMD CPU driver i ukljuchio C&Q.KOd mene je temp. procesora 28-40 c max.,u zavisnosti shta od aplikacija trenutno radi,ali prilikom surfovanja netom,gledanju filmova,slushanju muzike i slichnih radnji ne prelazi 35c.Brzina okretanja ventilatora je oko 1100-1300 o/m.
 
Posto sam novajlija u koriscenu Athlon 64 sistema. Ako bi neko dao kratko objesnjenje kako najlakse da odradim instalaciju C`n`Q. Nisam ni siguran da to ova ploca podrzava. :crash: Gigabyte GA-K8NS nForce3 250 chipset. Help please :,,:
 
Pogledaj u biosu da li imas opciju CnQ,ako imas skini drajvere za CPU na AMD-ovom sajtu,instaliraj,Start/Control panel/Power options(prva kartica) Power Schemes stavi na Minimal Power Management i to bi trebalo da radi ;)

P.S.Sto se tice coolera za proc ja sam relativno skoro uzeo Hyper 6,skinuo njegov fan,kupio osmicu 1300rpm>13db,montirao>>>>bukvalno se nista ne cuje,temp. mi je 37--49C u full-u,mislim da je to sasvim ok!
 
Poslednja izmena:
kalimero je napisao(la):
Posto sam novajlija u koriscenu Athlon 64 sistema. Ako bi neko dao kratko objesnjenje kako najlakse da odradim instalaciju C`n`Q. Nisam ni siguran da to ova ploca podrzava. :crash: Gigabyte GA-K8NS nForce3 250 chipset. Help please :,,:

Podrzava, i baca cpu na 25-27 C.
U BIOSU Ctrl+F1, idi i deo za temperature i poslednja opcija je SmartFan, stavi Enable. U Winu stavi AMD drajver za C'n'Q i u Power schemi stavi minimal power i to je to. Na toj ploci nece ti skinuti brzinu ventilatora ispod 3100-3200, ali ce ti povecavati pri vecem opterecenju. Zanimljivo je da to nema veze sa temp cpu, nego chipseta.
Imao sam tu plocu 7 meseci i odlicna je.
 
Ako imas dva memorijska modula zaboravi na C 'n 'Q,posto u tom slucaju za socket 754 C 'n Q ne radi.
 
scouser je napisao(la):
Ako imas dva memorijska modula zaboravi na C 'n 'Q,posto u tom slucaju za socket 754 C 'n Q ne radi.

Iz kog razloga ne radi???
 
Kako ne radi?

Kod mene i kod mojih dvojice prijatelja radi na K8NS.

Temperatura oko 26 idle, cooler oko 3100 o/min.

Sva trojica imamo po dva modula, svi različite kombinacije.
 
scouser je napisao(la):
Ako imas dva memorijska modula zaboravi na C 'n 'Q,posto u tom slucaju za socket 754 C 'n Q ne radi.

Naravno da radi sa dva modula i to dvostrana. Tri su problem, bez obzira da li su jednostrani ili dvostrani.
 
Nazad
Vrh Dno