Šta je novo?

HowTo: Deljenje interneta izmedju 2 racunara

Adresa DNS je 192.168.1.1
Adresa prvog računara je 192.168.1.2
Adresa drugog računara je 192.168.1.3
Kada je ruter uključen ne mogu da odradim ping za drugi računar (192.168.1.3), a kada ga isključim pozadi na dugme onda ne mogu da uradim ping samo za DNS (192.168.1.1) što je i normalno jer je ruter isključen. Tada su računari umreženi
Da li može nešto u podešavanjima da se odradi pa da imam i net i mrežu?
 
Nesto tu nije dobro povezano..
Video sam da si gore napisao sta imas od opreme ali ajde napisi kako je sve to umrezeno tj. povezano.

192.168.1.1 je u isto vreme i dns i gateway i dhcp(osim ako nisu rucno setovane adrese)
Za pocetak pokusaj da setujes adrese racunara na adrese od 192.168.1.10 pa na dalje..
sve to bi trebalo da izgleda da prvo ide adsl ruter,utp kabl do switcha,jedan komp kablom do switcha a isto tako i drugi..

Poz
 
Evo prednja i zadnja strana switcha i raspored UTP kablova
prednjastranaswitcha.jpg
By priba83 at 2009-05-15[/IMG]
zadnjastranaswitcha.jpg
By priba83 at 2009-05-15[/IMG]

Internet protocol za oba računara
internetprotocol.jpg
By priba83 at 2009-05-15[/IMG]

Ping sa uključenim ruterom
ukljucenruter.jpg
By priba83 at 2009-05-15[/IMG]
pingsaruterom.jpg
By priba83 at 2009-05-15[/IMG]

Ping sa isključenim ruterom
iskljucenruter.jpg
By priba83 at 2009-05-15[/IMG]
pingbezrutera.jpg
By priba83 at 2009-05-15[/IMG]

Kada isključim ruter mreža između računara se uspostavi i šerovani fajlovi mogu da se vide i razmenjuju, a kada ponovo uklljučim ruter moram da disablujem pa enablujem Local Area Connection da bi ima net ali monda izgubim mrežu

Da li postoji mogućnost da imam oba?
 
Poslednja izmena:
Gde si nasao taj matori switch,antika sa bnc-om..
Uzmi sve kablove iz switcha prebaci u poslednje portove,tj. taj uplink port zaobidji..
 
Drugar imao pa pošto radi da se ne baci :), a posle ćemo ga prodati kao antikvitet :D
Još malo pa će da vredi kao nov :D

Znao sam da je problem jednostavan ali pošto se ne razumem baš naj bolje nisam znao šta je u pitanju, a da promenim rupe iskreno nije mi nikad palo na pamet, ali sreća ima neko ko zna.
Da ne davim, uspelo je, a novi svič uzimam kad ozdravim :D
Zahvaljujem se marcusnbg-u i ostalima na pomoći :wave:
 
Muzejski primerak:)
Nema na cemu..

Poz
 
Posto sam ja "duduk" (totalni pocetnik) za umrezavanje, treba mi savet. Znam da je bilo dosta reci o slicnim temama ali nista nije receno kako od pocetka. Ovako:

Imam sbb-ov kablovski internet od 1,5Mb. E sad posto je sestra kupila komp hoce i ona internet pa me zanima sta da uradim da bi oboje imali net preko jednog modema? E sad, hteo sam da uzmem brzi paket (3Mb) pa da delimo. Pa, da li je moguce da kad su oba kompa na netu da meni ide protok od 2Mb a njoj 1Mb, a onog trenutka kad jedan komp prestane da radi, da se sva brzina "prebaci" na drugi? Hteo bih isto da radi internet i na jednom i na drugom kompu bez obzira da li je onaj drugi komp upaljen.
Dakle, sta sve treba da uradim, kupim da bi dobio sve navedeno? I koliko bi me to izaslo od prilike. Udaljenost dva kompa je negde oko 15 do 20 metara. Hvala puno unapred...
 
@d1arsenovski
Ja sam totalni početnik što se tiče broadband interneta i mreža, ali aj kad ti već niko nije odgovorio... Za precizno deljenje protoka ne znam, i za nezavisan pristup sa oba kompa takođe ne znam :), tu već treba ruter... nek te neko drugi posavetuje šta da nabaviš. Ali deljenje internet konekcije je vrlo jednostavno, samo ako sestra hoće da koristi net, tvoj komp mora biti upaljen. Samo ih trebaš umrežiti (20 metara kabla), to ti je najjeftinija varijanta. Pročitaj prvi post ove teme, sve piše.

Nego imam i ja jedno pitanje oko ICS-a. Imam dva računara spojena crossover kablom, primarni ima wireless i konektuje se preko PPPoE. Namestio sam sve, mreža i sharing rade, ICS radi. Samo hteo bih da ne bude konekcija stalno sharovana, već kad bih mogao nekako jednostavno da uključim i ukinem net drugom kompu. I inače koristim IP 192.168.0.1 pa kad sharujem konekciju, sve ostaje isto, ali kada isključim sharing, stavi mi obtain IP na automatic pa naravno više ne radi mreža i file sharing, već bi svaki put morao opet da ukucavam IP i subnet mask.
Može li to nekako jednostavnije?
 
gadjan;1861441 Nego imam i ja jedno pitanje oko ICS-a. Imam dva računara spojena crossover kablom je napisao(la):
Iskoristi firewall opcije ili program Net Limiter.

poz!
 
Hvala.
Kontao sam da bi firewall trebalo to da može sa jednim ili par klikova što bi mi više odgovaralo nego da svaki put ukucavam ono ručno.
Samo nisam bio siguran jer nikada nisam koristio firewall :). Ali moraću da počnem zbog Sky Star kartice i DVB Viewer-a kome moram ukinuti izlaz ;). Skinuo sam nekoliko najpopularnijih firewall-ova, samo nikako da ih isprobam i vidim koji mi najviše odgovara. Net Limiter imam neki prastari 1.30, koristio sam ga ranije za ograničavanje eMule-a. Ako bi on mogao i da zabrani DVB Viewer-u izlaz, to bi mi extra leglo, jer ne volim firewall sa njegovim pitanjima i podpitanjima.
Hvala, sad ću da probam malo obe opcije.
 
Ljudi, sve sam ovde procitao, ali i dalje ne umem da podelim kod sebe ADSL internet izmedju dva racunara. Sve sto sam procitao mi je nerazumljivo. Pomozite, molim vas. Nisam nikada nikakvu mrezu pravio. Za sve sto se tice mreze sam cuo kao sto sam i za Madagaskar cuo. Koristim ja racunar sa pristojnom vestinom, ali mreza mi je strana.

Znaci, imam laptop i Telekomov (neki Huawei EchoLife HG510) ADSL uredjaj. Iz ADSL uredjaja, koji ima cetiri LAN konektora na sebi, ide mrezni kabel u laptop. U koji god konektor da ukljucim mrezni kabel - jednako radi. Ukljucim ADSL uredjaj (ima pover on/off dugmence na sebi, taj uredjaj) i ja sam na internetu.

Sad hocu sa jos jednim laptopom da nezavisno pristupam internetu.

Kada sam u Telekomu preuzimao gore navedeni ADSL uredjaj, receno mi je da ovaj uredjaj mogu da iskoristim za samo jedan racunar. Ako pak hocu da vise racunara pristupa internetu - moram da pravim mrezu. Znaci, kako sam ja razumeo, samo jedan od ta cetiri LAN konektora na ADSL uredjaju moze da se iskoristi. Odnosno, vise konektora istovremeno ne moze da se koristi.

Sta dalje?
Da li da kupim switcher ili router za mrezu? Sta i kako da fizicki povezem? Kakva softverska podesavanja su potrebna?

Hvala unapred.
 
Znaci, imam laptop i Telekomov (neki Huawei EchoLife HG510) ADSL uredjaj. Iz ADSL uredjaja, koji ima cetiri LAN konektora na sebi, ide mrezni kabel u laptop. U koji god konektor da ukljucim mrezni kabel - jednako radi. Ukljucim ADSL uredjaj (ima pover on/off dugmence na sebi, taj uredjaj) i ja sam na internetu.

Sad hocu sa jos jednim laptopom da nezavisno pristupam internetu.
Sta dalje?

Samo ukljuci oba plava kabla u 1 i 4 port na ruteru i "vozi"
2/3 su predvidjena za iptv ali i oni mogu da se otkljucaju

za detaljnije informacije o tvom ruteru vec postoji tema
http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=162840

procitaj do kraja pre nego sto se upustis u otkljucavanje rutera i podesavanje/forwardovanje portova
ako ti admin/pass vec nije admin/ztonpk
 
Pitanje: Imam laptop (Vista Home Prmium) i SBB cable, povezan na net preko USB(lan). Laptop ima i Wireless koji uglavnom koristim za kačenje van kuće. Da li mogu preko tog wirelessa da prikačim drugi uređaj napr. N95-8G i izađem na net preko SBB.!? Pokušavao sam da već da umrežim Fon i laptop ali wireles mi samo nudi da se kači na net.. Verovatno sam glup za ove stvari, ali i vista mi je potpuno nejasna, držim je samo zbog licence..!

Each one, teach one.!
 
Posto sam ja "duduk" (totalni pocetnik) za umrezavanje, treba mi savet. Znam da je bilo dosta reci o slicnim temama ali nista nije receno kako od pocetka. Ovako:

Imam sbb-ov kablovski internet od 1,5Mb. E sad posto je sestra kupila komp hoce i ona internet pa me zanima sta da uradim da bi oboje imali net preko jednog modema? E sad, hteo sam da uzmem brzi paket (3Mb) pa da delimo. Pa, da li je moguce da kad su oba kompa na netu da meni ide protok od 2Mb a njoj 1Mb, a onog trenutka kad jedan komp prestane da radi, da se sva brzina "prebaci" na drugi? Hteo bih isto da radi internet i na jednom i na drugom kompu bez obzira da li je onaj drugi komp upaljen.
Dakle, sta sve treba da uradim, kupim da bi dobio sve navedeno? I koliko bi me to izaslo od prilike. Udaljenost dva kompa je negde oko 15 do 20 metara. Hvala puno unapred...

99% ovog posta je ko da sam ga ja pisao :D zato necu da se ponavljam

jedino me zanima da li ce biti problema sa povezivanjem 2 racunara ako je na prvom Windows 7 a na drugom XP?

I jos nesto...da li ce Net Limiter stvarno resiti problem ogranicenja na tom drugom (Windows XP) kompu?

Hvala unapred ,ocekujem lepe odgovore :D
 
Ovako...
Na vrhu zgrade je AP i ruter, konekcija mi je PPPoE, u stanu imam ovaj ruter
Neophodno mi je da koristim ruter, jer ima vise racunara u kuci, tako da ICS otpada.
Zelim da resim problem sa programom Strong DC++, jer kada se koristi ruter na lokalni hub mogu da se konektujem samo kao Pasive i tada ne mogu ja, i neki ne mogu od mene da skidaju.
Kako to da resim?
Cuo sam da moze preko port forwardinga, ali o tome ne znam nista.
 
Trazi od provajdera da ti otvori port koji ces samo ti koristiti...

Pozzz!
 
Probao sam to, nazalost ne radi...
Stavio sam da forwarduje TCP i UDP, i u DC-u podesio, ali ne radi.
Jel mogu ja da namestim ICS, pa da sherovanu konekciju sprovedem do rutera i drugi racunar da se kaci na nju bezicno?
 
ja danas uzeo crossower kabel, povezao komp i laptop, komp mi je na net povezan preko wirellesa a laptop preko nicega :)
i ja sada sve uradio kao sto je pisalo skroz na pocetku, i na wirelessu sam sve otkacio u ICS, i sve, i pogledao video od Mivrosofta...
PHP:
http://support.microsoft.com/servicedesks/ShowMeHow/3061263.asx
pise da mi je sve povezano
i ubi se ja pokusacajuci, ali nece da mi laptop ide na net preko wirelessa sa kompa nikako, izvinite ako je neko vec imao taj problem, ali ima previse komentara, vec me boli glava od :type: i citanja, uskoro cu :crash: :)
ako hocete da vidite slike te stvari preko koje se povezujem na wireless sa kompa, koliko ja znam ovo je link
HTML:
http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=213354
uglavnom sve spojio, i radi veza, prebacivao sam film sa kompa na laptop preko tog kabela, ali taj net me ubi u pojam...upljuva se ja pricajuci, aj sada nek mi nek mi neko kaze jel ima mi spasa :)
 
Imam lap top i wirelees karticu u njemu Atheros AR5007EG Wireless network adapter.
Takodje imam i Nokiju N95, sta treba sve da podesim i da li moze da se namesti serovanje neta sa lap topa na N95 posto ja nikako neuspevam, neuspevam ni sa telefonom da vidim lap top a moguce da nemoze ova wireless kartica da radi u AP modu.
Ima li resenja?

Ima li kakvog resenja?

Imam lap top i wirelees karticu u njemu Atheros AR5007EG Wireless network adapter.
Takodje imam i Nokiju N95, sta treba sve da podesim i da li moze da se namesti serovanje neta sa lap topa na N95 posto ja nikako neuspevam, neuspevam ni sa telefonom da vidim lap top a moguce da nemoze ova wireless kartica da radi u AP modu.
Ima li resenja?
Ajde neka mala pomoc!
 
Poslednja izmena od urednika:
ako moze neko da pomogne, dva kompjutera su povezana crossover kablom direktno, na oba kompa je win 7 i sam je dodelio ip adrese i sve radi, e sad drugi komp povremeno izgubi iz vida prvi komp pa moram da ga resetujem da bi proradilo, jel zna neko sto se to desava?
 
Ja imam problem sa deljenjem neta na laptopu i desktopu, na jednom je instaliran windows xp a na drugom windows 7, vidimo se u lanu, znaci mozemo da prebacujemo fajlove ali na drugom kompu nema neta? Kliknuo sam na "Allow other network users to connect through this computer's Internet connection" ali opet nista :( Jel zna neko kako da resim to?
 
Problem resen, izgleda da je firewall predstavljao problem :)
 
Izvinjavam se ako je vec neko pisao o ovome,ali treba mi brzo i efikasno resenje sto pre,pa me mrzi da citam sve ove postove ispred! xD
Dakle, situacija je sledeca:
1. Imam wireless. ap je planet 4403.
2. Switch netgearfs608
3. Dva kompa
4. 2 utp kabla,i naravno kabl utp koji ide od ap-a
Hocu sve to da spojim, i da to radi tako da oba kompa u isto vreme mogu na net!
Pitanje glasi: Kako?????xD
*Napomena: Pri konektovanju na net zovem vpn*
 
kako podesiti win gate da deli protok izmedju dva racunara?
 
ortak ima sbb kablovski i kupio je TP-Link switch i kad se povežu kompovi, jedan ima izlaz, jedan ne :(

jel i dalje važi ono sa prve strane da treba da se zove da se dodeli više adresa?
 
Ne moze switch ...
Dobijas jednu ip adresu tako da mora ruter

Ili preko ICS-a ...
 
kao u prvom postu ove glomazne teme, kako je covek opisao umrezavanje sa istim brojem kartica i sve sve kao sto je opisao daleke 2005...imam problem jer jedan komp ima win7 a drugi xp, na win7 je internet i jedna kartica za net a druga za mrezu, sve je sljakalo super dok sam imao na oba win xp...da li neko ima resenje?
 
Nazad
Vrh Dno