Šta je novo?

temperatura bartona 2500

Mogao bi da probash malo i softverski da ohladish procesor, meni spusta za 7-8 stepeni u svim uslovima (TB-B):
(otpakuj ovo u neki folder u program files i namesti da ti se startuje sa Win-om)
 

Prilozi

  • S2kCtl.zip
    556.8 KB · Pregleda: 117
hej ti "a c a"
ja sam stavio ovaj program i ne mogu da verujem u to sto vidim,
da li to steti kompu ili sta. Prosto mi je neverovatno to sto vidim na ekranu, mislim te temperature.
Govori sta si mi to dao!!!! Jel ovo skroz zdravo ili neka fatamorgana.
 
ej, ali znas sta mi se dogadja?
Kada zaigram neku igricu ili kada ga opteretim on se ponovo greje. Sta sada?
 
malo da se vratim unazad. sad sam i ja kod mene proverio napon vcorea (barton 2500). u biosu je namesten na 1.65 i ploca ne dozvoljava manje (asus a7n8x-x), a sa druge strane, takodje u biosu, pise da je napon 1.68 ( tamo gde pise i temperatura i broj obrtaja fana i sl..), takodje mi i asus probe i cpucool ocitavaju 1.68.
zna li neko zbog cega je ovo?
 
Zbog ASUS-a :d. Imao sam A7N8X i Barton 2500+ je uvek bio na 1.71V :crash: . Bar je tako ocitavao ASUS Probe...
 
Toxic, ne tripuj ljude!
Barton 2500+ radi na 1.65v po defaultu.
To sto tvoj hoce da radi i na manjoj voltazi je stvar primerka procesora.
Nece svaki da radi kao tvoj, neki nece da rade na manje od 1.65v
Jos jedna stvar ...... nema razloga za paniku ako procesor podesite na
1.65v a dobijete 1.68 pri ocitavanju.
Nista strasno...... ili ploca malo dodaje napona ili program za citanje malo laze.

Pozdrav.

P.S. Moj Barton radi na 2.52 GHz tek na voltazi od 1.925v i nista mu ne
fali ......
 
Baraba je napisao(la):
ej, ali znas sta mi se dogadja?
Kada zaigram neku igricu ili kada ga opteretim on se ponovo greje. Sta sada?
Program je efektivan samo u idle stanju CPU-a. Kada je zauzece proca. vece normalno se zagreva.
 
ej ricmi da te pitam nesto dok si tu,
meni nije problem u naponu, to nisam ni dirao, meni je temperatura sa 1.83ghz kada ga bas opteretim oko 70stepeni. jeli to normalno.
Skidao sam ventilator sa kulera i tek posle video temperaturu nisam prvo skidao pastu, a pre toga se ne secam kolika mi je bila temperatura.
 
dobro NiTro sta se radi povodom toga?
 
Temperatura ti je previse visoka. Postoje razlike u primercima procesora, ali ispada da je tvoj najgori na svetu (1.83GHz na 1.65V->70 stepeni :zgran: ). Vidi ako znas nekog ko je bolje upoznat sa montazom kulera i "pasterizacijom" da ti to namesti jer ta temperatura nikako nije normalna. Ako nije BOX koji kuler je u pitanju?
 
Ne znam, neki bez veze. Gledao sam brojeve obrtaja i 2600-2800. Cini mi se da je i to malo. Sta mislis?
 
Baraba je napisao(la):
dobro NiTro sta se radi povodom toga?
Nista to je tako, ne mozes to promeniti.
 
Zavisi od materijala (bakar, aluminijum ili aluminijum sa bakarnim umetkom), zatim zavisi od precnika ventilatora (elise), tj. da li je 6cm ili 8. Moj ventilator je osmica na 2000 (doduse sa nekim specijalnim okvirom) i temperatura ne prelazi 50 pod opterecenjem, a danas je bilo bas toplo. Opet, ovo ZAVISI OD PRIMERKA PROCESORA! (da naglasim pre nego sto me napadnu da te tripujem :d )...
 
hej, hvala NiTro!
 
