Šta je novo?

Sta AMD zapravo nudi?

Da li AMD procesori nude


  • Ukupno glasača
    245

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zanima me bas kako cete glasati :) Sasa moze ovaj put slobodno da menja i dodaje opcije :D
 
Poslednja izmena:
Ovo je smešno. Ako nudi bolje performanse za manje pare, onda takođe nudi i (još) bolje performanse za iste pare.
 
pa obadva sistema nude u njima prilagodjenim aplikacijama bolje rezultate
znaci da se relativizuje prednost jednog ili drugog sistema.

Tako da je izjava "iste performance za manje pare" najrealnija.
 
Poslednja izmena:
Zaboravio si da stavis manje performanse za vece pare
A da, to je Intel ekskluziva :D
 
bancho je napisao(la):
Zaboravio si da stavis manje performanse za vece pare
A da, to je Intel ekskluziva :D
Ispravka,zaboravio je da stavi "Slichne performance za vece pare"
 
hehe, bas se pitam zasto nema opcije Slabije performanse za iste pare ili Slabije performanse za vece pare.
 
leksa je napisao(la):
hehe, bas se pitam zasto nema opcije Slabije performanse za iste pare ili Slabije performanse za vece pare.

Pa zato sto poll ne bi bio realan onda, naravno :) Zato sam i napisao ono iznad...
 
JA sam glasao za predlog pod br. 1 jer mislim da je stvarno tako ;)
 
Da li se ovde pravi komparacija sa Intel procesorima?

Na koji se segment (desktop, mobile...) konkretno misli?
 
:crash: Hmm... pa to je vecito pitanje mnooogih ljudi, sve ove godine !!!
Ja sam licno Intelovac i Celeronac (ko neke vanzemaljske rase!?) tako da odgovor stvarno ne bi znao....mada znam njih puno koji imaju AMD i sasvim su zadovoljni..ali to je vec opste poznata stvar !!! :trust:
 
1, 2 i 3 je isto, tako da te tri opcije treba sabrati pri posmatranju rezultata poll-a.
 
Laza je napisao(la):
Ovo je smešno. Ako nudi bolje performanse za manje pare, onda takođe nudi i (još) bolje performanse za iste pare.

To je po meni pitanje finog nijansiranja objektivnosti onoga ko posmatra. Ja licno mislim da su prve dve opcije nerealne pa sam zato glasao za opciju 3 odnosno "slicne performanse za manje pare".

Leksa je napisao(la):
hehe, bas se pitam zasto nema opcije Slabije performanse za iste pare ili Slabije performanse za vece pare.

Pa ti dodaj :d

Stvorenje je napisao(la):
Na koji se segment (desktop, mobile...) konkretno misli?

Desktop jer to vecina ljudi koristi.

mcekovic je napisao(la):
1, 2 i 3 je isto, tako da te tri opcije treba sabrati pri posmatranju rezultata poll-a.

Jesi ti ucio na ETF-u programiranje? Ako jesi napisi funkciju u C-u za ovo pa ces videti da 1, 2 i 3 nije isto.
 
Poslednja izmena od urednika:
Sto se tice ovog pool-a, svako bira ono sto mu odgovara, a to zavisi od njegovih potreba, debljine novcanika, ili pak ako je neko zagrizeni "navijach" kao sto imamo priliku da vidimo iz necijih postova. Da napomenem da nisam navijac ni AMD-a ni Intel-a, vec C.... Z.... :D Shalu na stranu, ranije sam stvarno gotivio vise Intel. Znate ono sto kaze "ludi" Kuzmanovic, na Intelu osetis neku stabilnost :p, ali to bese vreme pre pojave AthlonXP-a. I dalje sam ja furao Intel, ali sam video sto kod drugara, sto po igraonicama da je Athlon takodje odlican procesor. E tu padaju sve simpatije i gluposti u vodu, a paznja je usmerena na odnos cena/performanse. Sada sam po prvi put, pre dva meseca sjahao sa Intela i uzjahao Athlon64, i nisam se pokajao. Naravno da je svima bitno ono sto dobiju za svoje pare, a meni se bas nije davalo 180+ evra za punokrvni P4, koji btw. nije 64bitan. Za manje pare sam dobio meni zadovoljavajuci proc., mogucnost koriscenja 64bitnih aplikacija u buducnosti, dok bi sa P4 mogao da guram samo 32bit OS, puknem vise para, a zbog cega? Jel zbog one Intel je Intel? Mnogo su postali bezobrazni, i vec je ocigledno da opasno naplacuju svoje ime, a ne realne mogucnosti procesora. Hvala lepo, meni nije bitno da mi na kucistu pise Intel, i da puknem jos dve glave vise za konfiguraciju. Realno gledano, sa ovim cenama Intel na 64bitnom trzistu nema sta da trazi.
 
Poslednja izmena:
@mcekovic:

Evo, probaj da optimizujes ovo kako si ti rekao :D

Kod:
int poll(double cena_amd, double cena_intel, double perf_amd, double perf_intel)
{

	if ((perf_amd > perf_intel) && (cena_amd < cena_intel)) {
		return 1;
	} else if ((perf_amd > perf_intel) && (cena_amd == cena_intel)) {
		return 2;
	} else if ((perf_amd == perf_intel) && (cena_amd < cena_intel)) {
		return 3;
	} else if ((perf_amd == perf_intel) && (cena_amd == cena_intel)) {
		return 4;
	}

	return 0;
}
 
Igre, igre i samo igre. Procesor koji je dovoljno snazan da tera najnovije naslove bice sposoban i za sve ostalo. Znaci samo AMD!
 
OK kauboju, evo glasao sam! ;)
Iako si prilicno simplificirao pricu.
Glasao sam za opciju pod 2. Cini mi se da ona najblize odslikava situaciju.
Zasto. Pa recimo da Socket754 Semproni za slicne pare daju vise performansi u odnosu na LGA775 Celerone, kao da Socket939 Athloni64 za iste pare daju bolje performanse. Isto vazi i za FX-a u odnosu na P4EE, a prateci testove na NEtu, isto bi se moglo reci i za Opteron vs. Xeon bitku. Jedino veliko odstupanje je kod Dual Core procesora. AMD je iako brzi od Pentiuma D neopravdano mnogo skuplji. Ali o DC-u po meni je besmisleno razmisljati u ovom momentu, posto ni AMD-ovi ni Intelovi DC procesori nisu siroko dostupni.
Zgodan primer je P4 630 i A64 3500. End+PDV cena oba procesora je oko 270€, a 3500 je ipak nesto brzi. Oko toga "nesto" se mozemo raspravljati, ali prica se opet svodi na to sta ko radi sa svojom masinom.
Moje misljenje je da je A64 "all-around" bolji izbor za vecinu ljudi. Narocito za gamere. Za sve one koji trose vreme na "internetisanje" i gledanje DivX-a/slusanje MP3-a, dosta su i mnooogo jeftiniji Semproni ili Celeroni.
Pa opet, ponavljam, generalizovanje je krajnje nezahvalno.
 
Zanimljivo da je AMD kao korporacija višestruko manji od Intela, praktično pravi patuljak. Intel bi, u odstustvu antimonopolskih zakona, vrlo lako mogao da kupi ceo AMD, a da ništa ne oseti...

Sreća pa postoje takvi zakoni, i jedna višestruko manja korporacija nam omogućava ovakve performanse za stvarno neverovatan novac.

Takođe sam glasao maksimalno što mogu u korist AMD-a. Kao doskorašnji i višegodišnji (da ne kažem decenijski;) ) vlasnik Intel-a, pri poslednjem apgrejdu uopšte nisam ni razmatrao Intela kao opciju, niti ga dugoročno razmatram - izuzev možda u nekom notebook-u. ;)
 
Slazem se da nedostaje "manje performanse za vise para" mada cemo ostaviti to za poll "Sta intel nudi?" :D Glasao sam za opciju jedan. Možda je realnije pod dva, ali imam prava da budem pristrastan. So? Uhapsite me!
 
Damn, you're right ! :D
 
Ja sam glasao za opciju br. 1 zato sto po meni AMD stvarno to i nudi.
 
audiofreak je napisao(la):
@mcekovic:

Evo, probaj da optimizujes ovo kako si ti rekao :D

Kod:
int poll(double cena_amd, double cena_intel, double perf_amd, double perf_intel)
{

	if ((perf_amd > perf_intel) && (cena_amd < cena_intel)) {
		return 1;
	} else if ((perf_amd > perf_intel) && (cena_amd == cena_intel)) {
		return 2;
	} else if ((perf_amd == perf_intel) && (cena_amd < cena_intel)) {
		return 3;
	} else if ((perf_amd == perf_intel) && (cena_amd == cena_intel)) {
		return 4;
	}

	return 0;
}


Kod:
if(perf_amd > perf_intel)
{
    if(cena_amd < cena_intel)
        return 1;
    else if(cena_amd == cena_intel)
       return 2;
}
else if(perf_amd == perf_intel)
{
   if(cena_amd < cena_intel)
      return 3;
   else if(cena_amd == cena_intel)  
     return 4;
}
 
Ljudi, opcija 2 i 3 su veoma slicne da ne kazem logicki jednake. Posto, ako nesto nudi slicne performanse za manje para, onda je logicno da to isto za slicne pare nudi bolje performanse. Ne kapiram ljude koji se odlucuju i biraju izmedju ove dve opcije posto su prakticno iste, kad vec ne uporedjujemo konkretne modele nego gledamo generalno citave serije procesora.
 
Poslednja izmena:
leksa je napisao(la):
Ljudi, opcija 2 i 3 su veoma slicne da ne kazem logicki jednake. Posto, ako nesto nudi slicne performanse za manje para, onda je logicno da to isto za slicne pare nudi bolje performanse. Ne kapiram ljude koji se odlucuju i biraju izmedju ove dve opcije posto su prakticno iste, kad vec ne uporedjujemo konkretne modele nego gledamo generalno citave serije procesora.

Problem je sto se ne moze generalizovat jer i jedna i druga platforma ima svoje jace i slabe strane u zavisnosti od polja namjene

Ipak sa finansiskog aspekta prosjecni kupac ce se vise usreciti sa AMD'om
 
Poslednja izmena:
A ja sam za opciju 1 glasao iz brzopletosti i bez veze; kako da glasam normalno i da taj glas nesto vredi kad i nemam pojma sta Intel nudi, niti me, u doglednoj buducnosti, interesuje? Poslednji Intelov procesor koji sam imao u nekoj masini bio je Pentium I na 166 MHz, stigao sa Kipra jedno sedam dana posle evropske premijere. Bio super, sa groznih 64Mb RAM-a!
 
Poslednja izmena:
Leksa je napisao(la):
Ljudi, opcija 2 i 3 su veoma slicne da ne kazem logicki jednake. Posto, ako nesto nudi slicne performanse za manje para, onda je logicno da to isto za slicne pare nudi bolje performanse.

Pogledaj C kod za simulaciju glasanja pa ces videti da nije bas tako jednostavno. Rec "slicne" je mozda malcice nesrecno izabrana, trebalo je da mozda da stoji "iste". U tom slucaju je valjda jasno da nesto sto je == ne moze u isto vreme biti i >?

monteboy je napisao(la):
Kod:
if(perf_amd > perf_intel)
{
    if(cena_amd < cena_intel)
        return 1;
    else if(cena_amd == cena_intel)
       return 2;
}
else if(perf_amd == perf_intel)
{
   if(cena_amd < cena_intel)
      return 3;
   else if(cena_amd == cena_intel)  
     return 4;
}

Bravo, bravo :D
Moze i tako, ja sam pisao na brzinu vise radi ilustracije. No studenti ETF-a su verovatno ucili i minimizaciju logickih izraza pa mozda mcekovic moze jos to da uprosti :d

U ovom threadu i pollu se lepo vidi ko je zagrizeni AMD fan, a ko je objektivan. To je bio i cilj tako da sa velikim zadovoljstvom proglasavam experiment uspesnim. Ono sto se moze smatrati neuspehom i razlogom za nezadovoljstvo je cinjenica da su objektivni clanovi foruma u manjini (31% .vs. 65%). Mislite o tome.
 
Poslednja izmena od urednika:
audiofreak je napisao(la):
U ovom threadu i pollu se lepo vidi ko je zagrizeni AMD fan, a ko je objektivan. To je bio i cilj tako da sa velikim zadovoljstvom proglasavam experiment uspesnim. Ono sto se moze smatrati neuspehom i razlogom za nezadovoljstvo je cinjenica da su objektivni clanovi foruma u manjini (31% .vs. 65%). Mislite o tome.

Upravo sam to hteo da napisem, ali cekao sam tebe :)
 
Nazad
Vrh Dno