Šta je novo?

HowTo: Deljenje interneta izmedju 2 racunara

Imam sherovan internet (2 kompa- utp crossover) i kada iskljucim Zone Alarm, sve radi ok. Ako ga ukljucim, drugi komp (koji nije direktno vezan na internet) ne moze na internet. Ako u ZA stavim medium zone security, tada taj komp moze da ide samo na www.google.com, yahoo.com i sl.
Kako u zone alarmu da podesim security (ili trused zone ili sta vec) da bi drugi komp mogao da ode na sve internet strane (kao prvi komp) a opet da budem zasticen od uljeza sa interneta?
 
Boki Roki je napisao(la):
Imam sherovan internet (2 kompa- utp crossover) i kada iskljucim Zone Alarm, sve radi ok. Ako ga ukljucim, drugi komp (koji nije direktno vezan na internet) ne moze na internet. Ako u ZA stavim medium zone security, tada taj komp moze da ide samo na www.google.com, yahoo.com i sl.
Kako u zone alarmu da podesim security (ili trused zone ili sta vec) da bi drugi komp mogao da ode na sve internet strane (kao prvi komp) a opet da budem zasticen od uljeza sa interneta?

Firewall/Main/Advanced/Internet Connection Sharing, a tamo ce ti se sve samo reci.
 
poenta davanja ip adresa je u tome da sve te adrese koje sbb daje za dz su nerutabilne tj ne vide se na netu vec preko NAT-A,dobijaju rutabilnu ip adresu i tako mogu da pristupaju internetu...Sto znaci da za svoj intranet ne moras da pitas sbb nista jer te on vidi kao jednu adresu.e sad,ako imas switch umrezi koliko god hoces racunara,nerutabilni opseg je naravno 192.168.0.0/24
 
mene interestuje pri ovoj vrsti konekcije(2 mrezne karte, 2 kompa), kako napraviti da kompjuter koji izlazi preko drugog na internet bude connectable sa torrent programima i da izlazi u direct connection modu preko dc++ a itd.. znaci kako proslediti portove itd? da li i koji softwer treba instalirati na prvom kompu preko koga se izlazi na net ? tnx
 
CORE 283 je napisao(la):
mene interestuje pri ovoj vrsti konekcije(2 mrezne karte, 2 kompa), kako napraviti da kompjuter koji izlazi preko drugog na internet bude connectable sa torrent programima i da izlazi u direct connection modu preko dc++ a itd.. znaci kako proslediti portove itd? da li i koji softwer treba instalirati na prvom kompu preko koga se izlazi na net ? tnx

Sto se tice torrent programa, radilo mi je bez dodatnih podesavanja. Ne znam za dc++.
Kada sam nabavio router, i torrent programi i dc++ rade bez "prosledjivanja" portova, pri cemu je ukljucen firewall na router-u.
 
dobro lakse je sa ruterom naravno, nego me interesuje da li je moguce proslediti portove bez i kako ?
 
Nisam siguran da si me shvatio, i kad nisam imao router, vec samo ICS (znaci deljena konekcija, pri cemu download radi racunar koji nije direktno na net-u), programi za torrent (BitComet, Azureus) radili su bez dodatnih podesavanja. Za DC++ ne znam, jer nisam probao.
 
Nije poenta da li radi bittorrent i p2p i bez rutera, a naravno da rade. Tada na internet izlazis preko drugog kompjutera koji se tretira kao firewall/nat ili sta vec, pa je potrebno proslediti neke portove kako bi mogao da primas vise incoming konekcija prilikom koriscenja bittorrent, a isto tako preko dc++ ne mozes da pristupis korisnicima koji su isto kao i ti iza firewalla.. Sto znaci manje source va (manji izbor fajlova) za skidanje .. Interesuje me da li je moguce proslediti portove i bez rutera u ovoj kombinaciji sherovanja konekcije dal broadband ili dial up preko jednog racunara drugom? ...
 
Mucio se 2 dana oko povezivanja 2 kompa jer nemam nista pojma oko toga
onda video ovaj topic i poglem resen za 15 min :)
 
Sta da radim kada mi izbaci poruku
"An error occurred while Internet Conection Sharing was being enabled.
That specified service does not exist as an instaled services"
 
Pazi oni govore o tome da cekiras Allow interneet.. zatim kliknes na ok. zatim podesavas jos nesto. Fora je sto cim kliknem na ok posle cekiranja Allow inernet izbaci ovu gore poruku.
Ja imam SP1 oni pricaju uglavnom za SP2 neznam da li ima razlike

Mozda sam sjebao nesto u servisima? :D
Imas li mozda standardno podesene sevise?
 
mozda da instaliras sp2 za pocetak?
 
Pazi oni govore o tome da cekiras Allow interneet.. zatim kliknes na ok. zatim podesavas jos nesto. Fora je sto cim kliknem na ok posle cekiranja Allow inernet izbaci ovu gore poruku.
Ja imam SP1 oni pricaju uglavnom za SP2 neznam da li ima razlike

Mozda sam sjebao nesto u servisima? :D
Imas li mozda standardno podesene sevise?
Proveri da li su ti aktivni sledeci servisi:
- Application Layer Gateway Service
- Internet Connection Firewall (ICF)/Internet Connection Sharing (ICS)
- Network Location Awareness (NLA)
Takodje IP host-a mora da bude 192.168.0.1 ;)

btw DHCP i DNS mogu da prave probleme, pa proveri da li su ti ukljuceni...
 
Da ne otvaram novu temu...

Situacija je sledeća...

Kućni računar na koji je priključen kablovski modem (SBB) preko mrežne karte integrisane na ploči. Kućni računar je u radnoj grupi (WORKGROUP).

Potrebno mi je da podelim SBB internet konekciju sa Laptopom koji se ponekada donosi kuće, a u firmi je podešen kao član domena.

Instalirao sam Wireless mrežnu kartu na kućnom računaru, na SBB konekciji omogućio ICS, wireless konekcija je dobila 192.168.0.1. Nemam uopšte iskustva sa podešavanjem wireless-a, a ne mogu nikako da nateram laptop i kućni računar da se vide. Pretpostavljam da je to zbog toga što je laptop član domena, a kućni računar u radnoj grupi?? Na Wireless konekciji na laptopu sam podesio sve parametre (192.168.0.2, gateway je 192.168.0.1, a DNS sam stavio SBB-ov)?

Šta pogrešno radim i kako bih mogao da ostvarim ovu vezu?

HVALA

Da sam sebi delimično odgovorim...

Pronašao sam uputstvo kako da napravim ad-hoc wireless mrežu između računara i utvrdio da sam skoro sve bio podesio kako treba, ali se laptop i kućni računar i dalje ne vide uopšte. Da li neko zna da li je moguće povezati ih ako je jedan u domenu, a drugi zu radnoj grupi?

Zaboravio sam da kažem, wireless kartica u desktop računaru je Gigabyte GN-WP01GS (LINK), a u laptopu je Intel wireless koji je deo Centrino paketa...
 
Poslednja izmena od urednika:
Da sam sebi delimično odgovorim...

Pronašao sam uputstvo kako da napravim ad-hoc wireless mrežu između računara i utvrdio da sam skoro sve bio podesio kako treba, ali se laptop i kućni računar i dalje ne vide uopšte. Da li neko zna da li je moguće povezati ih ako je jedan u domenu, a drugi zu radnoj grupi?

Zaboravio sam da kažem, wireless kartica u desktop računaru je Gigabyte GN-WP01GS (LINK), a u laptopu je Intel wireless koji je deo Centrino paketa...

Da pokusam da ti pomognem posto sam do skoro imao istu situaciju kući (do prodaje notebooka).

Prvi predlog je da tog Gigabyte, prebaciš u SoftAP režim (na onom linku sam video da drajveri to podržavaju).

Nisi napisao da li se notebook i na poslu kači na wireless mrežu, ali u podešavanju za njegovu wireless konekciju namesti da mu je ova kućna mreže među (nisam baš siguran šta tačno piše, ali naći ćeš tu opciju) onim na koje se automatski kači.

Treće podesi da je wireless adapter dobija IP adresu od DHCP servera (ICS ga automatski diže na destop računaru.

Na kućnom računaru podesi da ti se workghrupa zove isto kao i domen na poslu, a na notebooku kad se loguješ promeni u login opcijama domen na This computer.

Kad kažeš da se nevide, jer ne prolazi ni ping sa jedne mašinu na drugu ili se "ne vide" u Windows share-u?
 
@BB King

Hvala puno na pomoći!

Pošto laptop "dolazi" kući samo vikendom, tek tada ću probati da odradim sve ovo što si predložio :)

Inače, računari se uopšte ne vide, tj. ne mogu da odradim ping, niti da ih nateram da u dijalogu "available wireless networks" vide jedan drugog, iako sam podesio sve po tom uputstvu koje sam pronašao :(

Odličan predlog, da probam da promenim ime radne grupe...

Hvala... Javiću šta sam uradio...
 
Na jednoj wifi kartici izaberes peer-to-peer ili ad-hoc, zavisi kako je to nazvano kod tebe. Zatim upises naziv, tj. ime mreze u polje SSID...zatim izaberes frekv. opseg, tj. kanal (1-12 pa biraj, moj savet je da stavis 1. kanal). Ostalo za sada ne diraj, dok ne uspostavis vezu.
Na drugoj wifi kartici opalis po scan-u i kada vidis prethodnu napravljenu wifi konekciju (videces ime koje si upisao u SSID), izaberes je i konektujes se. Ako je sve sada OK, potom podesavaj IP adrese itd.
Poz!
 
Da ne otvaram novu temu...
Kućni računar na koji je priključen kablovski modem (SBB) preko mrežne karte integrisane na ploči. Kućni računar je u radnoj grupi (WORKGROUP).
Potrebno mi je da podelim SBB internet konekciju sa Laptopom koji se ponekada donosi kuće, a u firmi je podešen kao član domena.
....

Jao ajde pomognite i meni :( sve sam iscitao pa onaj post na prvoj strani (raindog) koji se odnosi na resenje slicnog problema je krajnje nerazumljivo napisan.

ne kapiram kako da resim moj problem

- 1 mrezna kartica u desktop kompu i ona je utaknuta u switch
- u switch je utaknut SBB kablovski modem i tako sam na internetu

e sad povremeno sa posla donesem laptop i hteo bih da kad ga ubodem u switch vidim sherovane fajlove izmedju desktopa i laptopa a i da koristim sbb internet konekciju i na desktopu i laptopu.
Dal je jedino resenje dodati jos jednu mreznu na desktop masinu i sa njom napraviti vezu ka laptopu ?

Mene interesuje dal moze i bez nove mrezne kako namestiti to sa
ovakvom kombinacijom ?

hvala!
 
Poslednja izmena:
Kod mene je situacija ovakva, moj komp koji radi 24/7 vuce net preko ADSL-a, dok Wireless opremu koristim samo za DL sa lokalnog FTP-a i chatovanje sa ortacima. E sad da li mogu da iskoristim OvisLink 1120AP kao ruter (posto isti ima dva LAN porta) izmedju mog i drugog racunara, kako bi omogucio connection sharing ADSL veze?
 
Moracu sam sebi da dam odgovor :(

Kao sto sam vec rekao, sve sam podesio po uputstvu koje sam nasao itd...

Danas na poslu slucajno odem na sajt HP-a i pregledam neke slike laptopa koji sam pokusao da povezem i shvatim da postoji dugme na njemu kojim se pali wireless :wall: :wall:

U jednom trenutku kada sam prosle nedelje pokusavao da ga povezem pomislio sam da postoji neko dugme na kucistu i ko mamlaz ga trazio sa svih strana, ali se nisam setio da pogledam na najociglednijem mestu :wall:

Ovo pisem sam laptopa :D

HVALA svima na pomoci...
 
Poslednja izmena:
Ajd ljudi pomagajte, na mom racunaru je ADSL konekcija preko SAGEM USB modema, taj isti tacunar je povezan sa drugim racunarom preko LAN kartica (cross over kabl), LAN izmedju njih radi kako treba ali nikako ne mogu da sredim da drugi komp deli moju ADSL konekciju. Ukljucio sam sve kako je receno u prvom postu, ukljucio sam ICS na ADSL konekciji, drugi komp ga je prihvatio, i tamo u task baru pored LAN ikonice ima jedna ista za ADSL konekciju na mom racunaru, koja kaze da je sve OK, al opet u internet exploreru ne mogu nista da radim.
 
@mlaki

Instaliraj program cc proxy na prvom racunaru. Zatim upisi default proxy adrese koje ti cc proxy dodeli na drugom racunaru u browseru. Mene je slicno ADSL zezao tako da sam resio da prebijem sebi muke cc proxy-jem.
 
mozda imas service pack1...on ume dosta da zeza sa deljenjem konekcije
 
@mlaki

Instaliraj program cc proxy na prvom racunaru. Zatim upisi default proxy adrese koje ti cc proxy dodeli na drugom racunaru u browseru. Mene je slicno ADSL zezao tako da sam resio da prebijem sebi muke cc proxy-jem.


Za dva minuta posto sam procito ovo sam resio problem, hvala ti covek!

E sad, kako da poteram CS 1.6 da radi na drugom racunaru, ovaj proxy sam ubacio u IE i Firefox, i oni sad rade ko bog, kako i koju adresu (port) proxyija treba da ubacim u CS 1.6?
 
Poslednja izmena:
Za dva minuta posto sam procito ovo sam resio problem, hvala ti covek!

E sad, kako da poteram CS 1.6 da radi na drugom racunaru, ovaj proxy sam ubacio u IE i Firefox, i oni sad rade ko bog, kako i koju adresu (port) proxyija treba da ubacim u CS 1.6?

Otvori port CS servera na kome igras u cc proxy-ju. Imas koji je port u CS-u, u podesavanjima za server koji koristis za igranje.
 
Otvori port CS servera na kome igras u cc proxy-ju. Imas koji je port u CS-u, u podesavanjima za server koji koristis za igranje.


Pretpostavljam da mislis za onu cifru na kraju adrese: 27015, ako je to slucaj, koji protokol koristi CS? Mislim gde da napisem tu cifru, u neki od bracketa HTTP/RTSP, Secure, FTP, Gopher, SOCKS/MMS... ili moram da podesavam nesto nesto u Port Map odeljku?
 
Da, 27015 je port koji obicno koriste CS serveri. Sto se tice podesavanja u cc proxy-ju, ne mogu mnogo da ti pomognem jer ga nisam detaljno istrazivao. Ne znam ni kako radi CS...Ako se niko ne javi sa resenjem, iscitaj help ili isprobavaj sam nesto pa ako ti upali, javi da znaju i ostali.
Poz!
 
POMOC LJUDI.Setovao sam sve parametre kako je napisano na pocetku i mreza izmedju dva kompa radi.Ali nikako ne mogu da dobijem internet na drugom(onom koji nije host).Zanima me da li ima veze sto se konektujem preko akademske mreze koja ima proxy a sifru i user kucam u telnet prozoru(prilikom konektovanja).Gde da zadam taj proxy drugom kompu kad nema konekcije.
 
Da ne otvaram novu temu :

Problem je sledeći. Delim internet (adsl beotel 512/128) na dva računara - problem nastaje pri igranju (Battlefield2) - tj čim se bilo šta skida na drugom računaru (najobičnije gledanje neke strane) meni ping skače (igra secka) i online igranje postaje nemoguće. Od opreme imam switch planet sw 801 i ruter sagem SAGEM F@st™ 1200. Dal je ovo moguće razrešiti ??
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno