Šta je novo?

HowTo: Deljenje interneta izmedju 2 racunara

radio sam po uputstvima za podesavanje mreze ali uvek se ovo desava:

delim ADSL konekciju sa drugim kompjuterom koji je povezan preko ethernet kabla ali je problem u tome sto kad god se drugi (klijent) kompjuter ugasi pa opet upali on nema izlazak na internet sve dok ja na prvom kompjuteru ne odradim sledece:

network connections

set up home or small office network

i tako dalje, znaci svaki put kad se drugi kompjuter ugasi pa upali i tek posle ove procedure on ponovo "hvata" net sa mog kompjutera

xp je na oba kompjutera, jel ima neko neki predlog
 
Poslednja izmena:
Evo iscitah ovih petnaestak stranica....i posto sam duduk za umrezavanje naravno nisam resio problem :\...
Imam modem sa Lan i USB izlazom.Kad komp povezem preko Lan-a , a laptop preko usb-a samo 1 ima konekciju (kontam da imam samo 1 IP adresu).
E sad imam jos jednu mreznu karticu...koju sam danas ubacio u komp i pokusao da komp (koji je povezan sa modemom) povezem sa laptopom preko Cross-over cabla medjutim na laptopu stalno dobijam "No Internet Access"...menjao sam i adrese i sve i opet ne radi :\....na XP-u je sve radilo kako valja a sad nece :S:
Ne bih da kupujem switch jer ne planiram da drzim ovako umrezene racunare...
Ako neko moze neka pomogne pozz :wave:
 
Da li je neko imao iskustva sa kombinovanom mrežom (Mac, XP, Win7)?
 
Evo iscitah ovih petnaestak stranica....i posto sam duduk za umrezavanje naravno nisam resio problem :\...
Imam modem sa Lan i USB izlazom.Kad komp povezem preko Lan-a , a laptop preko usb-a samo 1 ima konekciju (kontam da imam samo 1 IP adresu).
E sad imam jos jednu mreznu karticu...koju sam danas ubacio u komp i pokusao da komp (koji je povezan sa modemom) povezem sa laptopom preko Cross-over cabla medjutim na laptopu stalno dobijam "No Internet Access"...menjao sam i adrese i sve i opet ne radi :\....na XP-u je sve radilo kako valja a sad nece :S:
Ne bih da kupujem switch jer ne planiram da drzim ovako umrezene racunare...
Ako neko moze neka pomogne pozz :wave:

Treba da pokrenes ICS wizard (ako se dobro secam). Ne rece koji OS je na kompu? Win7?

@ FlySukhoi: Imam ja malko (sa izuzetkom win7)... :)
 
Ljudi, trebao bi mi jedan jednostavan odgovor na pitanje da li mogu da se umreže Win 7 Home Premium i Win XP pro? Mislim na deljenje fajlova i štampača gde bi Win 7 bio "server". Bili bi povezani preko rutera (ne znam da li to pravi neku razliku).
'fala vi
:wave:
 
Poslednja izmena:
Ljudi, trebao bi mi jedan jednostavan odgovor na pitanje da li mogu da se umreže Win 7 Home Premium i Win XP pro? Mislim na deljenje fajlova i štampača gde bi Win 7 bio "server". Bili bi povezani preko rutera (ne znam da li to pravi neku razliku).
'fala vi
:wave:

Može, pronađu se bez problema kao i kada imaš dva XPa, a što se tiče štampanja, proveri pre svega drajvere (imao sam problema sa par štampača i nedostatkom drajvera za win7 x64 - ubi me da se setim koji su tačno štampači bili..)

Da li je neko imao iskustva sa kombinovanom mrežom (Mac, XP, Win7)?

U kući mi je ova kombinacija (bila do pre 2-3 meseca kada sam ubio poslednje uporište XPa na laptopu i stavio mu sedmicu). U principu radi sve OK jedino što mu treba neko vreme dok se "vide" sa Mac-om na mreži.
 
Ovako, treba mi pomoci oko umrezavanja laptopa(ima instaliran w7) i pc-a(xp sp3)...inace, drug koji ima laptop je korisnik sbb-a...ima modem 'CISCO - Cable Modem 2100' crni. Pokusao sam da ustekam kabal u ETHERNET ali nikako da me poveze... Hocu da ih povezem da bih koristio internet sa drugom ali me najvise zanima na koji nacin to mogu da uradim i da li bi on morao da non-stop drzi upaljen racunar ili ne, da li mi treba switcher, ruter ili moze samo preko kabla? Unapred hvala!
 
imam wireless stick airlive wl-1600usb za veću daljinu...preko njega hvatam signal wireless od prijatelja,e sad imam tablet na njega nemogu dohvatiti tu istu mrezu,ali sam na internetu procito da ovaj usb wireless stick moze djeliti dalje konekciju tu istu na koju je povezan,ali neznam kako se to radi,pa molim lijepo ako neko moze pomoči vezi toga..hvala unaprijed za odgovore..pozdrav
 
Prvo pohvala za odizanje teme stare tri godine a drugo to kak osi zamislio će mal oteže ići
Pogledaj ovo:

http://www.connectify.me/
 
Prvo pohvala za odizanje teme stare tri godine a drugo to kak osi zamislio će mal oteže ići
Pogledaj ovo:

http://www.connectify.me/

eto ja znam da je tema bila prije 3 godine,juce se prijavio..da je bila prije 10 godina nemora znaciti da ja znam sve o tome..ko pita ne skita...Skino ovaj program,al neide na xp sp2,bio naso jos jedan wirtual router isto neide na xp,nek ide u pm moram instalirati 7-cu,x nekakvih drajvera da bi podjelio konekciju na tablet,za xp nisam mogo naci ove programe
 
treba mi pomoc da povezem desktop pc (win 7) sa laptopom (win 8) prko wifi da bih delio internet konekciju koja je na desktopu, a i fajlove. Za desktop sam kupio wn7200nd i mislio sam njega da stavim u AP mod. Na laptopu je ac7260 intelov wifi bez ikakve utility aplikacije, samo windows. Kad stavim u AP mod, authentication open, wep, sifru, laptop vidi mrezu i vraca da je pogresan pass, mozda se nekad i konektovao, ali nije mi jasno i kad se konektuje gde bi trebao pc da se pojavi u win8? kao mrezni folder ili sta? ako moze neko detaljno objasnjenje kako da povezem 2 racunara win7 i win8 preko wifi?
 
pitanje za sve:)
imam telenorov USB internet koji koristim na laptopu.Hteo bih da taj isti internet koristim i na androidu , preko laptopa, da li je to moguce i kako, hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno