Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

Dozvoli mi da ti odgovorim tako sto cu citirati deo sopstvene poruke koja je odmah iznad tvoje:

Uskoro bih trebao da (nadam se) dobijem neku sitnu uplatu na moneybookers pa cu probati da posaljem odatle novac na intezin devizni racun.

btw. zasto to pitas? Da li ti imas problema sa prebacivanjem para na intezin racun sa MoneyBookers-a?
 
^mislio sam da si ranije poslao post ali sada sam video datum i vreme, moja greska (ko mi je kriv kad ne gledam). Jos uvek nemam problema sa prebacivanjem ali i ja ocekujem neku sicu cisto da probam kako i da li uopste funkcionise.
 
Ja znam da ljudi u srbiji koriste MoneyBookers bas zato sto je moguce dobiti pare na racun u banci. A ako to ne bude moguce dobiti na intezin racun, well....bar nam banaka ne nedostaje. Ima ih na svakom cosku. I jedna ce ti sigurno zavrsiti posao, ali ja mislim da sve banke koriste usluge korenspodentskih banaka.
 
Nelle89, nas dvojica sigurno nismo prvi koji ce prebaciti novac sa MoneyBooker-sa na intezin devizni racun.
Od inteze si dobio instrukcije i za intermediary (korespondensku) banku. Ako ti uplatilac taj podatak ne trazi, ti mu ga jednostavno neces dati.
Ja sam lepo preko telefona dok sam 'vodjen' live instrukcijama, pitao:
"Moja banka mi je dala podatke za korespondensku banku, da li to treba negde da unesem"
odgovor:
"Ne, mi ne koristimo usluge intermediary banki, upisi samo SWIFT tvoje banke, a zatim svoj IBAN kod te banke"
Znaci, ne bi trebalo da bude problema. Uskoro bih trebao da (nadam se) dobijem neku sitnu uplatu na moneybookers pa cu probati da posaljem odatle novac na intezin devizni racun.
U svakom slucaju, ako intezin devizni ne radi, pa nije nikakav problem da odes kod neke nase druge banke i tamo otvoris devizni racun koji ces zatim dodati na svoj MoneyBookers account.


a ne znam sad... pricas o tome kao da si vec uspeo da skines $$$ na racun...

ja bas ne bih da rizikujem 70e... pricekacu do ponedeljka da mi aktiviraju CC pa cu na nju svuci pare...

javljam svoja iskustva
 
Pa...ja pricam zato sto pre nego sto ista uradim dobro se raspitam. :) I znam da masa ljudi svlaci pare sa moneybokersa na svoj devizni racun.
Jedino sto si ti sada izneo sumnju da neces dobiti novac jer inteza koristi korespondentsku banku. Ali sve nase banke (koliko sam ja uspeo da se informisem) koriste usluge korenspodentskih banaka.
A ako ljudi primaju novac na racune tih banaka....sam izvedi zakljucak. :)

Koju karticu cekas da bude aktivirana?
Pretpostavljam da mislis na svlacenje para sa MoneyBookersa na kreditnu karticu? Ako je tako, samo da ti kazem da je ta kreditna kartica upravo vezana za devizni racun, inace ne bi mogla da funkcionise u tom pravcu. ;)
 
Poslednja izmena:
Pa...ja pricam zato sto pre nego sto ista uradim dobro se raspitam. :) I znam da masa ljudi svlaci pare sa moneybokersa na svoj devizni racun.
Jedino sto si ti sada izneo sumnju da neces dobiti novac jer inteza koristi korespondentsku banku. Ali sve nase banke (koliko sam ja uspeo da se informisem) koriste usluge korenspodentskih banaka.
A ako ljudi primaju novac na racune tih banaka....sam izvedi zakljucak. :)

Koju karticu cekas da bude aktivirana?
Pretpostavljam da mislis na svlacenje para sa MoneyBookersa na kreditnu karticu? Ako je tako, samo da ti kazem da je ta kreditna kartica upravo vezana za devizni racun, inace ne bi mogla da funkcionise u tom pravcu. ;)

Visa Electron (intesa) vezana za devizni racun ;) cekam manualnu aktivaciju...

mozes ti koristiti bilo koju visa karticu... nije potreban devizni racun...
 
