Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

Povlacenje para je mguce samo na VISA kartice. Karticu moras verifikovati da bi je koristio...
Adresu ne moras verifikovati, ali ako hoces da povecas limite moras.

Ok Duke hvala, ali zasto nije moguce povlacenje para sa MB na bankovni racun kad opcija za to postoji?
Pod VISO-m podrazumevas i American express ili ne?
Karticu AMEX sam vec stavio na Verify i kliknuo na Confirm i nista jos uvek nisam dobio na onom slipu od kreditne vec 3-ci dan:mad: mozda zbog toga, ali je ima u izboru nije mi jasno sta su koji moj iskompikovali toliko.
Takodje ako ja ne dugujem nista na vizi i dodje mi recimo 1000$ kako onda idem u minus ili sta? Jel' mogu te pare podici sa vize ili uffff uopste mi to nije jasno, morma da zovem banku.:whip:
Adresu sam verifikovao juce pa treba da stigne pismo to je ok, ali eto nije mi jasno u vezi te verifikacije koji *****i u pm.
 
Ti vec imas pare na MB i hoces da ih podignes, jel to?

Pare je moguce povlaciti i na devizni racun nakon sto se isti verifikuje (nije isto sto i verifikacija kartice). Ali nisam siguran da li je moguce povlaciti pare na devizni pre nego sto se i kartica verifikuje.

A osnovna uloga platne kartice je u tome sto je to jedini nacin za nas da pare uplatimo na MB.


Sve u svemu, jako je tesko to i saznati, jer u bankama ne znaju, a MB je sam po sebi prilicno tezak i skrt na pitanjima i odgovorima.
Zato ti ja predlazem da ides ustaljenom i proverenom procedurom i da podneses zahtev za VISA Internet karticu u Intesa ili Rajfajzen banci, obavis verifikaciju i zavrsis ostatak posla preko nje.

Jedini je problem sto ce potrajati neko vreme. U Intesi se ceka oko 30 dana na karticu. U potpunosti je besplatna.
 
Ti vec imas pare na MB i hoces da ih podignes, jel to?

Pare je moguce povlaciti i na devizni racun nakon sto se isti verifikuje (nije isto sto i verifikacija kartice). Ali nisam siguran da li je moguce povlaciti pare na devizni pre nego sto se i kartica verifikuje.

A osnovna uloga platne kartice je u tome sto je to jedini nacin za nas da pare uplatimo na MB.


Sve u svemu, jako je tesko to i saznati, jer u bankama ne znaju, a MB je sam po sebi prilicno tezak i skrt na pitanjima i odgovorima.
Zato ti ja predlazem da ides ustaljenom i proverenom procedurom i da podneses zahtev za VISA Internet karticu u Intesa ili Rajfajzen banci, obavis verifikaciju i zavrsis ostatak posla preko nje.

Jedini je problem sto ce potrajati neko vreme. U Intesi se ceka oko 30 dana na karticu. U potpunosti je besplatna.

Hvala ti na opsirnom odgovoru ali ja zivim u Kanadi-Montreal a vec imam i Amex i vizu. Elem sad sam se raspitivao za Wire transfer sa racuna bankovnog na primer u Evropu ovi nisu normalni traze 30-70$ za bilo koju sumu do 15k$ a kad primas novac isto uzimaju 30$ ahahhaha pa ovi nisu normalni uopste.
Mislim da cu da krenem sa American express pa da vidim kako ide, pa posle cu da vidim. Evo dobio sam ovaj isecak da je skinuto 2 i nesto $ sad treba to da ukucam za verifikaciju a u pm vise zajebavancije do moga.
 
Ok napravio sam acct na MB i na BWIN-u sa razlicitim email adresama. I sada hocu da uradim depozit na account BWIN. Odem tamo Deposit i onda me posalje na Moneybookers posto hocu sa njega da skinem. Zatim odem na Send money i kome saljem sad nije mi jasno uopste, na adresu koju sam registrovao na BWIN-u ili?
Edit: Uspeo sam da kliknem da posaljem ali kaze da ovaj novac koji je uplodovan sa Amex kartice se ne moze koristiti u svrhe kladjenja a lepo sam cekirao opciju da ce taj novac biti za tu svrhu. Ne razumem uopste i sad sam postavio pitanje tamo na MB-u mislim koji *****i u pm.
 
Poslednja izmena:
Da odgovorim sam sebi posto nema nikog: Dobio sam email od MB da AMex ne moze da se koristi za kladjenje ili bilo kakav vid gaming-a, samo kao moze za ebay i kupovinu na drugim sajtovima gde je MB podrzan-kakve budale brate mili:smash:
Ali onda jutros probam sa VISA karticom i kaze da ne moze isto zbog sigurnosnih razloga?!?!?!?:mad: Pa koji onda moj moze ovde? Sta navode na sajtu razne nacine uplate i isplate kada ne moze, koga bre ovi zajebavaju. Sad sam za dzabe stavio 100$ na MB i stoje tako ne mogu da igram kladzu bem ti sajt i sve...
Jedina preostala opcija da probam je preko bankovnog racuna a tu ce da me odere moja banka za tranzakciju jednu 40$ cccccccc imam osecaj kao da me neko namerno zeza :wall::wall::wall:
 
Imaćeš problema da verifikuješ bankovni račun, odnosno da na njega vratiš pare. Jedini jednostavan način je Visa, ali čudno da ona ne može.
 
Imaćeš problema da verifikuješ bankovni račun, odnosno da na njega vratiš pare. Jedini jednostavan način je Visa, ali čudno da ona ne može.

LOL mogu da mislim verovatno cu imati. Ali ja lepo nazovem ove *****e tamo u MB i kazem ovom sve kako i sta. Kaze ovaj iz helpdesk-a da sada ne mogu ni da vratim pare na AMex samo na Vizu ali zato moze da se stave pare sa Amexa na MB ahahhaha koji bolidi ovo jos nisam video.
Tako da jedino mi preostaje da skinem Amex i stavim Vizu ili da idem preko bankovnog a koji ce , osecam, zadavati dodatne muke.
Ne razumem zasto ne mogu da sa Vize dodam novac na BWIN kaze zbog sigurnosnih razloga ne moze WTF?:mad:
 
Zasto ne moze sa vize - pitaj.
Zasto ne mozes da vratis na Amex - verovatno ogranicenja Amex-a.

Amex je dosta osetljiv na sve i svasta ;)
 
Zasto ne moze sa vize - pitaj.
Zasto ne mozes da vratis na Amex - verovatno ogranicenja Amex-a.

Amex je dosta osetljiv na sve i svasta ;)

Pitao sam na BWIN-u kaze ovaj iz support-a da kao security measures?!?! Koji bre security measures na VIZI nije mi jasno uopste. Kaze da probam druge nacine, a koje druge kad nijedan drugi ne radi ?:smash:
Veceras cu da probam da stavim VIZU umesto Amexa na MB ili da probam preko bankovnog racuna ako ne bude problema i to je to.
kako vi ostali tamo u Srbiji ste odradili sa VIZAMA bez frke? bem ti Kanadu:wall:
 
Pa pitaj ga KOJIH security measures ;) tj. da li je do VISA uopste (onda mu pokazi da nije ;)) ili je do tvoje i ako jeste kome da se obratis.
Mi ovde moramo da se scucurimo i cutimo da nam ne lupe "closed" na PP racun, ti bar ne moras ;)
 
Uspeo sam sa bankovnim racunom da povucem pare nazad na racun i tu su mi uzeli 2,50$ sto je ok. E sad koliko ce banka moja da mi uzme to tek treba da vidim LOL.
 
Banka ne bi trebalo ništa da ti uzme, jer dižeš sa svog računa ....

Pare je moguce povlaciti i na devizni racun nakon sto se isti verifikuje (nije isto sto i verifikacija kartice). Ali nisam siguran da li je moguce povlaciti pare na devizni pre nego sto se i kartica verifikuje.

A osnovna uloga platne kartice je u tome sto je to jedini nacin za nas da pare uplatimo na MB.

RIO, hajde pojasni mi ovo ....
 
Novac je moguće povlačiti sa MB na devizni račun i kada kartica nije verifikovana, a kartica, kao što reče RIO, služi kada je potrebno uplatiti novac na MB radi obavljanja nekog plaćanja.

Prilikom povlačenja novca sa MB na devizni račun u banci MB uzima proviziju, ali to ne isključuje da će i banka uzeti proviziju na priliv iz inostranstva.
 
Nisam na to mislio ...

Nego je napisao dve oprečne stvari.

Prvo piše da je novac moguće povlačiti na devizni račun, nakon što se prethodni verifiukuje, a u sledećoj rečenici da je uloga platne kartice u tome da je to jedini način da se sredstva prebace na moneybookers, što ne odgovara istini ...

