Šta je novo?

Finci ne vole stereo

Znam, probao licno na standu... Uopste, nokie sa mp3 plejerima, da valjaju, mozete da zaboravite. zato sam se iznervirao i kad sam video sta ima jedan Samsung, pa i LG. Napolju vladaju operateri, prosto je neverovatno do koje je mere doslo brendiranje kada neki telefoni nemaju ni ime, vec im T-Mobile, recimo, daje svoja imena. Al nema veze, Samsung ima najbolje telefone sa mp3-ovima, igrama, video plejerima, ono je haos sta su sve napravili (doduse vecina je za neke tamo azijske ili americke mreze, ali bice valjda i kod nas nesto od toga). W800i je moj favorit, dolazi sa sjajnim neodimijumskim sluskama (koje u prodaji kostaju 45 do 50 evra) - sony naravno, ima jak izlaz, sjajan softver (kao kod iPod-a ili novih Zen plejera), sortiranje po albumu, zanru, cita id tag i moze da se sinhronizuje preko WMPlejera (mada cu ja licno da ubacujem pesme preko citaca kartica :)). Ko se lozi na 6680 i 6681, moze da zaboravi na mp3, osim ako nije "zahtevan slusalac :)" - telefon je ok, ali nije nista bitno manji od 6630, recimo. Pored MDA - PDA + smartphonea sa TMobile mreze (Ako uspem da ga dobavim) i win mobile os-om, favorit mi je W800 i K750i (bez obzira sto nisu "pametni"), zajedno sa tonom Samsunga i LG-eva. Ne znam kako Nokiji uspeva da zadrzi poziciju koju ima, njihovi telefoni su dobri, ali jednostavno, sve to nije dovoljno kad se pogleda konkurencija...
 
Inercija. Nekad bili dobri telefoni pa je Nokia postala sinonim za telefon, kao Kaladont za pastu za zube ;) Kad se neko ustoliči na vrhu nije ga baš lako skinuti odatle, bez obzira na kvalitet konkurencije.
Znači valja zvuk sa W800? Nije da sam sumnjao, ali sam ipak zadovoljan ;)
 
byMaX je napisao(la):
Znam, probao licno na standu... Uopste, nokie sa mp3 plejerima, da valjaju, mozete da zaboravite. zato sam se iznervirao i kad sam video sta ima jedan Samsung, pa i LG. Napolju vladaju operateri, prosto je neverovatno do koje je mere doslo brendiranje kada neki telefoni nemaju ni ime, vec im T-Mobile, recimo, daje svoja imena. Al nema veze, Samsung ima najbolje telefone sa mp3-ovima, igrama, video plejerima, ono je haos sta su sve napravili (doduse vecina je za neke tamo azijske ili americke mreze, ali bice valjda i kod nas nesto od toga). W800i je moj favorit, dolazi sa sjajnim neodimijumskim sluskama (koje u prodaji kostaju 45 do 50 evra) - sony naravno, ima jak izlaz, sjajan softver (kao kod iPod-a ili novih Zen plejera), sortiranje po albumu, zanru, cita id tag i moze da se sinhronizuje preko WMPlejera (mada cu ja licno da ubacujem pesme preko citaca kartica :)). Ko se lozi na 6680 i 6681, moze da zaboravi na mp3, osim ako nije "zahtevan slusalac :)" - telefon je ok, ali nije nista bitno manji od 6630, recimo. Pored MDA - PDA + smartphonea sa TMobile mreze (Ako uspem da ga dobavim) i win mobile os-om, favorit mi je W800 i K750i (bez obzira sto nisu "pametni"), zajedno sa tonom Samsunga i LG-eva. Ne znam kako Nokiji uspeva da zadrzi poziciju koju ima, njihovi telefoni su dobri, ali jednostavno, sve to nije dovoljno kad se pogleda konkurencija...
pa odrzava se, pogledash srbiju gde 95% ljudi fura nokiju,a pola od te cifre se lozi na symbian modele,i to je to
w800 je odlichan telefon kao i k750i, dok od samsunga valjaju d500, a sigurno ce da valja i d600 kad izadje.
 
byMaX je napisao(la):
... Ne znam kako Nokiji uspeva da zadrzi poziciju koju ima, njihovi telefoni su dobri, ali jednostavno, sve to nije dovoljno kad se pogleda konkurencija...


