Šta je novo?

Kolika je maksimalna dužina kabla do 5.1 sistema zvučnika?

violinista

Čuven
Učlanjen(a)
21.12.2001
Poruke
1,282
Poena
650
Zdravo svima.

Imam već danima jednu dilemu: na spratu mi se nalazi kompjuter sa brdom muzike, dok je u prizemlju TV, DVD player i 5.1 sistem. E sad, koristim DVD za slušanje muzike, mada mi malo smeta što ne mogu da vidim imena fajlova, pravim playliste, precizno kontrolišem ekvilajzer... Došao sam na ideju da sprovedem 10-ak metara kabla od zvučne do zvučnika i da preko kompa puštam muziku. S obzirom da vazdušnom linijom komp nije daleko, moguće je putem Puppet mastera kontrolisati puštanje Winampa preko mobilnog telefona i bluetooth veze (prilično Geek-ovski, zar ne?? xexe). :banana:

Ono što mene interesuje jeste: koliko opada kvalitet zvučnog signala sa dužinom kabla? Uopšte, da li je na tu dužinu uopšte moguće povezati zvučnike sa kompom (s jedne strane-tri male bananice u SB 5.1, s druge strane-9 pinski okrugli DIN priključak, mislim da se tako zove)? Koji kabl uzeti? Da li je neko nešto slično radio?

10x! :guitar:
 
Poslednja izmena:
Nisam sa 5.1 sistemima, ali sa Quadrofonskim sistemom jesam. Kod mene u kuchi pustam muziku (bez primetnih gubitaka? - nisam testirao, pa nisam sto posto siguran) sa najobichnijim mikrofonskim kablom koji je dugachak oko 6-7 metara.
 
Samo kupi neke kvalitetnije kablove i konektore i veruj mi da neces primetiti gubitak u zvuku. Ja sam morao da vucem 7m kabla od kompa do 5.1 sistema i zaista nisam primetio gubitak u kvalitetu zvuka, naprotiv za divno cudo, zadovoljan sam kako svira. Pozdrav
 
Ja koristim 5 m cinch kablove obicne i zadovoljan sam probao sam i kvalitetnije kablove{koliko toliko} i razlika nije bas primetna treba da imas mnogo dobro pojacalo i kvalitetne zvucnike da bi na 3-4 m kabla primetio veliku razliku
 
Imam obicne kablove od 11m i neprimecijem bilo kakav gubitak u zvuku ... cinc na stipaljke. Sa kvalitetnijim kablovima pretpostavljam da ni 15-20m nije problem.
 
Duzina od 10 metara nije problem; samo napred, neces imati nikakvih problema :wave:
 
Nazad
Vrh Dno