Šta je novo?

Beosoft i Gamer odlaze u proslost

na koju foru su oni prodavali čipovane konzole a da izbegnu kazne
još imam soni kec sa sve njihovom nalepnicom koji radi
 
To je tad bilo skroz normalno, nikakvih kazni nije bilo, mislim da zakon o pirateriji nije bio ni donešen. Čak si i igrice narezane kupovao opušteno po lokalima u gradu. Sećam se baš za segu dreamcast kad sam uzimao narezane igre u Brankovoj ulici odmah posle mosta. Neka kao gejmerska prodavnica ali su prodavali piratske diskove za konzole i pc. Zadnju čipovanu konzolu koju sam kupio bila je 2009. godine xbox 360 takođe legalno u radnji na Nbg sa sve garancijom. Tako da se ne sećam tačno godine kad su pirateriju koliko toliko zaustavili.
 
I ja se secam da je po gradu bilo prodavnica diskova,recimo za Audio diskove placao sam od 100 do 250 din,zavisi koji izvodjac je bio u pitanju,igrice sam kupovao na starom buvljaku,100 din po disku.
 
znam da je bilo da se kupi i ja sam kupovao, ali takođe su ih jurili panduri tako da je bilo nelegalno i tada

tako da me svakako čudi što se zvanično mogla kupiti konzola, a npr bio sam u sonijevoj radnji i kod njih nije bila čipovana pa su me uputili na beosoft :ROFLMAO:
 
Objavljeno - utorak, 9.07.2002. | 08:55
 
znam da je bilo da se kupi i ja sam kupovao, ali takođe su ih jurili panduri tako da je bilo nelegalno i tada

tako da me svakako čudi što se zvanično mogla kupiti konzola, a npr bio sam u sonijevoj radnji i kod njih nije bila čipovana pa su me uputili na beosoft :ROFLMAO:
Пандури си их јурили за "свој део" јер је тада и те како било легално. Закон није препознавао ино интелектуална права само локална фирми или уметника регистрованих код нас.
Objavljeno - utorak, 9.07.2002. | 08:55
Ово је било само за "сликање" а како би се задовољиле ино амбасаде које су притискали тада младу ДОС власт. Фабрика је одмах ослобођена али су задржали тада заплењену огромну серију, ако се не варам, Шакириних албума. Да би нешто урадили послали су делегацију да власник права над материјалом тужи 1 на 1 за пиратерију власнике фабрике. Власници фабрике су само послали адвоката и УСД 10.000 откупили права за Србију и регион (тада тешка црна рупа) и решили и тај проблем у дану. Чини ми се да је страним амбасадама највише сметала организована продаја ових дискова НАТО војницима у БиХ и на Космету у ненормалним количинама.
 
Poslednja izmena:
@dramle Nikome ništa tu nije smetalo. Svi su svesni bili da se neće preko noći promeniti. Kako si i sam rekao, bilo je to malo slikanja za početak.
Legalna piraterija je deo neokolonijalizma. Kulturno i konzumerizam osvajanje.
Imali smo nekada i GusariHub na SBB-u za koji su važile posebne DL/UL brzine, danas to niko ne pominje.

odosmo u Off-topic
 
Пандури си их јурили за "свој део" јер је тада и те како било легално. Закон није препознавао ино интелектуална права само локална фирми или уметника регистрованих код нас.

Ово је било само за "сликање" а како би се задовољиле ино амбасаде које су притискали тада младу ДОС власт. Фабрика је одмах ослобођена али су задржали тада заплењену огромну серију, ако се не варам, Шакириних албума. Да би нешто урадили послали су делегацију да власник права над материјалом тужи 1 на 1 за пиратерију власнике фабрике. Власници фабрике су само послали адвоката и УСД 10.000 откупили права за Србију и регион (тада тешка црна рупа) и решили и тај проблем у дану. Чини ми се да је страним амбасадама највише сметала организована продаја ових дискова НАТО војницима у БиХ и на Космету у ненормалним количинама.
Oduzeto je par desetina hiljada diskova koji su se nalazili cak u 3 Bg magacina a ne samo Sakirina serija.
A Bosna i Kosovo...pih, sica je odlazila tamo....
 
Posto smo otisli malo u off,evo malo da ozivim temu sa casopisima.Danas sam dobio zanimiljivu posiljku i uz pomoc clana pokusacemo da napravimo kolekciju skeniranih casopisa The Gamer koji se bavio iskljucivo PC igricama a posle i hardverom.Za pocetak evo prvi broj iz daleke 1998 godine,skromnih 40 stranica.

 
Vraca kroz vreme!
 
Procitao sam danas neki tekst gde pise da je izaslo 68 brojeva Gamer casopisa,da li moze neko da potvrdi tu informaciju..
 
poslednji broj koji ja imam u kolekciji je 68. tako da cini mi se da je to to
 
Jel' u Gamer časopisu (mislim da je naslovna bio Homeworld) bio poduži članak o RPG i FRP igrama, nastanak i razvoj od stonih do digitalnih?

Sećam se tog članka, rado bih ga ponovo pročitao.

Edit: Po stilu bih rekao da je ipak u pitanju časopis Kompjuterske igre a ne Gamer.
-c-Kompjuterske-igre-007-januar-februar-2000_slika_O_150415541.jpg
 
Poslednja izmena:
Posto smo otisli malo u off,evo malo da ozivim temu sa casopisima.Danas sam dobio zanimiljivu posiljku i uz pomoc clana pokusacemo da napravimo kolekciju skeniranih casopisa The Gamer koji se bavio iskljucivo PC igricama a posle i hardverom.Za pocetak evo prvi broj iz daleke 1998 godine,skromnih 40 stranica.

Hvala za ovo, pisao sam u The Gamer-u, bila su to zlatna vremena, pogotovu je bilo zabavno raditi u redakciji u tim pocecima, i doziveti razvoj casopisa i odziv citalaca.
 
Jel' u Gamer časopisu (mislim da je naslovna bio Homeworld) bio poduži članak o RPG i FRP igrama, nastanak i razvoj od stonih do digitalnih?

Sećam se tog članka, rado bih ga ponovo pročitao.

Edit: Po stilu bih rekao da je ipak u pitanju časopis Kompjuterske igre a ne Gamer.
-c-Kompjuterske-igre-007-januar-februar-2000_slika_O_150415541.jpg
U Gameru je objavljivano,mislim da nije jedan članak nego čitava rubrika, pisao Ranko Trifković, tamo negde 1999. godine.
 
@atila
Hoćeš li kačiti još neke brojeve Gamer-a?
Hvala na ovih 4 komada do sada.
 
Ja nisam ni znao da ima 4, skinuo samo jedan kad je javljeno na početku...
 
Isto, nisam primetio da je kačio nove, nije bilo obevaštenja.
 
Hvala,iskomplikovalo se bas,dva puta su me sekli hirurzi posto je lose bila zarasla rana. :(
 
@Atila88 Nemas pojma koliko si me obradovao danas sa novim skeniranim brojem. Hvala!
 
Meni je apsolutno ok. Nemam problema sa citanjem.
 
Hvala jos jednom na svemu ovome i izvini za maltretiranje u tom stanju 👍.
 
Nazad
Vrh Dno