Šta je novo?

Lamer guide za kartice za video obradu

Ako budeš dovoljno dugo čekao sigurno će pojeftiniti :d
 
UHHHH!!!!!!!

Ćaćkao sam samo par sati i siguran sam da ima još bolje i jeftinije riješenje, samo ga treba naći.

Ej, mogu samo da ti kazem da zaista nemas pojma, BRE covece!!! Prvo Videoguys.com spadaju verovatno u najbolje dilere video hardvera u USA. Imaju odlicnu tehnicku podrsku, zaista su posveceni kupcu, a na njihovom sajtu mozes mnogo da naucis. Ali moras da citas, a ne da "Ćaćkas"

Ja toliko, a ti idi i probaj da nadjes nesto bolje i jeftinije od RT10 pa nam javi kad uspes!

I moracu da ti posaljem jedan PM vrlo uvredljive sadrzine...

I cemu sav moj trud, zaista sam debil... Bench definitivno guni smisao...
 
Poslao sam ti odgovor na PM, na baš takav PM kako si ga opisao.
Ja ne vidim da sam ikoga vrijeđao, a vi kako god hoćete.
Videoguys je prvo toliko ružan da ne možeš gledati u njega, a o rasporedu, logičnom redosljedu i realnim cijenama da ne pričamo.
Možda sam ja previše pincajzla za takve stvari pa nemam strpljenja da izvadim dobro i srž iz te stranice.

Prekjučer naletih na ovo:
http://www.canopusgmbh.de/DE/products/MPEGPRO_EMR/pt_MPEGPRO_EMR.asp#specs

Dati ćemo pare ili za rx10 ili za ovo. Sada mi treba pomoć da razlučim šta je bolje. Znaći to što bude snimano, biti će arhivirano kao DVD, prodavano kao VCD, a postavljano na internet u nekoj low rezoluciji tipa 150x90.

Sada je pitanje može li ovaj konvertor ili kako da ga nazovem da radi sa našim modelima kamera:

Panasonic NV-GS120 ( http://www.expandore.com/product/DV Product/NV_GS120.htm )
Sony super steadyshot dcr-trv38e ( http://reviews.cnet.com/Sony_Handyc...r___Mini_DV/4507-6500_7-31249477.html?tag=tab )

Znači cilj je da dok uživo ide da se snima na pc-u već "dvd kvalitet". Sa matroxicom bi onda slijedilo kompresovanje, a ova Canopusova bi valjda dala kako sam ja razumio već komprimirani file. Sada samo pitanje da li se to omže sa ove dvije kamere ili ne, jer piše da ova Canopusuva radi samo analogno tj. valjda preko cincheva, ali ova Pansonicova ima samo "bananicu", ali se može naravno signal pretvoriti u cinch.

Može li neko razjasniti kako i šta treba, da se ne zeznemo tu.

Znači odlučili smo dati ca. 400e za to, samo nam još treba pomoć pri tome koje od ove dvije rezolucije su bolje za nas.

Hvala lijepo i nadam se da će neko imati strpljenja lameru na tom području da to objasni.
 
Evo Matrox RX10 je tu, sinoć sam pokušao preko cinch kablova da spojim i da snimam, ali mi štrajka Premiere 1.5 Pro. Odmah se zaledi ili izbaci plavi win error prozor.

1. Može li se uopšte preko cincha raditi real capturing? Ili treba firewire?
2. Ima li neka alternativa Premieru-u u tome?
 
najbolje je preko firewire kako za analogni tako i za digitalne izvore. Tako nece nista da zeza.

I neko je ovde dobro spomenuo: Adobe Premiere radi najbolje samo sa Avi fajlovima, kao sto su DV avi i nekompresovani. Sve ostalo je shit.

Na taj nacin smanjuje se mogucnost da ce doci do dezihronizacije i svega ostalog.
 
Poslednja izmena:
Ako neko bude imao sličnih problema, neka sebi skine programčić iuVCR i sa njim je riješio nebuloze sa ovim "hyper2 programima, koji su skupi i teški kao zlato, a ne prepoznaju poluprofesionalne uređaje.
 
Nazad
Vrh Dno