Šta je novo?

iRiver iFP-890 vs. Creative Muvo FM Tx

hm

A koliko bre ti placas tih 256MB kada je razlika izmedju dva playera 30tak eura?!
 
Ja se isto dvoumim izmedju ifp-890 T10 i video sam jedan Olympusov diktafon WS320...???Treba pogledati sve ovo.
 
Hocu da uradim nadogradnju irivera.E sada sam video da postoji UMS i Manager firmware.Koja je razlika izmedju ovoga?Hvala
 
Pisano mnogo puta o tome... :)

Sa UMS firmware-om ti Win plejer prepoznaje kao obican USB flash disk.
Jedina mana je sto je kopiranje na plejer nesto sporije.
 
Hvala ti.Onda cu da mu ubacim ums jer me nesto zeza pri instalaciji diska tj.prijavljuje mi neku gresku a pre toga je lepo radio.Imam xp operativni sis.Ako bi znao zasto mi se ovo desava- sve nekako instaliram i radi,skinem plejer,opet prikljucim kad on mi trazi da ubacim cd pa opet nece zbog greske.I tako svaki put kada hocu da prebacujem.Malo je smoreno.A pazi ovo pre dok je sve lepo radilo imao sam ovaj problem-sve lepo instaliram,a kad mu ubacim blutut i instaliram softver za blu opet mi trazi cd za iriver,tacnije kao da mu nisam nikada ni instalirao soft za plejer?Malo sam ga smutio.Nadam se da si razumeo.Hvala ti puno na odgovorima.
 
Iz nekog razloga se "tuku" driveri za bluetooth i iRiver. Ne znam kako ovako daljinski da ti pomognem. :(
 
Ok nisam znao pa sam mislio da mu nisam podesio neku opciju.Ums bi trebalo da resi stvar.Hvala ti.
 
Iznenadio sam se kada na iriverovom sajtu nisam nasao Ums firmwere za 890.kao pise za celu 800 seriju a ono ovaj nece da ga prepozna.Ima jedna verzija 1.28 ali snima zvuk maksimalnog protoka 96kb.Ubacio sam mu manager verziju 1.25(a imao sam 1.24).Nema nikakve bitne razlike.Ako je neko ubacio neki normalan ums firmware neka mi javi gde ga je nasao.Da li ima jos negde da se nadju firm sem na iriverovom sajtu.Hvala svima koji mi odgovore
 
Pa sta ce ti uopste snimanje vece od 96 kbps?
To je i tako za diktafon, a snimanje bilo cega drugog radi na kompu.
 
UMS firmware radi bez problema na iFP-890 (ostaje ogranicenje za 96kpbs) i kada se jednom naviknes da ne vucaras iRiver Manager disk, ima da uzivas kao chovek :D

Poslednja verzija je
1.85 UMS firmware
 
Hvala.Jel su ostale funkcije iste kao i na manageru?Meni nece da se izbrise ono pozicioniranje od A-B.Ili ja neznam kako da ga skinem.Probacu jos malo da ga procackam.Jel ima neke razlike kada bi snimao na 96,128,160?Da to nije samo trik da zauame memoriju a kvalitet je isti?Tacnije da su mu ovim samo skinuki zavesu?
 
Vise od 96kbps ti za mikrofon ne treba ni pod razno...

99% (a mozda i 100% :)) ostalih stvari je isto.
 
Hvala ti.Evo sada sam na faxu i skidam nesto sa neta jer nemam kuci net.Stvarno je veliko olaksanje bez onog managera.A sem toga nemam ni onaj problem sa blututom.Ono sto me je iznenadilo je da direktno snima u mp3 formatu tako da nema nikakvog konvertovanja.Samo sto mu vucem kabal ali to je po meni i prednost ako su kompovi nabijeni u neke rupe kao kod mene na fax-u.Pozdrav
 
Izvini imam jedno pitanje.Kako sada da vratim na manager verziju?I sta bi se desilo ako bih formatirao memoriju preko windowsa(bila je ta opcija ali u manager-u)?Mislim da li bi mi to izbrisalo firmware?Da li bi mi tada ostali folderi VOICE i RECORDING?Hvala ti
 
Stavis firmware u root plejera i imas u opcijama na samom plejeru fimware upgrade opciju....

BTW, imas detaljna uputstva za skoro sve sto ti padne na pamet na njihovom sajtu.
 
@Broz Reci jesi li zadovoljan sa V200?Mene interesuje da ga kupim,ali se dvoumim sa Zen Nano plus koji je malo skuplji?Zen Nano ima u crnoj boji, ali mu treba kabl za povezivanje na USB...Reci mi utiske za V200, jedino tako mogu da saznam koliko je dobar...
 
Sve sam sredio i malo se igrao sa zamenom firmware.Nego delija neznam da li ima neki veci efekat ako stavim da mi snima na 44kHz i na manje.Memoriju istu zauzima.Ja sam na 44kHz cuo neko konstantno zujanje.Ne znam kako da ti opisem taj zvuk.Hvala ti.
 
Recimo da frekvencija semplovanja mora biti 2 puta veca od frekvencije materijala koji se sempluje (Nikvistova teorema). Nemoguce je da ti manja frekvencija ne donosi smanjenje fajla.
 
Delija sada sam proverio.Kada mu menjam frekvencu zauzima mi istu memoriju.Jedino zavisi koliko mu stavim da je protok(stavio sam 96).
 
Sorry, zaboravio sam da se u stvari podesava CBR, pa on sve zgura u te okvire, a ne kao kod nekompresovanog wave-a. To znaci da ces na manjoj frekvenciji imati manju kompresiju, pa nemoj da te zacudi ako preteras sa smanjivanjem bitrate-a da ti se bolje cuje ono sto snimas sa nizim samplerate-om (frekvencijom). Nadji kompromis.
 
Nazad
Vrh Dno