Šta je novo?

Lamer guide za ozbiljne sound karte

||NeX||

Čuven
Učlanjen(a)
25.11.2002
Poruke
1,142
Poena
649
Postavljam temu, jer u omladinskom centru žele neki sada da pokrenu sekciju i da se snima svako predavanje i da bude zapisano kao kvalitetan snimak, a ne sa mnogo šuma itd. Imamo stručnjaka koji će da kupi mikrofon, mixetu i slične fazone, ali ovaj kompjuterski dio su meni ostavili. Samo su mi rekli da im treba neki raspon od 96khz, ako se varam i po mogučnosti 4 ulaza i 4 izlaza.
Vidio sam odmah da tu nije riječ o karticama ispod 100eura.
Može li neko da pojasni na koje se karakteristike gleda u toj skupljoj grupi te još koji savjet. Mislim da neće dati više od 200eura za tu karticu, zato ako mogu prijedlozi šta da se kupi do nekih 150eura, to bi bilo odlično.
 
I koliko te je na kraju iznela, cisto da se vidi da li je vredno cimenja, posto EMU-0404 moze da se nabavi, ako se ne varam, za 90€ ili mozda cak i manje?
 
Lepo... ;)

A DAC? To me je najvise zanimalo... :,,:

:wave:
 
Ipak je u pitanju mp3 (vecinom) :D

Zbog premalog hdd-a, kao i nedostupnosti dobrog dela muzike na audio cd-u (+ nemam broadband internet :D), mp3 mu dodje kao OK kompromis.

Svoju kolekciju audio CD-ova slabo osvezavam, tako da mi preslushavanje iste uzduz i popreko lako dosadi. Mp3 se slusha vecinu vremena. AV-710 je doshao u kombinaciju kao pristojna + prilicno mod-abilna zvucna karta za umerenu cenu, koja uz to predstavlja dobru osnovu za povezivanje sa eventualnim externim DAC-om...

Opet, nameravam da predjem na veliki HDD + broadband, tako da se perspektiva popravlja...

TDA 1541 (regular, bez A) se nalazi u Sony 222ESD playeru (koji sam uz to i poprilicno modovan).

Poz:wave:

P.S. Mozda smo ipak previshe hijack-ovali temu ovom pricom? :eyebrows:
 
Poslednja izmena:
P.S. Mozda smo ipak previshe hijack-ovali temu ovom pricom? :eyebrows:

Uz dužno poštovanje prema vašim cd/mp3 kolekcijama i uživanju pri slušanju, mislim da ovi postovi nemaju baš puno zajedničkog sa naslovom ove teme.

@Moderatori: Ako može splittujte temu, skroz se izgubila ona ozbiljna nit sa ovim zadnjim postovima.
 
Uz dužno poštovanje prema vašim cd/mp3 kolekcijama i uživanju pri slušanju, mislim da ovi postovi nemaju baš puno zajedničkog sa naslovom ove teme.

Upravo, zato sam i to i naveo u svome postu...

Ako je moguce, tema moze da se splitt-uje i/ili samo ocisti od OT-a, jer ovom pricom bash i nismo od vece pomoci...

Diskusiju uvek mozemo nastaviti preko PM-a, ili u novoj temi...

Poz:wave:
 
Nazad
Vrh Dno