Koliko se sećam, verifikacija i povećanje limita na računu se radi baš tako što se sredtva uploaduju sa računa ...

METHOD LIMIT INCREASE DURATION
Verify your bank account + 2500.00 EUR 2-3 days

* Proceed with verification

Simply upload funds to your Moneybookers account from a bank account held in your name and we will credit this amount to your user balance and increase your transaction limits. You can transfer any amount of your choice (Recommended minimum: EUR 5).
 
Bankovni racun ne mora da se verifikuje ukoliko su iznosi ispod 2500EUR/USD. Upload sa bankovnog racuna verifikuje isti.

Mozda Visa kartica jednostavno ima blokadu koriscenja na internetima, a to je vec do banke.
 
Kako si uspeo? Da li je potrebna nekakva verifikacija i ako jeste, kakva?

Pa lepo ne treba nikakva verifikacija sto kaze Duke odmah prihvate i eto.
A na BET365 je prosla VISA tako da ne znam sta kenj... ovi sa BWIN-a.
 
Nisam na to mislio ...

Nego je napisao dve oprečne stvari.

Prvo piše da je novac moguće povlačiti na devizni račun, nakon što se prethodni verifiukuje, a u sledećoj rečenici da je uloga platne kartice u tome da je to jedini način da se sredstva prebace na moneybookers, što ne odgovara istini ...

Koliko se sećam, verifikacija i povećanje limita na računu se radi baš tako što se sredtva uploaduju sa računa ...


ja ne razumem u cemu je problem. vec sam napisao pre nekog vremena da za uplatu inostranom pravnom licu treba posedovati fakturu/profakturu kao osnov uplate.
MB ne izdaje takve fakture krajnjim korisnicima.
nego je tebe mrzelo da citas sve sem poslednjih par postova.

A devizni racun se verifikuje tako sto se sa MB-a povuce cifra do 15 evra (moras da imas pare na MB) i onda se tamo ukuca neki kod sa izvoda, kada isti uzmes iz banke.
U izvodima nekih nasih banaka moze da bude problema i da ne postoji taj deo koda koji se kuca za verifikaciju, pa se onda skenira i salje MB-u ceo izvod.

Ovo nikada nisam ni uradio jer me mrzi, i nemam preku potrebu, pricam iz iskustava drugih.

A jasno i da se racun verifikuje samom uplatom, samo sto kod nas to ne moze legalno da se uradi. A i da moze, platili biste provizije banci od 30-40 evra i za najmanji transfer. (tj ne secam se tacne cifre, mozda je i nesto manja, ali u svakom slucaju, kada sam ja pitao koliko bi kostalo ako hocu da prebacim 5evra, iznos za provizije je bio visestruko veci od tih 5 evra)



sto se tice limita, ako je sve sem deviznog verifikovano, sa MB (na VISA karticu) moze da se povuce do 6000 evra u roku od 90 dana.
Ako se verifikuje i devizni, na nacin koji sam opisao, na tu cifru se dodaje 2500 evra.
Postoji (ili je postojao) i neki nacin da se taj limit prosiri do 10k i 12k, ali to je vanredna procedura.
 
Poslednja izmena:
Bankovni racun ne mora da se verifikuje ukoliko su iznosi ispod 2500EUR/USD. Upload sa bankovnog racuna verifikuje isti.

Mozda Visa kartica jednostavno ima blokadu koriscenja na internetima, a to je vec do banke.

hoces da kazes da mi odavde mozemo da podignemo pare direktno na devizni bez verifikacije, a u iznosu vecem od 15 evra?

A ne znam ni kako je Anriju to poslo za rukom iako je u Kanadi.


Mada, iskreno, nikada licno nisam ni probao...to su sve informacije od pre godinu i vise dana, kada sam istrazivao da bih nasao sebi najbolji nacin.


A sve sto sam rekao za uplate direktno sa deviznog na MB znam licno, jer sam nazalost bio u neprilici da se bavim time.
 
Poslednja izmena:
Ignorisete cinjenicu da se stvari menjaju. Ako se u jednom trenutku verifikacija vrsi na jedan nacin, ne znaci da ce uvek biti tako.
Jedino sto mogu da preporucim svima - da PRVO verifikuju kucnu adresu. Nakon toga, sve ostale verifikacije ce biti, ako ne izlisne, a ono pojednostavljene...
 
Eto smradovi naplacuju 25$ na 100$ za povracaj novca sa moneybookers-a na racun. :smash:
 
Za tvoju banku to nije 'povracaj novca'. To je za njih 'uplata' novca na tvoj devizni racun.

Nego...koja je to banka kada toliko dere? Tu nesto nije u redu.
 
Jel' MB ima mogucnost da se na karticu uplacuje?
Ja sam imao "Credit" na kreditnoj jako cesto (VAT refund, refunds, uplate obicne), i nista mi se ne naplacuje. Cak se po srednjem kursu uplati ako nije u EUR.
 
Jel' MB ima mogucnost da se na karticu uplacuje?
Ja sam imao "Credit" na kreditnoj jako cesto (VAT refund, refunds, uplate obicne), i nista mi se ne naplacuje. Cak se po srednjem kursu uplati ako nije u EUR.
Kod mene radi, uplacujem na Rajfajzenovu Vizu Virtuon. U banci ne platim nista, ali pare putuju malo duze nego kad ih svlacim na zemaljski devizni racun. Dakle:

Ako downloadujem na klasican devizni racun, pare mi legnu uglavnom za manje od 48 sati, ali platim proviziju Rajfajzenu.

Ako downloadujem na karticu, banci ne platim nista, ali pare putuju 4-5 dana.
 
Matori, imam par pitanja:

1. koliko kosta odrzavanje deviznog racuna u Raiffeisen-u? (koliko znam,za online pristup tvom racunu ti treba i dinarski racun za sta ti naplacuju mesecno odrzavanje)

2. kada svuces pare na devizni u Raiffeisen banci, koliku proviziju uzme banka?

3. Ako sa MoneyBookers-a svuces dolare, da li ti Raiffeisen isplacuje u dolarima ili samo iskljucivo u evrima? (ne bih da mi oni, ili bilo ko, vrse nekakvo 'konvertovanje' )

Hvala.
 
Poslednja izmena:
1. koliko kosta odrzavanje deviznog racuna u Raiffeisen-u? (koliko znam,za online pristup tvom racunu ti treba i dinarski racun za sta ti naplacuju mesecno odrzavanje)

Ja sam morao da otvorim dinarski racun da bih imao online pristup (doduse, tad se nije placalo odrzavanje). Par godina kasnije, uveli su placanje (150 dindzi), ali nekih godinu dana nakon toga, dinarski racun je prestao da bude uslov za ROL (Raiffeisen online). Ja sam racun posle toga ugasio, ali evo i dan danas imam ROL. Znaci, ako ti budu rekli da je dinarski racun obavezan uslov - to (vise) nije tacno.

Klasican, "zemaljski" devizni racun ne kosta nista. U vreme kad sam ga ja otvorio (2004. ili 2005, ne secam se), bio je uslov da ulozis 50E, a najmanje je moglo da ti stoji 20E. U medjuvremenu su ublazili uslove. Sad mozes da skines s racuna skoro sve, mora da ostane 2-3 Evra. Medjutim, to vazi samo u banci, na salteru. Ako hoces online da prebacis sa tog racuna na neki drugi, ne mozes da ostavis na njemu manje od 20E. (Na primer, ako na racunu imas 2.5 evra i sa nekog drugog racuna prebacis 100 evra, pa se predomislis... Neces moci na onaj drugi racun da vratis svih 100 evra, nego samo 82.5, 20 ostaje da lezi.)

Devizni racun pri Visa Virtuon kartici sam po sebi se ne placa, ali posedovanje kartice se, kao sto znas, placa. Placa se mesecno, ali sve unapred (kad otvaras karticu). Ne secam se koliko, ali MNOGO jeftinije nego dinarski tekuci racun.

2. kada svuces pare na devizni u Raiffeisen banci, koliku proviziju uzme banka?

Ranije su uzimali 0.3%, ali ne manje od 300 dinara. Kasnije su povisili na 0.4%, ali ne znam za minimalnu sumu, da li je ostala 300 dinara ili su i nju povisili. Ako jesu, nisu mnogo.
Znaci, ako ti leže do ~1000E, platices 300-400 dinara. Ako ti legne vise, platices 0.4%.

3. Ako sa MoneyBookers-a svuces dolare, da li ti Raiffeisen isplacuje u dolarima ili samo iskljucivo u evrima? (ne bih da mi oni, ili bilo ko, vrse nekakvo 'konvertovanje' )
Ti ne bi, ali oni vise vole da konvertuju, nego 'leba da jedu :smackbum:. Pre ce ti dati da se okupas u direktorovom djakuziju, nego da te postede neke konverzije...

Ako su ti na Moneybookersu pare u dolarima, kad ih svučeš, leći će ti evra. 'Oces da dignes dolare? Nema problema - napravice ti jos jednu konverziju.
Znaci, svuces dolare, Rajfajzen ti isplacuje dolare. Samo umesto 100 dolara, dobijes ~94 ;). Zato je bolje da podizes evra, placas samo jednu konverziju...
(Ako ti je bas bitno da se petljas sa dolarima, pretpostavljam da mozes za devizni racun, pri otvaranju, da odaberes dolar kao valutu. Ne secam se, bilo je pre vise od 5 godina, ali mislim da sam mogao da biram. Ja sam otvorio racun u evrima, jer sam tako hteo. (i na moneybookersu mi je valuta evro, tako da nista ne gubim))
 
Za tvoju banku to nije 'povracaj novca'. To je za njih 'uplata' novca na tvoj devizni racun.

Nego...koja je to banka kada toliko dere? Tu nesto nije u redu.

Pa to je uplata na moj racun a banka se zove Desjardins bank. Ovo je jos i dobro koliko druge naplacuju ta je cifra do 15000$
 
Ako zivis u Kanadi, onda moguce da je to njihova 'tarifa'.

@Matori: Hvala na opsirnom odgovoru.
Da ne bih sada quote-ovao tvoju kompletnu poruku...

1. Takav je slucaj bio i kod mene. I ja sam pre nekoliko godina otvorio racun(e) kod Raiffeisen-a. Sve je bilo kao sto si opisao. Medjutim kada sam jednom dosao da obnovim karticu, obavestili su me da se sada odrzavanje dinarskog racuna (inace u to vreme potrebnog za online pristup), placa.
E, meni se nije svideo taj dodatni harac, pa sam zatrazio da mi ugase taj dinarski.
"Pa, gospodine, ovaj racun vam je potreban za online pristup. Zasto ne razmislite jos malo" :D

E ako su u medjuvremenu ublazili uslove pa sada dinarski racun nije potreban, onda je to dobro. Mozda i odem po karticu koja je odavno istekla ali se 'automatski' obnavlja kako mi rekose, sve dok ne zatrazim da otkazem Virtuon karticu.


2.
Po ovom pitanju, uzimajuci u obzir sta si napisao, cini mi se da i od Inteze postoje veci lopovi. :)
Oni, uzimaju koliko znam 0.25% a najmanje 300-ak din (tj. meni skinu ~ $4.7 kad stigne uplata).


3.
I u ovom slucaju Ineteza je bolja. Kod njih, ako ti je uplata u dolarima, imas pravo da zahtevas isplatu u istoj valuti, sto sam ja i cinio. I tu ti ne zaracunavaju nikakvo konvertovanje. Valuta koja ti legne na racun, tu valutu mozes da trazis.

Meni se na MoneyBookers-u sve prikazuje u dolarima jer su mi i uplate u dolarima. A posto sam zeleo da znam da li mi tacno uplacuju, nisam hteo da se zamaram da pretvaram 'nazad' evere u dolare kako bih proverio da li je sve ok. MoneyBookers prilikom transfera sa mog account-a na intezu, skine ~ $2.7 i to je ok. Medjutim ovi lopovi iz Inteze skinuo jos dodatnih ~$4.7 prilikom svake transakcije, IAKO u njihovom online pravilniku jasno pise da za uplate do 100eura, banka ne naplacuje nista. Medjutim sami sluzbenici Inteze nisu obavesteni, a i sistem koji ti automatski skida proviziju prilikom prispeca novca na tvoj devizni, ocigledno takodje nije 'obavesten'.


Raiffeisen me je zanimao zato sto sam cuo da postoje nase banke koje uopste ne uzimaju nikakvu proviziju kada stigne uplata na devizni racun klijenta. Zna li neko koje su to banke, da vidim moze li se ova intezina redovna (sitna) pljacka zaobici?

Hvala.
 
Uplate na racun fizickog lica, koliko sam razgledao tarifnike sve banke naplacuju. Jedino ako uplatilac salje OUR opcijom sto znaci da on sve placa.
Priliv na racun pravnog lica ne naplacuju.
 
Nazad
Vrh Dno