Šta je novo?

Cpu usage 4%?

ExR

Slavan
Učlanjen(a)
24.12.2004
Poruke
1,207
Poena
350
Imam problem već duže vreme.Naime cpu uvek radi oko 0-4% a ni jedan program nije pokrenut.Prvo sam mislio da je neki virus ili troyanac ali upotrebljavam masa tih programa i nista ne nalaze(naravno uz redovan update).Probao sam da iz start-up-a sve pogasim i ista priča.Reinstalacija win-a pomaže ali samo odredjeno vreme(mesec+1/2).
Možda je bitno da naglasim da u safe modu nema opterećenja od 4%.
Iz task manager-a ne mogu da vidim koji proces radi.Da li postoji program koji bi mogao tačno da pokaže cpu usage procesa ?
Sve ovo me nervira jer je komp. uvek ukljucen(24h) a kada ge ne koristim on nešto šljaka i nepotrebno podiže temperaturu.
 
chekaj, chekaj...

el na ovo mislish(slika u attachu)


ako si to pitao, po meni je to sasvim normalno i nikad mi drugachije bilo koji komp nije radio. uvek je cpu usage u idle-u bio oko 0-5%
 

Prilozi

  • task.jpg
    task.jpg
    87.5 KB · Pregleda: 128
Da, samo sto meni to nije normalno da bude tako.Meni je bilo normalo da cpu bude 0% kada ne radi ni jedan program i tada mi temp. pada na 35c a ovako je visa.
A i kod par ortaka sam gledao i kod njih je 0%.
 
Poslednja izmena:
Isti slucaj kao i kod Vlade. Nisam ni obracao paznju i mislim da to ne treba da te zabrinjava.
 
NiTro je napisao(la):
Isti slucaj kao i kod Vlade. Nisam ni obracao paznju i mislim da to ne treba da te zabrinjava.
Ma ne zabrinjava me nego nervira!
 
exr je napisao(la):
Imam problem već duže vreme.Naime cpu uvek radi oko 0-4% a ni jedan program nije pokrenut.Prvo sam mislio da je neki virus ili troyanac ali upotrebljavam masa tih programa i nista ne nalaze(naravno uz redovan update).Probao sam da iz start-up-a sve pogasim i ista priča.Reinstalacija win-a pomaže ali samo odredjeno vreme(mesec+1/2).
Možda je bitno da naglasim da u safe modu nema opterećenja od 4%.
Iz task manager-a ne mogu da vidim koji proces radi.Da li postoji program koji bi mogao tačno da pokaže cpu usage procesa ?
Sve ovo me nervira jer je komp. uvek ukljucen(24h) a kada ge ne koristim on nešto šljaka i nepotrebno podiže temperaturu.

Ako imas zakacene USB uredjaje otkaci ih. Svaki od njih kad je konektovan konstantno komunicira sa procesorom i samim tim dodaje par stepeni grejanja.

Iskljuci System Restore, Defragment when Idle i jos neki pozadinski proces ako ga imas.

Inace 0-4% je ti je najnormalnije opterecenje kompjutera koji ne radi nista.
 
Pomeranje miša može da optereti proc i do 5%... ;)
 
Stojcha je napisao(la):
Ako imas zakacene USB uredjaje otkaci ih. Svaki od njih kad je konektovan konstantno komunicira sa procesorom i samim tim dodaje par stepeni grejanja.
U stvari, na nekim hardverskim konfiguracijama opcija "allow computer to turn off this device to save power" može da zauzme i više od 10% CPU resursa i neko je to komentarisao kao opciju za trošenje a ne čuvanje snage. Ima o ovom specifičnom problemu priloga ne Net-u (ja se više ne sećam koji tačno USB kontroleri prave ovaj problem).
 
wiz011 je napisao(la):
U stvari, na nekim hardverskim konfiguracijama opcija "allow computer to turn off this device to save power" može da zauzme i više od 10% CPU resursa i neko je to komentarisao kao opciju za trošenje a ne čuvanje snage. Ima o ovom specifičnom problemu priloga ne Net-u (ja se više ne sećam koji tačno USB kontroleri prave ovaj problem).

He he he .. :D

Kad sam napisao "otkaci ih", mislio sam da ih otkaci fizicki sa racunara a ne da uradi 'disconnect device'. ;)
 
Probao sam da otkacim sve USB i nista se ne desava. Ali najaca fora je sto sada posle nekog vremena (kada je komp. restartovan , posle 2-3h) cpu usage prelazi 10% i ide do 16% a nijedan program nije ukljucen. Sta da radim??? Da li se nesto "uvuklo" pa ga Kaspersky ne vidi ili... ???
 
4% je svima standardna pojava cak verujem i kod tvojih drugova da si malo duze gledao shvatio bi da i njima na koji sekund skoci do 4%,stoga to ne treba da te zabrinjava ili nervira...
Imas li ti nesto drugo da radis na kompu sem sto gledas koliko je procesor opterecen?zar je to toliko bitna stvar u zivotu?
Svima nama je to standardna pojava pa vidis da se niko ne obazire.Isquliraj.
 
exr je napisao(la):
Probao sam da otkacim sve USB i nista se ne desava.
Probaj u settings za USB da deselektuješ opciju koju sam gore naveo. Za sve USB uređaje.
 
Jerry[NS] je napisao(la):
4% je svima standardna pojava cak verujem i kod tvojih drugova da si malo duze gledao shvatio bi da i njima na koji sekund skoci do 4%,stoga to ne treba da te zabrinjava ili nervira...
Imas li ti nesto drugo da radis na kompu sem sto gledas koliko je procesor opterecen?zar je to toliko bitna stvar u zivotu?
Svima nama je to standardna pojava pa vidis da se niko ne obazire.Isquliraj.
Stvar je u temperaturi.

Inače rešio sam.Mic Boost u Nvmixer-u.
Thanks All
 
Nazad
Vrh Dno