Šta je novo?

pitanje

pavlex

Slavan
Učlanjen(a)
24.10.2004
Poruke
346
Poena
319
Da li je moguce da ako je maaalo visa temperatura procesora da kad igras neku igricu,samo se odjednom restartuje komp? da li to moze da bude od toga ili moze da bude i od softvera?
 
Moze da bude svasta, treba prvo iskljuciti automatski restart ukoliko se koristi winxp. Ako se racunar restartuje bez ikakve najave, vrlo lako je moguce da se to desava zbog visoke temperature jer kad se igra zahtevnija igrica onda je zauzece procesora veliko (moze da ide i do 100%) a tada se i procesor znatno zagreva. Pa ukoliko je i prilicno toplo u samom kucistu, a da se ne odvodi topao vazduh - eto restartovanja. Naravno, i zbog dosta drugih stvari to moze da se desava, npr. zbog neispravne ili previse "ostro" setovane memorije.
 
zbog starog napajanja...
 
A koliko je to malo visa temperatura procesora?
 
Meni se to desavalo u WoW-u, verovao ili ne zbog novih drajvera za Audigy (muzicka). Samim tim problem nemora biti samo hardverske prirode. Uvideo sam da uzrok moze biti cak i najveca softverska glupost!!!
 
Moze,i u bios-u imas opciju da ti gasi racunar kada se pregreje procesor,tu povecaj temperaturu ali pazi - ako si utvrdio da se procesor zagreva vise nego obicno moras ga rashladiti,sve drugo moze da dovede do crkavanja istog.
 
A sto ne izmeris temp. u idle i u full loadu pa da vidis dokle ide.Tako ces da utvrdis da li je do procesora.ako nije ,kao sto ja mislim,onda kao sto svi kazu moze da bude svasta od napajanja,memorije,losih drivera ...
 
restart?

pavlex je napisao(la):
Da li je moguce da ako je maaalo visa temperatura procesora da kad igras neku igricu,samo se odjednom restartuje komp? da li to moze da bude od toga ili moze da bude i od softvera?
1. stavi pastu
2. ocisti kuler od prasine
3. sumnjaj u napajanje
4. pogledaj elektrolite oko procesora, umeju ponekad da se naduju.
poz
 
evo ovako

pa temperatura CPUa mi je sad na ovo toplo vreme i kad nista ne radim zahtevno,samo surf,muzika itd. stoji na oko +/-40°C.
moguce da je do napajanja,jer sam kupio pa oprilike najjeftinije kuciste koje sam mogao da nadjem,jer sam bio malo u stisci sa parama jer sam potrosio na CPU pa sam tako morao.Napajanje je navodno na 400W,ali i oni u radnji kazu da je ipak tu negde oko 350W.
 
Pa to i nije neka kriticna temperatura za prescott koji radi do 70 stepeni. Moj ima i vise u idle pa radi bez problema.
 
ne bi trebalo uopste da bude kriticno... najverovatnije je napajanje... probaj da izmeris +12 i -12 granu i ako one nisu bas na mestu (citaj: ako su nize) to bi trebalo da bude to, bar iz mog iskustva...
 
Nazad
Vrh Dno