Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

E, ovo je da poshizish..juche sam ishla u banku da dam onu izjavu o poreklu uplacenog novca na devizni..mislila sam da chim dam izjavu mogu da podignem novac..ali ne..Pitam kad mogu, kaze sluzbenica- sutra..Zovem danas oko 13h da proverim stanje..josh uvek nishta..Agent kontakt centra mi reche da ako sam juche dala izjavu trebalo bi da mi budu oslobodjena sredstva danas do 17h.. medjutim, josh uvek nishta..Posle koliko vremena ste vi mogli da podignete svoj novac iz banke posle davanja izjave?
Iz momenta u rajfajzenu.
 
Ja sam u Intesi..A je l` moguce da su me zvali radi proknjizenja one probne sume koju sam povukla sa MB-a, a da preostali povucheni novac josh nije stigao. Preostali novac sam povukla u petak, a danas je chetvrtak, znachi proshlo je 6 dana. Ja sam kontala da me zovu zbog ovog drugog iznosa..a sad mi je vec chudno..
 
Ja sam u Intesi..A je l` moguce da su me zvali radi proknjizenja one probne sume koju sam povukla sa MB-a, a da preostali povucheni novac josh nije stigao. Preostali novac sam povukla u petak, a danas je chetvrtak, znachi proshlo je 6 dana. Ja sam kontala da me zovu zbog ovog drugog iznosa..a sad mi je vec chudno..
Ja se nebih uzdao u njih i cekao da me zovu niti bilo sta,novac stize za 5 radnih dana,ako je proslo to vreme novac ti je u banci na cekanju.

Oni ce te zvati i za 1 euro ako treba da se proknjizi,takva su pravila banke.

To se neobavlja telefonom i nekom pricom,meni treba da legnu pare,kad ce,jel treba da potisem nesto... itd...

To se njima objasnjava na sred banke sa dve ruke i dve noge i naravno sa visokom c intonacijom
 
Poslednja izmena:
Kad mi je stigla probna suma, dobila sam obaveshtenje putem SMS-a o uplati na rachun, posle toga nishta do juche kad mi je stigla poruka koja kaze `Da bi vas devizni priliv mogao biti proknjizen, potrebno je da date izjavu o osnovu priliva novca`, i danas mi na rachunu stoji josh uvek samo ona probna suma..Nisam dobila nikakav SMS da mi je stanje na deviznom rachunu promenjeno..kakvo smaranje..ako ce ovakva svaka transakcija biti..MB mi se uopshte ne isplati..
 
Kad mi je stigla probna suma, dobila sam obaveshtenje putem SMS-a o uplati na rachun, posle toga nishta do juche kad mi je stigla poruka koja kaze `Da bi vas devizni priliv mogao biti proknjizen, potrebno je da date izjavu o osnovu priliva novca`, i danas mi na rachunu stoji josh uvek samo ona probna suma..Nisam dobila nikakav SMS da mi je stanje na deviznom rachunu promenjeno..kakvo smaranje..ako ce ovakva svaka transakcija biti..MB mi se uopshte ne isplati..
Sve je to tako prosto kad se udje u semu.
Pazi ovako,kako je kod mene u rajfajzenu.

Posaljem pare sa MB na banku

Prodje 5 radnih dana

Odem do banke

U banci zaokruzim da su mi pare stigle od igara na srecu ili ostatak nekih para

Odem do saltera i podignem pare

Uzmu mi proviziju 3 eura na bilo koju sumu

Odem do kafica na produzeni espreso sa toplim mlekom bez pene

Ako ti se ovako neisplati imas western union i platis proviziju 30 eura do sume od 600 eura,posle je veca
 
Poslednja izmena:
Pa da, ali ja nemam shta da podignem kada mi je samo probna suma na rachunu..mogu samo to..pitam se samo kad ce da legne i ostatak...traje predugo..Ovako dam lepo Wu harach, pare imam posle 2 dana i super. Ovde se nachekah poshteno..
 
Poslednja izmena:
Pa da, ali ja nemam shta da podignem kada mi je samo probna suma na rachunu..mogu samo to..pitam se samo kad ce da legne i ostatak...traje predugo
Idi do njih sutra i to je to,pitaj sta je sa tvojim parama,jel moze to malo brze,pitaj ga kad ti potpises,ko posle toga odlucuje kad ce pare da legnu na racun itd... ali kad krenes u banku ponesi flasu vode,sendvic i bensedin
 
Idi do njih sutra i to je to,pitaj sta je sa tvojim parama,jel moze to malo brze,pitaj ga kad ti potpises,ko posle toga odlucuje kad ce pare da legnu na racun itd... ali kad krenes u banku ponesi flasu vode,sendvic i bensedin

.... da znash..bensedin i lagano...
 
Ne znam kako nikad dosad nisam video ovaj thread, mogao sam mnogo da pomognem ovih godina... A mogu (pomalo) jos uvek:

Savet za Lukisu (a i drugi mogu probati da ga iskoriste)

Meni su pare uvek legale za dva dana (na devizni u Rajfajzenu). A onda jednom zakasne. Prodje tri dana, pet... i ne secam se koliko ukupno. Napravio sam gresku sto nisam isao u banku da pitam (gledao sam online). Kad sam napokon dosao, ispostavilo se da je Narodna banka uvela meru, da ne mozes da dobijes pare dok se ne izjasnis po kom osnovu ih primas.
Uzeo sam formular, popunio ga i pitao sluzbenicu: "Necu ja valjda SVAKI put morati ovo da radim?". "Dajte uradite nesto da mi ovo bude trajno."
Ona se valjda uplasila da cu promeniti banku i uradila je nesto... Nikad vise vise nisam imao problema; svaki put kad mi stignu pare od Moneybookersa, podrazumeva se ono sto sam prvi put upisao u formular. I, naravno, pare i dalje stizu za dva, eventualno tri dana...

Znaci, Lukisa, ti bezveze cekas svaki put pet dana. Nateraj ih da tvoj jednom popunjen formular prihvate kao stalni; tj. da se podrazumeva da pare od Moneybookersa stizu uvek po istom osnovu (da li je to istina - nema nikakve veze :)). Kad to uradis, pare ce ti stizati duplo brze, i neces morati da se smaras...
(Ja sam imao prednost sto sam to uradio PRVI put, pa je zena stvarno morala da racuna na mogucnost da cu odmah pozatvarati sve racune i otici da se nikad ne vratim. Tebi ce biti mozda teze, ali NE ODUSTAJ!)

@Andrea
Tebi ne mogu da kazem nista, jer nisi u Rajfajzenu. Ali ja bih na tvom mestu insistirao da mi izjavu uzmu samo jednom, i da ona vazi dok je ne promenim...

@dimacar
Jesi li ti siguran da su ti pare uopste legle na Moneybookers? Kako sam ja shvatio njih, tvoja banka je odbila da uplati pare...
 
Ne znam kako nikad dosad nisam video ovaj thread, mogao sam mnogo da pomognem ovih godina... A mogu (pomalo) jos uvek:

Savet za Lukisu (a i drugi mogu probati da ga iskoriste)

Meni su pare uvek legale za dva dana (na devizni u Rajfajzenu). A onda jednom zakasne. Prodje tri dana, pet... i ne secam se koliko ukupno. Napravio sam gresku sto nisam isao u banku da pitam (gledao sam online). Kad sam napokon dosao, ispostavilo se da je Narodna banka uvela meru, da ne mozes da dobijes pare dok se ne izjasnis po kom osnovu ih primas.
Uzeo sam formular, popunio ga i pitao sluzbenicu: "Necu ja valjda SVAKI put morati ovo da radim?". "Dajte uradite nesto da mi ovo bude trajno."
Ona se valjda uplasila da cu promeniti banku i uradila je nesto... Nikad vise vise nisam imao problema; svaki put kad mi stignu pare od Moneybookersa, podrazumeva se ono sto sam prvi put upisao u formular. I, naravno, pare i dalje stizu za dva, eventualno tri dana...

Znaci, Lukisa, ti bezveze cekas svaki put pet dana. Nateraj ih da tvoj jednom popunjen formular prihvate kao stalni; tj. da se podrazumeva da pare od Moneybookersa stizu uvek po istom osnovu (da li je to istina - nema nikakve veze :)). Kad to uradis, pare ce ti stizati duplo brze, i neces morati da se smaras...
(Ja sam imao prednost sto sam to uradio PRVI put, pa je zena stvarno morala da racuna na mogucnost da cu odmah pozatvarati sve racune i otici da se nikad ne vratim. Tebi ce biti mozda teze, ali NE ODUSTAJ!)
I meni stignu za 3 dana pare ako posaljem direktno na devizni racun a kad posaljem preko kartice onda 5 dana.

Da,svaki put potpisujem poreklo para,mada nepodizem cesto tako da nisam trazio da mi odrade da nezaokruzujem poreklo para stalno,ali ako pocnem trazicu im.

U svakom slucaju hvala za info
 
Pozdrav. Jel moze i za mene pomoc. Pri pravljenju acaunta na MB naveo sam ono non-gaming, pa sad ne mogu da stavljam pare na bet-at-home. Kako da to promenim, isao sam po uputstvu sa prethodne strane ali ne vredi, cekao sam i vise od 24 sata i opet ne vredi ... Da li bi moglo da vratim sve pare na karticu i ponovo stavim pare na MB acaunt, da prethodno izbrisem sve kartice na acauntu i da onda navedem to gaming?
 
Otvorio sam moneybookers account u dolarima. Skinuli su mi sa AMEX kartice iznos u evrima za verifikaciju. Za verifikaciju mi traže iznos u dolarima. Koji kurs da koristim da bih to izračunao? Odbili su mi iznos koji sam ja izračunao po srednjem kursu i sad moram da čekam 24h. Ima li načina da vratim račun u EUR?
 
Meni su skinuli iznos u evrima jer sam tako registrovao na moneybookers i kad odem na online listing banke vidim sumu koju su mi skinuli i kad je ukucam kaze mi da nije u redu. Zna li neko u cemu je problem? Zezam se sa tim vec 3 dana.
 
Ako ti se razlikuje valuta na racunu i na MB nalogu to moze biti problem.
Ako je intesa u pitanju, oni uzimaju 3% na svako placanje, pa i to moze dovesti do upisa neispravne cifre.
 
zavisi koja kartica (debitna ili kreditna) - ali ne mozes da koristis NIJEDAN kurs koji je tebi poznat - koristi se interbank kurs i sa po 4+ decimale i mozda ima provizije (za kreditnu kod Inteze je mizerna, za debitnu mislim da nije - ali ne znam).

Na online-u za racun ces imati verovatno tacan iznos, ali treba da pogledas karticu.
Za karticu imas "Iznos u originalnoj valuti". Ali posto kartice ne rade uvek na "charge" ideji vec "reserve", mozda nemas odmah uvid koliko je to. Idi na Potrosnja za karticu, nadju tu transakciju i videces iznos u originalnoj valuti.
 
Ja sam konacno uspeo da verifikujem. To jest oni su mi rucno verifikovali. Poslao sam im mail sa problemom pa su mi rekli da im posaljem screenshot online izvoda gde se vidi broj racunai moneybookers transakcija. Nakon sto sam im poslao, oni su mi rucno verifikovali karticu. Tako da i vi koji imate razlicite valute mozete im pisati kako bi resili problem koji imate.
 
@komando Pozovi onaj broj sa pozadine kartice i pitaj ih za tacnu cifru. Jer ni jedna od one 2 na online-u nije tacna.

@MagicMaster Ne uzima

EDIT: Nisam provalio da mi je otvori stranu koju sam poslednju citao, tako da nisam video nove poruke. Slobodno zanemarite ovo.
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da ugasim nalog u dolarima, i da karticu prebacim na drugi nalog u evrima, nakom pisma tehničkoj podršci. Potom sam ga lako verifikovao. AMEX kreditnu karticu Banke Intesa ne mogu da koristim za Gaming sajtove iako sam štiklirao opciju da to želim. Da li postoji neki drugi način? Da novac prebacim sa deviznog računa ili i tu ima neka začkoljica.
 
skoro je nemoguce prebaciti pare sa deviznog racuna na racun pravnog lica u inostranstvu.

Ono sto mozes da uradis je da podneses zahtev za VISA Internet u Intesi koja je besplatna, ali se dugo ceka. Druga opcija je odgovarajuca VISA iz Rajfajzen banke koja se placa i ima obavezan depozit od 20€, ali se valjda brze dobija.


Inace, pare sa MB-a se podizu sasvim normalno i posle one buke oko kladionicari.com
 
Imam Visa internet karticu Vojvođanske banke. Ima li od nje koristi?
 
nisam siguran, ali mislim da sam cuo da na nju ne mozes da povlacis pare. mada, to isto kazu i u Intesi za njihovu, a u stvari moze.

Naravno, bez obzira na ovo, ako uspes da uplatis sa tom vojvodjanskom, moci ces da povlacis pare sa MB na bilo koji svoj verifikovani devizni racun direktno. Problem te solucije je sto banci mora da se objasnjava poreklo para sto je meni npr prilicno mrsko, pa uvek idem preko VISA-e.
 
Hvala puno na informacijama. Očigledno da je najbolje rešenje ta Visa internet kartica, pošto sigurno postoji problem sa administracijom banke i objašnjavanjem porekla novca.
 
ma u sustini ni to nije neki preveliki problem. Ljudi tamo zaokruzuju svakave gluposti o poreklu para i niko to i ne proverava dok su u pitanju manji iznosi (prica se da su ti manji iznosi do 10k € godisnje)
Pare ces svakako dobiti od banke i ako ih povuces na devizni, ali mislim da je najbolja opcija ipak sa VISA bilo Intesa bilo Rajf, ako ti vec ne gori pod nogama (ja sam svoju cekao preko 30 dana)

A stvar o kojoj treba da vodis racuna je da ne koristis VISA za direktnu uplatu na inostrane gambling sajtove jer ces imati trag o transakciji koja gradjanima Srbije nije dozvoljena.
 
Kako bre nije dozvoljeno uplacivati na gambling sajtove?:)
 
skoro je nemoguce prebaciti pare sa deviznog racuna na racun pravnog lica u inostranstvu.

Odakle ti ovo? Ne znam šta ti znači "skoro je nemoguće" ali prevacivanje para sa deviznog računa u SRB na račun pravnog lica u inostranstvu je dozvoljeno. Ja npr. tako plaćam avio karte.
 
@alfaunits
mislim da je u pitanju zakon o igrama na srecu (ili kako se vec zove), i po njemu se ne moze sa nase teritorije uplacivati ulog za igre na srecu koje se organizuju/odrzavaju u inostranstvu. mada je sve to sada prilicno cudno, jer mislim da zakonodavac nije uopste imao u vidu moderne nacine placanja u vreme kada je to pisao. U krajnjoj liniji, po tom zakonu bi cak bilo svejedno da li se placa karticom ili preko MB-a, samo sto je ovo drugo teze dokazivo.



@giovanni
malo sam se neprecizno izrazio, ali sada cu da dopunim.
Da bi se izvrsila takva uplata, po uredbi centralne banke je neophodno da se poseduje faktura/profaktura koja se nosi u poslovnu banku i sluzi kao osnov za uplatu.
MoneyBookers ne salje takve profakture, tako da se "skoro nemoguce" odnosilo na to da ako neces da se bavis kriminalnim aktivnostima kao sto su falsifikovanje profakture ili potplacivanje sluzbenika u poslovnoj banci i slicno, takav transfer ne mozes ni da izvrsis.


Ne preporucujem akcije iz poslednjeg pasusa, jer iako je u nacelu jednostavno, prosto je glupo i nema razloga igrati se sa tim.
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje u vezi adrese, da li mora da se verifikuje? Takodje pitanje ako sam prijavio kreditnu i imam 0$ na njoj, ako dobijem lovu na MB i hocu da prebacim na kreditnu koju sam jedinu prijavio da li je to moguce ili? U pitanju je Amex
 
Poslednja izmena:
Povlacenje para je mguce samo na VISA kartice. Karticu moras verifikovati da bi je koristio...
Adresu ne moras verifikovati, ali ako hoces da povecas limite moras.
 
Nazad
Vrh Dno