Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

Resen problem, iskopao sam negde na netu kako se ukljucje live chat sa operatrom (FAQ - My account - Security token troubleshooting) i javila mi se Daisy i posle verifikacije mog datuma rodjenja i zip coda mi je rekla u cemu je problem. Naime mi smo tu karticu pokusali da spojimo sa ortakovim accom pre par meseci i zbog toga je i meni i njemu bio zakljucan acc. Sve je sada ok hvala na pomoci!
 
Ako bi neko sa moneybookers racunom hteo da me kontaktira, kako bi mi uplatio jednu clanarinu za internet sajt, uz naravno moju naknadu za izvrsenu uslugu, bio bih mu jako zahvalan.
 
Patnji nikad kraja, resen problem sa lockovanim profilima i kada hocu da dodam karticu ne dozvoljava mi i kaze mi sledece:

Common reasons and/or advice :
1. Transaction rejected by your bank - probable reason is the "gaming" description sent to your bank. We recommend you to contact your bank directly and communicate the issue with them.

2. Incorrect credit/debit card details submitted – we recommend you to double check your card data entered in our system.

3. Insufficient funds – we can advise you to check with your bank whether your available balance is sufficient to cover the amount due.

WARNING: This is your second failed credit/debit card deposit within the last 24 hours. If you make 3 failed credit/debit card deposits within a 24 hour period, you will not be able to make further credit/debit card deposit attempts for 24 hours.

Pod 2 i 3 nije sigurno jer sam proverio podatke pre kucanja, a na racunu na Visa Virtuon kartici imam 20e onih koji su stalno tamo!

Ne mogu da poverujem da je zbog gejminga i mogu li povuci pare sa MB-a ako slazem da je za NON-GAMING svrhu, a novac je dosao sa pokerstarsa...?
 
Pod 2 i 3 nije sigurno jer sam proverio podatke pre kucanja, a na racunu na Visa Virtuon kartici imam 20e onih koji su stalno tamo!
Nisi bas savrseno jasno napisao post, pa nisam siguran da je to u pitanju, ali ako na kartici imas samo tih 20 evra, onda je u pitanju razlog - Insufficient funds. Kad na kartici imas 23 evra, ustvari imas samo 3. Kad imas 20 - nemas NISTA.
Znaci, ti sa kartice mozes da placas samo do visine svog salda. A saldo ti je: ukupna suma MINUS 20 evra MINUS rezervisana sredstva.

Uopste, ti se nedovoljno raspitujes PRE nego sto probas nesto; novcane transakcije su i inace skakljiva stvar, a pogotovo ako zivis u Srbiji. Izuzetan je podvig sto si uopste uspeo da svuces pare s Pokerstarsa na taj Moneybookers nalog...
 
Jel moze neko da mi pojasni:

imam Visa Internet karticu banke intese
fizicko lise
nemam nikakav racun vise, sam otaj devizni sto sam dobio uz karticu

da li mogu da se registrujem na MoneyBookers, zbog kladjenja na nekom od ovih sajtova: WilliamHill, Gamebookers, bwin.

Dakle, da li mogu da povlacim pare na moju karticu(ako dobijem nesto na kladzi :D ) i da ih jednostavno dignem u nekoj od ekspozitura?? U banci su rekli da ne mogu da se dizu pare sa kartice, vidim neki govore da moze, neki tvrdeda ne moze ,im confused :S
 
nvm, saznao sam sta mi treba, mogu da pristizu pare na karticu, ali ne mozes da ih podignes, nego moram da otvorim jos jedan devizni racun tip 302(uz karticu dobijes 310) i onda mozes d aprebacis pare na taj novi devizni racun i da ih podignes
 
Ja sam koristio VISA omladinsku karticu Erste banke za kladjenje na bet365 i bet at home...
Kada uplatim novac preko kartice i dobijem tiket od tog novca kladionica ga vrati na karticu kad zatrazim isplatu...I to na dinarsku...
Posto mi je kartica dinarska kad uplacujem obracun je preko viseg kursa, ali kad vracaju onda je po srednjem kursu jer se oni zajjjj. U banci knjize to kao STORNO PROMETA. Zapravo oni kontaju da sam ja platio nesto tamo, ali da je to vraceno na racun jer je transakcija odbijena.

To je sve ok i radi, ali to nije legalan nacin unosa deviza u zemlju...posto nisu milionske cifre banka to ne proverava...ali bi mogla drzava da me goni zbog toga.

Zato sam otvorio devizni racun i poceo da novac uplacujem i podizem preko moneybookersa...naravno moneybookers pri uplati je cist posrednik i nema nikakve provizije...Dok pri isplati procedura tece ovako...
Bet365 prebaci na moj racun na moneybookersu, to dodje za par sati. Ja zahtevam prenos na moj devizni racun u erste banci i oni to naplate 1.8 eura na iznose do 350e..a banka uzme 400 din provizije. Pri prvoj uplati su me zvali iz banke da potpisem izjavu o poreklu novca gde sam naveo da je od igara na srecu...nakon toga me vise nikad nisu cimali i pare stizu bez problema za 3-4 dana...
 
E vidis... to kako si opisao sa MB, funkcionise upravo tako. Medjutim... koliko sam ja uspeo da ukapiram, ti opet krshish 'zakon'. Jer, bilo da je to od igara na srecu ili od honorara, kako sam ja shvatio, ova lopovska drzava zahteva da joj platis 'porez' na to. Sad... ne bi bio problem da je taj porez 'normalan' pa jos i priladogodjen ovom nasem jadnom stanovnistvu, vec je 'najblaze' receno STRAVICAN! Mozda gresim, ali koliko sam cuo ...ako si npr. nezaposlen trebao bi da platis 49 % od toga sto ti dodje kao devizni priliv. Kao...za 'penziono' i ostala srnja. (izgleda da nije dovoljno sto sveze devize 'uvozis' u zemlju, nego da te jos dodatno odrape sto i drzavi 'u globalu' zapravo cinis dobro, jer ces taj novac potrositi u drzavi a ne van nje, i drzava ce biti bogatija za te devize koje si ti 'dovukao' u nju.)

A to sto mi ova drzava ne moze 10 godina obezbediti posao, pa sto sam se npr. ja sam, silom prilika nateran, odvalio od 'istrazivanja' kako bih naucio sta je potrebno znati za neki honorarni rad na internetu.... i sto mi drzava nije kupila ni racunar, niti opremu za internet, niti mi placa struju a ne placa ni mesecni internet racun... sto ne umeju ni ADSL da obezbede svuda nego placam net kao da zivim u Africi,.... e to nema veze. Vazno je samo da oni dizu cenu svemu i svacemu. Jos je samo vazduh 'free' ali je pitanje koliko jos dugo. Ovoj drzavi je jedino cilj da ti uzme pare.

Znaci... opet...cak iako tebi to sa moneybookersom i tim igrama na srecu mozda funkcionise bez problema, i cak iako ti u banci nista nisu rekli, ti si 'izgleda' duzan da taj novac 'negde' prijavis i da ti drzava 'rebne' taksu (porez ili kako to vec zovu) i da ti odvale poprilican deo od toga sto si primio na racun. Ono sto hocu da kazem je da...mozda to oko uplate na VISA karticu i jeste u nekoj 'sivoj' zoni legalnosti, ali verujem da po 'zakonima' ove 'drzave' i to sa MB nije daleko od toga.

Mozda ce neko ko je bolje upoznat sa time, ovo moci da potvrdi ili da razjasni. Ali ja sam nasao takvu informaciju sto se tice deviznog priliva. Bilo bi dobro da je informacija pogresna, ali kako svi znamo gde zivimo...cisto sumnjam.
 
Poslednja izmena:
Porez na igre na srecu je 20% od razlike (znaci dobijeno - uplaceno).
Iskreno, ne znam da li imamo pravo da se kladimo van zemlje uopste :D
 
Ma naravno da nemamo. Treba sve dati 'lutriji srbije'. A drzava ce da ti odredi kako ces ti da koristis (izgubis) svoj novac.

No...posto se ja ne kladim, a ni drzava sigurno ne pravi razliku (jer priliv na devizni je 'priliv na devizni', nevezano da li je od kladjenja ili od honorara), zanima me 'generalno stanje'. Koliko sam ja uspeo da saznam, harac na prihod iz inostranstva na racun nezaposlene osobe je 49 %. Ne verujem da u svetu postoji lopovskija drzava od ove nase.
 
Sto se tice kladjenja, ni u Srbiji se ne placa porez za dobitke, bar koliko sam ja upucen...a kladim se dosta dugo :)
A sto se tice poreza od 49% to nije tacno... Porez se placa ako ti godisnji priliv bude veci od 3 prosecne godisnje plate sto je negde oko 1-1.5 miliona dinara...Ako zaradis vise od toga, onda i treba da ti rebnu porez :)

Da, uplata preko visa kartice je siva zona, dok je ono na devizni racun preko moneybookersa skroz legalno i ne podleze nikakvom porezu...To nema ni smisla jer ipak drzava na taj nacin zaradjuje komplet tu lovu...ja te eure unosim u zemlju i menjam za nase dinare...I naravno bilo sta sto kupim, opet placam drzavi PDV...Naravno ako je enormna suma u pitanju...onda ide extraprofit i to je po meni sve ok....

Npr ekonomija BiH se zasniva upravo na ino doznakama...odnosno prilivu iz inostranstva...30% njihovog BDPa su doznake...
 
"1-1.5 miliona dinara" ja mogu samo da sanjam. :) ...i slazem se...svi koji bi toliko zaradili i treba da plate porez.

Medjutim ja sam poprilicno siguran da postoji 'zakon' po kome si ti obavezan da platis odredjeni porez na bilo koji priliv iz inostranstva na tvoj devizni racun (a da nije od najblize rodbine).
Mene je zanimalo koliko je za nezaposlene, i secam se da sam negde procitao da je to 49 %.

Sad...npr. to sto se ti dugo kladis, a jos te niko nije cimao...mozda je zbog toga sto im nisi dovoljno 'interesantan' trenutno. (ili drugim recima 'sitna si riba'). Mozda ce kasnije i tebe da pitaju o poreklu tog novca i da zatraze da platis porez na taj dohodak.

A ovo sto si napisao za '1-1.5 miliona dinara', ja mislim da se to zove 'porez na extra profit'.

Gde su sada experti da razjasne ovo? :)
 
Ja ti pricam kao neko ko je prostudirao poreske zakone 5 razlicitih drzava ove godine ;) (iz potrebe, ne iz interesovanja :p). Znaci, legalno gledano:
Ne postoji drzava gde je tek tako porez 49%. NIJEDNA. U dve-tri drzave EU bi bio ako neko kroz platu dobije ogromne sume, ali to niko nije glup da uradi ;) (to se zove "poresko planiranje")
Najveci POREZ kod nas je 20%. Sve preko toga su doprinosi. Ali sve to nije toliko prosto kao sto izgleda.
Za kladjenja (tj. igre na "srecu") je 20%, fixno, nema doprinosa. Kod nas su sume koje se isplacuju uglavnom neto sume, tj. isplatilac placa porez, ali nije pravilo.

Kazem, problem tu je sto treba dokaz od cega je taj "prihod", a ne znam da li sme da se kladi van zemlje ;) Pa mu to dodje catch-22.

Ovo je pogled sa legalne strane, sta se stvarno desava je sasvim drugo, naravno ;)

Ne znam sta vas to cudi, ovako je u svakoj zemlji. Jedina je razlika sto kod nas ne postoji nikakvo oslobadjanje za one koji jako malo zaradjuju kao drugde. Ali tako se ovce drze pod konac :(
 
Razumem ja tebe...ali ti nikako da pogledas stvari iz mog ugla.

