»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 21 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 31 do 45 od ukupno 314

Tema: Povezivanje PCa i TVa

Member Avatar korisnika Mayin
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        64
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon X4 760K Quad Core
        • MoBo: GA-F2A88X-D3H (rev. 3.0)
        • RAM: 4Gb x2 kingston hyper X
        • VGA: 4870 AMD
        • MON: philips 240V
        • HDD: 1 TB
        • OPT: LG
        • Case: LC Power Fortess X
        • SND: Logitech X-530 5.1
        • INET: DSL
      3. Talking

Citat Citiram korisnika: BlackNeo Pogledaj poruku
        Da bi dobio zvuk, moras povezati izlaz iz zvucne kartice sa TV-om (umjesto zvucnika "utaknes" TV). A da bi dobio video na TV-u, u drajverima ukljuci Overlay.
        Mnoigo mu je bolje da poveze sa muzickim stubom , imace vise funkcija sa tonom a i kvalitet istog...Cak bi reko da je za nijansu lakse pogotovo ako ima vec povezan DVD,video,il nesto trece na taj isti TV.Ja sam tako uradio i dobio super efekat

Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        64
      5. Moja mašina
      6. Wink

Citat Citiram korisnika: Dekara Pogledaj poruku
        Desni klik na desktop/properties/settings/advanced/GeForce********/nView display mode/Clone, pritegnes apply i to je to.
        Dobices kao primary display monitor a kao secondary display TV. Ako dobijes crno-belu sliku na TV-u potrebno je da promenis TV format u Pal, desni klik na secondary display(TV)/select TV format/pal.
        U mom slucaju ni to nije pomoglo vec sam nabavio semu skrt kabla pa ovo pa ono,uglavnom treba se otvoriti skart konektor i dodati(premostiti)1 zica lemilicom e to stvarno resi problem boje.Ako bas nekog interesuje vise nek mi javi pa cu potraziti semu ili otvoriti skart da se podsetim sta sam zalemio

Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        64
      8. Moja mašina
      9. Talking

Citat Citiram korisnika: RATNIK Pogledaj poruku
        Posato mi je riknuo monitor , spojio sam na TV ATI9200 i radi savrseno ... Kako da smanjim rezoluciju ? Ne daje mi tu mogucnost !
        Hvala
        A sto da smanjis?Ako ti stoji po defoltu ili je 1024x768 ili 800x600 i jedna i druga rezolucija je mala za velicinu tv ekrana sto se vidi ako ti je slika mutna.Otvori napr. total komander i usput menjaj rezoluciju sve dok ti slova u njemu ne budu cista ,videces da treba da povecas a ne smanjujes rezoluciju./DTM/properties/setings/-tu menjas rezoluciju a garant si to vec znao al si se zbunio misleci da se u novonastaloj situaciji menja drugacije ali NE jer tebi je TV sada default monitor

Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        64
      11. Moja mašina
      12. I da dodam jos i ovo;posle svih muka koje sam prosao sa povezivanjem tv-a i kompa od kabla kojih ima mali milion varijanti,pa lemljenja kabla koji sam jedva nasao a da mi odgovara,na kraju sve proradi, ja prodam staru 9250 graficku preko koje je sve bilo savrseno,
        uzmem 9600 isto atijeva al drugi drajver i eto nove muke.Drajver po svemu 5x bolji al da uspem da povezem tv sa kompom e to nece moci.Sve sam probo samo sto nisam osedeo da bih zaklucio ma jeb.. vise funkcija novog drajvera koje ionako ne koristim u vecini slucajevima
        vratim ja lepo stari drajver od 9250 kontam radice jer su obe atijeve kartice i naravno radi ko podmazano.Znaci ljudi od milion drugih stvari koje vas mogu nervirati prilikom ovog samo naizgled prostog zahvata (sad je bas prost kad kod sebe znam he he)obratite paznju i na to koje drajvere koristite za graficke.Mislim i to da su dzi-forsove dosta komplikovanije bas zbog drajvera

Member
        Na forumu od
        Feb 2008
        Poruka
        76
        Da ne nacinjem novu temu, ja sam svuda trazio ovaj kabl i nijedna prodavnica u gradu [KG] nema ovo. Imam GF7300GT i dobio sam nesto kao razvodna kutijica e al kabl za od PC do TV nemam. Moze li mi neko reci gde ima da se nabavi ili kako da se napravi? I da, da li utice duzina kabla na kvalitet slike meni bi trebao kabl otprilike 10-ak metara?

Newcomers
        Na forumu od
        Jan 2008
        Poruka
        3
      15. Moja mašina
        • CPU: Intel core 2 duo 4300 2,7 ghz
        • MoBo: Gigabyte 965p ds4
        • RAM: 4x512 kingmax 800 mhz
        • VGA: Gainward 7900 GS
        • MON: Fujitsu-Siemens Scaleo 19"
        • HDD: WD 200 gb
        • OPT: Pioneer dvd-rw sata 212-d
        • Case: Asus,chieftec 360 wat
        • SND: realtec
        • INET: Wifi
      16. Ja sam uspeo da dobijem sliku na TV, ali crno bela !!! Sve sam probao, podesavanja ali nema uspeha! Imam Gainawrd 7900 gs, a TV Vivax 72 cm ekran. Kaze mi drugar da je mozda do ovog TV-a, euroscart mozda nije povezan kako treba! Iskreno nemam pojma sta je !
        Menjao 6e180y : 31.03.2008. u 12:54

Newcomers
        Na forumu od
        Jan 2008
        Poruka
        3
      18. Moja mašina
        • CPU: Intel core 2 duo 4300 2,7 ghz
        • MoBo: Gigabyte 965p ds4
        • RAM: 4x512 kingmax 800 mhz
        • VGA: Gainward 7900 GS
        • MON: Fujitsu-Siemens Scaleo 19"
        • HDD: WD 200 gb
        • OPT: Pioneer dvd-rw sata 212-d
        • Case: Asus,chieftec 360 wat
        • SND: realtec
        • INET: Wifi
      19. Citat Citiram korisnika: 1110 Pogledaj poruku
        Da ne nacinjem novu temu, ja sam svuda trazio ovaj kabl i nijedna prodavnica u gradu [KG] nema ovo. Imam GF7300GT i dobio sam nesto kao razvodna kutijica e al kabl za od PC do TV nemam. Moze li mi neko reci gde ima da se nabavi ili kako da se napravi? I da, da li utice duzina kabla na kvalitet slike meni bi trebao kabl otprilike 10-ak metara?
        Ako ti je negde blizu Metro C&C, tamo imas da uzmes kabal, oko 500 din kosta!

Member
        Na forumu od
        Apr 2007
        Poruka
        30
      21. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon 64 3700+ i Cooler Master Hyper 6+
        • MoBo: ASUS A8N32 - SLI Deluxe
        • RAM: 2 x 1 Gb Kingston DDR 1
        • VGA: ASUS 8800 GT / 1 Gb Vram
        • MON: Compaq V 70 - CRT
        • HDD: Maxtor 40 + 80 + 300 Gb
        • OPT: ASUS DVD-RW i Samsung DVD-RW
        • Case: Thermaltake Mozart Tx i Chieftec 620 vati
        • SND: Audigy 1
      22. Povezivanje PC - TV - crno bela slika

Imam problem kako da dobijem sliku u boji. Imam graficku Asus 8800 GT ( drajver 169.21 ) i prikljucio sam na moj TV s-video kabal, kojim sam do skoro povezivo Asus 6600 GT i imao odlicnu sliku na televizoru. Sada sa ovom grafickom imam crno-belu jer mi ne dozvoljava, tacnije, zakljucano je podesavanje TV formata i stoji na M/NTSC. Kako da otkljucam ovu funciju?

Prilazem dve slike da se vidi da je ta funkcija zakljucana.
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	prikaz 1.jpg‎ 
Views:	322 
Size:	114,1 KB 
ID:	36607   Click image for larger version. 

Name:	prikaz 2.jpg‎ 
Views:	290 
Size:	108,7 KB 
ID:	36608  

Member
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        189
      24. Moja mašina
        • CPU: 6750 Box
        • MoBo: P35-DS3
        • RAM: 2*1GB Geil Ultra 800Mhz
        • VGA: Palit 8800GT
        • MON: Samsung 223BW
        • HDD: 2*500GB + 1*640GB WDaaks
        • OPT: Pioneer 212d
        • Case: Antec 900 + Corsair 520w
        • SND: Xtreme Gamer + Z-5500 + Altec 641e
      25. Ovako.Imam 8800GT koja ima S-Video izlaz.Njega ubacim u TV preko SCART-a.TV je samsung PS50C9.Plazma TV od 50''.U podeshavanjima za graficku namestim sve i dobijem sliku na TV-u.Problemi su sledeci.
        1. Sliku koju dobijem na TV-u je odlicna,ali je izgleda rezolucije 800x600,tako da se ne vidi cela slika koja dolazi za kompa.Imam 223bw monitor u 1680x1050 rezoluciji,i kada je spustim na 640x480,onda sve radi ok(slika na tv-u se vidi bash kako treba).Ali ne zelim to da radim svaki put.Kako to da resim?
        2. Treba mi neki program,ili bilo sta slicno,tako da moji roditelji recimo gledaju neki film u dnevnoj sobi,a ja mogu da radim nesto drugo na kompu.
        Znaci,rezolucija i "nezavistan" rad.
        Jos jedna stvar.Nameshtao sam i na "clone" i na "dual view",i uspevao sam da menjam rezoluciju na TV-u,ali samo do 800x600,ali se slika ne vidi cela.

Member Avatar korisnika t.o.
        Na forumu od
        Feb 2003
        Poruka
        509
        Imas DVI-HDMI adapter od graficke, povezi tu plazmu preko HDMI kabla. Namesti extended desktop u drajverima i prevuci plejer na TV. Ako je TV u drugoj sobi bice ti lakse sa plejerom koji ima razdvojen video prozor od glavnog (zeznuto je na slepo nabosti titlebar kad na kraju filma treba da se vrati na monitor ).

Member Avatar korisnika vlado_kovac
        Na forumu od
        Apr 2007
        Poruka
        737
      28. Moja mašina
        • CPU: I5 4.2
        • RAM: 16gb
        • VGA: gtx 1060
      29. Sto se tice crno-bjele slike to niko jos nije odgonetnuo! Ja sam do maloprije imao kolor sliku, sve furalo ok, na s-video kablu, dok eto sada crno-bjela. Standard je PAL B, probao sam i G i svasta sam cackao, ne vrijedi!

Skoro sam pronasao na netu da s-video kabal isporucuje crno-bjelu sliku i da je potrebno povezati komponentnim da bi bila slika u boji. Ko je u pravu ja nemam pojma.

Member
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        189
      31. Moja mašina
        • CPU: 6750 Box
        • MoBo: P35-DS3
        • RAM: 2*1GB Geil Ultra 800Mhz
        • VGA: Palit 8800GT
        • MON: Samsung 223BW
        • HDD: 2*500GB + 1*640GB WDaaks
        • OPT: Pioneer 212d
        • Case: Antec 900 + Corsair 520w
        • SND: Xtreme Gamer + Z-5500 + Altec 641e
      32. Uspeo sam da sredim sliku preko s-video/scart.Pitanje je sledece : Da li vredi pokushati sada sa DVI/HDMI ili D-Sub HD ? Sta je bolje od ova dva,ko daje bolju sliku,i da li jedan od njih prenosi zvuk?

Na forumu od
        Apr 2007
        Poruka
        737
      34. Moja mašina
      35. Citat Citiram korisnika: Y2K986 Pogledaj poruku
        Uspeo sam da sredim sliku preko s-video/scart.Pitanje je sledece : Da li vredi pokushati sada sa DVI/HDMI ili D-Sub HD ? Sta je bolje od ova dva,ko daje bolju sliku,i da li jedan od njih prenosi zvuk?
        Pa naravno DVI/HDMI, to ti je digitalna veza i samim tim najbolja moguca slika. Potreban ti je znaci DVi-to-HDMI kabal kojim ces da spojis komp i TV i nakon toga ide setup i odabir rezolucije, provjeri koja je native za tvoj TV.

Sto se tice zvuka, on se ne prenosi DVI-to-HDMI kablom nego ti je potreban banana dzek koji sa jedne strane ide u audio out racuara a sa druge u TV.

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        7
        Postovani g. Vlado Kovac

Ne znam da li je jos uvek aktuaelan problem crno-bele slike. Postoje dve mogucnosti sa kojima sam se sretao, verovatno ima i vise.
        1. ako je TV standard podesen na NTSC dobije se crno bela slika. (boja se modulise pomerena za 1 MHZ ako se ne varam)
        2. SVHS kablovi su ocajnog kvaliteta u proseku koji se isporucuju sa g. kartama. U toj maloj uticnici nalaze se pinovi koji prenose GND, Y(za osvetljaj), i C(za boju), Kada se C prekine, dobije se slika ali crno-bela.

Nadam se da ce nesto od ovog pomoci

Na forumu od
        Apr 2007
        Poruka
        737
      38. Moja mašina
      39. Citat Citiram korisnika: Mik Pogledaj poruku
        Postovani g. Vlado Kovac

Ne znam da li je jos uvek aktuaelan problem crno-bele slike. Postoje dve mogucnosti sa kojima sam se sretao, verovatno ima i vise.
        1. ako je TV standard podesen na NTSC dobije se crno bela slika. (boja se modulise pomerena za 1 MHZ ako se ne varam)
        2. SVHS kablovi su ocajnog kvaliteta u proseku koji se isporucuju sa g. kartama. U toj maloj uticnici nalaze se pinovi koji prenose GND, Y(za osvetljaj), i C(za boju), Kada se C prekine, dobije se slika ali crno-bela.

Nadam se da ce nesto od ovog pomoci
        Nema potrebe da se persira, nisam valjda toliko omatorio...hehe

Da problem je i dalje tu, pokusavao sam svasta kako bih vratio kolor sliku, ali bezuspjesno; moguce je cak da je i kabal riknuo, ko ce ga znati. Sada treba da mi stigne novi TV tj. LCD tako da ovaj stari ide u penziju!

U svakom slucaju hvala na sugestijama! Pozz
        Menjao vlado_kovac : 16.07.2008. u 21:24

Strana 3 od 21 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •