Šta je novo?

Mini,mini,mini .....linija!!!!

Ser Goxy

Slavan
Učlanjen(a)
11.05.2004
Poruke
136
Poena
319
E ovako,planiram ovih dana da kupim mini ili micro liniju,spreman sam da izdvojim do 15000 din.Gledao sam ranije threadove na forumu ali nisam nasao nista konkretno osim saveta da je bolje uzeti skuplju micro nego jeftinu mini liniju,kao i da treba uzeti sa samo jednim cd-om,jer ovi sa sarzerom od 3 ili 5 se brzo kvare i treba ih izbegavati u sirokom luku.E sad posto se ne razumem bas najbolje u ovu tematiku,molio bi samo one koji imaju iskustva sa prizvodima i sa odredjenim modelima,da mi preporuce najbolju kupovinu trenutno za ove pare i nasta treba da obratim paznju pri kupovini.
Ja sam malo gledao na raznim sajtovima i za oko su mi zapale tri micro linije,pa ako moze i komentar za svaku:
1.Panasonic sc-pm9
2.Sony cmt ne5
3.Panasonic mc222
Naravno u opticaj dolaze i drugi proizvodjaci!
Unapred hvala!!
 
Uh zaboravio sam da napomenem da obavezno mora da pusta mp3,jel ce najvise da se koristi bas za to
 
Hvala zek na preporuci uzeo sam u razmatranje.Alo,ljudi pa zar niko drugi nema neki predlog??
 
Odes u radnju sa velikim izborom, poneses CD sa muzikom koju slusas i budes dosadan do besvesti - i probas, sta ti najvise odgovara - zapises model i onda ides na II deo plana - naci radnju sa doticnim uredjajem, ali za najpovoljniju cenu.

Moj tip: neki Panasonic, sa mp3 - ja sam pre kupio pe 2 god. stari model sa-ak44 - ima odlican zvuk (nije bilo veceg modela, a tek neki mesec kasnije je stigao sa mp3) ima 2x2 pojacala - tako da su razdvojeni niski - srednji & visoki, onda kada preteras sa pojacavanjem - sam ubija bas i dr. tako da nema seme da probijes zvucnike... To je moje iskustvo sa doticnim uredjajem.

E, da: Philips ima zanimljive modele - na uvo, ali ja zaobilazim njihove uredjaje posle losih monitor, CD-rom iskustvima... Aiwa - nisam za!

Pzdrv
 
Definitivno Panasonic mikro liniju sa mp3 reprodukcijom. Evo sada sam pogledao i oznaka moje je pm-9. Kupio sam je pre Nove Godine za 12.000 dinara. Iako sve nove kopiraju taj dizajn kvalitet izrade i zvuka je na strani Panasonica.
Eto, toliko od mene.
 
Ok,sto se proizvodjaca tice,Panasonic u svakom slucaju.E sad video sam na jednom sajtu novije modele od pm-9,kao sto su Panasonic sc pm-19 i Panasonic sc pm-29,jel ima neko ove modele,kakvi su sto se kvaliteta zvuka tice?
 
Ja imam Panasonic-a PM 27 i kao programiran vrisnuo je cd plejer dve nedelje nakon isteka garancije.Dva meseca posle toga dobio je pucanje u zvucnicima jednom kada ga upalim a drugi put kada se izlazi aktiviraju.Sada ga koristim samo kao pojacalo.Inace zaboravio sam da napomenem da je stara tek godinu i po dana.Ko sto su rekli pojacalo 2x2 ima lep zvuk,na bas glasan 2x30W,i proklinjem dan kada sam dao 14.900 za taj krs.Inace sony je najbolji po kvalitetu i zvuku,a aiwu nemoj slucajno da uzimas jer su im laseri izuzetno losi!Na servis su mi dolazile aiwe 5-6 meseci stare sa rastelovanim laserom,tako da to izbegni.A za panasonika neka se jave ostali ja sam imao bas lose iskustvo sa njim!
 
Panasonic je zakljucno sa PM 20 i naslednikom 22 zatvorio seriju odlicnih micro linija, sto po kvalitetu izrade, sto po dizajnu, ali to je vec subjektivna stvar. Zadnje 2-3 godine nisam zapazio dobru linijicu. Za tek nesto vise para danas se da sklopiti znatno kvalitetniji sistem. Neki risiver + CD i jeftiniji zvucnici. Da moram da uzimam micro liniju isao bih na onaj Genel-ov cini mi se PM16R (cca 7000 din). U pitanju su uredjaji sa estetskim nedostacima, mahom ogrebotinama i 110V napajanjem, te dolaze sa adapterom 220 to 110 i od istog modela za evropsko trziste je jeftiniji 40-50%. Uzeo sam to pre godinu dana matorcima, tada za nekih 9000 din. i nema nikakvih problema u radu.
 
E ovo je vec novi momenat.Drago mi je sto su se javili ljudi,koji su bili u dodiru sa ovim linijama i koji pricaju iz licnog iskustva.Taman sam se bio odlucio za Panasonica,kad eto opet razmisljanja.Znaci Panasonica novijeg od modela pm 22,ne vredi uzimati.Ok,znaci biramo Sony,video sam zanimljive modele mini linija iz mhc serije,pa sta mislite o njima,konkretno modeli Sony mhcrg 121 i Sony mhcrg 330,oba modela su oko 15000,pa vredi li uzeti,video sam da imaju drvene zvucne kutije,trosistemske zvucnike,bass reflex,rds,mp3....
 
Evo kupio sam juce micro liniju Panasonic sc pm19 i ok je,videcemo kako ce sluziti.Zahvaljujem se svima na pomoci pri izboru!
 
Nazad
Vrh Dno