Šta je novo?

HowTo: Deljenje interneta izmedju 2 racunara

Rale45 je napisao(la):
Da li je moguće uraditi sherovanje internet konekcije sa nekim ko je preko switcha povezan sa mnom?
Ako je moguće, je l' može neko da mi objasni, jer su svi do sada spominjali 2 mrežne karte.

Znači, nemam 2 mrežne karte, ali zato sam sa drugim kompjuterom (sa kojim želim da delim konekciju) povezan preko switcha.

bilo je vec price o tome cak mislim i u ovom threadu...
jel hoces da sharujes konkekciju preko kablovskog modema ili neku drugu vrstu konekcije?
 
imam izlaz na internet preko moje mrežne karte.

Drug iz susedne zgrade i ja bi da delimo moj net.
 
Rale45 je napisao(la):
imam izlaz na internet preko moje mrežne karte.

Drug iz susedne zgrade i ja bi da delimo moj net.

u tom slucaju treba ti josh jedna mrezna kartica koju ces povezati sa switchem na koji ti je drug povezan i jednostavno dozvolis mu internet connection sharing stim da ce njemu interenet raditi samo ako je tvoj komp ukljucen...
ja imam u stanu odradjenu varijnatu da sam na swich prikljucio kablovski modem i tako i cimer i ja preko switch imamo net nezavisno od toga koji je komp ukljucen...
 
raindog je napisao(la):
u tom slucaju treba ti josh jedna mrezna kartica koju ces povezati sa switchem na koji ti je drug povezan i jednostavno dozvolis mu internet connection sharing stim da ce njemu interenet raditi samo ako je tvoj komp ukljucen...
ja imam u stanu odradjenu varijnatu da sam na swich prikljucio kablovski modem i tako i cimer i ja preko switch imamo net nezavisno od toga koji je komp ukljucen...


znači, kako god da se okrene, ja moram da imam 2 mrežne kartice da bih sherovao internet konekciju?
 
Imam i ja jedno pitanje, kako da podesim da samo odredjeni korisnici koriste net a drugi ne? Povezan sam na net preko USB-a(direktno u moj komp, ne preko svicha) a ja sad sherujem konekciju drugim komsijama sa kojima sam povezan u lanu, e sad kako neki od njih koriste net a vise ne dele troskove sa nama ostalima, hocu da im uvedem zabranu koriscenja istog. Da li to mogu negde u windowsu da uradim ili mi treba neki program za to(najbolje ako moze iz win-a)?
 
Sve sto treba da uradis da bi mogli samo odredjeni ljudi da koriste deljenu vezu jeste da njih definises kao Usere a ostale kao Guest na svom racunaru. To mozes da podesis u Control Panel/Administrative Tools/Computer Management/Local Users and Groups i tu svakog kome zelis da omogucis pristup internetu dodeli grupu User a ostalima Guest. Sve ovo pod pretpostavkom da imas vec definisane korisnicke naloge za sve one koji pristupaju tvom racunaru, u suprotnom bi trebalo prvo da ih napravis! To mozes tako sto ces da iskljucis Guest account i napravis svakog posebno i dodelis grupu kojoj pripada - Guest ili User. Nadam se da nisam mnogo konfuzno ovo objasnio.
Pozdrav
 
wizard

Procitao sam pazljivo sve tekstove oko sherovanja konekcije na XP, ja imam veoma ruzno iskustvo. Na internet izlazim preko dial-up modema, imam na obe masine XP sp2 i masine su zakacene na switch. Poenta cele price je da se sherovanje tj. ICS kod SP2 moze uraditi samo kroz wizard i nikako drugacije, rucno se nemoze uraditi, probao sam sve moguce i nemoguce i to je tako. Jednostavno rucnim konfigurisanjem ICS ne dobije se nista, kad se radi kroz wizard pravi se i neki fajl na system32 koji je bitan za sherovanje. Sta je to toliko izmenjeno sa SP2 nije mi jasno, pd w2k sve se moze odraditi rucno. Isto tako moze se upotrebiti samo ovaj privatni adresni opseg 192.168.x.x
 
moze al ajde
btw. za deljenje neta pored teskog i komplikovanog icsa imate jos 3 krajnje jednostavne solucije(tj. jedna solucija al 3 jednostavna resenja)
1. analogx proxy
2. freeproxy(moja preporuka zbog socks proxyja - icq,msn,irc...)
3. squid za win32
instalirate ga na masinu koja ima net a na ostalim podesite proxy i vozite.
I svi su mnogo lepo dokumentovani
i svi se mogu naci pomocu google-a
 
ajd objasni

Preko proxy servera moze to znam, ajd objasni kako ide ISC rucno kod XP sa SP2 i po mogucnosti da nemora 192.168.x.x Ajde objasni ja sam proveo dane pokusavajuci to da uradim, iscitao silne stranice na internetu, pitao na diskusionim grupama ali nije bilo pomoci, nisam uspeo. Bas zbog toga zeli da probam rucno i da mi to uspe.
 
zadnji put kad sam radio, pre 10 dana ...ukljucis ics, komp odma predje na 192.168.0.1
na drugim stavis adrese iz iste mreze a 192.168.0.1 im je default gateway i dns.
ista prica je i sa promenom adrese. kad ukljucis ics, menjaj mu adresu koliko oces ali nek ostatku bude gateway i dns
 
ce da probam ponovo

Filo je napisao(la):
zadnji put kad sam radio, pre 10 dana ...ukljucis ics, komp odma predje na 192.168.0.1
na drugim stavis adrese iz iste mreze a 192.168.0.1 im je default gateway i dns.
ista prica je i sa promenom adrese. kad ukljucis ics, menjaj mu adresu koliko oces ali nek ostatku bude gateway i dns
Pa to sam mu i radio oduvek ali nije htelo, tako sam mu setovao dok sam imao w2k na masinama. Sto to kod mene nece nemam pojma, evo sutra cu da mu pobrisem sve oko ISC-a, cu da brisnem i onaj file na system32 i sve ponovo odradim rucnjaka kako si napisao, mozda mi se posreci. Ne razumem ovo "ista prica je i sa promenom adrese..." jel to oces da kazes ukljucim ISC i onda metem kartici 10.0.0.1 umesto 192.168.0.1 a na drugi komp metem npr. 10.0.0.2 stavim gateway i DNS 10.0.0.1. Usput kako se brise DNS suffix jer onaj wizard stalno stavlja mshome.net iako kao pita da stavi nesto drugo ali kad mu ukucas nesto drugo on ostavi mshome.
 
za sufix nemam pojma - nikad se nisam zamajavao s tin
a za adrese je bas tako kao sto si rekao
 
Taj suffix ima veze sa setovanjem nekih grupa il org jedinica, znam da se radilo iz command prompta, davno je to bilo i ne mogu da se setim, moram da pronadjem sveske sa kursa mozda ima nesto zapisano u vezi toga.

# Copyright (c) 1993-2001 Microsoft Corp.
#
# This file has been automatically generated for use by Microsoft Internet
# Connection Sharing. It contains the mappings of IP addresses to host names
# for the home network. Please do not make changes to the HOSTS.ICS file.
# Any changes may result in a loss of connectivity between machines on the
# local network.
#

192.168.0.1 xx.mshome.net # 2010 8 2 24 11 14 30 437
192.168.0.196 xx1.mshome.net # 2005 8 5 26 20 31 16 406

Sta li znace ove cifre iza #

Gde je ovo upisano, to sve napravi wizard kod kreiranja ICS, kako izbrisiati, sa ipconfig /flushdns ne ide



>ipconfig /displaydns
Windows IP Configuration

unknown.mshome.net
----------------------------------------
Record Name . . . . . : xx.mshome.net
Record Type . . . . . : 1
Time To Live . . . . : 593683
Data Length . . . . . : 4
Section . . . . . . . : Answer
A (Host) Record . . . : 192.168.0.1


1.0.0.127.in-addr.arpa
----------------------------------------
Record Name . . . . . : 1.0.0.127.in-addr.arpa.
Record Type . . . . . : 12
Time To Live . . . . : 593683
Data Length . . . . . : 4
Section . . . . . . . : Answer
PTR Record . . . . . : localhost


1.0.168.192.in-addr.arpa
----------------------------------------
Record Name . . . . . : 1.0.168.192.in-addr.arpa.
Record Type . . . . . : 12
Time To Live . . . . : 593683
Data Length . . . . . : 4
Section . . . . . . . : Answer
PTR Record . . . . . : xx.mshome.net


196.0.168.192.in-addr.arpa
----------------------------------------
Record Name . . . . . : 196.0.168.192.in-addr.arpa.
Record Type . . . . . : 12
Time To Live . . . . : 593683
Data Length . . . . . : 4
Section . . . . . . . : Answer
PTR Record . . . . . : xx1.mshome.net


unknown1.mshome.net
----------------------------------------
Record Name . . . . . : xx1.mshome.net
Record Type . . . . . : 1
Time To Live . . . . : 593683
Data Length . . . . . : 4
Section . . . . . . . : Answer
A (Host) Record . . . : 192.168.0.196


localhost
----------------------------------------
Record Name . . . . . : localhost
Record Type . . . . . : 1
Time To Live . . . . : 593683
Data Length . . . . . : 4
Section . . . . . . . : Answer
A (Host) Record . . . : 127.0.0.1

Evo namestio sam rucnjaka, sad radi, dokle nemam pojma. Promenio sam adresni opseg na 10.x i editovao host.ics, sve ovo sam radio sa iskljucenim switchem. Mozda je tu bio zez jer pre nikad nisam iskljucivao switch dok sam menjao parametre. :guitar:
 
Poslednja izmena od urednika:
Uveo sam kablovski internet, kako sam umrezen sa jos 7icom komsija(lan), serovao sam net da bi mogli i oni da ga koriste. Elem mnogi od njih koriste torent download programe i kad neko pocne da skida nesto niko drugi ne moze da koristi net. Postoji li mogucnost da ja svakom od njih ogranicim brzinu konekcije, treba li mi neki program i koji? Hvala!
 
ctebah je napisao(la):
Uveo sam kablovski internet, kako sam umrezen sa jos 7icom komsija(lan), serovao sam net da bi mogli i oni da ga koriste. Elem mnogi od njih koriste torent download programe i kad neko pocne da skida nesto niko drugi ne moze da koristi net. Postoji li mogucnost da ja svakom od njih ogranicim brzinu konekcije, treba li mi neki program i koji? Hvala!
NetLimiter, WinGate, Bandwidth Controller, Kerio WinRoute...
 
Poslednja izmena:
Meni nesto nije jasno...

imam sbb light flat paket...

nisam placao neti rekoh da mi ne stoji dzabe modem keva mi donese jedan mrezni kabl i povezem modem preko njega i dam mu ip adresu 10.2.117.13, posto je prvomkompu ip adresa bila 10.2.117.12. Prvi komp sam povezao preko USB-a....

I mreza f-onise savrseno...

Platim ja net i kaze mi ortak da sada SBB f-onise sa automatic IP adresama...
i sada mi mreza ne radi a oba kompa idu net nevezano jedan za drugi...

Da li postoji varijanta da napravim opet mrezu i da mi net funkcionise na oba...

Mislim verovatno cu smisliti nesto, ali rekoh lakse mi da pitam nego da skitam ...

pozdrav...
 
CamBieL je napisao(la):
Meni nesto nije jasno...

imam sbb light flat paket...

nisam placao neti rekoh da mi ne stoji dzabe modem keva mi donese jedan mrezni kabl i povezem modem preko njega i dam mu ip adresu 10.2.117.13, posto je prvomkompu ip adresa bila 10.2.117.12. Prvi komp sam povezao preko USB-a....

I mreza f-onise savrseno...

Platim ja net i kaze mi ortak da sada SBB f-onise sa automatic IP adresama...
i sada mi mreza ne radi a oba kompa idu net nevezano jedan za drugi...

Da li postoji varijanta da napravim opet mrezu i da mi net funkcionise na oba...

Mislim verovatno cu smisliti nesto, ali rekoh lakse mi da pitam nego da skitam ...

pozdrav...

jos neko vreme (nisam zapamtio do kada) trebalo bi da ti rade oba kompa tako radi i meni sada ... ali posle toga ces morati da kupis router ili jedan komp da ti bude stalno ukljucen pa da deli net drugom. Razlog jer se prelazi na javne dinamicke adrese od kojih mozes za taj jedan modem dobiti samo jednu
 
Osecam kako bih rado nekog spalio...

ma uzecu Crossover i napravicu mrezu, a u drugi komp ima da ubacim i drugu mreznu, i ovako imam dve koje skupljaju prasinu, i problem resen...

____________________________
Postovani,
Na kablovski modem moguce je povezati samo jedan racunar. Ukoliko zelite
da povezete vise racunara predlazemo Vam 'internet connection sharnig' ili
'bridge connection'. Jos jedna opcija je i da nabivite router koji bi
drugim racunarima omogucio konekciju.

Sa postovanjem,
SBB Internet Team
_________________________________
 
da ne otvaram novu temu

Burazer i ja smo umrezeni i delimo dialup net. AnalogX proxy je program(cic) koji koristim(o) - modem i konekcija je na mojoj masini. Ono sto me interesuje je kako podesiti mail client na njegovoj masini da radi normalno (napominjem da oba korisnika koriste gmail razlicite naloge). Zapravo, da li je ovo moguce ili je on osudjen na webmail!?

Ako ne moze, da li moze bilo kako da se podesi neki webclient na njegovoj masini (odrekao bi se gmaila, presao na adresu koju imam(o) od provajdera)?

Pretpostavljam da se portovi moraju podesiti, ali....

HVALA!
 
ZeeGerman je napisao(la):
Burazer i ja smo umrezeni i delimo dialup net. AnalogX proxy je program(cic) koji koristim(o) - modem i konekcija je na mojoj masini. Ono sto me interesuje je kako podesiti mail client na njegovoj masini da radi normalno (napominjem da oba korisnika koriste gmail razlicite naloge). Zapravo, da li je ovo moguce ili je on osudjen na webmail!?

Ako ne moze, da li moze bilo kako da se podesi neki webclient na njegovoj masini (odrekao bi se gmaila, presao na adresu koju imam(o) od provajdera)?

Pretpostavljam da se portovi moraju podesiti, ali....

HVALA!

Moze bez problema da se prima i salje posta gmail-a na racunaru koji nije direktno povezan na internet a koristeci mail client.
Ja takodje pristupam internetu preko Internet Connection Sharing, i racunar na kome je instaliran The Bat! kao mail client je "NAT-ovan". The Bat! je jedan od najboljih (neki kazu profesionalni, ma sta to znacilo) mail client-a, i jednostavno se podesi da prima i salje gmail postu koristeci POP3 i SMTP. O tome imas vec jedan topic, a i objasnjenje na google.com. Kad to podesis, ides na "Option - Network & Administration" i pod "Connect to the Internet using" stikliras "Local Area Network".
Siguran sam da i drugi mail client-i imaju neko podesavanje, a ako ne koristis The Bat! pravo je vreme da pocnes :) .
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Opet SBB:
Posto su ukinuli da za istu konekciju moze biti vise od 2 IP adrese, drug i njegov komsija su kupili switch i jedan komp je stalno ukljucen i share-uje konekciju drugom racunaru. Medjutim, dok programi tipa Skype rade, ne moze da ode ni na jedan sajt?! U cemu je problem? (komsija tvrdi da je iskljucio firewall)
edit: komsijin komp je taj koji sheruje konekciju
 
Poslednja izmena:
mozda dns podesavanja kod komsije?

ZeeGerman
a jel podeseno da analogx radi i kao proxy za smtp i pop3?
a i zasto njega kad imas ics?
 
Boki Roki je napisao(la):
kako podesis brzinu konekcije za druge korisnike kada se umrezis?
A da procitas prvo sta je prethodno napisano? :D
Na primer: #53
O toj temi je toliko puta polemisano, da bi prakticno na slepo mogao da nabodes neki od gomile odgovarajucih thread-ova i bez upotrebe search-a :d
 
Filo je napisao(la):
mozda dns podesavanja kod komsije?

ZeeGerman
a jel podeseno da analogx radi i kao proxy za smtp i pop3?
a i zasto njega kad imas ics?

Sta je ICS!? Prosvetli me i daj neki savet...posto mi ono kako mi covek opisa ne radi (pretpostavljam da nesto ne radim(o) kako treba).

poz'

edit: u samom analogX-u sam podesio smtp i pop3, ali...imam utisak da to nije sve....
 
Poslednja izmena:
koji savet ti je potreban?
samo malo procitaj ono sto su pisali pre tene i eto resenja
 
apolon je napisao(la):
Internet Connection Sharing
Sto me majka rodi ovako pametnog :D


Da, ICS je bio podesen...tj. ukljucen, ali...
No, sada sam batalio analogX, sve odradio preko ICS-a i sve sljaka. Zapravo, malo je zezalo dok nisam stavio dinamicko dodeljivanje IP-a, ali sad sve sljaka ko sat. Cak i mail klijent sljaka ko sat.

hvala svima
 
e ovako jedan komp ima izlaz na net wireless preko ap-a e sad koje je reshenje najpovoljnije da se ja umrezim sa njim ....da li moze da se ubacuje jos jedna mrezna.... da li mi je jedino reshenje ruter i opet kako da me izadje shto manje
 
Nazad
Vrh Dno