Šta je novo?

JBL vs Infinity woofer za kola - DILEMA

nIce Cream

Čuven
Učlanjen(a)
02.11.2002
Poruke
1,940
Poena
650
Koji vi smatrata boljim vuferom?
U dilemi sam koji od ova 2 uzeti

Infinity
http://www.bolha.com/oglas1074924
R1200BT.jpg



JBL GTO 1200T
150694_1.jpg


JBL je jeftiniji za 10 eura od Infe.
Koji je po vama bolji?
Infi dajem manu sto nema neke rucke sa strane pa ce mi se vrteti po gepeku ako ga ne ucvrstim. Sta je bolje? Da li neko ima iskustva.

Hvala
 
Jos jedan glas za JBL :)
 
Brate to je samo bacanje para uzalud.
Te kutije sto si naveo gore za Sub-Woofere su vise esteticka stvar u autu nego sto ti daje neki solidan Bass.

Ja da sam na tvom mjestu uzeo bi JBL i MDF i napravio sebi "Custom Made Box".
Imas google pa trazi dimenzije zaodredjeni Sub-Woofer (12', 15").
Jer 12" sub ima odredjenu velicinu kutije.
Ako budes pravio kutiju, javi... pa da ti dam par savijeta u vezi kutije za bolji zvuk.
 
Možda smaram ali da se kupi u BG ima SAL za 5-6K Din a ne verujem da je neka znatna razlika i u kvalitetu i u samom zvuku...
 
Infinity, JBL... i SAL u istom thread-u?


Ne ide...
 
SuperStarr je napisao(la):
Možda smaram ali da se kupi u BG ima SAL za 5-6K Din a ne verujem da je neka znatna razlika i u kvalitetu i u samom zvuku...

Nije neka znatna razlika? :sceptic: :sceptic: :sceptic:

JBL razbija. Uspesno se slozio sa infinity 9603 elipsama i pioneer dvosistemcima...
 
JBL je po mom misljenju kvalitetniji....

ja sam za kola uzeo pioneer,jer jbl nisam stizao da trazim,inace....

Znaci,glas za JBL :)
 
Twix je napisao(la):
JBL je po mom misljenju kvalitetniji....

ja sam za kola uzeo pioneer,jer jbl nisam stizao da trazim,inace....

Znaci,glas za JBL :)
Ja i dan danas placem sto nisam uzeo JBL-ove trosistemce svojevremeno, vec Pioneer-e... a prakticno za iste pare :(
 
Pa ako cemo sta je kvalitetnije, Infinity je sigurno najkvalitetniji po svemu, ali mu je i cena takva, dosta veca od JBL-ovih proizvoda. Kappa seriju da ne spominjemo.
I JBL i Infinity su pod Harman grupom.
Uzeo sam JBLov vufer ipak zbog fizickih karakteristika koje su prakticnije od gole Infinity tube, koja bi se vrtela po gepeku.
 
SuperStarr je napisao(la):
Možda smaram ali da se kupi u BG ima SAL za 5-6K Din a ne verujem da je neka znatna razlika i u kvalitetu i u samom zvuku...

:zgran:

@nIce Cream nisi pogreshio moj cale ima GTO1000 i radi strava, mozda ima malo vishe tvrdoce nego dubine ali to je vec subjektivno mishljenje!

pozz!!
 
Poslednja izmena:
Koliko vas je nekada culo ili makar videlo oba, ma ajde, bilo koji od ova dva woofera ?
 
Sasa je napisao(la):
Koliko vas je nekada culo ili makar videlo oba, ma ajde, bilo koji od ova dva woofera ?
Evo ja sam cuo uporedjivao i ugradjivao takve i bolje!
Infinity je meksi u basu , ima manje snage i malo je nezniji dok taj model jbl-a onako malo krut i tajni malo na basu(dubokom!)
 
Poslednja izmena:
Sasa je napisao(la):
Koliko vas je nekada culo ili makar videlo oba, ma ajde, bilo koji od ova dva woofera ?

ja sam imao priliku da cujem i bolje woofere, a da neprichamo o tome koliko sam ih video.(u audio opremi sam od malena, cale se bavi audio komponentama, sad vec redje). i kao shto sam rekao cale je u gepeku imao gt1000(vishe nije u kolima, poshto ih prodajemo) , tako da sam upucen.
 
Cuo sam ja mnogo boljeg i losijeg od kojecega, ne samo po pitanju muzike, ALI..

decko je pitao KONKRETNO OVAJ Infinity ili KONKRETNO OVAJ JBL.

Znaci, prica ja imam tamo neki JBL i do jaja je, uzmi ovaj JBL je malo glupava, ne ? :)
 
Sasa je napisao(la):
Cuo sam ja mnogo boljeg i losijeg od kojecega, ne samo po pitanju muzike, ALI..

decko je pitao KONKRETNO OVAJ Infinity ili KONKRETNO OVAJ JBL.

Znaci, prica ja imam tamo neki JBL i do jaja je, uzmi ovaj JBL je malo glupava, ne ? :)

pa i nije poshto razlika izmedju gt1000 i gt1200 je u snazi (gt1200 je jaci) i naravno neshto je veci ostalo se manje vishe poklapa..................
 
SuperStarr je napisao(la):
Ovo, npr. nisam znao...
Nevezano za to pod kojom su grupacijom (bar sada)... Infinity i JBL su *IMENA*... SAL nije.
Nek prica ko sta 'oce, ali tako je.


Znaci, onako cisto laicki... ovo su imena, ovo nije (nisu). Kao kad bi poredio Pioneer i Kenwood sa XWave-om ;)
Koliko para, toliko muzike. Bukvalno.
 
Sasa je napisao(la):
Koliko vas je nekada culo ili makar videlo oba, ma ajde, bilo koji od ova dva woofera ?
Cuo ja, GTO1000. Dakle, nije bas 1200 (konkretno ;)), ali kad kazu da nije velika razlika izmedju njega i 1000-arke...


A cuo i SAL-ove subwoofere, u vise navrata. I to neke od "najjacih" modela.
Najsvezije - bas juce, na sajmu. Ko je bio, mogao je i sam da se uveri u njihov kvalitet.
Dva automobila - Golf 4 i Reno Clio - *do vrha napunjeni zvucnicima* (bez preterivanja). Clio sa 3 ogromna woofera u gepeku, Golf sa 8 pojacala.
Anyway.... bucno - da. Lepo - NE!

Tutnji k'o blesavo, sve se trese, sve grmi... ali zvuka - nigde. Ne moze pesma da se razazna.
 
Nazad
Vrh Dno