Šta je novo?

Polovni brand pentijumi u slim kucistu - da ili ne

lolek je napisao(la):
Cekaj kad spustis rez. i paletu boja jel gledljivo, tj jell se odrazava na kvalitet slike ?

Gledljivo jeste a ne odrazava se na kvalitet slike.
U svakom slucaju ako vec kupujete i810 & i815 integracije
makar gledajte da konfe imaju svoju memoriju za grafiku
a ne da koriste RAM za graficku.

Ima resenja i za slim opticke uredjaje :
Moj prijatelj ima u PEUGEOT servisu Compaq masinu sa
BOSCH dijagnostikom i ima taj ruzni slim CD.E sad kada
mu je zatrebao DVD plejer zbog PEUGEOT programa
nije bilo mesta gde da se u kuciste ubaci interni uredjaj.
Oni slim uredjaji su bili papreno skupi.
Ali posto estetika nije toliko bitna u auto-servisu
napravili smo od Pioneer-a 117 externi DVD :d

Pozdrav
 
Slim komp sa nekom budzom sa strane :d
 
Elem, uzeh Compaq Deskpro EN SFF (SFF=Small Form Factor) i evo prvih iskustava. Kao prvo kuciste je izuzetno malih dimenzija i sada mogu da kazem da je ubeljivo nakvalitetniji komad hardvera koji sam uneo u kucu, (a imao sam svega i svacega). Radi se o fabricki repariranoj (citaj detaljno ociscenoj od prasine i istestiranoj masini: puni pentijum 3 na 733Mhz, 128 mb memorije, ploca sa 4MB integrisane grafike, hard disk Seagate BARACUDA od 10GB, integrisanom mreznom kartom i sound blasterom, prikljuccima za mikrofon i slusalice i sa prednje i sa zadnje strane. Interesantno je da na perajima kulera nije bilo nikakvih tragova prasine ili su zamenili kulere novim. Unutar masine sve je bilo perfektno cisto, kao da komp nikad nije ni ukljucen! Na ploci se nalazi riser karta u koju mogu da se ubodu 3 PCI karte normalne velicine. Ploca nema AGP slot. Svi metalni i plasticni delovi su maksimalnog kvaliteta. Nakon skidanja poklopca, pristup komponentama je omogucen jednotavnim i prakticnim otvaranjem ploce na kojoj je montiran HDD, CD i FDD. Riser kartica se takodje skida. Gotovo je neverovatno sta je sve stalo u kuciste tih dimenzija, a ja sam popunio sva 3 slota ASUS TV/FM kartom, FAX-modemom i LIVE 5.1 karticom. Hladjenje je takodje reseno na vrlo zanimljiv nacin: na napajanju se nalazi osmica sa promenljivim brojem obrtaja a stoji uglu napajanja tako da vuce vazduh kroz kuciste kroz otvor na kucistu koji se nalazi na dijagonalno suprotnom kraju kucista. Na putu od otvora do napajanja se nalazi procesor na koji namontiran izuzetno tih kuler. Cela makina je neverovatno tiha (umalo da napisem necujna), kao i sam hard disk. Jedinu buku pravi SONY COMBO koji sam ugradio (na moj zahtev izvadili su CD rom koji dolazi u originalu i umanjili cenu masine za 5 evra:). Sve u kucistu je srafless, montira se i steze nekom vrstom zabica. Nakon instalacije XP-a koja je protekla bez problema, XP je prepoznao intalirani hardver, mada me nervira mrezni kontroler koji sam u control panelu deinstalirao a li se posle svakog butovanja vraca u zivot. XP iznenadjujuce dobro i brzo radi za makinu sa 128mb rama, rekao bih bar 30~40% brze od sklapanog takodje punog pentijuma 3 na 933mhz i 256mb memorije i MX400 kartom. Utisci u realnom radu su sledeci: integrisana karta ima vrlo dobru 2D, jedino mi ide na nerve sto je max rezolucija 1024*768 na 85Hz a tako bi voleo na svojoj 19-ici da imam sliku u 1152*864 na 100Hz :) Drugi bedak je sto DIVX i DVD rade normalno samo kada se rezolucija spusti na 800*600. Sreca da ne gledam svaki dan DIVX. DScaler radi u 1024*768, dok FLY TV ima problema u toj rezoluciji. FM radi naravno bez problema. Live samo gruva kroz Mercury 5.1 zvucnike. Uskoro cu zameniti Seagate od 10Gb nekim diskom od 80GB. Sve u svemu hteo sam tihu, malu i kvalitetnu makinu za multimediju i internet i dobio sam je.Procesljao sam internet i u review-ima vlanici ovog modela imaju samo reci hvale. Kamo srece da se kod nas mogu kupiti ozbiljnije BRAND NAME konfiguracije po iole pristupacnoj ceni. Greje mi srce i sto sam dobio pisanu garanciju od godinu dana, ako firma gde sam uzo Compaqa pozivi toliko:))))))
 

Prilozi

  • Compaq.jpg
    Compaq.jpg
    94.4 KB · Pregleda: 90
  • Compaqbocno.jpg
    Compaqbocno.jpg
    100.1 KB · Pregleda: 89
Mogao si da modem uzmes externi i stavis neku PCI graficku - te su ionako sa pasivnim hladjenjem ( GF4 440MX, GF4 4000, FX5200, ATI 9200, etc) i resis se dilema oko grafike.
 
Nazad
Vrh Dno