Šta je novo?

Genius SW-5.1Home Theater (Wood)

MichaelJordan

Slavan
Učlanjen(a)
24.12.2004
Poruke
64
Poena
309
Sta mislite o ovim zvucnicima?
Imaju drvene kutije i robusnog su izgleda, u radnji mi je prodavac pustao da cuje i delovalo je ok.
Kupio sam Xoro 415 DVD/divX player i koristio bih zvucnike iskljucivo za njega (filmovi, muzika...)?

Cena 9800 dinara
 

Prilozi

  • 22684s.jpe
    22684s.jpe
    8.3 KB · Pregleda: 681
Udri search tj.pogledaj ranije postove cini mi se da je bilo dosta rasprave o njima. POZ
 
Ja imam te zvucnike vise od godinu dana i koristim ga za slusanje muzike i gledanje filmova sa kompa.
Zadovoljan sam!
Ako nisi jako probirljiv sto se zvuka tice i ne daje ti se nekoliko stotina eura za bolji zvuk, onda je svaka preporuka.

Pozdrav
Turbo
:wave:
 
Dobri su zvucnici samo sto za te pare mozes bolje da kupis !!!
 
Mogu se naci na svakom 2. kompjuteru. Gde god odem kod pajtasa svako ih ima. Mislim da su sasvim solidni za te pare i da mogu da posluze
 
Imam te zvucnike na Live-u, Tv-u, DVD-u i liniji i sasvim sam zadovoljan, imaju sasvim dovoljno ulaza, cak 2 za AC3, i 3 za standardne stereo bananice, sa konverzijom u 5.1 zvuk odlicnog kvaliteta. Jedino sto mozes bolje da uzmes je AL 5100, ali njih ti ne bi preporucio , jer su ograniceni za samo AC3 ulaze, zvuk je malo bolji, ali su sateliti mali i smesni, pa ne odaju neki ozbiljan izgled, a i ne maju IC daljinac za razliku od ovih zvucnika.

p0z
 
Slusao sam te zvucnike i u odnosu na ALTEC LANSING 5100 zvuce jadno. Mutniji im je zvuk.nemaju basa i ako izgledaju bolje od alteka. I jos nesto ALTEC LANSING je firma koja pravi profesionalno ozvucenje dok Genius pravi kozmetiku za racunare prevashodno, poput miseva tastatura i sl i koliko oni umeju da naprave dobre zvucnike. To ti dodje kao da ZASTAVI das da napravi luksuzan automobil.
 
Villy_Da_Man je napisao(la):
Imam te zvucnike na Live-u, Tv-u, DVD-u i liniji i sasvim sam zadovoljan, imaju sasvim dovoljno ulaza, cak 2 za AC3, i 3 za standardne stereo bananice, sa konverzijom u 5.1 zvuk odlicnog kvaliteta. Jedino sto mozes bolje da uzmes je AL 5100, ali njih ti ne bi preporucio , jer su ograniceni za samo AC3 ulaze, zvuk je malo bolji, ali su sateliti mali i smesni, pa ne odaju neki ozbiljan izgled, a i ne maju IC daljinac za razliku od ovih zvucnika.

p0z

Alo bre, o cemu ti pricas ? :)

Kakvi AC3 ulazi, kakve konverzije ? :)

Ni AL 5100 ni SW-5.1 nemaju ni dekodere ni "AC3 ulaze".

Da budemo skroz precizni, nista sto se zove AC3 ulaz ne postoji, ali ako mislis na ulaz na koji moze da "udje" zvuk kodiran AC3 kodekom, to se radi samo preko S/PDIF ulaza koje ovi, jeli, nemaju.
Nemaju ni dekoder, dakle ni ne konvertuju nista.
To je set od 6 zvucnika, sa sestokanalnim pojacalom. Da bi dobio 5.1 moras im dovesti vec dekodiran signal, tj. 6 signala na 6 kanala i ovi kompleti ce signal pojacati i proslediti do nekog zvucnika.
Tacka, "pametniji" od toga nisu.
 
Sasa je napisao(la):
Alo bre, o cemu ti pricas ? :)

Kakvi AC3 ulazi, kakve konverzije ? :)

Ni AL 5100 ni SW-5.1 nemaju ni dekodere ni "AC3 ulaze".

Da budemo skroz precizni, nista sto se zove AC3 ulaz ne postoji, ali ako mislis na ulaz na koji moze da "udje" zvuk kodiran AC3 kodekom, to se radi samo preko S/PDIF ulaza koje ovi, jeli, nemaju.
Nemaju ni dekoder, dakle ni ne konvertuju nista.
To je set od 6 zvucnika, sa sestokanalnim pojacalom. Da bi dobio 5.1 moras im dovesti vec dekodiran signal, tj. 6 signala na 6 kanala i ovi kompleti ce signal pojacati i proslediti do nekog zvucnika.
Tacka, "pametniji" od toga nisu.

:mad: Imaju- AC3 ulaz sa 6 bananica za DVD, i 9-opinski konektor za ulaz sa zvucne kartice (u ovom slucaju sa Live/Audigy ZS)
i imaju 3 x 2 stereo ulaza za levi i desni kanal, koji posle "dekodiraju" na 5.1 kanal. Tako pise i upustvu i tako meni rade, (kad kazem 5.1 mislim da rade svih 6 kutija, i da se zvuk ne cuje samo na prednja 2 zvucnika, da se razumemo) ;)
A zvuk na 5100 nije mnogo bolji sto se tice DVD-a.
Povezao sam ih sa i sa TV-om, sa linijom, i sa DVD (SkyLine), i rade sasvim super. koristim i novi DFX za poboljsanje zvuka iz windowsa.
S/PDIF nemaju, a u ostalom ovo su zvucnici namenjeni za HT, a ne za slusanje muzike u windowsu.... :wave:
 
Nije AC3 ulaz, već šestokanalni audio ulaz. AC3 je kodek, slično mp3-u (u smislu kodeka, a ne načina na koji se zvuk pakuje). Tvoja zvučna kartica ili kompjuter taj zvuk dekodira, i preko svoga pretpojačala šalje signal u pojačalo koje je smešteno u woofer-u. Na tim zvučnicima ne postoji digitalni ulaz ni dekoder! To što imaju su obični audio ulazi, na koje možeš da zakaćiš i vokmen ako hoćeš.
 
Villy_Da_Man je napisao(la):
:mad: Imaju- AC3 ulaz sa 6 bananica za DVD, i 9-opinski konektor za ulaz sa zvucne kartice (u ovom slucaju sa Live/Audigy ZS)
i imaju 3 x 2 stereo ulaza za levi i desni kanal, koji posle "dekodiraju" na 5.1 kanal. Tako pise i upustvu i tako meni rade, (kad kazem 5.1 mislim da rade svih 6 kutija, i da se zvuk ne cuje samo na prednja 2 zvucnika, da se razumemo) ;)
A zvuk na 5100 nije mnogo bolji sto se tice DVD-a.
Povezao sam ih sa i sa TV-om, sa linijom, i sa DVD (SkyLine), i rade sasvim super. koristim i novi DFX za poboljsanje zvuka iz windowsa.
S/PDIF nemaju, a u ostalom ovo su zvucnici namenjeni za HT, a ne za slusanje muzike u windowsu.... :wave:

Dobro, i sta je tu AC3 ? :)
A, oces da kazes da si se ti primio na "Genius-ovu" navlaku tj. lazno nazivanje ulaza. Pa tako reci :)
 
Dobro, dobro nije ac3...... no hard feelings
 
Nazad
Vrh Dno