Šta je novo?

Upgrade laptopa ali zešći!!

Lomnica_city

Slavan
Učlanjen(a)
07.01.2005
Poruke
2,721
Poena
380
Društvo imam jedno zanimljivo pitanje, bar je meni zanimljivo, mada mislim da će biti i za većinu vas a ono glasi...
Da li je moguć upgrade laptopa u vidu zamene procesora i grafičke kartice? (logično bi bilo da jeste, ali ovo je ipak Srbija) ;)
Konkretno posedujem Compaq Presario X1000 - 1,3 GHz Centrino, 512RAM-a, 40GB HDD, Combo, 15,4" TFT sa ATI Mobility 9200 32MB što bi trebalo da znači da nije zalemljena za ploču već da ima neki svoj slot pa sam razmišljao da u neko dogledno vreme zamenim nju za 9700 64MB, e sad dali je to moguće i isplativo?
U Pakomu rade servis laptopova pa verovatno i dogradnje pa valjda mogu i da nabave Mobility grafičke naravno ako je zamena moguća?!
Druga stvar bi bila zamena procesora za neki 1,7-1,8 Pentium Mobility recimo pa me zanima kakva je tu situacija, da li je isplativo i da li mogu da stavim ovaj novi Dothan ili mozda oni imaju skroz drugacije sockete pa mora Banias, mada mi je svejedno!
Treća i poslednja stvar je zamena memorije uz dodavanje jače, ako je moguće, jer sam na par sajtova našao da se za ovaj Presario prodaje samo PC2100 pa sam razmišljao da puknem malo više love i da uzmem bolje 1GB PC2700 ali neznam dali ovaj chipset podržava tu brzinu jer onda zašto da bacam pare ako će on da obori brzinu memoriji na 266MHz, bolje odmah da kupim PC2100!
Lova nije neki problem jer bih ovaj upgrade radio u etapama na recimo 2-3 meseca razmaka jer mi tako više odgovara nego kupovina nekog modernijeg laptopa a i naišao sam na dobru mašinu pa hoću da je zadržim bar još neko vreme!
Ajd pomozite ako imate volje jer mi je ovo prvi laptop i imam ga odskora pa se još ne snalazim skroz i neznam sve o njemu a kamoli o mogućnostima i cenama upgrade-a, mada sam čuo da su komponente za laptop 10-20% skuplje ali da je naša zemlja moderna, kao što nije, pa da odem u servis, kažem šta hoću i dok popijem piće ljudi završe sve što treba i adios, ali na svu sreću još imamo dobrih ljudi koji će pomoći pa pišite što pre! :type:
Unapred zahvalan Zoki :crash:
 
Mislim da bi te povoljnije izasla varijanta da prodas ovaj laptop i kupis novi sa navedenim komponentama... toliko od mene
poz
 
CPU mislim da jedino mozes da kupis od nekog od ASBIS dilera, a graficku mislim nikako, posto neke barebook-ove koje sam gledao (barebone notebook) - svi su imali ugradjenu grafiku, bez mogucnosti zamene. Najgore dolazi - gde uopste da nadjes Mobility Radeon cip u maloprodaji kod nas?!?!
Memoriju mozda mozes i da zamenis, ljudi su vec radili taj tip upgrade-a (dodavali PC2700 SODIMM u plocu koja podrzava samo PC2100), samo stavi najnoviji BIOS.

Trinitrol te je lepo savetovao, izgubices mnogo manje para i nerava...
 
Poslednja izmena:
A ako hoces bas da njega pojacas, uzmi samo dodatnih 256mb memorije (iste koje imas) i zameni hard za neki veci koji ce biti na 5400rmp sa 16mb cache-a.
 
Ma razumem ja da bi bolje bilo da zamenim celu mašinu ALI za takvu mašinu i tog kvaliteta (svaka čast Gigabyte-u, Gericomu i ostalim jeftinim markama ali vise cenim HP i Apple) treba mi oko 1800evra pa i više!!
E sad još da ja imam te pare ja bih odmah uzeo nešto takvo ali baš iz tog razloga a i zato što sam naišao na dobru mašinu (super očuvan, nema mrtvih piksela, super tih...) nebih to mogao da uradim!
A što se tiče ATI Mobility kartica za laptopove ja sam se rukovodio po sledećem principu... Igra se recimo neko sa overklokovanjem i pretera pa ošteti karticu i onda naravno sledi odlazak u servis i šta mislite šta mu oni kažu? Da baci ceo laptop? Nešto sumnjam u to, a vi?
Ako je moguće servisirati moguće je i zameniti a ako recimo ComTrade sklapa neke od svojih laptopova (navodno kod nas u SCG) sa ATI 9600 znači da može da se nabavi i kod nas, možda preko Pakom-ovog servisa ili ovlašćenog dilera za Compaq tj. HP mada neznam ko je to uopšte?! :p
Sve u svemu zanima me da li je to moguće a što se tiče memorije rado bih ja zamenio AKO ovaj chipset to podržava!?
 
