Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

Imam jedno pitanje:

Uskoro mi istice vaznost Intezine VISA-internet kartice, pa me zanima kako tacno ide proces dodavanja nove (koju cu dobiti od Inteze) na MoneyBookers. Tj. da li cu ponovo morati da potvrdim karticu kao kada sam se pre par godina registrovao na MoneyBookers, i da li ce mi u periodu (ako se to desi), gde mi je stara kartica istekla a novu jos nisam dobio, biti suspendovan nalog na MoneyBookers-u?

Molim odgovore ljudi koji imaju iskustva sa ovim, i bez 'pretpostavki'.

Hvala.

Evo iz prve ruke info.Kada ti VISA istekne ti dobijas na mail obavestenje od MB-a da su je deaktivirali i na samom akauntu ce ti izgledati kao da nisi ni imao karticu tj traze od tebe da dodas NOVU karticu (Intesa automatski vrsi reizdavanje).Dakle ponovo radis proces potvrde onog malog iznosa,znas i sam kako ide.
Akaunt ti za to vreme NECE biti suspendovan jer se od tebe samo ocekuje da dodas novu karticu a pare normalno leze na akauntu (naprotiv ako imas drugu karticu registovanu na racunu ili racun mozes vrsiti prebacaj sredstava).

Eto nadam se da sam pomogao.:wave:
 
Imam jedno pitanje, ako na MB cekiram prilikom kreiranja acc-a da nece biti koristen za gambling. Postoji li neki nacin da promenim taj izbor nakon kreiranja i validacije?
 
Imam jedno pitanje:

Uskoro mi istice vaznost Intezine VISA-internet kartice, pa me zanima kako tacno ide proces dodavanja nove (koju cu dobiti od Inteze) na MoneyBookers. Tj. da li cu ponovo morati da potvrdim karticu kao kada sam se pre par godina registrovao na MoneyBookers, i da li ce mi u periodu (ako se to desi), gde mi je stara kartica istekla a novu jos nisam dobio, biti suspendovan nalog na MoneyBookers-u?

Molim odgovore ljudi koji imaju iskustva sa ovim, i bez 'pretpostavki'.

Hvala.
Pitanje je da li si TI KAO JUZER verifikovan. Ako jesi, onda ne bi trebalo da ti traze ikakvu verifikaciju za novu Visa kartu. Ja kad ubacim novu karticu, samo mi napisu "verified" (momentalno), nista mi dalje ne traze. Tako je vec dve-tri godine, mozda i duze...

Imam jedno pitanje, ako na MB cekiram prilikom kreiranja acc-a da nece biti koristen za gambling. Postoji li neki nacin da promenim taj izbor nakon kreiranja i validacije?
Ne moras to da napises. Kasnije mozes da menjas kako 'oces...
 
Pitanje je da li si TI KAO JUZER verifikovan. Ako jesi, onda ne bi trebalo da ti traze ikakvu verifikaciju za novu Visa kartu. Ja kad ubacim novu karticu, samo mi napisu "verified" (momentalno), nista mi dalje ne traze. Tako je vec dve-tri godine, mozda i duze...
Verifikovan sam. Visa-internet kartica od inteze (ova koja istice), je potvrdjena prosle godine. Adresa je takodje potvrdjena jos prosle godine i MB nalog mi funkcionise bez problema.
 
Verifikovan sam. Visa-internet kartica od inteze (ova koja istice), je potvrdjena prosle godine. Adresa je takodje potvrdjena jos prosle godine i MB nalog mi funkcionise bez problema.
Onda ce za mene biti veliko iznenadjenje ako ti budu trazili verifikaciju te nove kartice, meni nikad nisu.

Malocas zaboravih da ti kazem:
Ti mozes i mesecima da budes bez ikakve kartice (definisane na MB), nalog ce ti raditi potpuno normalno. Nemas razloga da je ne prijavis odmah, ali ako zaboravis, ili te bude mrzelo, da znas da nema nikakve frke...
 
Ok, hvala na informaciji, ali necu zaboraviti. Vidis i sam da pitam unapred par meseci pre nego sto mi vazeca kartica istekne. :)

Pretpostavljam da mi MB nece praviti problem ako kartica istekne i da nalog nece gasiti ili nesto poput toga. MB nisu ona g**na iz PayPal-a. Nazalost, PayPal je standard u svetu i od toga se ne moze pobeci.
Medjutim, posto nas je zivot u ovoj 'dragoj' nam Srbiji naucio oprezu, ja sam iz tog razloga i krenuo da se raspitam oko ovog 'problema'. ;)
 
Imam jedno pitanje:

Uskoro mi istice vaznost Intezine VISA-internet kartice, pa me zanima kako tacno ide proces dodavanja nove (koju cu dobiti od Inteze) na MoneyBookers. Tj. da li cu ponovo morati da potvrdim karticu kao kada sam se pre par godina registrovao na MoneyBookers, i da li ce mi u periodu (ako se to desi), gde mi je stara kartica istekla a novu jos nisam dobio, biti suspendovan nalog na MoneyBookers-u?

Molim odgovore ljudi koji imaju iskustva sa ovim, i bez 'pretpostavki'.

Hvala.

Svaka nova kartica mora da se verifikuje. Nalog se ne suspenduje, ali neces moci da podizes novac posto se kartica automatski brise iz liste kartica nakon isteka.
 
Ma ja novac bre ne podizem na karticu, vec direktno na devizni racun. Kartica je samo sluzila da se verifikujem tj. da potvrdim identitet.
 
Ma ja novac bre ne podizem na karticu, vec direktno na devizni racun. Kartica je samo sluzila da se verifikujem tj. da potvrdim identitet.
Onda da ti dodam jos nesto:
Skidanje para na racun je brze, bolje i jednostavnije od skidanja na karticu, ali vecina banaka naplacuje proviziju (nesto tipa 0.4%, ali ne manje od 300-400 dinara). Skidanje na karticu ume da potraje dan, pa i dva duze, ali je bez provizije. Ti naravno nisi obavezan da skidas uvek na isti nacin, mozes nekad na racun, a nekad na karticu...
 
ok, za to takodje znam, ali evo kada si vec spomenuo da pitam nesto u vezi sa tim:

1. uslov: Ja zelim da podignem devize. NIKAKO ne zelim da mi banka po njenom LOPOVSKOM kursu vrsi konverziju iz dolara u dinare. Zbog toga i koristim uplatu direktno na devizni racun, otvoren bas za tu namenu, odnosno za priliv deviza.

2. devizni (zvanicno) koji je vezan za samu karticu, i koji sluzi ISKLJUCIVO da se na njega (odnosno) karticu uplati novac koji ce se trositi na internetu, je NEMOGUCE koristiti da na njega stigne uplata. Za to je bilo neophodno otvaranje 'specijalnog' racuna (iz tacke 1.)

3. Mozda si imao sledecu ideju, pa ako sam u pravu, i ako to funkcionise, ti potvrdi:

Ja povucem novac na karticu. Posto tako dobijen novac ne mogu da podignem sa te kartice (odnosno deviznog racuna vezanog za karticu), ja online putem, prebacim novac sa tog deviznog na devizni namenjen za PRILIV deviza, i onda u banci zatrazim isplatu sa tog racuna? Jesi li tu ideju imao u vidu?

3a. Ja sam cuo da je pomocu intezine VISA elektron moguce skidanje novca sa VISA-Internet kartice na bankomatu, ali cak i da je to tacno, ja NE ZELIM dinare. Ne zelim da mi banka zaracunava njen pljačkaški kurs.
 
3. Mozda si imao sledecu ideju, pa ako sam u pravu, i ako to funkcionise, ti potvrdi:

Ja povucem novac na karticu. Posto tako dobijen novac ne mogu da podignem sa te kartice (odnosno deviznog racuna vezanog za karticu), ja online putem, prebacim novac sa tog deviznog na devizni namenjen za PRILIV deviza, i onda u banci zatrazim isplatu sa tog racuna? Jesi li tu ideju imao u vidu?
Ja u Rajfajzenu mogu direktno da podignem evra sa Vizinog racuna (ili mozda i ne mogu, zapravo nikad nisam probao...). Ali svejedno radim bas tako kako si rekao:
online prebacim pare sa Vizinog racuna na onaj klasicni, "zemaljski". Onda odem u banku i sa njega podignem evra. Ako mi trebaju dinari, zamenim evra u menjacnici :-devil-:
 
Ne znam kako je u Rajfajzenu ali u Intesi se moze podici novac sa racuna vezanog za karticu, mada ne u svakoj filijali. U jednoj su mi prilikom podizanja u banci prebacili novac sa kartice na devizni racun pa tek isplatili. U drugoj su mi islatili direktno sa kartice. Sad ko ce ga znati :sceptic:. Uzgred ako nekom iz BG bude trebao upload veceg iznosa na MB(tipa 300+ eur) ja cu mu pomoci imam nesto viska trenutno na mom nalogu. bez provizije.
 
U Rajfajzenu bez problema mogu da se podizu devize sa racuna. Mene interesuje kolika je provizija za deposit novca na moneybookers. Njihova probizija je 1.9%, a kolika je provizija Rajfajzen banke. Primer, ako hocu da uradim deposit od 100e na MB, koliku ukupnu proviziju placam ?

Provizija Rajfajzena je 1%, ako nisu nesto skorije menjali. Na 100 eura uplacenih dobijes 97.1 (100-1.9-1).
 
A da li sama rajfajzen banka ima neki limit za deposit. Do sada nikada nisam ima problem sa depositom, pre par dana odradio bez problema deposit, limit na MB-u je oko 4700e, a nisam nikako mogao da podignem novac, posle tri neuspela pokusaja blokirali mi nalog na 24 casa ...

Mislim da do 2000 eur nema problema sa depozitom jer je 1% od 2000 onih 20 eur koje moras da imas uvek na kartici i od kojih oni naplacuju tih 1 %. Ja sam jednom uplatio oko 1000 eur bez problema.

Kako nisi mogao da podignes? Radio si withdraw sa MB na karticu?
 
Imaj u vidu da ti je limit za karticu mnogo manji od ukupnog limita. Posto vidim da si relativno nov juzer, limit ti je verovatno 500E za tri meseca, a mozda i 250...
Ako 'oces vecu sumu da downloadujes, moraces na klasicni devizni racun (provizija 300 dindzi).
 
MoneyBookers uskoro menja ime u Skrill

http://www.auctionbytes.com/cab/abn/y10/m11/i18/s04

Moneybookers Payment Service to Change Name to Skrill

Moneybookers, one of Europe's largest online payments services, is re-branding itself Skrill, which is an informal term for money. Initially only the holding company name, MB (Holdings) Limited, will change to Skrill Holdings Limited but plans are in place for the consumer-facing brand Moneybookers.com to migrate to Skrill over the course of 2011.

CEO Martin Ott said, "In the same way people "Google" something or "Skype" their friends, they can soon "Skrill" their friends and family money and will use Skrill to pay whenever they shop online. This is a very exciting time for the company and over the coming months we will be working with our retail partners to unveil a new consumer-facing logo and brand."

Moneybookers has over 15 million account holders and 70,000 merchants globally, including eBay.com.

http://www.moneybookers.com/app/skrill.pl

People read books on Kindles and get their news on iPhones. Do you have a telephone directory in your house? How long since Amazon was just a river in South America? Or a googol was simply an obscure mathematical term?
See, things change.

Payments have changed as well. It's not all about shops or even money. It's about life online and how it's extended to so many areas. Being safe while you do exactly what you want to do. Freedom from worrying. Being able to give and receive more without having to try harder. Meeting needs in a new way. A way that does more than just meet them. A way that can only be called Skrill.
Skrill, the new name of Moneybookers.

Skrill is an informal term for money, but for us it means a safe and innovative way for consumers to pay for their online goods. Skrill means flexibility. Skrill means choice. Skrill means reliability and peace of mind. Skrill makes you online safe. Wouldn't it be great paying for all your online purchases directly from your PC, your iPad or smartphone? Wherever you are, whatever you do.
Soon you will. With Skrill.

This is a big change for Moneybookers and, in fact, the whole industry, so it won't happen overnight. But you can still sign up with Moneybookers now to be ready for the future. You'll get all the usual fantastic benefits and be first in line to upgrade to Skrill when it goes live.

http://corporate.skrill.com/

About us

Since becoming the first emoney issuer to obtain an electronic money licence from the FSA, it’s taken Moneybookers less than a decade to change the world of online payments. Our unique mix of consumer and business focused solutions has made us a leading online payment network for both end users and providers. That’s why we’ve won so many awards.

But we have never been a company to stand still, always evolving our solutions to better meet needs and expectations.

Our next evolution is to rebrand as Skrill, offering you massively enhanced payment facilities.

As more and more of our life moves online, the need for a real-time payments platform that is secure, economical and convenient is crucial. Enabling involvement through simplicity and convenience. Enhancing your digital lifestyle, not restricting it.

Consumers can send payments to anyone without revealing their financial details. There is no need to repeatedly enter card numbers, expiry dates and endless details. Because Skrill stores them securely, there is never any need to share them. Combined with total freedom when funding your account, meaning you can choose credit/debit card or link to your bank.

Skrill understands that all commercial needs are unique and one size does not fit all, so offers more than just a portfolio of products. Whether by a simple integration or a fully tailored solution, local payment options or choice of currencies, Skrill offers access to the global stage. The only standard part of Skrill is that all options are supplied with full technical support, proven anti-fraud measures and reliable customer service.

What Skrill offers is how payments should be. More choice, ease to use, better relevance. However you choose to use it, Skrill delivers. While continuing to lead the way as a premier online payment system and electronic money issuer, underlined with the protection of UK and EU law and regulation from the Financial Services Authority (FSA) in the UK.

Skrill is the future of Moneybookers. A rebranding that extends and improves the Moneybookers global payment network even further. Clients will use Skrill however they need. To make payments, receive payments or transfer funds. Securely, to anyone or anywhere, with an email address. Look forward to tomorrow with Skrill.
 
Poslednja izmena:
Pre 10-ak dana sam napravio uplatu radi verifikacije racuna od nekih 14dolara na racun raiffaisen banke. Uplata jos nije pristigla a pa me interesuje da li sam ja napravio neku gresku, znaci upisao san SWIFT i racun banke, da li sam za racun banke trebao da upisem Iban ili samo racun.?
Kad mi legnu sredstva da li se racun automatski verifikuje ili ja treba da odradim?
 
Pre 10-ak dana sam napravio uplatu radi verifikacije racuna od nekih 14dolara na racun raiffaisen banke. Uplata jos nije pristigla a pa me interesuje da li sam ja napravio neku gresku, znaci upisao san SWIFT i racun banke, da li sam za racun banke trebao da upisem Iban ili samo racun.?
Kad mi legnu sredstva da li se racun automatski verifikuje ili ja treba da odradim?

Trebao si IBAN broj da upises.
 
Please transfer from a bank account in your name any amount of your choice to:

Account holder: Moneybookers Ltd.
Bank: Commerzbank
City/Town: Frankfurt
SWIFT: COBADEFF
IBAN: DE23500400000581732500
Account currency: EUR, USD, GBP, CAD, JPY, SGD, HUF, AED, SAR, QAR, MAD, JOD, TND, OMR, RSD, RON
Reference: ******** Your user ID - MUST BE PROVIDED!

Imam visa virtuon i neke pare na MB-u al mi je acc lockovan dok ne uradim ovo! Moze li mi ko reci samo sta treba da uradim odem u banku i kazem im sta?
 
Bankari u principu ne dozvoljavaju slanje para bez profakture, ali ako je u pitanju evro ili dva, velika je sansa da ti uslise zelju.
Reci im da je simbolicna uplata potrebna za identifikaciju. Da li da malo i zakukas, proceni na licu mesta.

Napomena: Osiguraj se da ce postojati stavka reference i da ce biti stavljeno to sto ti kazes (tj. tvoj user name sa MB); inace uplata nema previse smisla...

Naravno, sve ovo se odnosi na uplatu sa klasicnog deviznog racuna, ako su ti TO trazili. Posto nisi rekao uzrok blokade naloga, ne mogu ti nista vise reci...
 
Nije ni blokiran racun, nego je tek napravljen! Ovo mi pise pod Send, Services, Withdraw!

Your account is locked for outgoing transfers and credit/debit card payments therefore we cannot complete this transaction.

To unlock your account, you must upload funds into your Moneybookers account via bank transfer.
 
Prvi problem je sto nase banke dozvoljavaju slanje bez profakture samo na licne racune i to ako se kao svrha uplate upise pomoc clanu porodice, a drugi problem je sto i ako uspes negde da uplatis to, provizija ima donji limit i krece od 9e. Tako da bi te uplata jednog eura kostala 10 eura, ako uspes. Al ti lepo kontaktiraj help desk na mb i raspitaj se malo. Mozda verifikacija na adresu i slanje fotokopije IDa bude dovoljna.

A konkretno odgovor na tvoje pitanje je: "Dobar dan. Zeleo bih da uplatim izvesnu svotu novca na inostrani devizni racun. ... Da, imam sve podatke. ... Da, imam devizni racun kod vas. ... Pravno lice je u pitanju. ... U redu, hvala."

Btw, jel ti verifikovan acc ranije uopste na bilo koji nacin?
 
Nije verifikovan nikada,nov potpuno acc, pare skinute sa pokerstarsa u nadi da ce iste biti u rukama bez nekog preteranog cimanja, al eto vidim da to nece ici tako!
 
Da, ali kada idem da dodajem karticu on mi, nakon unosa svih podataka i potvrde na OK, ponovo izbaci recenicu: "Your account is locked for outgoing transfers and credit/debit card payments therefore we cannot complete this transaction.

To unlock your account, you must upload funds into your Moneybookers account via bank transfer."

A da bi otkljucao acc moram da uplatim na jedan od dva moguca nacina a to su direct transfer i credit card. Kada odabere direc trasfer da i one podatke koje sam vam kopirao gore, a kada odaberem cc on mi samo kaze ovu gore citiranu recenicu!
 
Nazad
Vrh Dno