Ali meni je verovatno ovako radio godinu i po dana, jer ga toliko imam. Nije mu nista do sada bilo.
Ja ne verujem da sam mu nesto zeznuo, jer sam skidao samo ventilator.
Bio sam kod sestre danas ona ima isto barton i temperatura je 45 ali se ventilatora obrce do 3800.
 
pazi, temperatura ti je stvarno previsoka. verovatno da kada si skidao kuler, malo si razmazao pastu i sada ne naleze kako treba. najbolje bi bilo da ponovo stavis pastu, po mogucstvu neku kvalitetniju, a najbolje bi bilo da kupis neki prosecan cooler kao sto je recimo whisper rock IV..
nisam nigde procitao (malo sam umoran), ali pretpostavljam da imas box cooler, ako je tako onda je 2500 obrtaja malo jer on radi na oko 4000. u svakom slucaju, gledaj da kupis novi cooler jer temperatura na 1.83 ne bi smela da ide preko 50c pod opterecenjem.

p.s. moj barton na 2.2ghz ne prelazi 60c ni u ovim toplim danima.
 
nemam box
dobio sam danas neku pastu, srebrnu TITAN
 
jesu li isti tvoj i sestrin cooler? ako jesu, onda je razlika velika i sa tvojim verovatno nesto nije u redu. a ako tvoj nije box cooler onda uopste nije strasno sto radi na toliko obrtaja.
 
mislim da nije njoj box, ali ga nisam otvarao da vidim sta ima unutra,
nadam se da je stvar u pasti
da te pitam nesto, da li pasta ide samo na metalnu plocicu ili moze i veca povrsona da se zahvati i koliki sloj treba da bude u milimetrima
 
e da, nije losa ta pasta. posluzice ti. samo moras da je razmazes ravnomerno i u jako tankom sloju. (ne bas da se providi, ali da bude tanko)
 
Ok hvala puno,
 
4Baraba
Eto bio sam samo na kratko , pa ti drugi odgovorise ....
Nemoj samo da drzis komp u onim glupim stolovima za komp
koji ti oklope debelom ivericom kuciste sa svih strana
Pozdrav
 
evo ovako..

Asusi generalno hocce da pokazuju veccu temperaturu procesora..
ima vishe razloga, a najvecci je jer je stvarno vecca zbog "overvolt"-ovanja ( vecceg napona od nameshtenog u BIOS-u) CPU-a od strane ploche
na poslu imam A7N8X DeLuxe u jednom BX Chieftec-u. i sa Bartonom 2600+ na malo vishe od default-a sa Spire WhisperRock IV ( ~2600rpm) i obichnom belom pastom ( pishe da) je 56°C u idle mod-u ( kad nije optereccen) i potpuno je stabilna mashina ( jedna od onih "tovarnih mazgi" sa raznim serverima, par shtampacha + radi se na njoj :S ... nadam se, ne josh zadugo,))

izgleda mi da je i tvoj cooler neki standardan sa ventilatorom prechnika 80mm i aluminijumskim telom ( mozzda ima i kruzznu bakarnu osnovu), tako da je to u redu , kao i pasta
neko ti reche kako da je nanesesh i drzzi se toga
onaj program za software-sko "hladjenje" je takodje OK, jer ukljuchuje vecc postojeccu funkciju u samom procesoru da ne vuche struju kada nije "zaposlen" u nekom procesu ( shto je dosta veliki deo vremena), ali kada radi neshto, grejacce se..
svejedno, bolje je da krene da se greje sa nizze temperature, nego sa vishe;)

onda, ulogu u hladjenju igra i kuccishte ( debljina lima, broj i pozicija ventilatora, nachin protoka vazduha kroz isto..), kao i napajanje ( ako je nekvalitetno i/ili slabo za tvoju mashinu, mozze da se greje vishe i posredno da zagreva procesor grejucci okolni vazduh)



btw, ako nekog interesuje, moja konfa je sledecca:

Abit AN7 (nForce2 Ultra) sa dodatnim aluminijumskim pasivnim hladnjakom na SouthBridge-u i aktivnim ( 5cm prechnik ventilatora) bakarnim Titan TTC-CUV2AB/RHS(DIY) snizzenim na 3700-4300rpm u zavisnosti od temperature uz pomocc µGuru chipa na plochi;),
Mobile Barton [email protected] na 1.85VCore (11x227),
ThermalTake Volcano 12 Extreme @ 3300rpm ( podigao sa 2700rpm od kada je postalo "malo toplije"; pasta je CoolerMaster "zlatna" ( da ne trazzim oznaku sada), a uskoro "mazzem" Arctic Silver 5,),
2x512MB Kingmax Hardcore PC4000 (DDR500),
Medion (MSI) ATI Radeon 9800XXL @ 430/786
Creative Audigy ES
160GB SATA Hitachi + 80GB PATA Maxtor (2MB cache)
CDRW LiteOn 52327S + DVDROM Liteon JLMS XJ-HD166S
Chieftec aluminijumski rack za HDD sa jednim 40mm ventilatorom iza drive-a
kuccishte je "rani" Leadman sa plastichnom maskom i stranicama od SECC lima ( 1mm), jedan 12mm fan ispred HDD-ova ( uvlachi vazduh odozdo), 2x80mm pozadi ( izbacuju), 2x80mm u kadici montirani "iznad" PCI slotova preko grafichke ( duvaju nadole prema plochi)
napajanje Tagan 380W, dual fan
tastatura Logitech UltraX Slim i mish Logitech MX-300
monitor CRT Elsa Ecomo 22H99 22" flat ( Diamontron)....

a da, i floppy;):D


e, sad, temperature su sledecce:
CPU: 46-52°C idle( nocc-dan; noccu ~18°C, danju ~27°C temp okoline)
System ( NB): 30-35°C
PSU (napajanje): 43-46°C
HDDs: 34-37°C

sve voltazze, osim Vcore, su na default-u

koristim jedan patch za ukljuchivanje "naprednog" S1 metoda hladjenja za AMD procesore na nF2 plochama ( ne optereccuje sistem nikakvim procesima ili servisima)

van letnje sezone su temperature generalno nizze za ~5°C na sobnoj temperaturi, ponekad i vishe od toga:smoke:



nadam se da je neshto od ovoga pomoglo



pozdrav

P.S. ako se neko pita shta mi bi da se ovoliko raspishem, dunulo mi da se i ja malo pohvalim svojim "atom"..
toliko su ljudi stavljali ( i stavljaju) svoje konf-e u potpise, a ja, eto, nisam, mada sam sa dosta truda sastavio ovo shto imam sada ( a imam je jedno 15 meseci)
 
a c a je napisao(la):
Mogao bi da probash malo i softverski da ohladish procesor, meni spusta za 7-8 stepeni u svim uslovima (TB-B):
(otpakuj ovo u neki folder u program files i namesti da ti se startuje sa Win-om)

Kako nameshtash da ti se startuje sa win-om? Na koju vrednost treba podesiti "Halt disconect divisor" i "Stop grant divisor"?
 
@tarmi
naravno da je default 1.65v ali sam rekao da proba da smanji, dok ne proba nece znati, ali sam ubedjen da moze da se undervoltuje :)

@baraba
kada si stavljao novi qler, koliko si debelo stavio paste?
ja kada stavljam, stavim otprilike ovoliku :))) tackicu na proc i lepo razmazem!
ako stavis previse dobijas kontra efekat!
 
Ne moze da smanji na tom Asusu. Ni ja na svom nF2 Asusu nisam mog'o...

EDIT: mislim na napon, naravno...
 
Poslednja izmena:
cini mi se da sam negde procitao da moze ali mora da se ubaci neki modovani bios koji omogucuje jos neka podesavanja koja fabricki onemogucena. mislim da je rec o Uber biosu. ja nisam hteo da eksperimentisem .
 
MurDock je napisao(la):
Kako nameshtash da ti se startuje sa win-om? Na koju vrednost treba podesiti "Halt disconect divisor" i "Stop grant divisor"?
Preporucljivo je da obe opcije stavis na 8
 
Optimus Prime je napisao(la):
Preporucljivo je da obe opcije stavis na 8
Thanx...
BTW
Skinuo sam mrezicu sa 12ice i temp. CPU-a je pala za 6 stepeni... Izgleda da mi je veca kolicina vazduha bila izbacivana (2x80mm) nego sto je jedna 12ica mogla da ubaci preko mrezice.
 
Nazad
Vrh Dno