»RSS Benchmark sajt

Strana 7 od 21 PrvaPrva ... 3456789101117 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 91 do 105 od ukupno 314

Tema: Povezivanje PCa i TVa

Member Avatar korisnika Sale
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        1.485
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 2500k + EKW Supremacy LTX
        • MoBo: MSI Z77A-G45
        • RAM: 2x8GB DDR3 Kingston Hyper
        • VGA: Gigabyte GTX 980 Ti G1
        • MON: Samsung 940B
        • HDD: SSD 256GB Kingston HyperX
        • OPT: Samsung SH-S223F
        • Case: Cooler Master Stacker STC-01 + Chieftec CFT-750-14C 750W
        • SND: ASUS Xonar STX
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Hauppauge PVR-500MCE
      3. Citat Citiram korisnika: nexilion Pogledaj poruku
        Cekajte ljudi, koje je konacko resenje za sledecu problematiku: Graficka sa S-Video sa 7 pina (valjda je ATI VIVO), a TV ima S-Video ali sa 4 pina i ima Scart? Kako ovo da resim? Da kupim neki S-Video kabal i adapret S-Video -> Scart, pa da scart ubodem u TV?
        7-pinski konektor je kompatibilan sa 4-pinskim kablom tako da će ti standardni S-Video kabl raditi posao. Kabl naravno kačiš direktno na S-Video ulaz tvog TV-a.

Citat Citiram korisnika: nexilion Pogledaj poruku
        Na koji nacin da dovedem zvk do TV-a i da li mogu zvuk na kompu da pustam a sliku na TV?
        Naravno da možeš zvuk da puštaš nezavisno od TV-a preko npr. kompjuterskih zvučnika. Ako baš hoćeš zvuk na TV-u moraće neko da ti napravi kabl kojim ćeš zvuk sa zvučne karte proslediti na Scart ulaz na TV-u. Mislim da ti je prvo rešenje mnogo praktičnije a i sigurno će zvučati mnogo bolje ako imaš bilo koje zvučnike skuplje od 20 EUR.
        Menjao Sale : 11.01.2009. u 14:26

Newcomers
        Na forumu od
        Jan 2009
        Poruka
        7
        Citat Citiram korisnika: Dekara Pogledaj poruku
        Desni klik na desktop/properties/settings/advanced/GeForce********/nView display mode/Clone, pritegnes apply i to je to.
        Dobices kao primary display monitor a kao secondary display TV. Ako dobijes crno-belu sliku na TV-u potrebno je da promenis TV format u Pal, desni klik na secondary display(TV)/select TV format/pal.
        A za ausus jel tako??

Newcomers
        Na forumu od
        Jan 2009
        Poruka
        4
        Ljudi imam jedan cudan problem na relaciji tv komp. Naime kada preko shortcut-a(ctrl+?) prebacim film(koji je vec ukljucen na kompu) na tv nista se ne desava, a kada sve to ponovim sa desktopa(bez ukljucenog filma) sve normalno radi, i tada hoce da pusti film . Tv i komp su spojeni s-video i cinc. Graficka je nvidia gforce 5200fx,. Do pre formatiranja sve mi je radilo normalno ali sada imam taj problem. Inace namesteno je na single display pa ga menjam

Member Avatar korisnika Twi$teR
        Na forumu od
        Apr 2003
        Poruka
        945
      7. Moja mašina
        • CPU: Intel i5-4200U
        • RAM: 2x4GB DDR3
        • VGA: AMD 8870M 2GB GDDR5
        • HDD: Samsung SSD 840 EVO 250GB
        • OPT: BD-RE BU10N
        • Case: Laptop
        • SND: Pioneer VSX-921 & Jamo S426 HCS3
        • LAP: Dell Inspiron 17R 5737
        • TV: Sony Bravia 40V3000 & 32W706B | Bang & Olufsen MX7000
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: PS2 | PS3 | PS4 | PS Vita | Wii | Wii U
      8. Da li moze neko da mi pomogne oko spajanja HDTV-a sa PC-om? Pre neki dan sam kupio TV Sony KDL-40V3000 (ima 3 HDMI ulaza) koji sam preko DVI-HDMI adaptera povezao sa PC-om. Posle povezivanja sam u NVIDIA Control Panel-u (u stavci Set Up Multiple Displays) oznacio TV kao jos jedan displej koji cu koristiti pored monitora. Rezoluciju TV-a sam stavio na native tj. 1920x1080@60Hz. U opcijama TV-a sam ukljucio HDMI Control (opcija za aktivaciju HDMI kompatabilnog uredjaja i TV-a), a kad je ona ukljucena dostupne su jos tri opcije (u zagradi su citati iz uputstva za upotrebu TV-a):
        - Auto Devices Off (kad je podesena na "On", iskljucuje se veza sa TV prijemnikom i HDMI kompatabilnim uredjajem) - ovu opciju sam stavio na Off.
        - Auto TV On (kad je podesena na "On", ukljucuje se veza sa TV prijemnikom i HDMI kompatabilnim uredjajem) - ovu opciju sam stavio na On.
        - Device List Update - kad je pokrenem pojavi se poruka No Device Detected.
        Problem zbog kog sve ovo pisem je u tome sto se ne pojavljuje nikakva slika na TV-u kad ga spojim za PC-om. Pokusavao sam da prikljucim kabl u sva tri HDMI ulaza, ali se slika nije pojavljivala. Inace, sve ovo sam probao sa poslednjim ForceWare drajverima (181.22), ali oni nemaju stavku Change Display Configuration koja u sebi sadrzi Clone i Dualview opcije. Takodje probao sam i starije drajvere (178.24) koji sadrze ove dve opcije, ali slika se na TV-u opet nije pojavila. Ako neko zna kako da resim ovaj problem neka mi odgovori. Unapred hvala. Pozdrav.

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2009
        Poruka
        5
      10. Moja mašina
        • CPU: Intel core2duo E8500 3.16
        • MoBo: Gigabyte EP 45-DS3
        • RAM: Kingston 6GB 800
        • VGA: Gigabyte Nvidia Geforce 9600GT
        • MON: Viewsonic VX2260vm
        • HDD: WD 500 GB
        • OPT: Pioneer DVD-RV 216D
        • Case: Coller Master Mystiqe 632s/Chiftec 550W
        • INET: DSL
      11. Da ne započinjem novu temu a mnogo me interesuje! Konkretno moj slučaj imam LCD TV Samsung LE32S81B (nije FULL HD) , u kompu VGA Gigabyte Nvidia GeForce 9600GT(GV-NX96T512HP).

Pošto sam Potpuno neznalica za ove stvari kako da ovo sve povežem (mislim na TV-KOMP) a da dobijem STO BOLJE PERFORMANSE!! Što prostija objašnjenja molim VAS ?

Dakle TV ima 2 HDMI izlaza VGA ima 2 DVI (imam samo adapter za HDMI)!
        BRINE me konkretno zvuk
        ili mi je VGA čist pomašaj pre sam Tipovao za ATI Ali me je prodavac ubedio da je ova bolja

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2009
        Poruka
        6
        Pozdrav svima! Imam problema sa povezivanjem kompa sa tv-om. Graficka karta je starija ati radeon 9250,a tv je nase proizvodnje EI Nis 55 100,koji ima skart i s-video. Kabal za povezivanje na jednom kraju ima tri cinca,zuti,crveni i beli,a na drugom je skart. Sve sam lepo povezao i podesio po uputstvima sa ove teme,ali nikako da dobijem sliku na tv-u,niti da kompjuter adekvatno prepozna tv,iako se pojavila ikona za jos jedan monitor u device menager-u. Inace,zasebno sve dobro i normalno radi,skart na tv-u,kao i kabal sa drugim uredjajima. Isprobao sam i mnogo drajvera,kao i omega,trazio resenje i na drugim forumima sa slicnom tematikom,ali nikako da uspem. Ako je neko bio u slicnoj situaciji,ili zna o cemu se radi,bio bih mu veoma zahvalan.

Member Avatar korisnika babac
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        104
        i ja imam problem ...
        Povezao sam komp i tv i to funkcionise, ali ima dosta filmova kod koji prikaze crnu sliku, tj. nema slike a prevod se vidi. Stavio sam i u opcijama za graficku na PAL-B i u opcijama od ffdshow-a isto na PAL... Znaci neke filmove pusta bez problema a neke nece. Narocito ove novije serije, svaku pusta bez problema... graficka radeon 9600pro .... probavao sam iz milion playera ali chvorak

Member Avatar korisnika Martin Mystere
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        3.141
      15. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 3570k
        • MoBo: Gigabyte GA Z77M-D3H
        • RAM: 8GB Mushkin @1333 MHz
        • VGA: Powercolor R9270 Turboduo
        • MON: ASUS MW221U
        • HDD: Silicon Power SSD S60 120 GB, Samsung ST500DM005 HD502HJ (500 GB), WD Caviar Green 1TB
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: Thermaltake 3
        • LAP: Laptop Toshiba Satellite A100-599
        • TV: Samsung 40A656
        • INET: Powerline
      16. Sta je sa kodecima? Jesi li instalirao novije ili su neki stariji?

Member Avatar korisnika babac
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        104
        instalirao sam k-lite 4.3.1

Member Avatar korisnika Martin Mystere
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        3.141
      19. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 3570k
        • MoBo: Gigabyte GA Z77M-D3H
        • RAM: 8GB Mushkin @1333 MHz
        • VGA: Powercolor R9270 Turboduo
        • MON: ASUS MW221U
        • HDD: Silicon Power SSD S60 120 GB, Samsung ST500DM005 HD502HJ (500 GB), WD Caviar Green 1TB
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: Thermaltake 3
        • LAP: Laptop Toshiba Satellite A100-599
        • TV: Samsung 40A656
        • INET: Powerline
      20. To ti je bogami postaro, najnovija verzija je mislim 4.7.5 zato skini tu verziju,ali K-Lite Mega Codec Pack i instaliraj je pa javi jel pomoglo sta.

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2009
        Poruka
        6
        Resio sam svoj problem oko spajanja compa sa tv-om. Uzrok je bio u cinc-skart kablu,koji je imao mali broj zicica. One su povezivale samo pinove za izlaz,a nedostajale su one za in,tako da je ustvari bio samo out. Zato je radio obrnuto u odnosu na nacin,koji je bio potreban za ovakav vid spajanja. Sve je proradilo kada sam nasao semu skarta za starije evropske televizore,medju kojima i za nase,i po njoj prespojio zice tako da kabal bude in,odnosno vezu za video ground sa pina 17 prebacio na 18,a zicu za video + sa 19 prebacio na 20. Ako neko ima slican problem,sema skarta :

http://www.proav.de/index.html?http&...rt-pinout.html

Moze da se premeste i veze za pinove za audio,pa crvenu zicu treba prespojiti sa pina 1 na 2,a belu sa 3na 6.

Ovakav kabal je po meni prakticniji od cinc-s video,jer treba jos jedan za audio,sto je dosta kablova.

Takodje,oni koji imaju s video-skart,mogu da imaju problema sa crno belom slikom. U vecini njihovih slucaja resenje problema bi bilo u prebacivanju zice sa pina 15 na pin 20,koje predstavljaju y i c na s-videu.

Member
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        1.584
      23. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 1600 @ 3.2GHz Wraith Spire
        • MoBo: Asus Prime X370 Pro (BIOS 3803)
        • RAM: G.Skill Flare X 16GB (2x8GB) 3200MHz CL14 @ 3200MHz
        • VGA: Asus Strix GTX 1050 Ti 4GB OC
        • HDD: Samsung 970 EVO NVMe M.2, WD My Passport Essential 500GB
        • Case: NZXT S340 Elite, Corsair RMx 650W
      24. Povezao sam jedan racunar preko S-Video kabla sa TV-om. Sliku sam na TV-u dobio odma ali bilo koji film da pustim ne vidi se odnosno vidim crni pravougaonik dok prevod ispod ide. Od playera sam koristio GOM Player i BS Player i isti je slucaj sa oba. Grafika je nVidia GeForce MX440 sa poslednjim drajverima i sveze je instaliran Windows XP SP3. Zna li neko u cemu je problem?

Member Avatar korisnika Swiper
        Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        4.088
        Ne vidi se zbog overlaya. Namesti da ti overlay baca na TV
        Namesti da ti baca video u full screen na secondary display.
        Menjao Swiper : 22.04.2009. u 21:53
        4 8 15 16 23 42 Za one koji još uvek nemaju Dropbox... http://db.tt/noBwp8T2

Member
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        1.584
      27. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 1600 @ 3.2GHz Wraith Spire
        • MoBo: Asus Prime X370 Pro (BIOS 3803)
        • RAM: G.Skill Flare X 16GB (2x8GB) 3200MHz CL14 @ 3200MHz
        • VGA: Asus Strix GTX 1050 Ti 4GB OC
        • HDD: Samsung 970 EVO NVMe M.2, WD My Passport Essential 500GB
        • Case: NZXT S340 Elite, Corsair RMx 650W
      28. Hvala Swiper a moze li malo detaljnije kako da to uradim, bas se slabo snalazim oko toga?

Member Avatar korisnika Swiper
        Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        4.088
        Podešavanja kartice su ti desni klik na desktopu -> Properties -> Settings - > Advanced. Tamo bi trebalo da bude na clone mode-u i trebalo bi negde da se podesi da je na secondary displayu full screen mode za video. Ne znam napamet, davno nisam to podešavao
        4 8 15 16 23 42 Za one koji još uvek nemaju Dropbox... http://db.tt/noBwp8T2

Strana 7 od 21 PrvaPrva ... 3456789101117 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •