Šta je novo?

Molim vas neka mi neko objasni...

dr.Tiristor

Slavan
Učlanjen(a)
12.01.2005
Poruke
2,642
Poena
379
Sve mi se cini da je proc radio na 1.7 a sada koliko vidim, {i u system propertis-u pise isto} radi na 1.1!!! Nesto mi to malo za Sempron 2.5???
Sta se desilo, kako da sredim? Imate slike iz Everesta, pa pogledajte, ako hocete. :mad: :wall: :mad:
 

Prilozi

  • vrednosti.jpg
    vrednosti.jpg
    22.9 KB · Pregleda: 112
  • vrednoti 2.jpg
    vrednoti 2.jpg
    68.8 KB · Pregleda: 96
  • Capture_9.jpg
    Capture_9.jpg
    15.7 KB · Pregleda: 95
Poslednja izmena:
stoji ti 10,5x100!!!
stavi ga (u biosu) na 166(333) MHz za FSB i to je to!
p.s.
koja je ono igra ili sta vec, aplikacija koja ti je izbacila onu gresku?!?!?
pazi kad pocinje sa : ''You CPU...." ispade kao : 'Ti procesor...." umesto "Your CPU..." :)
 
ToxiC hvala na brzom odgovoru! Igrica je Delta Force, u brzini nisam to ni primetio, ali sam se sada slatko ismejao... :)
Reci mi jos jednu stvar. Da li ja mogu da dobijem CPU na 2,1-2,2? Koliko da mu stavim za mnozilac, koliko za FSB, a koliko za napon?
 
koliko ja znam mnozioc na sempronu je zakljucan, pa onda probaj da stavis fsb na 200, treba da proradi...
 
A sta je sa naponom?
 
Konacno...

To je to, uspelo je, ali samo na 1.7GHz, na 166! Kad stavim FSB na 200 nece sistem uopste da se bootuje, i restartuje se opet, i opet, i opet... :mad:
Sto nece da radi na 200?
 
Pa sempron 2500+ radi na 1.75GHz (10.5x166) to mu je default.
 
Znam da je to difolt. Pa sta onda, nema sanse na 2.0 GHz? Ne moze na 200 FSB? Kako onda da ga nateram da radi na 2.0? Moze li malo objasnjenje ili je to nemoguce?
 
Poslednja izmena:
10.5x200 = 2100MHz
Probaj da dizes napon CPU-a, stavi neki bolji kuler, neku pastu umesto onog shita od zvake, stavi da ti memorija radi sinhrono sa FSB (1:1) mislim da je na njemu 5:6 ili FSB 166MHz, a mem 200MHz. Experimentisi ;)
 
Illidan to bi otprilike bilo to, hvala. Nisam stavljao sinhrono memoriju sa fsb.
Ima jos dve stvari koje me zanimaju i pomalo brinu, a to su napon 1,7V i temperatura oko 60 stepeni. Da li to moze da radi tako?
 

Prilozi

  • cpu novo.jpg
    cpu novo.jpg
    22.5 KB · Pregleda: 85
  • ostalo novo.jpg
    ostalo novo.jpg
    22.1 KB · Pregleda: 77
Poslednja izmena:
Ta temperatura procesora od 60 stepeni je prevelika (pretpostavljam da je to u idle temperatura); kao i temperatura kucista - 53 stepena.
Zamisli sto ce tek da bude u toku ljeta kada ce temperature biti vece za nekih 15-tak stepeni + kad pokrenes neku igru i maximalno opteretis procesor...

A i vcore ti je malo velik - 1.68v.


Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Jeste idle. Pazi, samo tako radi, na tom naponu. Ako spustim napon nece da se bootuje. Malo pre dok sam pisao poruku restartovao se iz cista mira. Proc 61 kuciste 53. Sta moze da bude?

EDIT: Puca i posle 10 min bencha 2001! Temperatura se digne i ugasi se!
 
Poslednja izmena:
OK, posto ti je to sada OC'ovan procesor (200x10.5), ajde ga stavi na 166x10.5 i vcore na 1.6v i testiraj mu temperature i da li radi stabilno (Prime95).

A zatim otvori stranicu od kucista, pusti komp da radi neko vrijeme i vidi koje su temperature procesora i kucista (da li je temp kucista pala).

Ako ti na default-u nece da radi stabilno, onda moras nesto uraditi po tom pitanju (CPU cooler, pasta, dodatni fan-ovi...).

Moj primjer - Sempron 2400+ (166x10) @ 1962 Mhz radi na 1.5vcore (potvrdjeno sa Prime95)! I hladan k'o spricer :banana:

U load-u ne mogu da ga navedem preko 45C (i to sa S&M; mp3 kompresija, igre i sl. idu do 43C) :)

Dok ovo kuckam CPU temp je 34C.

Moze da radi i na 2000 Mhz, ali tada ne prolazi visecasovni Prime95 test (vjerovatno bi mu trebalo jos maaaalo vcore-a, ali zbog nekoliko Mhz vise necu da mu dizem napon - volim ga kad je hladan)

Pozdrav



ps
sve je to od primjerka do primjerka procesora - drugi primjerak istog procesora (Sempron 2400+) na identicnoj ploci, identicno OC'ovan, hoce da radi samo na default naponu @ 1962 Mhz, nece na 1.5 Vcore (cak ni na 1.57 vcore)
 
Poslednja izmena:
Uuuuhh...Ovo se pretvorilo u pakao...

1. Posto nije prolazio bench ni 10 min, vratio sam ga na 1.7 10,5x166. Nije hteo da se butuje pa sam vratio difolt napon 1,6V. E pazi sad: Nestade mi u biosu opcija PC Health i ja ga restartujem vise puta bez rezultata! I sta cu- Clear CMOS! Evo PC Health! Nastelujem bios na ono standardno, vreme, sat... Napon ne diram stoji default 1.6V.
2. Na 1.7 10,5x166 temperatura je 48 cpu, kuciste 46 stepeni. Nije za pohvalu. Mogu da se zakunem da nije prelazio 45. Idle ~38. Sve na staro, a temp veca???
3. Stranica je skinuta vec jedno dva meseca, sve temperature koje sam pisao su sa otvorenom stranicom...
4. Radio je super stabilno dok nisam poceo da cackam! {Ko me tero...}

1. Sto se bios zaglupio?
2. Sto imam visu temp na difolt nego ranije?

P.S. Znam da puno pitam ali ovo je pakao... Nemam pojma sta da mu radim...
 
Kod mene na poslu isti procesor na default-u, ploca Abit NF7-S temperatura procesora ~45 C sa box coolerom. Probaj da nabavis neki bolji kuler i stavi pastu, pa vidi onda. Normalno sto ti je veci napon, veca i temperatura :)

BTW to 53 C ti nije temperatura u kucistu, da je tolika temperatura u kucistu, procesor bi ti se istopio :d jer bi bilo sigurno nekih ~100 C. To je temperatura na PCB-u kod chipseta maticne ploce, gde se najverovatnije nalazi termalni senzor za ocitavanje temp. chipseta.
 
Poslednja izmena:
Uh evo nesti ide na bolje. 200x10.5 na 1.625V . Prosao benchmark, ali sad nemam ocitavanje temperature ni u Everestu, ni u Speed Gear-u. Takodje nemam ocitavanje napona, ni u jednom programu. Ali radi fino kad ga restartujem u biosu je CPU 45 stepeni. Ali zasto nemam opcije gore navedene?
@Illidan> Znam da je na ploci, ne mogu da pazim sta pisem skroz sam zbunjen zbog svega ovoga!
 
probaj da reinstaliras Everest, a probaj i sa SpeedFan-om!
http://downloads.guru3d.com/download.php?det=893
a sta je razlog zaglupljivanja....pa moras malko objasniti da li si radio nesto...reinstalirao system, cackao po Bios-u, sta si radio pre nego si primetio da ti je CPU radio na 1,7GHz...itd :)
 
ToxiC, ne pomaze reinstalacija Everesta, a ni Speed Gear-a. U Speed Gear-u su nestale SVE opcije! Instalirao sam Speed Fan ali, pogledaj...
Nisam reinstalirao sistem vec mesec dana, ali danas cu sigurno. Imam ghost, pa ne traje dugo. Po biosu jesam cackao ali samo FSB i Vcore. Resetovao sam bios, ali kad ga dignem na 2,1GHz sve isto se desava... Aj sto se restartuje to me toliko i ne nervira, nego sto nemam ocitavanja, to me ubija... A sve je krenulo od toga kad sam pre mozda dve nedelje resetovao bios a on je po nekom njegovom difoltu stavio FSB na 100 MHz...
Ali sad na 2.1 radi kao zmaj, otvara programe kao blesav, zao mi da ga spustam...
Imam pitanje. Da li ima veze sti ima samo 256 ram-a. Da li ima veze koji je bios?
Hvala.
Evo i slicke pa bacite pogled...
 

Prilozi

  • Everest.jpg
    Everest.jpg
    31.6 KB · Pregleda: 70
  • Speed Gear.jpg
    Speed Gear.jpg
    54.3 KB · Pregleda: 69
  • speed fan.jpg
    speed fan.jpg
    37.1 KB · Pregleda: 74
nije to "neki njegov" default! to je default (za K7 platforme) kada clear-ujes BIOS, on ti vraca na 100MHz FSB i jos stosta na default (multiplikator, voltaze sve...)

ma prelupaj ti system ;)
 
Nazad
Vrh Dno