Mozes...da trosis. A kad hoces da primis pare, kako mislis da onaj koji salje zna gde tacno treba da posalje pare? :)
Znaci cak i ako mu je samo potreban broj tvoje kartice, opet taj novac ne leze na broj kartice vec na racun za koji je kartica vezana. A taj racu je devizni.

btw. Ne moras da posaljes svih $70 sa moneybookers-a. Posalji npr. $10 cisto probe radi. MoneyBookers ce ti skinuti 1.8 Eur (ako se dobro secam) a inteza nece nista jer ti je iznos manji od 100 Eura.
Tako da te ne bi mnogo kostalo da znas za sigurno da li radi ili ne, cak iako nikad ne dobijes tih $10. :)


btw. sta je potrebno da izvadis kod inteze Elektron karticu? Npr. jel' moram biti zaposlen i sl. ?
 
Poslednja izmena:
Mozes...da trosis. A kad hoces da primis pare, kako mislis da onaj koji salje zna gde tacno treba da posalje pare? :)
Znaci cak i ako mu je samo potreban broj tvoje kartice, opet taj novac ne leze na broj kartice vec na racun za koji je kartica vezana. A taj racu je devizni.

btw. Ne moras da posaljes svih $70 sa moneybookers-a. Posalji npr. $10 cisto probe radi. MoneyBookers ce ti skinuti 1.8 Eur (ako se dobro secam) a inteza nece nista jer ti je iznos manji od 100 Eura.
Tako da te ne bi mnogo kostalo da znas za sigurno da li radi ili ne, cak iako nikad ne dobijes tih $10. :)


btw. sta je potrebno da izvadis kod inteze Elektron karticu? Npr. jel' moram biti zaposlen i sl. ?

ja malo drugacije razmisljam nego ti... zasto bih ja gubio 2e na tu probnu transakciju kad lepo mogu sve od jednom da skinem...

a "verovatno" postoji razlog zasto primaju samo VISA kartice... ceo visin sistem je povezan i koliko ja kontam nije im potreban broj bankovnog racuna da bi ti uplatili novce (ako zatrazis isplatu na CC) ;)

da otvoris devizni racun i electron visu u intesi ti treba samo dobra volja :D
 
Aha, ok. Pretpostavljam betnadwin ? :)

Sta je bilo sa drugarom koji je 'brzao' ? Jel' mu moneybookers blokirao account?N

Pa ortak je tu izduvao ,jer sledeci korak je ili da registrujes bankovni rachun direktno preko njih sto zna da traje i po metar dana....znachi trebas da pribavis is swift i iban i sto ostalih djavola za koje on bash i nije najinteligentniji...pa pobogu uzeo je nasumice sam da lupa cifre bez da saceka i proveri sa bankom...tako da je jedno vreme jurio mene da mu zavrsavam stvari.....

Nisam koristio za betnadwin,preko njega sam kupovao bota i gold za neku glupu koreansku online igru....Silkroad Online ne znam da li ti znachi...

Tako da mi je drago da sam to batalio....:)
 
Znaci drugar je na kraju ostao bez accounta na moneybookers-u?

btw. account mozes i da izbrises i onda otvoris novi. Samo ne znam da li mozes sa istom karticom (verovatno ne).

Za Silkroad sam cuo.
 
meni su danas odbili manualnu aktivaciju... usput sam i skinuo 600din sa kartice i tako da moram sutra da uplatim opet 5e pa da se posle //verovatno// zahvalim twisteru za ono sto je napisao za intesu :D
 
da se javim da je uspesno aktivirana visa electron banke intesa

nije potrebno da zovete korisnicki servis, da trazite odsek za platne kartice itd... samo je potrebno da sacekate da se transakcija proknjizi sto traje ~7 dana (ako necete da cekate onda zovite korisnicki servis)

moneybookers.png


moneybookers.png


moneybookers.png
 
(ako necete da cekate onda zovite korisnicki servis

Naravno da necemo. Mnogo je lakse okrenuti call centar i dobiti informaciju koju uneses za par minuta nego da cekas. :)
No dobro, ljuidi ove zemlje nisu navikli da nesto zavrse kao sav normalan svet, pa kada im se i ukaze takva mogucnost, oni se prosto osecaju nelagodno, i opet biraju tezi put. U svakom slucaju, dobro je da si uspeo da verifikujes karticu. :)
 
Poslednja izmena:
evo ljudi da vam se pohvalim da sam primio uspesno svoju prvu isplatu sa moneybookersa na devizni racun banke intesa :D

29fa1jb.png


pre 7 dana sam zatrazio isplatu na creditnu karticu i ni traga ni glasa od novca... danas je isteklo 7 dana pa sam im poslao mail da provere sta je s novcem... mada u FAQ pise da moze da se oduzi i do 30 dana... ko me *ebe kad nisam citao :D
 
evo ljudi da vam se pohvalim da sam primio uspesno svoju prvu isplatu sa moneybookersa na devizni racun banke intesa :D

29fa1jb.png


pre 7 dana sam zatrazio isplatu na creditnu karticu i ni traga ni glasa od novca... danas je isteklo 7 dana pa sam im poslao mail da provere sta je s novcem... mada u FAQ pise da moze da se oduzi i do 30 dana... ko me *ebe kad nisam citao :D

Meni je na karticu najduze islo do 7 dana mada ako ne dodje za 14 onda ih zovi.
 
ma stizu te pare na Intesinu VISA internet...a to cekanje je do njih, a ne moneybookersa. Moneybookers to momentalno posalje, a banka posle ima neke provere ili sta vec i meni su se uvek pare pojavljivale posle 7 dana (mada vec par meseci nisam nista povlacio). Banka ne naplacuje nikakvu proviziju. Hehe, po njihovim sluzbenicima pare i ne mogu da se uplacuju na VISA internet karticu, a u izvodima kada pare stignu pise da je uplaceno sa Maestro kartice. lol.
 
ma ajde bre te "salteruse" imaju jednu mozdanu vijugu vise od kokosaka... samo da ne bi srale po banci...

mada ima i dobrih teta :D ne bih ja njima uzeo nikakvu proviziju :p :p

salu na stranu, javljam kad stignu pare :)
 
Ukoliko je to prva isplata koju povlacis sa MB-a traje oko 2 nedelje (barem meni toliko trajala). Cim stigne novac zvace te neko iz Intese da odes u najblizu expozituru i da napises izjavu od koga i zbog cega ti stize taj novac (samo jednom ti to traze). Nakon toga ce ti osloboditi novac i moci ces da ga podignes. Svaka sledeca transakcija sa MB-a prema tvom deviznom racunu ce trajati znatno krace (nekad i u roku od 24h).
 
Ukoliko je to prva isplata koju povlacis sa MB-a traje oko 2 nedelje (barem meni toliko trajala). Cim stigne novac zvace te neko iz Intese da odes u najblizu expozituru i da napises izjavu od koga i zbog cega ti stize taj novac (samo jednom ti to traze). Nakon toga ce ti osloboditi novac i moci ces da ga podignes. Svaka sledeca transakcija sa MB-a prema tvom deviznom racunu ce trajati znatno krace (nekad i u roku od 24h).

Hmm ovog dela u Rajfazenu nije bilo.Mada imajuci u vidu nas cuveni zakon o odlivu deviza ne bi me cudilo da i ovo traze.Mozes misliti pitanje sluzbenika:A izvinite zbog cega vas stize novac:wall:?
 
Ukoliko je to prva isplata koju povlacis sa MB-a traje oko 2 nedelje (barem meni toliko trajala). Cim stigne novac zvace te neko iz Intese da odes u najblizu expozituru i da napises izjavu od koga i zbog cega ti stize taj novac (samo jednom ti to traze). Nakon toga ce ti osloboditi novac i moci ces da ga podignes. Svaka sledeca transakcija sa MB-a prema tvom deviznom racunu ce trajati znatno krace (nekad i u roku od 24h).


prvu isplatu sam dobio danas na bankovni racun... vec sam i skinuo pare na bankomatu...

medjutim jos uvek cekam zatrazenih 50eura na karticu...
 
Hmm ovog dela u Rajfazenu nije bilo.Mada imajuci u vidu nas cuveni zakon o odlivu deviza ne bi me cudilo da i ovo traze.Mozes misliti pitanje sluzbenika:A izvinite zbog cega vas stize novac:wall:?

да ли је могуће повући паре са манибукерса на рајфајзен виртуон рачун? пре годину и по дана су ми рекли да то није могуће и да морам да урадим трансакцију на обичан девизни рачун.

има ли ко искуства?
 
да ли је могуће повући паре са манибукерса на рајфајзен виртуон рачун? пре годину и по дана су ми рекли да то није могуће и да морам да урадим трансакцију на обичан девизни рачун.

има ли ко искуства?

Kakav je to virtuon racun ? Visa Virtuon kartica se vezuje za obican devizni racun i ne otvara se poseban racun za nju. Inace je moguce povlacenje para direktno za MB-a na Visa Virtuon karticu odnosno na devizni racun.
 
Imam veliki problem sa intesinom internet karticom. Ne mogu da je verifikujem za moneybookers, jer oni obracunaju random iznos na kartici, koji treba zatim da se ukuca u polje za verifikaciju. Medjutim na online pregledu tacan iznos se NE VIDI, vec dva priblizna iznosa, od kojih ni jedan nije tacan (1.51 i 1..57e). Obracun (jos uvek?!) spada u nedospele obaveze. Mozda je to zato sto to i nije klasicno skidanje sa kartice vec suma koja sluzi za verifikaciju i koja se posle refundira? U svakom slucaju ima prava 3 puta da se pokusa verifikacija iznosa, a ja sam vec dva puta pogresio - treci put nalog se (ako sam dobro razumeo) nepovratno blokira.

Savetnik u banci nema pojma, a call centar intese za internet kartice takodje nije od pomoci jer oni, kako kazu, vise ne mogu da vide pravi iznos (ranije su navodno mogli). :wall:

Moneybookers nalog sam otvorio pre nedelju dana, mozda i duze.

Paypal takodje ne mogu da verifikujem jer bi trebalo da posalju na izvestaju kartice nekakav cetvorocifreni KOD, koji se takodje na online pregledu NE VIDI.

Da li postoji BILO KAKAV nacin da koristim svoju intesa internet karticu za ono za sta je i namenjena - placanje preko interneta?
 
Poslednja izmena:
posle nekih nedelju dana se VIDI tacan iznos u cent na racunu, kad proknjize uplatu... onda sa tim mozes da aktiviras...
 
Svasta. Ja vec digo ruke... Pa ko (i zasto?) knjizi uplatu nedelju dana? Na sajtu lepo pise od 2-5 dana, a preko call centra sam dobio informaciju 2 dana.

edit: malopre proverio, proknjizili upravo danas. Ako ovako radi za sve online uplate / isplate... Mozda ima neke veze s tim sto je nova kartica i prvi tansfer?
 
Poslednja izmena:
Pazi dobro sta ces da uneses u polje za verifikaciju na MoneyBookers-u.

Ako si izabrao da ti se novac na MoneyBookers-u obracunava u eurima, onda ti treba iznos u eurima koje je MoneyBookers povukao sa tvoje kartice (pazi ,ono sto je MoneyBookers povukao sa tvoje kartice, a ne suma koje se dobije kada inteza na to doda svoj harač)

Ako si izabrao da ti se novac na MoneyBookers-u obracunava u dolarima, e tu je sada mali problem, jer Inteza sve obracunava u evrima. Sta treba da radis u takvoj situaciji:
Pozoves intezin Call centar, kazes operateru da te prebaci na 'odsek za rad sa platnim karticama'. Ako te bude operater pitao zasto, ti mu lepo kazi, i on ce te prebaciti. Tamo ces opet da pricas 'svoju' Moneybookers pricu. Trazi da ti kazu tacan iznos u dolarima koji je MoneyBookers povukao sa tvoje kartice. Znaci bez intezine 'ugradnje' na tu cifru, vec samo ono sto je Povuceno sa kartice od strane MoneyBookersa.
 
Poslednja izmena:
Svasta. Ja vec digo ruke... Pa ko (i zasto?) knjizi uplatu nedelju dana? Na sajtu lepo pise od 2-5 dana, a preko call centra sam dobio informaciju 2 dana.

edit: malopre proverio, proknjizili upravo danas. Ako ovako radi za sve online uplate / isplate... Mozda ima neke veze s tim sto je nova kartica i prvi tansfer?

Ja sam im pisao da imam problem. Trazili su mi da uploadujem slike izvoda racuna na kojima se vidi njihova transakcija i jos jednu sliku i nakon toga su mi je verifikovali.
 
Ako si izabrao da ti se novac na MoneyBookers-u obracunava u eurima, onda ti treba iznos u eurima koje je MoneyBookers povukao sa tvoje kartice (pazi ,ono sto je MoneyBookers povukao sa tvoje kartice, a ne suma koje se dobije kada inteza na to doda svoj harač)

Zapravo, prvobitno mi je bilo u dinarima, iako mi nigde nije bio naznacen izbor ili ja pak nisam primetio. Mozda je nekako "pametno" zakljucio na osnovu toga sto sam za region izabrao Srbiju. Valutu je ipak moguce promeniti, ali samo ako ne postoji istorija transakcija tj ako je nov nalog, sto sam i uradio i promenio u evre... Ili, mozda nisam dobro shvatio, samo u slucaju da nisu rezervisana sredstva tj da neka transakcija nije "na putu" da sa rasknjizi.

I ja sam pomislio da je manja od dve cifre koje su se videle odmah nakon moneybookers rezervacije sredstava, trazeni iznos, bez provizije banke. Medjutim, ni ta manja cifra nije ispravna, vec se tacan iznos vidi TEK nakon knjizenja, koji je trajao nedelju dana. I onda sam ukucao trecu cifru, 1.49 sa kojom sam konacno verifikovao nalog.

Pozoves intezin Call centar, kazes operateru da te prebaci na 'odsek za rad sa platnim karticama'. Ako te bude operater pitao zasto, ti mu lepo kazi, i on ce te prebaciti. Tamo ces opet da pricas 'svoju' Moneybookers pricu. Trazi da ti kazu tacan iznos u dolarima koji je MoneyBookers povukao sa tvoje kartice. Znaci bez intezine 'ugradnje' na tu cifru, vec samo ono sto je Povuceno sa kartice od strane MoneyBookersa.

Zamisli da sam imao jos i tu petljanciju, kao da i ovo nije bilo dovoljno... A inace, oni ne mogu da vide nista vise od tebe. Nista dok se ne rasknjizi. Zvao sam, po preporuci savetnika, broj sa poledjine internet kartice koji bi trebalo da bude direktno odsek za platne kartice.

Ja sam im pisao da imam problem. Trazili su mi da uploadujem slike izvoda racuna na kojima se vidi njihova transakcija i jos jednu sliku i nakon toga su mi je verifikovali.

Lepo od njih. Da li mislis da postoji neka slicna mogucnost i za PayPal, s obzirom da je iznos rasknjizen, ali i dalje nigde nema tog njihovog koda?

Mada, cuo sam da je paypal tu dosta paranoican, pa ce moyda smarati za adresu, drugaru su trazili racun za struju, infostan...

Jel moneybookers sada standard za online placanja ili ipak moram da se cimam i sa paypalom?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno