Šta je novo?

INTEL 3.2 GHz HT - Pregrevanje ???

  • Začetnik teme Drug Josif VDzS
  • Datum pokretanja
D

Drug Josif VDzS

Guest
Imam Intel plocu 915PSY i procesor Intel 3.2G HT, i imam problem sa pregrevanjem procesora. Cela konfiguracija je stara nesto vise od 6 meseci.

Odmah pri paljenju racunara procesor mi je na temperaturi od 65 stepeni, a nekoliko puta mi se racunar ugasio i kada sam usao u bios da vidim temperaturu prikazivalo mi je neverovatnih 100 stepeni!

Napominjem da mi kuler (original Intel sto ide uz procesor) radi (cca. 4150 obrtaja), da mi je prosecna temperatura sistema 40 stepeni, a harda oko 45 stepeni.

Bilo kakva ideja, sta se desava i gde je problem? Hvala
 
Prvo poveri dobro da li kuler dobro lezi na procesoru. Izmedju njih mora biti (vrlo) tanak sloj termalne paste. Ako je to izgleda OK, vidi mozes li dodati jos neki ventilator da izbacuje topao vazduh iz kucista, jer P4 procesori su poznati kao grejalice (trose i do 100W kada zaista rade!). Sasvim je normalno da kada je pod opterecenjem, temperatura P4 procesora bude oko 70-75C.

Takodje postoji i verovatnoca da BIOS laze - proveri na web sajtu proizvodjaca maticne ploce ima li neki updejt BIOSa za tvoju plocu. Verujem da na 100C procesor ne bi uopste radio, tj njegov interni thermal throtling bi usporio procesor a zatim ga i potpuno iskljucio kako ne bi crkao.
 
Jedino ako nema dovoljno paste ili ako nije dobro legao cooler na procesoru.
Posto vidim da ti je temperatura u sistemu kao u rerni, trebao bi da ubacis koji ventilator da pravi promaju.
 
Nazad
Vrh Dno