Šta je novo?

Zvucnici do 50-60e za komp

Ste

Čuven
Učlanjen(a)
10.02.2004
Poruke
59
Poena
609
Moze neka preporuka za zvucnike do 60e za komp,da imaju kvalitetan i jak zvuk(ne treba mi neka perverzija da bruji ceo stambeni kompleks),i jel ce mi trebati dodatna zvucna karta posto koristim ovu integrisanu na epoxu?
 
Uzmi Altec ATP3 i paljba a ako hoces 5.1 za te pare ces tesko naci nesto iole kvalitetno
 
Uzmi 2.1 sistem Altec Lansing ATP3, ja sam ih imao, sve pohvale. Mozes da probas i Logitech 2.1 sisteme u toj klasi, procitaj malo po netu. Nisi rek'o kog EPOX-a imas, ako si vlasnik RDA+ sa Sound storm-om uzivaj, u suprotnom kupi bar Creative 5.1 live (bila na oglasima za 15 EU) i gruvaj!!!
 
EPOX RDA+ ,ali ne verujem da imam taj soundstorm,meni je valjda C-Media AC97 Audio Device,jel cu morati da uzimam zvucnu?
 
NEO sw-g25 odlicni a nisu ATP3.Drvo(iverica)pojacalce zasebno.Za sobu ubilo se.
 
nego ovi altec ATP3, mnogo su mali,a?I sateliti imaju po 12w,da nije malo?Gledam imaju minilinije 150e sa mnogo jacim zvucnicima...?
 
Pa ATP3 je manje od 50 evra...Lose ti poredjenje... :)

Inace, i nisu toliko tihi.

p.s. "Pravih" 12W na efikasnim zvucnicima moze da bude prilicno glasno...
 
a sta pruza mini linija?sta ce ti zvucnici ako nemas na cemu da pustis? :)
uglavnom mi trebaju za muziku,da imaju cist zvuk,da mogu da prate pesmu,uglavnom mislim na house,psy,trance,...brze stvari,koliko sam video svi hvale altec atp3 i dobili su odlicne ocene na stranim sajtovima,isplati li se ih uzeti ili bolje neka kombinacija sa pojacalom i obicnim zvucnicima,koliko bi ispalo tako nesto?
 
Altec 321 ako ih nadjes. Sve preporuke!
 
gde mogu da nadjem atp3 za 50e?trazim...nema
 
E sad vec pricamo... ;)

Za neko stereo pojacalce (recimo Marantz PM-1050 2x40W RMS 8ohm moze da se nadje za 70-80 evrica) i neke polovne zvucnike (~150 evrica) bi ti trebalo "malo" vise para od tvojih predvidjenih 60 evrica :d, ali to mnoooogo bolje zvuci od bilo kojih komp. zvucnika i/ili mini linija.

p.s. Za house, psy, trance muziku i brz bas, mozes da zaboravis sa bilo kojim komp. zvucnicima sa sub-om...
 
izmedju Alteca i Harman/Kardon-HK 395 ,sta bi ste uzeli,i gde i koliko je ovaj Harman?

@delija

gde imaju altec da se nadju za manje od 50e?
 
Harman/kardon je Hi-Fi marka. Ako je malo para, onda je to neko djubre od kopije.
 
Provrti news grupe yu.oglasi ... ;)
Video sam pre par nedelja.

Kad je kod onog pajsera :d Ivana Ivanica 54 evrica, sigurno moze bolje...

poz.

p.s. Mozes i JoKa-i da posaljes PM, pa da vidis da li ima. Ja sam od njega prosle godine pazario za 42 evra.
 
Delija je napisao(la):
Provrti news grupe yu.oglasi ... ;)
Video sam pre par nedelja.

Kad je kod onog pajsera :d Ivana Ivanica 54 evrica, sigurno moze bolje...

Ma, i to je bez PDVja....

Generalno covek moze da bira izmedju Altec ATP-3, Logitech X-230 i Neo SW-G25. Samo od smestaja zavisi sta ce uzeti.

Altec ATP-3 mora na ravnu plocu stola zarad srednjotonca u osnovi. Logitech X-230 gde smestiti sa onakvim satelitima? A Neo SW-G25 ima klasican dizajn i moze bilo gde, plus ima odvojeno pojacalo pa nema ogranicenja u postavljanju.

Da neko ne pomisli da favorizujem Neo.... jesam vlasnik jednog od gore pomenuta tri sistema ali nije Neo. Prica o tome koji bolje zvuci na AC97 koji covek koristi je beskorisna.
 
Neo sam najpovoljnije nashao u BelComputers na BB Pozeska 67.
Cena ispod 4 somica (oko 3800)
 
Nema jeftinog Harman Kardona.
Moja preporuka ATP3 (sasvim dovoljne snage za prosecnu sobu, bez da pravis neku zurku).
 
Aman, za te pare 321, klasa iznad atp3
 
filipenko je napisao(la):
Aman, za te pare 321, klasa iznad atp3

1. 321 (koliko ja znam) nije uvozen dugooooo vremena (ne znam da li se jos proizvodi);

2. 321 je bio skuplji od ATP3 (5-10EUR-a, zavisi od nabavke);

3. Mozda se 321 (malo) bolje ponasa pri glasnijem slusanju muzike, ali bih ipak prednost dao ATP-3;
 
Logitech X-230
 
2.1 Mercury SW mi bolje zvuce od Alteca ATP3 (kog sam imao, i bio jako zadovoljan njime), mada se po ceni i kvalitetu izrade ne bi reklo.
 
Sarevok je napisao(la):
2.1 Mercury SW mi bolje zvuce od Alteca ATP3 (kog sam imao, i bio jako zadovoljan njime), mada se po ceni i kvalitetu izrade ne bi reklo.
Slušao sam Mercury 1800 i bas mu je iznenađujuće jak ali totalno nekontrolisan, već sa malim pojačanjem preraste u ono bruuum-bruuuum vibriranje. Sateliti sasvim prosečni. Mercury je dobar jedino za techno muziku. :d

ATP-3 (eno mi ga u potpisu) hronično pati od prigušenih srednjih tonova, "visokotonci" imaju previše usmerenu karakteristiku. Sve u svemu, nisam oduševljen ni ATP trojkom.

teletabis je napisao(la):
Prica o tome koji bolje zvuci na AC97 koji covek koristi je beskorisna.
Nije mi uopšte jasno zašto svi po defaultu pljujete na AC97?! AC97 nije nikakva zvučna kartica nego specifikacija audio codec-a, koja ima mnoštvo revizija (pa nema smisla uopšte kritikovati a da se ne zna o kojoj reviziji je reč) i sama po sebi ta specifikacija uopšte nije loša (SB Live je takođe AC97, BTW), druga je stvar kako je hardverski implementirana ta specifikacija. Osim toga, Via Vinil i Realtec AC97 se razlikuju kao nebo i zemlja, bezmalo im je jedino zajedničko ono AC97 u nazivu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno