Šta je novo?

Notebook i jeftina grafika

mkrnjic

Čuven
Učlanjen(a)
23.02.2002
Poruke
382
Poena
619
POsto mi je limit 1000e po dilerskim cenama prilicno sam ogranicen
Nišanim nešto ovakvo :
neki Dothan 725 ili 735
512Mb Rama
WiFi
Poželjno DVD RW
15” obavezno

E sada za te pare nemogu da jurim neku bolju grafiku nego šta mi zapadne

Intersuje me kakva je
1. Integrisana Intel 855GME sa 64Mb (karakteristična za jeftiniju Centrino konfig.) HP nx9030 ili FSC Amilo ProV 2020
VS.
2. GF4 420 Go sa 32MB u HP nx9030 A64 3000+

I uopšte šta mislite koje je bolje rešenje neki Pentium Mobility 1.6 ili 1.7 sa 2Mb Cache iili neki A64 3000+ na NF3 150 platformi
Meni to izgleda da je tu negde. A Vama?

Ali nemojte samo da se ovo pretvori u Intel vs AMD raspravu. Svestan sam da je Centrino odličan ali gde je tu A64?

Najvise cu raditi u 3D CAD/CAM programima. Znam da ovo nije neka konfig za ovu namenu ali šta je tu je...

Pozdrav Miroslav
 
Poslednja izmena:
Ajde ljudi bar neko Mišeljenje .. neki Savet...
 
Ma tu nema mnogo price. Sve se svodi koliko ces cimati notebook tamo-vamo. A64 odlicno radi i tu spora nema, medjutim obicno je u desktop replacement varijantama i uz njega ide za iste pare skoro po pravilu bolja grafika. Ako si ogranicen budzetom stvari naginju ka A64 platformi. Medjutim imaj na umu da nije zgodno svakog dana tegliti desktop replacement laptop kroz gradski prevoz. Prosto DVD RW, 15' ekran, brza masina i dosta rama za 1000 eura ne idu u istu recenicu sa vrhunskom prenosivoscu, i tacka. Sa druge strane 3D modeliranje - CAD/CAM su mi nekako besmisleni na ekranu od 12', pa i od 14'. Na ovom stepenu tehnoloskog razvoja i sa 1000 eur u dzepu, moraces da se pomiris sa necim prilicno kabastim ako zelis da ga uposlis kao sto kazes. Po meni, u ovoj prici, apsolutna preporuka je A64 masina.
 
brzi je napisao(la):
...
Medjutim imaj na umu da nije zgodno svakog dana tegliti desktop replacement laptop kroz gradski prevoz.
...

Mislim, stvarno je argument da je tesko "tegliti" (veliki) notebook kroz gradski prevoz :smoke:

Neka se vozi autom ili taxijem...
 
Ja imam na mojoj toshibi tu intel integrisanu. Uzme 64MB od sistemske memorije, tako da je preporucljivo (za winXP) imati bar 512MB RAM-a. Sa 256 se sve nekako vuce. Inace slika je OK. Igrice zaboravi (moze ColinMRay2 ali samo kada je ukljucen na napajanje i to je neki vrh mogucnosti).

Mada mislim da ta integrisana trosi manje struje od nekih Radeona i slicnih kartica. Neka me neko demantuje.
 
BigBoy je napisao(la):
Ja imam na mojoj toshibi tu intel integrisanu. Uzme 64MB od sistemske memorije, tako da je preporucljivo (za winXP) imati bar 512MB RAM-a. Sa 256 se sve nekako vuce. Inace slika je OK. Igrice zaboravi (moze ColinMRay2 ali samo kada je ukljucen na napajanje i to je neki vrh mogucnosti).

Mada mislim da ta integrisana trosi manje struje od nekih Radeona i slicnih kartica. Neka me neko demantuje.

512MB je pod obavezno
Igrice uopste i neigram
A sto se tice prenosivosti, jebiga okacim ga na ledja i tegli k.... kad skole nisi ucio
:wall: :wall:
 
E dobro, ako je tako. Ja Vam to kazem iz licnog iskustva. Trenutno koristim svoj privatni laptop i na poslu (dok mi firma ne kupi novi). Na prethodnom radnom mestu sam koristio isti taj laptop, i nije bilo frka. Parking je bio u dvoristu zgrade gde sam radio. Medjutim, od kako sam presao na drugi posao, nemam parking mesto u blizini firme (radim na Trgu Republike) i parkiram se prilicno daleko od posla. Tegljenje nekoliko kilograma na ramenu, uzbrdo uz Francusku ulicu i posle na 4. sprat zgrade nije ni malo prijatno, pogotovo sto uvek vucem i neka dokumenta i papire. A nisam bas sitan. Al kako oces, ako ti nije to problem, ako mozes da zivis s tim - definitivno A64.
 
brzi je napisao(la):
A nisam bas sitan. Al kako oces, ako ti nije to problem, ako mozes da zivis s tim - definitivno A64.

Nema tu Cile - Lale .. :banana: nego samo Lale :smash:

E'biga moracu da živim sa tim 'teo ne hteo :cigar:
 
Jos jedno upozorenje. Na A64 platformi ne racunaj na dugotrajan rad na baterije, kao na vrhunskim Centrino masinama. Kad stisnes pun gas na tom procesoru i velikom ekranu, baterija se brzo prazni.
 
Sve zavisi od toga shta choveku treba...

Ako je u pitanju neshto shto se nosi, nishta sem centrino-a ne bi trebalo ni da udje u dalje razmatranje i A64 je tu neshvatljiva kupovina.

NAPOMENA:
Chak i ako vam se uchini da neki model sa A64 ili nekom Intel grdosijom nije tezak, shvatite da nije isto podici notebook i drzati ga 20 sekundi i nositi ga 20 minuta zajedno sa torbom, adapterom i raznim djakonijama koje se uvek tu nadju. Znachi:"Pa i nije toliko tezak" za desktop replacement ne vazi. Postoje samo dve kategorije, "Teshka" i "Josh teza". Nema trece!

Sa druge strane, ako se notebook nosi jednom mesechno i chuchi u sobi umesto desktop mashine, ne vidim toliko veliki razlog zashto ne izabrati takvo reshenje, mada bih se opet odluchio za Centrino, prosto iz razloga shto cu ga nositi sigurno, ma koliko delovalo kao da nece videti svetlost dana.

Znachi, Centrino.
 
mkrnjic je napisao(la):
A sto se tice prenosivosti, jebiga okacim ga na ledja i tegli k.... kad skole nisi ucio
:wall: :wall:


Khm, samo ti tako izgleda, veruj mi na rech...
 
mitnick je napisao(la):
Khm, samo ti tako izgleda, veruj mi na rech...

Verujem ti Hakeru ali nema drugog resenja.
Masina mora da bude sto jaca da bi odradila svoj posao a to znaci neki DTR ma koliko on bio tezak.
E sad za 1000e i nemam neki izbor. Slazem se da je Centrino NAJ ali mislim da mi treba i neke pristojna grafika jer to je ipak 3D Modeling CAD/CAM a Centrino sa boljom grafikom je samo Sanak pusti, pa onda sistemom eliminacije ostade samo A64.
A kad smo kod toga videh u doticnom Phoenix System-u sledecu masinu

Asus A4700K (A4760KU)
(AMD Athlon64-M 3200+, 512 MB DDR, 60 GB, DVD-R/W, 15,4" WXGA 1280x768, ATI Radeon 9700 64 MB, 56K, LAN, WLAN 802.11b/g, IrDA, 4x USB2.0, IEE1394, TV out, SD/MMC/MStick card reader, 3,5 Kg + torba i opt. miš) Cirka 1335e sa PDV

Pa kontam sledece da to uopste nije losa masina ako uspem da je dobijem preko firme po Dilerskoj Ceni. Kako Vam se cini?

BTW Bench me zeza sa logovanjem. Stalno mi trazi da se logujem iako sve to ide automatski i nakraju me zavrne i neda mi Prosledim Post. Ima li neko ovaj povremen problem. Evo tek sada me je pustio ..
 
As first, zaista nisam nikakakv hacker, tako da nema razloga da mi se obracash tako...

Drugo, moja preporuka....Pokushaj naci neki Centrino koji dozvoljava promenu grafike...Nadji user-a damjanmx-a, mislim da je generalno on napravio najbolju kupovinu u oblasti notebook rachunara za koju sam u zadnje vreme chuo. Acer. koliko se secam....
 
mitnick je napisao(la):
As first, zaista nisam nikakakv hacker, tako da nema razloga da mi se obracash tako...

Drugo, moja preporuka....Pokushaj naci neki Centrino koji dozvoljava promenu grafike...Nadji user-a damjanmx-a, mislim da je generalno on napravio najbolju kupovinu u oblasti notebook rachunara za koju sam u zadnje vreme chuo. Acer. koliko se secam....

Sorry, nisam mislio nista lose, jednostavno tako mi palo...
OK potrazicu damjanmx-a.. i Acer je OK ako se nadje nesto sto mi odgovara
Kad smo vec kod Acer-a ko je njihov uvoznik ili barem neki veci diller..

Pozdrav

BTW
Ovu ponudu sam dobio jutros

LatitudeTM D800
Professional Notebook
Prozessor
Intel® CentrinoT Mobiltechnologie, Intel® Pentium® M Prozessor 735 (1.70
GHz, 2 MB L2 Cache, 400 MHZ FSB) Intel® PRO/Wireless 802.11b/g
512 MB Single Channel DDR-SDRAM, 266 MHz
60 GB EIDE Hard
Monitor
15,4" Ultrasharp WXGA TFT Display (1280x800)
Graficka karta
128MB nVidia GeForce FX Go5650
8x DVD +R/+RW
56K V.90 Modem
Osim toga ima jos i Bluetooth sto je i navedeno u oglasu
Original Dell Tasna+mis+kabal za internet+kabal za prikljucak na mrezu+punjac
Cena: 1000?

Mislim da nije fiksno i da mose bar 50e nize

SAMO nesto mi puno onih 128Mb na FX Go5650 to nisam cesto vidjao, a i onaj DVD +R/+RW , Jel ovi Plusevi znave da nereze Minus DVD diskove...
 
To je opasno niska cena za taj notebook, ako ga mozesh uzeti za te pare, uzimaj odmah, samo prvo bih proverio izvor tog notebook-a, neshto mi previshe to nisko...
 
A vidi sad ovo dilerska cena bez PDV oko 920 !

CPU Mobile Pentium-M 725 1.6GHz (400MHz,2MB) S479 box
Mobile PC Barebone AOPEN 1557J (15" SXGA+, Soc.478; Intel 855PM, 2xDDR SDR, M Radeon 9700 64MB, No Installed ODD, F/M, LAN, Silver),
HDD Mobile 80GB HITACHI GST Travelstar 80GN 4200rpm 8MB cache Ultra ATA-100 2.5"
Mobile Memory Device PQI (DDR SDRAM,512MB,333MHz(PC2700),32 x 8)

Po principu sklopi sam jer je barebone u pitanju.
Ja ga evo imam u firmi - prezadovoljan malisom kako radi...
 
Ako imas taj dell za te pare - kupuj! A ako ti se bas ne zuri prodavacu ja moj Asus za jedno mesec dana, cim mi firma kupi novi da koristim, pa ga dobijes za te parice :)
 
mitnick je napisao(la):
To je opasno niska cena za taj notebook, ako ga mozesh uzeti za te pare, uzimaj odmah, samo prvo bih proverio izvor tog notebook-a, neshto mi previshe to nisko...

Mislim da je koriscen par meseci i da ima jos garanciju ali sutra cu proveriti
 
brzi je napisao(la):
Ako imas taj dell za te pare - kupuj! A ako ti se bas ne zuri prodavacu ja moj Asus za jedno mesec dana, cim mi firma kupi novi da koristim, pa ga dobijes za te parice :)

Baci mi na mail konfig. tog tvog ASUS-a
 
Srga je napisao(la):
A vidi sad ovo dilerska cena bez PDV oko 920 !

CPU Mobile Pentium-M 725 1.6GHz (400MHz,2MB) S479 box
Mobile PC Barebone AOPEN 1557J (15" SXGA+, Soc.478; Intel 855PM, 2xDDR SDR, M Radeon 9700 64MB, No Installed ODD, F/M, LAN, Silver),
HDD Mobile 80GB HITACHI GST Travelstar 80GN 4200rpm 8MB cache Ultra ATA-100 2.5"
Mobile Memory Device PQI (DDR SDRAM,512MB,333MHz(PC2700),32 x 8)

Po principu sklopi sam jer je barebone u pitanju.
Ja ga evo imam u firmi - prezadovoljan malisom kako radi...

Jel ima DVD RW i WiFi
Svidja mi se taj HDD sa 8MB cachea
Ako mozes posalji jos neke informacije, koja je firma u pitanju,
šta znači ono *dileska bez PDV*
Firma valjda kupi od dr. firme po dilerskoj pa onda proda tebi po toj istoj i onda je PDV = 0 ?? Jel gresim ??

Moze i na mail [email protected] jer imam Problem sa logovanjem na Bench pa ne mogu da odgovaram na post-ove
 
Nazad
Vrh Dno