Šta je novo?

Preslikaci za majice

joojant200

Čuven
Učlanjen(a)
23.12.2001
Poruke
1,977
Poena
755
Moja oprema  
Tablet
Lenovo t something
Mobilni telefon
Huawei P40
Pametni uređaji
Fenix 7s ss, Xbox series X
Imam apli preslikace za majice, ali sam izgubio stranu sa uputstvom.

Da li bi neko bio ljubazan da mi objasni kako da prebacim sadrzaj odstampan na preslikacu na majicu?
 
Au sto vas sve mrzi da napisete sta tacno hocete - to je cudo! Dakle, prvo kakvi preslikaci? Za laser ili ink jet? Drugo, za tamne ili svetle majice?

Preslikac za laser, za tamne majice stampas NORMALNO, odlepis od podloge, stavis na majicu na zeljeno mesto, preko njega silikonski papir i gurnes pod presu; ili pod peglu, sto je u tvom slucaju verovatnije. Pritisak, duzina i temperatura peglanja zavise od proizvodjaca, kao i od materijala od kojeg je majica. Pamuk, na primer, srednji pritisak, 180 - 200 stepeni, 15-20 sekundi.
Svetele majice - preslikac stampas u KONTRASIHTI (mirror), stavis na majicu prevrnuto (stampa do majice, papirna podloga gore), a onda peglanje.
Dobro bi bilo da posle otiskivanja prevrnes majicu pa sa kontra strane, isto preko papira, prepeglas (pritisnes) jos jednom.
Pranje i peglanje (kasnije) prevrnuta majica, do 60 stepeni, bar sa preslikacima koje ja koristim.
Sve ostalo je proba-greska.
Sa ink jet preslikacima nisam radio, ali ne vidim razlog da postupak bude drugaciji.
Javi kako si prosao.
.
 
Poslednja izmena:
Doslovno sam sledio uputstva i nije ispalo lose, za prvi put - sledeci put ce biti jos bolje ;)

Isekao sam preslikac na velicinu slike pre nego sto sam poceo peglati.


Hvala :)
 
E ubuduce, da bi iskoristio materijal, turi u fajl jos neke slicice, pa i njih posle preslikaj.
 
E ajde ako nekog ne mrzi da objasni, koji se tu koriste papiri, gde se kupuju, itd.

pozdrav
 
U :mad: !
Koji stampac, koja tehnologija?
Iz pocetka:
postoje preslikaci za sito, za ink jet, za kolor kopir/laser;
postupak, otprilike imas gore, ali se u svakom slucaju drzi uputstva proizvodjaca koje dobijes uz materijal;
korisna adresa: Alphaset Beograd, Oblakovska 21 (ispod Autokomande), 011/36 90 670;
U svakom slucaju - ne ocekujte neke fantasticne rezultate, bar za pocetak, a malo eksperimetntisanja nece skoditi (jes skupo, al kad oces da se keris...).
uostalom, mnogo zavisi od vrste materijala na koji se preslikac nanosi, jer tu je sila bozja vrsta, mesavina, gramatura, a hemija je zajebana stvar.
Dakle, hrabro. A ponavljace cu tuziti Silveru, ili ko je vec razredni ovde!
 
@freehand
Ajde opet, nisam te lepo razumeo :d
Prvi put cujem za ovako nesto, ali bas cu da pokusam.Sta mislite da stavim logo KAV-a na majcu? :d
 
Prvi put cujes za sta?
A moze opet, al sve pogresno, pa posle svi lepo kod cike na stampanje i na termopresovanje!
I dodaj AV ispred KAV...
Sto se mene tice, mozes i VAU!
 
Poslednja izmena:
Hteo sam da kazem da prvi put cujem za te preslikace, ali za ostalo sam se zezao :)
 
Za svetle majice na 10 komada A4 0,85e/kom, + PDV;
Za tamne majice na 10 komada A3 2,55e/kom. + PDV.
Za sve ostalo imate kontakt gore, pa zovite prodavca.
 
da ne otvaram novu temu

imam epson L386 multifunk.
koji papir da kupim pa da probam da odštampam neku sliku za početak na svetlijoj majici? a da ne zeznem štampač... hvala
 
Čestitam na vaskrsu teme mrtve 12 godina. Mislim da taj slucaj jos nismo imali na Benchu! :d :d
 
Ali čovek je skroz true, koristio search i našao temu. :) svaka čast.

OT: Nekada davno, nalazio sam u Copy Centru, mali taš, sve te specijalne papire. Možda vredi pitati...

Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh Dno