Mislim da i sam znas da je neophodna radikalna razlika u kvalitetu da bi se povecao udeo na trzistu u kratkom roku, a tehnicke karakteristike malo znace mnogim kupcima na zapadu... Sto rece i sam brend je jak i tacka. Takodje nokia cesto ima te tzv. narodne modele - best buy ( value for money ) i to ih donekle i vadi. Slazem se da ako se trend nastavi po pitanju kaskanja u smislu kvaliteta - pasce im prodaja i udeo ali mislim da bi interni reinzenjering mogao da ih odrzi na vrhu ako do istog dodje.

Inace cisto da se kaze, slazem se sa tobom oko w800 potpuno ...
 
W800i je moj favorit, dolazi sa sjajnim neodimijumskim sluskama (koje u prodaji kostaju 45 do 50 evra)
Bas divno, kad crknu moras da kupis Sonijeve za 50 evra...
 
byMaX je napisao(la):
Ne znam kako Nokiji uspeva da zadrzi poziciju koju ima, njihovi telefoni su dobri, ali jednostavno, sve to nije dovoljno kad se pogleda konkurencija...
jednostavno: pravi pouzdane telefone, koji su jednostavni za upotrebu... relativno malom broju ljudi su potrebni neki dodatni "izvlakaci novca" - symbian, mp3 plejer, video(???) plejer, igrice, GPRS... sve te funkcije su OK, ali nikako nisu presudne za najveci deo kupaca mobilnih telefona...
 
Iako sam Nokia fan moram da priznam da W800 i K750 odlicno izgledaju a o D500 i D600 da ne pricam samo sto im zameram na malim ekranima.Znam da ce vecina sad reci"Zato je malih dimenzija" ali iskreno meni to nije bitno s'obzirom da stalno nosim torbicu pa mi ne bio problem ni recimo P910 :d (sto sam skroman).Jedino mi nije jasna stavka za W800"Mogucnost slusanja muzike do 30sati kada je telefon ugasen".Mislim kome treba telefon koji je ugasen malo je debilno,zar ne?Ipak telefon prvenstveno treba da sluzi za telefoniranje
 
Poslednja izmena:
ZoNi je napisao(la):
jednostavno: pravi pouzdane telefone, koji su jednostavni za upotrebu... relativno malom broju ljudi su potrebni neki dodatni "izvlakaci novca" - symbian, mp3 plejer, video(???) plejer, igrice, GPRS... sve te funkcije su OK, ali nikako nisu presudne za najveci deo kupaca mobilnih telefona...
Slazem se sa ovim potpuno. Takav uredjaj je najmanje telefon, a najvise igracka, i to ne za MALU decu...

Zato sam ja uzeo nokiju bez ekrana u boji, symbiana, itd., ali sa hardverskim radiom i mp3 plejerom (posto mnogo volim da slusam muziku u svakoj prilici). I sve radi u stereu.
 
.... i cena od 550e sa porezom u Belgiji!
 
Normalno je da vecini ljudi sve te napredne funkcije nisu potrebne ali problem je u tome sto nokia onda treba da bude jeftinija od konkurencije jer pobogu hoce da izadje u susret onom vecem broku korisnika koje te napredne stvari ne zanimaju previse. a upravo je obrnuto, medju najskupljima je. a sta je to toliko dobro kod tih telefona? do pre par meseci su imali 4096 ekrane ali je cena bila kao 65k. ima infrared ali nece da salje na druge telefone, dakle polufunkcionalno. bluetooth(retki modeli koji ga uopste i imaju) isto tako. moze radio i mp3 player ali mono, do skora isto 4 kanalne polifone melodije. I zasto bih ja placao tako nesto? da ne bude zabune ovde ne ubrajam symbian telefone koji su koliko toliko ok. naravno i ja sam voleo nokiu i branio je kad je pravila najbolje telefone(3210, 3330, 5110, 6510 itd..) ali ovo sad je daleko od najboljeg. trenutno ima k700 i mislim da trenutno SE i Motorola prave najbolje telefone, bar za nas koji volimo te napredne funcije. kao sto sam rekao gore, cemu radio, bt, infrared ako to sve radi kao i da ne radi. ja kad procitam da SE ima bt onda taj bt odradi 90% stvari koje meni padnu na pamet da uradim. daleko od toga da je nokia los i nekvalitetan telefon ali mislim da je jako bezobrazno prodavati nesto sto to ustvari nije i pritom ima ljudi koji ce bolesno braniti tu istu nokiu i ako sutra bude najgora na svetu. isto kao sto je za dobar deo srbije golf 2 i dalje poslednja rec tehnike i nesto najbolje sto automobilska industrija moze da ponudi. ja samo hocu da za svoje pare dobijem ono sto pise da taj telefon moze. trenutno koristim marku koja je najpribliznija mom vidjenju savrsenog telefona. kad to ne bude vise i kad nokia bude napravila nesto odlicno a SE neko sranje pricacu istu ovu pricu samo sa zamenjenim ulogama. pozdrav.
 
kakva glupost... Imam tu sreću da ne poistovećujem MP3 plejer i mobilni telefon, jednostavno sam operisan od prosečnog i lošeg zvuka, tako da radije biram nikakav nego takav... Ako je to mera kvaliteta nekog mobilnog aparata, onda stvarno treba preispitati kriterijume čemu vam mobilni služi...

Ja sam već duže vreme srećni vlasnik legende 7650, i nisam spreman još uvek da je promenim. U principu malo koji model je nešto značajno ozbiljno odmakao od nje. Ključni programi savršeno staju u njenih, neko bi rekao skromnih, 3,6Mb memorije, i to tako da mi ostane gotovo 2Mb slobodno za e-knjige (imam uvek barem 2 u telefonu), zatim za par igrica koje se menjaju (a izbor je više nego fenomenalan, svi ostali proizvođači zajedno mogu Symbianu da pljunu pod prozor), i 30tak sličica VGA rezolucije i po koji kratki filmić.

Sa druge strane imam strašan, upotrebljiv telefon, koji sa svojih 4096 boja - neko mu to zamera, pošto nije video taj ekran, svađa se sa podacima na papiru. Ekran je, BTW, za klasu kvalitetniji od SE T630 npr, sa svih svojih 65k boja, i taman veći koliko treba. A u odnosu na novije Nokia modele sa 65k boja jedina zamerka je lošiji backlight (u pitanju su diode, noviji modeli imaju belo svetlo, verovatno je u pitanju neonsko svetlo kao kod laptopa - bolja svetlost, manja potrošnja).

I konačno, uživanje je razgovarati ovim telefonom, slušalica je sjajna, mikrofon ekstra, proxymiti senzor da kada si na spikerfonu tel sam pređe na slušalicu da ti ne probije uši, napolju sam gasi osvetljenje i radi bez njega, uz najmanje zračenje u odnosu na sve konkurentne modele - svega 0.35W/cm2 pri najjačoj snazi.

O čemu onda govorimo? Nokia pravi loše telefone? Svi njegovi naslednici su još bolji i kvalitetniji telefoni, nasledili su neviđenu količinu softvera o kojoj će SE još dugo dugo da sanja, a zadržali većinu svih dobrih stvari.

Odlučio sam da mi ne treba MP3 plejer u telefonu, da mi ne treba brdo filmova i multimedije, čak mi ni ne treba internet ni GPRS, sasvim mi je dovoljan ADSL kod kuće.

Uzmi da kucaš poruku na bilo kom SE, zatim uzmi bilo koju Nokiu sa Symbian-om. Nebo i zemlja... ;)
 
nidza je napisao(la):
Odlučio sam da mi ne treba MP3 plejer u telefonu, da mi ne treba brdo filmova i multimedije, čak mi ni ne treba internet ni GPRS, sasvim mi je dovoljan ADSL kod kuće.
cek, ako ti sve to ne treba, shto onda uopshte imash telefon sa symbian os-om, da bi se pohvalio na forumu ?:)

Max je konachno shvatio neke stvari :), a to da kad pogledash malo druge telefone, nokia ispadne smeshna, a to shto ovde se svi kunu u nokiju je druga pricha.
Dalje za displej, ja ne znam koji si ti t630 gledao kad 7650 ima bolji displej od njega. Takodje je pricha i za tastaturu, ne chuh od nikog da im smeta tastatura na t610/t630, a evo ja imam k700 i nemam nikakvih zamerki na nju, ne znam samo kolko je to nokijina tastatura bolja i kvalitetnija ( imao sam 2 meseca 6600, i takodje nisam primetio tu "prednost")
Ja kapiram da svako voli najvishe svoje, i hvali to isto, ali nekad treba biti i realan.
 
Poslednja izmena:
Za w800 se potpuno slazem i radijem se sto je neko konacno napravio uspesnu integraciju mp3 plejera i telefona koja ce zadovoljiti i one koji zele dobar zvuk. Tu negde spada i motorola e398 kojoj je po meni jedina mana sto ne koristi neke "jednostavnije" memorijske kartice koje se mogu i kod nas nabaviti a ne "napredni" t-flash koji ce u buducnosti biti zastupljeniji i sto nisam mogao da nadjem kod nas taj telefon sa data kablom za prenos mp3. Sto se nokia tice mono reprodukcija je krajnja glupost. Zbog svega toga mislim da za mene jos nije prihvatljiva opcija integrisanja ova dva uredjaja (kljucan mi je kvalitet zvuka i memorija) tako da sam se opredelio (pre vise od pola godine) za siemens s65 i river h340 i nesmeta mi da ih cimam odvojeno.
pozdrav
 
Po meni sto se mp3-a tice mpx200 ima jako kvalitetan zvuk, samo je problem u tome sto ovde ne mogu da se nadju original slusalice pa ljudi sa kineskim krshom ostaju sa losim utiscima... Sto se tice Nokie mislim da je ona po odnosu cena/funkcije ubedljivo na poslednjem mestu. Mislim da je katastrofa davati 150 evra za telefon zasnovan na series 40 platformi prepakovanoj u raznim varijantama. A problem je u sloganu nokija je nokija koji je kod nas svuda zastupljen, a posebno kod ,,strucnih" prodavaca u nasim prodavnicama, pa dajte ljudi ja sam licno slusao prodavca (doduse pre godinu i po dana) koji je nekog starijeg coveka ubedjivao da kupi nokiu umesto nekog se-a ,a kada mu je covek rekao da nokija nema bt, a SE ima, prodavac je rekao da nema veze posto to nasha mreza ionako ne podrzava!!!!!!!!!!!! Nemojte da ovo shvatite kao neko pljuvanje nokije ona ima dosta dobrih telefona, ali jednostavno za iste pare svi drugi nude mnogo, mnogo vise. P.s. kod nas je motorola zbog problema oko prvih ,,baby" modela i onog malog srebrnog mislim da je t191 tako nesto potpuno zapostavljena, a ne da ima telefona...
 
Ne znam sto hejtujete ovo, odlican telefon stoji jos uvek u fiJoci
 
Slazem se sa ovim potpuno. Takav uredjaj je najmanje telefon, a najvise igracka, i to ne za MALU decu...

Zato sam ja uzeo nokiju bez ekrana u boji, symbiana, itd., ali sa hardverskim radiom i mp3 plejerom (posto mnogo volim da slusam muziku u svakoj prilici). I sve radi u stereu.

Pazi tek ovo, kad su ljudi objasnjavali zasto telefon ne treba da ima igrice i ostale gluposti, to je za malu decu :d
A danas mi svi objasnjavaju kako je OK sto imaju 40-50 godina i igraju Candy Crush.

Inace vidi se da su ljudi imali vise mozga, bilo je sokiranja na cenu od 550€! Danas izbace samsunzi 1000+€ telefon i ljudi kupuju, i sto je najjace, opravdavaju to :D A proizvodjacima nije dosta pa krenuo Huawei sa telefonom od 2300€ hahahaha
 
Vala ja sam na k700i igrao tenis do besvesti na časovima u gimnaziji. :D
 
Nazad
Vrh Dno