Koji cipset ima? 855GM? Ako je ovaj onda ne podrava PC2700.
 
SoSo je napisao(la):
Koji cipset ima? 855GM? Ako je ovaj onda ne podrava PC2700.

855GM chipset podrzava PC2700(DDR333) memoriju..
 
A sta je 855GM(E) nego revizija 855GM chipseta.Dakle cipset koji sam ja naveo podrzava DDR333 u (E) reviziji,ali sustina ostaje da ovaj cipset podrzava tu memorijuBTW,hvala za intelove datasheet-ove,ali procitao sam ih sve kada sam testirao intelove notebookove..
 
Eh, samo ta revizija... Pa i nije mala razlika :D Ova ima samo tu malu lepu osobinu da podrzava memoriju na 333. Pa i ptice na grani znaju da svaki Centrinu ima neku od revizija 855 chipseta.
Jos jednom:855GM ne podrzava DDR333, 855GME podrzava.
Mislim da je to ono sto coveka interesuje, a ne to koliko si ti intelovih notebook-ova testirao i to sto tom prilikom nisi detaljno citao podatke koje je trebalo da citas...

P.S. Ne razumem tvoj poriv da se uvek nadmudrujes ili to samo ja uspevam da pobudim u tebi tu losu osobinu?
Na forumu smo da bismo pomogli drugima, a ne da bi se hvalili brojem istestiranih notebook-ova i procitanih knjiga. Pri tome si me citirao, rekao da nisam u pravu, bez ikakvog objasnjenja i doveo druge u zabludu. Da se ja nisam ponovo javila ispalo bi jos da 855GE podrzava memoriju na 333... Jednostavno mi nije jasno....
 
Da ne ispadne da samo ja pricam
nesharm je napisao(la):
Memoriju mozda mozes i da zamenis, ljudi su vec radili taj tip upgrade-a (dodavali PC2700 SODIMM u plocu koja podrzava samo PC2100), samo stavi najnoviji BIOS.
Da si se malo vise bavila notebook-ovima znala bi za ovu mogucnost,a ovako se cela ,,pamet,, svodi na upotrebu search tastera na google-u. Savet je da sledeci put duze pretrazujes,i nemoj se zaustaviti na prvoj strani koju izbaci jer ces neke stvari propustiti.

SoSo je napisao(la):
Mislim da je to ono sto coveka interesuje, a ne to koliko si ti intelovih notebook-ova testirao i to sto tom prilikom nisi detaljno citao podatke koje je trebalo da citas.

Ja se nisam ni hvalio kako sam testirao notebookove vec sam to naveo jer sam se u praksi mogao uveriti u ono sto ti citas na google-u.Da mi nisi podmetnula one datasheetove kako bi me ,,podsetila,, na ono sto znam ne bi usledila moja reakcija,ali verujem da si je smisleno izazvala.Sto se tice drugog dela onog sto si rekla-mogu poruciti da ti cinizam svakako ne stoji lepo..


SoSo je napisao(la):
P.S. Ne razumem tvoj poriv da se uvek nadmudrujes ili to samo ja uspevam da pobudim u tebi tu losu osobinu?

Pogodila si.Kombinacija prepotentnosti i google-search znanja svakako nisu nesto sto se svidja vecini ljudi ,a tek nacin na koji se obracas u svojim postovim.Kada bi ih procitala barem 2 puta svatila bi zasto izazivaju takvu reakciju..
 
nesharm je napisao(la):
CPU mislim da jedino mozes da kupis od nekog od ASBIS dilera, a graficku mislim nikako, posto neke barebook-ove koje sam gledao (barebone notebook) - svi su imali ugradjenu grafiku, bez mogucnosti zamene. Najgore dolazi - gde uopste da nadjes Mobility Radeon cip u maloprodaji kod nas?!?!
Memoriju mozda mozes i da zamenis, ljudi su vec radili taj tip upgrade-a (dodavali PC2700 SODIMM u plocu koja podrzava samo PC2100), samo stavi najnoviji BIOS.