Ja se ne kladim. Cak prilikom registracije na moneybookers, imao sam direktnu telefonsku liniju sa operaterkom sa moneybookers-a. I zenska lepo pita, 'da li zelite ovaj moneybookers nalog da koristite za kladjenje'. Ja je pitam zasto je to zanima, a ona kaze 'da bismo znali hocete li imati tu vrstu transakcija'.
I ja joj onda kazem bukvalno: "Mene interesuje kako novac da zaradim a ne kako da ga potrosim na bilo kakvo kladjenje". Onda ona kaze 'u redu, onda cu zakljucati opciju da se ovaj vas nalog koristi za kladjenje'. Ja kazem 'ok, zakljucajte'. Dodatno je pitam, 'a u slucaju da jednog dana pozelim da ga koristim za kladjenje, da li ce nalog moci da se 'otkljuca' i ona kaze 'naravno, samo nas kontaktirajte'.

Znaci...moj MB nalog je zakljucan za kladjenje i to me uopste ne interesuje. Stvar je u tome sto ti dobijas novac od kladjenja preko moneybookers-a a ja npr. radim nesto i opet preko moneybookersa dobijem honorar.

Sad...npr. ja rintam 2-3 meseca, pa cekam da se oni koji me placaju 'nakane' i 'sete' da treba da me plate...Pa me onda plate i kada nakon 3-4 meseca skupim neku bedu od npr. 300-400 dolara onda to povucem na racun u banci.

Kazi ti meni...kako ce sada drzava da razlikuje od cega je meni stigla ta uplata? Kako ce znati da nije od kladjenja nego on obicnog honorara, jer i u tvom a i mom slucaju pise da novac stize sa 'moneybookers-a' i to je sve sto se vidi.

Druga stvar sa ovom drzavom je ta sto, iako ja imam sitan neki honorar na mesecnom nivou, ali pare ne povlacim sa MB-a dok suma ne bude bar 'neka normalna', a onda povucem npr. 300 dolara, moze se desiti da drzava kaze 'opa, 300 dolara? lepa suma, a jel znas da treba da platis porez na to'.

Kapiras? Ti se kladis, ja se ne kladim (ja radim za honorar). Banka u oba slucaja dobija priliv sa moneybookers-a. Kako drzava moze nas dvojicu da razlikuje. Ja sam kao osnov priliva novca stavio 'honorar'. (znaci nisam nista 'slagao'). Ti si stavio mozda 'igre na srecu'.

Znaci ako se bude vodila po tome sta si stavio kao osnov,...za tebe ce reci...ok, igre na srecu...to je 20%.
A za mene? Koliko je za mene (tj. za honorar, jer nije od kockanja)? E tu koliko sam ukapirao, pravi se jos jedno 'deljenje'. Na prihod osobe koja je vec zaposlena, i na prihod koji je dobila nezaposlena osoba.
Zaposlena treba da plati manje, jer, eto, ona radi, pa je prijavljena, i toj osobi se vec skida porez za 'penziono i invalidsko osiguranje' (i ostali odbitci), a meni, koji nisam nezaposlen, treba da rebnu 49%. (kao kaznu, jer kako drugo to nazvati, ako sam ja sam, videvsi da od drzave nema 'leba, nekako uspeo da zaradim tu sicu koju sam nakon 3-4 meseca cekanja, dobio na moneybokers kao placeni honorar)?
 
Poslednja izmena:
Za te male sume nece ni sumnjati od cega su ti, ali ako traze dokaz, uvek mozes da trazis neki papir od onoga ko ti je poslao (sto i predlazem da imas za svaki slucaj). Ili cak da sam napravis invoice (bez sale, sa potpisom je vazeci dokument - iako nisi firma, ti imas pravo da radis honorarno).
Opet, NE postoji 49%. Najgora moguce varijanta je "ugovor o delu" gde ispada 44.8% ako nisi zaposlen, ili negde oko 36% ako jesi.
Ako je nesto vezano za izradu softvera uvek mozes da prodjes preko "autorskog honorara", gde gornje cifre umanjis za 8%.

Ili laksa varijanta za male sume - neka to uplate nekoj pausalnoj firmi. Da ne trujemo temu daje, imas dosta diskusija o ovome na ES forumu i DevTalkPro->e-Business.
 
Znam da imam na ES-u teme. Tamo i pratim sta se desava. U svakom slucaju, cak i da umanjmim za 8% ove tvoje cifre od 44.8% i 36%, opet izadnje na 36.8% i 28%, sto je, kao sto vidis, prilicno vise od tih 20% koje si ti spominjao (za igre na srecu).

Sto se tice lakse varijante...da li je zaista laksa? Znaci ja bih sada trebao i da trazim neke pausalne firme i da ih 'moljakam' da prihvate 'sicu' koju treba neko da mi uplati. Ne zelim da nekome dugujem bilo kakve usluge. Zaradio sam novac i zelim da to podignem. Ne zelim da me drzava kaznjava sto joj (u globalu) zapravo pomazem da dobije svez priliv deviza.

U redu ako nije 49% ali tih 44.8% i nije tako daleko od 49% (samo 4.2% manje).

Ja nemam nikakav ugovor sa licima koji me placaju. Jednostavno npr. radim kao affiliate i nemaju oni ni zelje ni volje da se cimaju i sada tu neke ugovore potpisuju, potvrdjuju ili sta vec, zato sto je ova nasa drzava naopaka. Oni znaju kako placaju sve ostale svoje affiliate iz raznih drzava i nece da gube vreme sa glupim pravilima neke 'tamo' zaostale drzave. Sve je po principu 'radi ako hoces, ako neces ne moras, ali mi ne mozemo zbog tebe da pravimo neke specijane izmene i da bilo kakve ugovore potpisujemo'.
Uostalom, ako si radio bilo sta kroz neki affiliate program, i sam znas kako to funkcionise. Tu prihodi nisu stalni i sve zavisi od toga koliko se potrudis. Ali ni priliv novca nije stalan. Nekada se ceka preko 2 meseca da ti stigne uplata za taj honorar.

btw. izvinjavam se sto smo 'malo' skrenuli sa teme, ali je prica u principu ipak vezana za moneybookes, jer preko njega ljudi dobijaju i povlace novac na svoj devizni racun. Mi smo samo dodatno pricali o tome kakve su obaveze onoga ko primi novac iz inostranstva na svoj devizni racun. ...pa je eto, iz toga potekao i razgovor o visini poreza (ili kako ga vez zovu) :)
 
Poslednja izmena:
1) Каква је суштинска разлика између налога са валутом евро или долар?Претрагаом нисам нашао на неки конкретан податак

2) Да ли је свим налозима на Moneybookers-у дозвољено примање уплата од некога ко није корисник истог (по овоме, да)? Да ли сви могу да направе образац на својим веб страницама за примање уплата као на примерима испод (наведено чисто ради показивања примера, не ради рекламирања):

http://www.jadovno.com/donacije.html
http://piratskapartija.com/blog/contacts/donacije/
http://svijetkladjenja.com/o-nama/suradnja-i-donacije/

Хвала унапред на помоћи.
 
Šta treba od ovog obeležiti za Visa internet karticu, i da li treba imati neki keš na kartici da bi se verifikovala?
 

Prilozi

  • sshot-1.jpg
    sshot-1.jpg
    47.7 KB · Pregleda: 113
Znaci ja bih sada trebao i da trazim neke pausalne firme i da ih 'moljakam' da prihvate 'sicu' koju treba neko da mi uplati.


Ja nemam nikakav ugovor sa licima koji me placaju. Jednostavno npr. radim kao affiliate i nemaju oni ni zelje ni volje da se cimaju i sada tu neke ugovore potpisuju, potvrdjuju ili sta vec, zato sto je ova nasa drzava naopaka. Oni znaju kako placaju sve ostale svoje affiliate iz raznih drzava i nece da gube vreme sa glupim pravilima neke 'tamo' zaostale drzave.

Radim godinama sa inostranstvom, i u nedostatku paypala sam osudjen na moneybookers i na bankarski cak.

SVAKI INO PRILIV moras da potpises izjavu o osnovu priliva. Postoji sifarnik, nadjes koji je najpriblziniji osnovu i to stavis. Potpises izjavu i za 24h imas pare na racunu koje mozes da podignes. Ukoliko predjes ukuna primanja (sve sto zaradjujes) od 1.2 mil dinara onda placas porez an ekstra profit i to si duzan sam da prijavis odnosno ti vodis racuna o tome. Ne placas porez na dobit sve dok ne dodje ova cifra.

SVAKA FIRMA U INOSTRANSTVU je DUZNA da ti izda neki oblik ugovora i/ili racuna za obavlejnu uslugu. Ne zbog tebe, vec zbog sebe prvenstveno i zakona zemlje u kojma funkcionisu. Jer je knjigovodstvo u svetu manje vise isto. Svuda je fakutra instrument osnova placanja. Kao freelancer dobijam racune, a ugovore potpisujem ukoliko se radi o duzem poslu i oni se uglavnom ticu mog odricanja autorskih prava.

Znaci obaveza je potpisivanje izjave o osnovu ino priliva i to je to.

Šta treba od ovog obeležiti za Visa internet karticu, i da li treba imati neki keš na kartici da bi se verifikovala?

rekao bih visa elektron. Visa je kerditna kartica i da treba da imas neku manju sumu do 3 evra kako bi prosla verifikacija. KOliko ja znam,.
 
Poslednja izmena:
rekao bih visa elektron. Visa je kerditna kartica i da treba da imas neku manju sumu do 3 evra kako bi prosla verifikacija. KOliko ja znam,.

Bez obzira što je upitanju Visa Internet kartica,a ne Visa Electron?
 
Koliki je taj obavezan depozit?
 
a da li neko zna od kad do kad traje fiskalna godina, kad smo vec kod ovih tema?
 
Za sve koji hoce da izbegnu davanje izjave o prilivu novca (sto je uvek slucaj kada dodje uplata od pravnog lica, tj firme na vas racun) neka povlace pare sa MB na karticu. Pisano je ranije o tome.
U konkretnom slucaju koristim virtuon karticu raiffeisen banke, redovno prebacujem novac i dalje mogu ili da prebacim na glavni devizni racun ili da podignem sa racuna vezanag za karticu.
A i kada ide direktno na racun ta izjava je formalnost, kao sto je objasnjeno tek kada priliv predje neku sumu koja je trenutno definisana na vise od 15.000 eura ulazi se u kategoriju za porez. Onda malo sacekate da pocne nova obracunska godina ili otvorite racun na clana porodice :)
 
.... kao sto je objasnjeno tek kada priliv predje neku sumu koja je trenutno definisana na vise od 15.000 eura ulazi se u kategoriju za porez. Onda malo sacekate da pocne nova obracunska godina ili otvorite racun na clana porodice :)

ako nemas drugi priliv da, ali ako imas i platu i ona ulazi u tih 15.000 eura godisnje....
 
Samo Visa (ono gde je gornja crvena strelica). Par evra (preko obaveznog depozita) sasvim je dovoljno.
Koliki je taj obavezan depozit?
Ti imas obavezan depozit NA KARTICI*, ne na Moneybookersu. Koliki je taj depozit, zavisi od banke i kartice. Ja koristim Rajfajzenovu Virtuonku i depozit je 20 evra. To znaci, kad imam tacno 20E, to je apsolutna nula. Kad imam 23E, to znaci da mi je kupovna moc 3E, tj. da mogu da platim do 3 evra bruto (ako bih pokusao da platim nesto 3 evra neto, ne bih imao dovoljno para, jer ne bih imao za proviziju).

* Preciznije, imas obavezan depozit na specijalnom racunu preko kojeg kartica radi
 
Na kartici nemam ni ja niti bilo ko nikakav obavezan depozit jer to više odavno ne važi,bar kod Intese je tako.
 
Onda ti je dovoljno da imas 3 evra na kartici. (tj. pripadajucem racunu)
 
Nazad
Vrh Dno