Šta je novo?

Sta uraditi?

RaveN_

Slavan
Učlanjen(a)
01.09.2004
Poruke
180
Poena
320
AMD Duron 1200MHz
256 MB RAM
HD Maxtor 40GB
GeForce2 MX 400 64mb
ASUS A7V133-M


Predlozite mali upgrade :)

Ne trazim nishta spec. recimo da mi novije igre rade u 800*600 sa Medium detaljima i +72fpsa :D

Budzet max 200e :p
 
Krajnje jednostavno, zavisno od tvojih potreba. Kreni sa +256MB, zatim novi procesor (neki polovan XP bi tu legao bas fino) i na kraju graficku, recimo neki 9200-5200-9550... ako ti je frka za prostor na hdd, za sad uzmi samo rezac i rezi :)
Pozdrav
 
Upravo kao sto Omnik kaze, samo pripazi na procesor posto na tvoju plocu pasu samo XP-ovi sa Palomino jezgrom, znaci ne uzimaj T-bread A ili B. Eventualno bih promenio redosled nabavke, ako nemas lovu za sve u kompletu: RAM=>VGA=>CPU

Pozdrav!
 
Ja mislim da bi više dobio prelaskom na DDR platformu. Predlog: prodaš navedene komponente (trebalo bi da za njih uzmeš 90-100€), kupiš DDR ploču ( ima ih već od 20€),
256 MB DDR RAM-a(35€), najjeftiniji Barton/Sempron koji možeš da nađeš i grafičku minimum Radeon 9550. U zavisnosti od izbora ploče možda ti ostane dovoljno za još 256MB ili upgrade harda.
 
duskoo je napisao(la):
Ja mislim da bi više dobio prelaskom na DDR platformu. Predlog: prodaš navedene komponente (trebalo bi da za njih uzmeš 90-100€), kupiš DDR ploču ( ima ih već od 20€),
256 MB DDR RAM-a(35€), najjeftiniji Barton/Sempron koji možeš da nađeš i grafičku minimum Radeon 9550. U zavisnosti od izbora ploče možda ti ostane dovoljno za još 256MB ili upgrade harda.

E bas si ga dobro posavetovao. Prvo prelaskom sa SDR-a na DDR plocu u cenovnom rangu koji si naveo (to je neka ploca sa KT266 chipsetom) nece primetiti gotovo nikakvu razliku u brzini.
Takodje me interesuje kako si zamislio da Sempron ili Barton prorade na nekoj ploci od 20-ak eura, posto rade na 166Mhz? :)
Sta ce mu upgrade hard diska, kada coveka interesuju igrice? Jel' mu to 40GB nije dovoljno za tu svrhu?
 
Za 200€ uzmesh plochu i procesor A64 (imash vec polovnih plocha za po 70 € ukoliko se dobro secam), prodash plochu, procesor i memoriju i kupish 256 neke ddr400 memorije :) Samo ne znam kakva ti je situacija sa kucishtem :)
 
Ostavis svoj HDD, prodas ostalo za nekih 65-70evra. Dodas svojih planiranih 200e i kupis:
AMD Sempron 2200+ box
Epox 8RDA3I NF2 plocu
2x256MB PQI RAM-a
Asus A9550GE/TD 128M grafiku

NIje nista extra od masine, ali sve novije naslove ces moci da poteras bar u 800x600 i da se sit naigras.
 
Genghis Khan je napisao(la):
Za 200€ uzmesh plochu i procesor A64 (imash vec polovnih plocha za po 70 € ukoliko se dobro secam), prodash plochu, procesor i memoriju i kupish 256 neke ddr400 memorije :) Samo ne znam kakva ti je situacija sa kucishtem :)
I ostane da se sit naigra sa GeForce MX 400 :):):)
 
mislim da mi ova kombinacija bez menjanja ploche ne pashe, jer mi je integrisana zvuchna pa mi pravi probleme [ mic, joystick ... ]

Hard disk necu menjati jer mi je 40gb sasvim dovoljno ...

Nekako mi se najvishe svidja Srgijeva preporuka :)
 
shone190 je napisao(la):
I ostane da se sit naigra sa GeForce MX 400 :):):)
U svakom sluchaju dobice primetno ubrzanje a onda josh malko da sacheka i da ispazari neku polovnu grafiku (ovoj njegovoj cena skoro da nece ni pasti) i SUPER! Ovom kupovinom ipak sebi obezbedjuje veoma primetno povecanje brzine kompa i ostavlja extra osnovu za neku grafichku! Pre bih se "zrtvovao" josh mesec-dva sa a64 i mx400 :d
 
RaveN_ je napisao(la):
mislim da mi ova kombinacija bez menjanja ploche ne pashe, jer mi je integrisana zvuchna pa mi pravi probleme [ mic, joystick ... ]
Svaka ploca danas ima integrisanu zvucnu karticu, tako da ako ti je to jedini razlog onda gresis (osim ako ti je neispravna zvucna na ploci).
Pozdrav!
:wave:
 
shone190 je napisao(la):
E bas si ga dobro posavetovao. Prvo prelaskom sa SDR-a na DDR plocu u cenovnom rangu koji si naveo (to je neka ploca sa KT266 chipsetom) nece primetiti gotovo nikakvu razliku u brzini.
Takodje me interesuje kako si zamislio da Sempron ili Barton prorade na nekoj ploci od 20-ak eura, posto rade na 166Mhz? :)
Sta ce mu upgrade hard diska, kada coveka interesuju igrice? Jel' mu to 40GB nije dovoljno za tu svrhu?



Ja mislim da ga je dobro posavetovao. Jeste da ima posla, ali......znam....znam....ilovača....šta da radim, ali takav je posao.:d
Prodati ploču, proc, memoriju, grafičku i HDD.
Kupiti polovnu Abit KX7-333 ili sličnu (oko 30e), pa nov Sempron 2200+ BOX, pa 1x512 Mb Corsair VS DDR400 memorije. Predlog za HDD zato što lično smatram da treba imati HDD pod garancijom, a ne zbog kapaciteta. Znači uzeti 80 Gb sa 2 Mb cache-a nov. To je sve razlika od oko 110 Evra. Grafička vredi oko 20 Evra, znači za ostatak od 90 i tih 20 = 110 Evra, neka juri neku polovnu ATI 9500/9700Pro.
 
Genghis Khan je napisao(la):
Pre bih se "zrtvovao" josh mesec-dva sa a64 i mx400 :d
Da ali bolje mu je da uzme odmah bolju graficku i RAM, posto ce mu igrice bolje ici tako nego sa A64 i mx400, pa neka se i tih mesec-dva neceg naigra :):):)

E sada ozbiljno. Kupi neku NF2 plocu, sempron 2200+ i graficku 9550 za tih 200 eura, a kada prodas svoje komponente, dokupi jos 256MB memorije i uzivaj.
Jos ako to sve nadjes polovno, mozda ti i ostane para za nesto drugo, tipa veci HDD ili jos memorije.
Pozdrav!
 
Svaka ploca danas ima integrisanu zvucnu karticu, tako da ako ti je to jedini razlog onda gresis (osim ako ti je neispravna zvucna na ploci).
Pozdrav!
pa mislim da je do zvuchne ... mikrofon mi uopshte ne radi ... a dzojstik samo kad iskljucim zvuchnu ... ili mozda da kupim zvuchnu a plochu ostavim ?
 
Shone, ima ViaKT266A ploca koja je Sempron ready ..... PC Chips M811LU
Pozdrav
 
Ne diraj nista na tvom PCiju, jer nema svrhe, a skupljaj pare za novi komp. Jednostavno sve sto imas treba zameniti, jer u suprotnom ako das pare za graficku ostaje ti usko grlo CPU i RAM Ako uzmes CPU jaci ostaje Graficka i tako u krug. Kada bi pojacao RAM i CPU i VGA izadje (novcano) kao da si prodao to sto imas i kupio nov PC. TA konfiguracija je uskladjena i prate se komponente po snazi, unapredjenjem nekih od njih ostaju ti uska grla na tim ne zamenjenim komponentama. Treba ti oko 250e za KT400A, Sempron 2200+, 512MB DDR i ATI 9550, a ti vidi koliko mozes da dobijes za tvoje komponente (okvirno 60-tak e) pa spremaj 200-tinak eura za upgrade.
 
Tarmi Ricmi je napisao(la):
Shone, ima ViaKT266A ploca koja je Sempron ready ..... PC Chips M811LU
Pozdrav
haha!
Kako li sempron radi na toj ploci? Na 133MHz? E stvarno su carevi ti PC Chips!
Pozdrav! :wave:
 
Jja nisam verovao dok nisam video zvanicni bios na sajtu i sta on donosi.
Inace nova ploca je dzabe, i radi sasvim korektno.
Jedino je nisam probao sa Sempronom.
Da li radi sinhrono ili ne stvarno nemam pojma
Poz
 
Nazad
Vrh Dno