Trinitrol te je lepo savetovao, izgubices mnogo manje para i nerava...


Kao prvo, ne nabavlja ASBIS jedini CPU-ove, a btw, ima i Radeon Mobility-a, samo ti ne gledas...:)
 
Ma jedva nadjoh negde na netu da je moj konkretan model (X1005EA) sa 855PM chipsetom, i to jedva nadjoh na jednom sajtu koji prodaje memoriju pa neznam baš koliko da im verujem ali nemogu da nadjem ni potrvdu ni opovrgavanje ove tvrdnje cak ni na HP-ovom sajtu (možda neznam da nadjem, tražio sam u product suport?)
Sve u svemu, ako je ipak to taj chipset, ima najnoviji bios koji, gle cuda :) donosi baš podršku za PC2700!
Sad još samo da potvrdim negde da je to taj chipset da nebih zeznio stvar pri promeni biosa i trećina posla gotova!
A što se HDD tiče netreba mi u skorije vreme takva "zver" jer ću onda,uz ostale izmene od 3h sata baterije i nečujne mašine da dobijem desktop replacement trajanje baterije i buku (pretpostavljam, logično bi bilo) :p
NAJLEPŠE HVALA svima na odgovorima,samo tako nastavite!
NAJBOLjI STE ;)
:crash:
 
Ukoliko nisi mazohista i parajlija, mani se sprorta koji si naumio. Na notebook-ovima se menja/dodaje memorija, HDD i to bi bilo to sto se tice operisanja unutrasnjosti. Modularnost notebook-ova je veoma limitirana zbog njihovog (danasnjeg) nacina izrade i to vazi za veliki procenat istih. Nesto veci broj bezbolnijih radnji mozes realizovati na desktop replacement modelima, sto kod tebe nije slucaj. Prodaj masinu i kupi drugu, izaci ce te jeftinije u svakom pogledu.
 
Optimus Prime je napisao(la):
Ja se nisam ni hvalio kako sam testirao notebookove vec sam to naveo jer sam se u praksi mogao uveriti u ono sto ti citas na google-u.Da mi nisi podmetnula one datasheetove kako bi me ,,podsetila,, na ono sto znam ne bi usledila moja reakcija,ali verujem da si je smisleno izazvaa.
Pitanje je jednostavno:"Da li si ti na nekom Centrinu sa 855GM (bez X)chipsetom stavio novi bios i da li je na tom notebook-u memorija radila na 333MHz na deafault-u?

Optimus Prime je napisao(la):
Kombinacija prepotentnosti i google-search znanja svakako nisu nesto sto se svidja vecini ljudi ,a tek nacin na koji se obracas u svojim postovim.Kada bi ih procitala barem 2 puta svatila bi zasto izazivaju takvu reakciju..

Zbog cega govoris u mnozini, zbog cega govoris o vecini ljudi? Ti drugi ljudi, one koje istina poznajem i one koje "znam" sa foruma ce mi reci, ako vec imaju sta da mi kazu, nije tvoje da govoris u njihovo ime. Mozda se ti ovde krijes iza nick-a i iza zajednice foruma, ali svi mi ovde smo individue sa svojim imenom i prezimenom i identitetom. Cak postoji par krugova (serviseri, dileri, novinari...)gde se medjusobno svi poznaju.
Zanimljiv mi je detalj da si ti prodao na desetine Foxconn ploca za Intel (ovo si rekao u jednom threadu-mrzi me da trazim link, mogu da zamislim koliko si prodao onda npr. Epoxa za AMD-hiljadu?), po ovom postu bi se reklo da si testirao stotine notebook-ova (ako si ih testirao svega nekoliko, onda tvoje iskustvo nije nista vece od mog-samo ja pazljivije citam i detaljnije proucim materiju koja me zanima) i da ti je sve u svemu prosla gomila kojekakvog hardvera kroz ruke... Kako je ona moguce da na jednom malom trzistu kao sto je nase i sa par sela od gradova te apsolutno niko ne poznaje?
 
:D :D Morao sam na pocetku da se ismejem posto vidim da ti je trebalo 6 dana da smislis odgovor,a siguran sam da je u postupku pisanja sto boljeg odgovora na ono sto sam rekao ucestvovalo jos par ljudi kao ,,tim za podrsku,, Pitao sam se ko je to ceo juceranji dan pretrazivao moje postove,ali kao sto se spominje u staroj poslovica neke ti se stvari same kazu..

SoSo je napisao(la):
Pitanje je jednostavno:"Da li si ti na nekom Centrinu sa 855GM (bez X)chipsetom stavio novi bios i da li je na tom notebook-u memorija radila na 333MHz na deafault-u?

Jednostavan odgovor: DA.

SoSo je napisao(la):
Zbog cega govoris u mnozini, zbog cega govoris o vecini ljudi? Ti drugi ljudi, one koje istina poznajem i one koje "znam" sa foruma ce mi reci, ako vec imaju sta da mi kazu, nije tvoje da govoris u njihovo ime. Mozda se ti ovde krijes iza nick-a i iza zajednice foruma, ali svi mi ovde smo individue sa svojim imenom i prezimenom i identitetom. Cak postoji par krugova (serviseri, dileri, novinari...)gde se medjusobno svi poznaju.

Kao prvo ja nisam govorio u ime vecine ljudi,vec sam naveo da se vecini ljudi prepotentnost i umisljenost ne svidjaju kao osobine,a ti bogme demonstriras i jedno i drugo,i povrh svega se cudis sto izazivas negativnu reakciju kod pojedinih ljudi koji ne zele da predju preko toga,kao sto sam ja.Najbolji primer za to je tred sa fedjom u kome si pozvala svog decka da se nadmudruje umesto tebe cim ti je ponestalo argumenata,a prica je vec presla u negativniju konotaciju posle par postova,a ti si se lagano izgubila i pustila drugima da biju tvoje bitke.Sve se to desavalo u sobi koju redovno pratim,tako da znam sta je bilo posredi.
Drugo,ja se uopste ne krijem ni iza cega niti imam razloga za istim,radim sa kompjuterima kao i mnogi ljudi ovde na forumu,to sto me ti(tvoj decko) ili neko treci ne poznaju me ni malo ne zenira.Ja ovo ne radim da bi bio poznat(vidjen) ili slicno vec zato sto volim,a ti slobodno nastavi da uzivas u svojim ,,Fancy IT,,krugovima,mene to stvarno ne zanima.

SoSo je napisao(la):
Zanimljiv mi je detalj da si ti prodao na desetine Foxconn ploca za Intel (ovo si rekao u jednom threadu-mrzi me da trazim link, mogu da zamislim koliko si prodao onda npr. Epoxa za AMD-hiljadu?), po ovom postu bi se reklo da si testirao stotine notebook-ova (ako si ih testirao svega nekoliko, onda tvoje iskustvo nije nista vece od mog-samo ja pazljivije citam i detaljnije proucim materiju koja me zanima) i da ti je sve u svemu prosla gomila kojekakvog hardvera kroz ruke... Kako je ona moguce da na jednom malom trzistu kao sto je nase i sa par sela od gradova te apsolutno niko ne poznaje?

Zaista zanimljiv detalj,medjutim kada vec nekoga citiras onda to uradi na pravi nacin.Dakle nisam do sada prodao ,,desetine,, ploca kao sto ti kazes vec preciznije 18,a za to se cesce upotrebljava rec desetak,cisto za tvoju informaciju.Uzgred,zanimljiva je tvoja ironija sa brojem prodatih epox ploca,ali verujem da te vec hvata nervoza posle par dana smisljanja onog sta ces reci.Dakle prodavao sam i prodajem i dalje epoxa,medjutim uopste nije tvoja stvar koliko je to u brojkama,niti mi pada na pamet da tebi iznosim neke brojeve,ili da se pravdam.Sto se broja testiranih notebookova tice - ni to nije tvoja stvar koliko je to u brojkama,ali je to svakako mnogo vise od broja notebookova koje si ti imala prilike da probas.Kada budes provrtela kroz ruke desetine komada onda se javi da nekog ucis pameti,a u suprotnom nemoj.

SoSo je napisao(la):
Kako je ona moguce da na jednom malom trzistu kao sto je nase i sa par sela od gradova te apsolutno niko ne poznaje?

A kazi ti meni ko si ti da kazes da me niko ne poznaje.CEO bencha ili mozda nadlezna za PR odnose.Uzgred,iz koje si ti velike metropole dosla kada ti je Beograd ili NS selo od grada?Mislim bas se pitam koji ces jos argument posegnuti kako bi dokazala nesto u sta jedino ti verujes..
 
Poslednja izmena:
Odustajem :)
I u vecini ostalih thread-ova uglavnom "pricas sam sa sobom" posto te vecina korisnika ignorise, samo cu im se pridruziti i priklonoti se mainstream-u ;)
 
Poslednja izmena:
SoSo je napisao(la):
Odustajem :)
I u vecini ostalih thread-ova uglavnom "pricas sam sa sobom" posto te vecina korisnika ignorise

:D :D Hvala ti za smesne trenutke.Ne znam samo kako mogu da pricam sam sa sobom kada ti odgovars na ono sto sam napisao,a i to bi voleo da nisam morao da uradim,ali sta cu kada volis da prozivas ljude(uzgred veoma losa osobina).BTW,ako smatras ,,ignorisanjem mene,, to sto drugi ljudi nece da se ukljuce u diskusiju i stanu na tvoju stranu onda imas stvarno ozbiljnih problema sa stavom..
 
mitnick je napisao(la):
Kao prvo, ne nabavlja ASBIS jedini CPU-ove, a btw, ima i Radeon Mobility-a, samo ti ne gledas...:)

Lepo, a gde da ga kupis u Srbiji?
 
OK ljudi tajm aut i svako u svoj ugao!!
Posto pojedini ne citaju dalje od naslova da ponovo pojasnim neke stvari:
Ja ZNAM da bi najlakse bilo da prodam moj notebook (uzeo bih mozda oko 800evra) i da kupim neki drugi sa tim karakteristikama ALI,kao sto rekoh vec nekoliko puta,nemam te pare jer najbolje sto sam mogao naci za najmanje para (oko 1600evra,a i to neznam otkud bih skupio) su Gericom EGO mislim da je model 1640,Gigabyte N512 i Acer TM 4001 LMi ali to je opet po kvalitetu za klasu ispod recimo Compaq-a,IBM-a... kako su me,verujem strucno,posavetovali ljudi iz PC Press-a i Digital!-a (ko zna,mozda bas neko od vas) trebalo bi izbeci takve kombinacije i to naravno i ja zelim jer zelim KVALITET u svakom pogledu a ne da sto jeftinije prodjem!!
Druga stvar,znam ja da su notebook-ovi visoko integrisane i komplikovane za upgrade ali pobogu pa ne dolaze proizvodjacima ploce sa integrisanim procesorima!!Zbog toga ZNAM da se to moze izvesti a sto se tice graficke tu sam samo pretpostavljao da je moguce zameniti posto vec nije u pitanju cip integrisan na ploci.
Trece,kao sto rekoh u pitanju je chipset 855PM te stoga neznam sta ste se toliko uhvatili za taj GM ili GME kad ja od toga nemam nikakve koristi!!Znaju oni na koje se ovo odnosi zato ako biste da se svadjate oko toga ko vise zna o tom chipsetu izvolite to preko PM!!
Sustina mog pitanja je bila da li je to moguce i isplativo OVDE u SRBIJI a ne uopste da li je moguce!!Ja sam ovaj laptop dobio od roditelja i nemogu tek tako da ga dam budzasto i da trazim 1000 evra od svojih da bih kupio drugi sa nesto brzim procesorom i boljom grafickom jer znam da oni to nemaju i nezelim da gladuju da bih ja imao malo bolji notebook od ovog vec bih hteo da postepeno u par faza dodjem do boljeg procesora i graficke a da pritom ne moram da cimam poznanike iz inostranstva da mi traze,pa da trazim ko ce da mi strucno zameni ili jos gore da ga saljem u inostranstvo i da na kraju neznam sta da radim sa mojim "starim komponentama"!
Dakle kratko i nadam se ovaj put jasno,DA LI JE MOGUCE DA JA TO OVDE,U DRAGOJ NAM SRBIJI,NARUCIM DEO,UPLATIM I KAD STIGNE ODNESEM I DA MI SE TO STRUCNO ZAMENI!?
P.S. mitnick posalji te cene?!
 
mitnick je napisao(la):
Kao prvo, ne nabavlja ASBIS jedini CPU-ove, a btw, ima i Radeon Mobility-a, samo ti ne gledas...:)

Zanimljivo :)

Jos zanimljivije je sto 99% notebokova trenutno nema uopste mogucnost upgradea graficke kartice, a i kada ima to su specijalizovana i zatvorena resenja kao kod npr. Elienver-a. U ostalim slucajevia graficki cip je zalemljen na ploci, kao i prateci VRAM.

Je bih voleo da mi kazes gde ima kartica sa ATi Radeon Mobility cipovima i koliko su, cisto kao orjentir da znam koliko to podize ukupnu cenu notebooka. Znaci mislim da bi bilo korisno reci koji je tip kartice u pitanju i koja cena.

NVidia npr. tek treba da standardizuje MXM slotove za nadogradnju grafickih kartica (zato pitam za tip slota kod te mobility radeon kartice koja ima da se nadje) kod notebookova i onda se eventualno moze pricati o nekakovom standardu tako da info ima Radeon Mobility koristi kao i žabi bicikl.

Pentium M 1.6 ima kod ASBIS-a, ali u okviru onog Prestigio programa kastomizacije notebook masine. Cini mi se da je model na 1.6 (2M L2) oko 300e.
 
Poslednja izmena:
TEroretski sto se tice upgradea. Kao sto rekoh: graficki cip je najcesce zalemljen na samoj ploci zajedno sa dodatnom memorijom. U Mini PCI slotu je Wajrles adapter u slucaju Centrino platforme. Procesor je u S479 lezistu, a memorija u odgovarajucim slotovima. Pored toga, teoretski, moguce je promeniti jos HDD (to je mozda, pored memorije, jos i najbezbolnije), opticki uredjaj tastaturu i bateriju :)

Hardovi, optika, procesori i memorija su standardni - ostalo je prakticno neizvodljivo pronaci na domacem trzistu, posebno ako je u pitanju neki stariji model.

Doduse HP/Compaq ima svoje predstavnistvo ovde, pa nabavka baterije verujem ne bi bila problem, a X1000 je skoro identican kao HP NX70x0

Inace taj X1000 dosta podseca HP NX7000 ili NX90x0 seriju. Spolja gledano skoro je identican seriji NX7000, pa ako hoces isto to, ali jace eto ti mozda resenja.
 
Poslednja izmena:
Hvala delimire,takve konstruktivne predloge cenim!
Ako nije moguca zamena graficke, mada me je jedan od posetilaca ubedio da jeste i da zna firmu u kojoj ih imaju,moracu onda da se"zadovoljim"zamenom memorije za brzu i procesora za brzi a sto se tice prodaje i kupovine drugog vec sam objasnio,za moj bih uzeo neku osrednju kintu ali posto sam student a moji zive i rade na selu nema sanse da dobijem nov ni na"kredu",tako da... toliko o tome!
Pozdrav svima ,)
:type:
 
Lomnica, na ovom mestu ces dobiti uglavnom konstruktivne i prijateljske savete. U tom svetlu cu ti ja dati i svoj, a to je da ne bacas pare na brzi procesor i brzu memoriju od te koja ti je sada u racunaru. Jedina stvar koja menja situaciju je da imas odlicnu prodaju sadasnjih komponenti, ali ukoliko to nije slucaj, bices veoma razocaran upgrade-om.
 
Pa to je ono... UGLAVNOM konstruktivne savete ali su se cele prosle nedelje samo svadjali medju sobom :trust:
Nisam te bas razumeo za ono"imas odlicnu prodaju sadasnjih komponenti"?
Mislis mogu dobro da prodam ili jeftino da kupim?
Neznam koliko i da li cu se uopste razocarati upgrade-om ali to je neophodno jer stize nova platforma (Sonoma) koja menja SVE,novi i mnogo jaci procesori,nova"vrsta"chipseta,nova vrsta graficke,memorije... mislim da ce samo ekran ostati isti i to mozda u polovini slucajeva jer u tu stize OLED ili nesto trece... :) A"najgore"od svega je sto to stize po skoro istoj ceni po kojoj se sada prodaju neki bolji Centrino modeli pa ce samim tim dosta pasti cena i mom kompu ali i uskoro"staroj vrsti"komponenata te ce mi biti jeftiniji upgrade a prodaja mog notebooka ce biti jos neisplativija!!
Pozdrav svima ,)
:type:
 
Šta ste se pa sad svi utišali?Ajde da čujem neke konkretne predloge?
Imam još jedno pitanje,koju eksternu TV+FM karticu bi mi preporučili?
Našao sam na Pakom-ovom sajtu neku MSI TV Anywhere od 75E ali neznam kakav je?Inače sam hteo nekog Terratec-a al kad sam video cenu... živa vatra :S: tj 165E,vredi li stedeti još nekoliko meseci i uzeti ovu više nego duplo skuplju ili je razlika suviše mala da bi opravdala cenovnu razliku?
Inače MSI ima Philips-ov a Terratec neki Panasonic-ov chip!
Pozdrav ,)
:type: :crash:
 
Nazad
Vrh Dno