Šta je novo?

Radi li nekom 2x512 dvostrano na NF3

palavac

Čuven
Učlanjen(a)
13.03.2004
Poruke
35
Poena
609
Imam 2X512 kingston i uzeo sam A64 2800 S754, Probao sam na Gigabyte K8NS i nece da rade memorije ( poznati problem sa NF3 i dvostranim memorijama )!

Rade li takve memorije na nekom drugom proizvodjacu ploca , ili da prodam A64 pa da skupljam za neki S939?

Znaci, preporucite mi neku plocu jer nisam bas lud za overclock-ovanjem , vec mi je bitno da mi radi . ;)
 
Kako ne radi?? Kod mene je na ASUS K8N i na MSI K8N-Neo radilo prvo 2x512MB Corsair pa onda i 2x512MB Supertalent, naravno dvostrane... Pokusaj (ako vec nisi) sa promenom rasporeda modula, probaj da ih stavis u slotove 2 i 3, mada je kod mene htelo da radi kako god ih stavio...
 
Epox 8KDA3J, dve dvostrane od po 512MB i sve radi (osim CnQ). Vidi da fleshnesh bios na toj tvojoj ploci, mozda pomogne.
 
Problem je u GigaByte-u... probaj novi BIOS, ako ne pomogne menjaj ili memoriju ili plocu (ja bih pre menjao krs=GigaByte od ploce... sta ces kad ne znaju ili nece da naprave normalnu plocu za A64)
:wave:
 
Kod mene, MSI K8N Neo Platinum, 2x512 PQI PC 400 (dvostrane, prvi i drugi slot) rade bez problema i to 1T, čak i CnQ radi
 
DFI nF3 + 2x512MB KingMax HardCore i sve lepo radi i na 275MHz (DDR550).
Kao sto rekose ljudi update bios-a bi trebao da resi problem.
Pozdrav
 
I kod mene na Chaintech ZNF3 @%) i 2x Corsair XMS4400 sve radi i na 250. Pogledaj u uputstvu za ploču, kod nekih radi u prva dva a kod nekih u 2. i 3. slotu. A svakako flešuj bios ako nemaš zadnji
 
Ma ne radi izgleda samo na glupoj Gigabyte ploci. Hvala na pomoci i NE KUPUJTE GIGABYTE , Ovi majmuni u Imtelu nek se sad zajebavaju sa njima jer ga oni uvoze a ja sam im DziDzabit vratio !!!
 
palavac je napisao(la):
Ovi majmuni u Imtelu

Pa nisu oni krivi valjda sto Gigabyte ne zna da napravi plocu (ili BIOS za plocu)?

Kriv je onaj ko je kupi a ne zna sta kupuje... (nabudzio sam kompjuter pa imam skoro pentijum 5)
 
Polako momci sa kritikama, na K8NS radi 2x512 dvostrane Samsung. Nisi dobro setovao memorije u BIOS-u, pa ti zato obara na 333. Drugu masinu koju sam sklopio sa istom plocom radi bas sa Kingstone memorijom bez problema i to na 235 MHz bez dizanja napona, naravno 4x HT. Ploca je daleko od krsa, ali vama je jednostavnije da optuzite proizvodjaca nego sebe. Pa nije GA Zastava pa da pravi takve gluposti. Ploca nije vrh oc. - nece preko 250, ali je u svemu ostalom odlicna.
 
imtel je firma koja moze komotno da posluzi kao primer ostalima,tako da nazivati ih majmunima je bezobrazluk,od mene bi dobio drugu plocu-ali okolo glave
zbog takvih kao ti mnogi trgovci tretiraju musterije kako ne treba,iako ispadi poput tvog nisu opravdanje za neusluznost neko jednostavno nema zivce da iskulira...
 
palavac je napisao(la):
Ma ne radi izgleda samo na glupoj Gigabyte ploci. Hvala na pomoci i NE KUPUJTE GIGABYTE , Ovi majmuni u Imtelu nek se sad zajebavaju sa njima jer ga oni uvoze a ja sam im DziDzabit vratio !!!

Pogledaj se prvo u ogledalo, pa onda pricaj za druge...
 
Dobro , Dobro, IMTELOVCI , kako ga branite kao da radite u njemu, pa ja prvi sa Imtelom radim vec punih 7 godina, stvar je u tome ako proizvodjac ploca prizna da je napravio gresku na celoj seriji ploca ( K8NS , K8ns PRO ) ne treba tvrditi da one ipak rade samo da bi se prodale , a radice nekom ko na njih stavi 2X256...
 
A koja je moja korist sto ti kazem da kod mene i na svim drugim masinama koje sklopih sa GA K8NS RADE. Pa ne prodajem ti ja plocu pa da te lozim.
 
Mihha pogresno si me razumeo, jedan prijatelj je kontaktirao Gigabyte support centar gde im je dao serijski broj moje ploce ( a i njegove , posto je uzeo dan posle mene ) i gde su mu rekli da je problem u seriji ploca izradjenim u nekom mesecu i nekoj i nekoj nedelji, kazem "nekoj" jer se ne secam kojoj a verujem prijetelju na rec. Lepo su mu rekli oni sami da vrati plocu dobavljacu, kao gomila izvinjenja i sve po redu. I da greska je bila mehanicka tako da flash biosa nista nije pomagao...
 
@palavac koji GA support je kontaktirao? posto imam i ja pitanjce za njih :(
 
Ma to je OK, ali nije generalno, nego izuzetak. Ja sam GA uzeo u decembru jednu i u februaru 2 komada i ne da rade, nego pevaju. Sad u subotu sam uzeo DFI NF3 250GB a K8NS dao bratu, i mogu ti reci da sam se pokajao. DFI ima neke tripove koji mi jos nisu jasni, a proslo mi je dosta masina i ploca kroz ruke, te ne mogu reci da se ne snalazim sa istim.
Moguce da je fabricka greska i nema razloga da ti ne verujem, samo me nervira sto se koriste prejake i iskljucive reci koje ne ostavljaju prostora za diskusiju, odmah se presudi i etiketuje neka komponenta, a nije bas uvek tako.
 
A koje to ima tripove DFI?Nemoj napamet da pricas i da budes nedorecen.
 
Jedno pitanje :kad je tachno proizvedena i kupljena dotichna Gigabyte plocha?
Nasha firma je prodala bar 15-ak ovakvih ili sa sufixom Pro i sve rade besprekorno a bar polovina sa 2x512MB DDR Kingmax ili Corsair.
 
Roy Jones Jr. je napisao(la):
Epox 8KDA3J, dve dvostrane od po 512MB i sve radi (osim CnQ).

A sto ne radi c&q?? Jel to samo do tvoje ploce, ili generalno za sve nf3? Ja imam 512 hynix dvostranu (bas taj modul je u listi preporucenih u uputstvu ploce) i zbudzicu jos jedan kad skupim kesh jel su jeftine, ali c&q mi je glavna stvar, ako on ne radi dzaba sve. Asus K8N.
 
Ploca koju sam ja pazario je bila iz Januara, Drugar se ne seca koje nedelje jer nije sacuvao mail, ali kaze da je problem bio na naponu za memoriju (tranzistori ili kondezatori) . Znaci da i u ostatku sveta uvaljuju krs robu pa cak i jednom Gigabytu!
Sledece nedelje bih pazario neku memoriju na 466-500 ,(2x512 naravno) jel ima nekih predloga i sa kojom plocom NF3 bi takva memorija lepo radila i overclock-ovala ?
 
Geek_master je napisao(la):
A sto ne radi c&q?? Jel to samo do tvoje ploce, ili generalno za sve nf3? Ja imam 512 hynix dvostranu (bas taj modul je u listi preporucenih u uputstvu ploce) i zbudzicu jos jedan kad skupim kesh jel su jeftine, ali c&q mi je glavna stvar, ako on ne radi dzaba sve. Asus K8N.
Veruj mi da ne znam, ja sam mislio da je to generalno do nf3, medjutim vidim da je ovde covek prijavio da mu CnQ radi. Najbolje da zajmis od nekog jos jedan modul od 512mb pa da probas, pa ako radi kupuj, ako ne radi onda ne znam sta da ti kazem :)
 
drpiga je napisao(la):
A koje to ima tripove DFI?Nemoj napamet da pricas i da budes nedorecen.

Kad bih je znao koji joj je, ja bih i napisao, ovako ne presudjujem da li je do ploce, oc., ili mog setovanja.
Ne razumem sta ti znaci " nemoj da pricas napamet " jer nista nisam ni rekao.
 
Novi drajver za AMD CPU v1.2.2.2 ,najnoviji DFI beta & vdim mod bios,
2 x 512 MB DDR KingMax Hardcore @ 240 MHz 2.5-3-3-10,
A64 3000+ @ 2.4 GHz, HTT 4x i CnQ radi.
Menja se samo da kazemo "mnozioc" sa 10 na 5 i obrnuto
a voltaza procesora stoji fiksna, tako kaze CPU-Z.
Dakle 1.2GHz ili 2.4GHz
 
Meni sa verzijom 1.1.0.14 radi CnQ.
Isto setovanje kao Tarmi Ricmi, samo mem je Samsung.
Smanjuje i voltazu i mnozilac, ali ne moze da restartuje masinu. Kad se uradi restart, masina se normalno spusti i nece da uradi POST. Krene ali kao da nesto ne moze da inicijalizuje. Posle hardverskog reseta, prodje normalno. U samom radu nema problema, ali ovo obavezno radi dok ne iskljucim CnQ.
I ima jos jedan trip, povremeno trazi pri butovanju RAID, iako je disable u BIOS-u. Tu nema pravila kad se pojavljuje, pa ne hvatam zakonitost i zasto to radi.
Naravno, pricam o DFI NF3 250 GB....
 
Tarmi Ricmi je napisao(la):
DFI nF3 + 2x512MB KingMax HardCore i sve lepo radi i na 275MHz (DDR550).
Radi i to sve sa 1T komandnom latencijom. :d
 
Geek_master je napisao(la):
A sto ne radi c&q?? Jel to samo do tvoje ploce, ili generalno za sve nf3? Ja imam 512 hynix dvostranu (bas taj modul je u listi preporucenih u uputstvu ploce) i zbudzicu jos jedan kad skupim kesh jel su jeftine, ali c&q mi je glavna stvar, ako on ne radi dzaba sve. Asus K8N.
Na Epox-u ne radi CnQ osim kada je memorija u prvom slotu - glupost, ali tako je. Moze da se natera CnQ uz pomoc Right Mark CPU clock utility-ja.
 
drfedja je napisao(la):
Moze da se natera CnQ uz pomoc Right Mark CPU clock utility-ja.
Moze uz bsod kao nusprodukt :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno