Šta je novo?

Beosoft i Gamer odlaze u proslost

ZverBre je napisao(la):
koliko vidim ti i Uzelac ste se stavili u ulogu advokata vasheg lista i zato se sve ovo pretvorilo u tako zuchnu raspravu.Lichno smatram da niste kompetentni sagovornici odnosno da se za politiku lista nepitate vi vec neko drugi.

Koliko znam, a gore se moze procitati, ja sam svoju "advokaturu" objasnio i obrazlozio, na kraju si se i ti slozio.
Zasto sada ponovo, u krug ?

Za opis igara, lepo ti je receno, a Bojan je potvrdio, on niti pise opise niti se pita za njih, dakle nije kompetentan da ti govori kako se to radi u SK, pa ti nemoj da se vatas toga.

U tom pravcu stoga nemoj voditi diskusiju, jer kao sto si sam gore rekao, nema druge strane.
Tj. ako te zadovoljava da ti dajes kritiku i da ne dobijes odgovor, ok.

Mada, ovaj topic je odavo otisao od svoga naslova, valjalo bi ga zakljucivati.
Uskoro ce novi SK na trafike, pa taman kad izadje, ti procitaj pa javi svoje najnovije utiske u novom thredu, Ako budes zeleo, naravno.

Pozdrav!
 
Slazem se . Zatvori thread. Ovo vec odavno nema veze sa temom.

Pozdrav i tebi ;)
 
Svadjanje na forumima kod nas? Mislim da su nasi forumi bas forumi sa najmanje svadja izmedju clanova koji su tu sa razlogom, druga stvar ako uleti neko sa strane samo da bi nervirao ili pljuvao zato sto je procitao neki offtopic koji mu se ne svidja (i po pravilu se tice domacih igrackih medija). Ne mislis valjda da su to jedina desavanja na forumu i da sajt postoji zbog toga? Prosto je zalosno ako si samo to primetio kod nas. Inace upravu si kad kazes da su forumi privatni and HELL ima da postanu jos privatniji sa posebnim nacinom validacije i nivoima pristupa za nove clanove, da odvojimo trolove i decu od ljudi koji su tu sa razlogom. Kad smo kod toga...

Prosek godina? Pa nasa tema bi trebalo da privuce i mladje sto bas i nije slucaj u praksi, zbog toga sto su klinci uglavnom po CS forumima. Prosek godina kod nas je preko 20 to je sigurno, nismo matori a nismo ni klinci. Nadahnute rasprave? O hardware-u ili necemu sto tebe zanima sigurno nije bilo, ali o emulaciji, igrama na konzolama, starim igrama, novim igrama, anime-u pa i filozofiji imas non-stop. Ti ocigledno vidjas samo ono sto hoces da vidjas tamo a to su ti textovi o igrackim medijima i njihovi komentari koje pisu 'nadahnuti' hateri, u tom slucaju promasio si poentu sajta. Inace na tu SPOREDNU temu smo manje vise stavili tacku pocetkom ovde godine jer je privlacila pogresnu publiku na sajt, sto ne znaci da vise nikad necemo pisati o tome - vec da ima daleko vaznijih stvari koje treba pokriti (ne znam da li si provalio da imamo neke system sekcije na sajtu :d)

Nisam mislio da poredim benchmark i emuglx, to je tvoja 'ideja', samo sam hteo da ti pokazem na to koliko je posecenost kod nas velika kada pogledas koliko je glavna tema koju pokrivamo slabo zastupljena ovde... hint: glavna tema NISU fd-ovi textovi o SK-u.

Sto se tice karijere? eXX3D prica je jasna, napravili smo nove forume, novi sajt, uveli rubrike za sve sisteme, kacili vesti neko vreme, uveli opise igara ponovo... Nisu nas placali za to uopste a bilo je preveliko cimanje bez izgleda da od toga moze da bude nesto ozbiljno, i to je to. Nista nije 'propalo', mogli smo tako do danas da radimo (vidis da sajt postoji, nije se mnogo promenio samo nema vise originalnih textova) ali to bi bio samo waste of time. Jedan sajt iz entuzijazma kome posvecujem mnogo vremena je dovoljan doprinos domacem net-u od mene ;)

A Bonus, pa mozes da tumacis kako hoces ali istina je jedna, za bilo kakav casopis posvecen samo konzolama ovde nema trzista. Pun ti je ovaj thread vec objasnjenja te price. Zasto smo se prihvatili posla koji nema buducnost, pitas? Zato sto neka mega-zarada nikada nije ni bila glavni plan, vec sredjivanje casopisa koji je bio u katastrofalnom stanju. Sto se toga tice itekako smo uspeli, kao i da popravimo prodaju na neko vreme... a to sto nismo hteli da nastavimo da radimo za dz. kad je u Beosoft-u nestalo love to bi valjda trebalo da ti bude jasno. Sve ovo nije nikakvo 'merilo kvaliteta' rada mene i ekipe sa EmuGlx-a vec samo istina o stanju domace igracke scene ovde. Tako da vidis da nista 'cega smo se uhvatili' nije 'prslo' zbog nas, niti je EmuGlx koji eto postoji i dalje i radi punom parom, nebitan i neuspesan sajt na kome visimo samo ja i [fd]. To je samo nesto sto tebe ne interesuje pa stoga nisi ni svestan koliko je to mesto unikatno kada je domaci net u pitanju, a mozda i svet (kad objavimo eng. verziju bice).

Prosto ne znam zasto ti ovo objansjavam, nije ni prvi put da pisem, ali ako sam ti pomogao da bar malo promenis pogled na nas i resis se nekih haterskih predrasuda onda sam uspeo.

Sto se samaranja tice - samo napred, i samo pazi na to da svaka akcija pravi reakciju :smoke:
 
ZverBre je napisao(la):
Naravno da ima potrebe zavrishiti celu igru ako hoces objektivno da napravis...

Sto se tice staza i automobila uvek postoje sifre :D.

Evo ovako, stvarno kazem ti mrzi me da se prepucavam. Pogledaj gde je ovaj thread otisao, ja se prepucavam sa tobom a FD sa sasom. Samo sto je najgore oni su polako presli na uvrede licne prirode. To ne zelim da se dogodi izmedju nas dvojice. Dakle stvarno ovo ne vodi nikud. Evo ja te pozivam na pomirenje i izvinjavam se ako sam te icim uvdredio ovde. Tvoje misljenje protiv moga... mi tako mozemo do sutra. Na ovaj forum se nisam uclanio da bih se prepucavao vec iz nekih drugih razloga. Dakle ako mene pitas... KRAJ. OK?
 
n4l je napisao(la):
Sto se samaranja tice - samo napred, i samo pazi na to da svaka akcija pravi reakciju :smoke:
Evo ga, n4l citira Kuzmu :trust:

@fd

Nisi mi odgovorio prijatelju apropo price da Janu Cmeliku i ostalim novajlijama u SK treba dati da opisuju kljucne igre, ili mega naslove za taj mesec, mogu li ja da tom logikom preuzmem mesto n4l-a na sajtu, npr. odrzavam forum/sajt, piskaram vesti, pljujem SK svakog meseca?? Ili moram da se kalim zarad vasheg cenjenog poverenja, mada bih ja odma na vrh :D :wall:


@Zverbre
Da bi napisao review ne morash nijednu igru da predjesh celu, tvojom logikom recimo zanr strategija uopshte ne mozesh opisati dok ih ne izgustirash u multiplayer-u par meseci, radi shto objektivnijeg opisa i ocene. Zamisli koliko bi onda opisi kasnili, izgubili bi svaku draz. Opis igre treba da ti da kakvu takvu predstavu o tome shta mozesh da ocekujesh od naslova. NARAVNO da je bolje preci celu igru, ali rokovi su kratki za opise, listovi uvek moraju biti aktuelni, tako da je to praksa svih listova stranih//domacih, mada se vecina autora trudi da opishe igru nakon shto je zavrshi. Treba znati i da strani listovi imaju prednost jer dobiju igru recimo nedelju dana pre nego se ista pojavi u prodaji, pa mogu danonocno da je prelaze. Recimo Far Cry si mogao najobektivnije da ocenish nakon izlaska Dooma 3 i Half Life-a 2, shto je cini mi se magicni Kuzma i ucinio :p Starcraft recimo je po izlasku dobio ocenu 80%, a danas bi dobio 100%. Ko razume dobrodoshao je, a ko ne (FD citat> "..neka sadi krompir ili shta ti ja vec znam.."

:,,:
 
niple je napisao(la):
Nisi mi odgovorio prijatelju apropo price da Janu Cmeliku i ostalim novajlijama u SK treba dati da opisuju kljucne igre, ili mega naslove za taj mesec, mogu li ja da tom logikom preuzmem mesto n4l-a na sajtu, npr. odrzavam forum/sajt, piskaram vesti, pljujem SK svakog meseca?? Ili moram da se kalim zarad vasheg cenjenog poverenja, mada bih ja odma na vrh :D :wall:

Ne znam zašto očekuješ da budem naročito motivisan da ti odgovorim kada konstantno koristiš jednu neistinu - pljuvanje nije nešto što mi radimo, nego kritika. Pljuvanje je često vulgarno navođenje mana bez ikakvog obrazloženja što nikada nećeš naći u mojim tekstovima. Uzgred, za ovih 5 godina objavljivali smo prosečno 3-4 kritike GODIŠNJE na račun SK.

Po tvojoj definiciji, SK kupi debile sa ulice koji nemaju pojma sa životom. Ja sam mislio da je SK ozbiljan časopis u kome ne može svako da piše i u kome postoje određeni kriterijumi neophodni da se neko uopšte zaposli. Stoga, mislim da svaki novi član može da dobije poneki veliki opis već u startu umesto šikaniranja sa bednim igrama. Moraš dati poverenje tim ljudima, ako si već odlučio da mogu da pišu za tebe.

Pitanje ti jako...naivno. Održavanje sajta i pisanje opisa definitivno nije ista stvar, veruj mi. Ali da imam časopis, da, ako zaključim da ti je probni tekst odličan, sigurno te ne bih ponižavao opisima bednih naslova niti bih sebe predstavljao kao nedodirljivog.
 
Poslednja izmena:
Po tvojoj definiciji, SK kupi debile sa ulice koji nemaju pojma sa životom. Ja sam mislio da je SK ozbiljan časopis u kome ne može svako da piše i u kome postoje određeni kriterijumi neophodni da se neko uopšte zaposli. Stoga, mislim da svaki novi član može da dobije poneki veliki opis već u startu umesto šikaniranja sa bednim igrama. Moraš dati poverenje tim ljudima, ako si već odlučio da mogu da pišu za tebe.

Pitanje ti jako...naivno. Održavanje sajta i pisanje opisa definitivno nije ista stvar, veruj mi. Ali da imam časopis, da, ako zaključim da ti je probni tekst odličan, sigurno te ne bih ponižavao opisima bednih naslova niti bih sebe predstavljao kao nedodirljivog.

vi sa emugalaxy-ja ponasate se kao razmazena deca, da li vama cenjenim "entuzijastima" rec profesionalizam znaci nesto? nije valjda toliko bitno da li je dobra igra ili ne ti svoj posao radis ozbiljno i odgovorno, nisu placeni da uzivaju u igranju nego kao kriticari, da li si video da se filmski kriticari svuda guraju da kritikuju samo dobre filmove... oni dobijaju pare za to sto rade, o kakvom ponizavanju pricas? odgovorio sam ti vec na exx3d diskusiji da je neistina kako "novi" autori dobijaju samo lose naslove, zapadne svakome poneki hit. jedini problem je sto autori nisu uvek kompetentni da pisu o odredjenim igrama i ne snalaze se najbolje sa nekim zanrovima, ali smesno je ocekivati ne znam sta od tih tridesetak stranica. i taj recnik koji koristis, "debili sa ulice", "ponizavanje i sikaniranje", "patoloska mrznja", "nedodirljivi", nacin na koji razgovaras sa sashom, stvarno mi nisi jasan.

eXX3D prica je jasna, napravili smo nove forume, novi sajt, uveli rubrike za sve sisteme, kacili vesti neko vreme, uveli opise igara ponovo... Nisu nas placali za to uopste a bilo je preveliko cimanje bez izgleda da od toga moze da bude nesto ozbiljno, i to je to. Nista nije 'propalo'

zasto ste se onda dohvatili toga na prvom mestu?
 
evo vratili smo se na temu.... not

Evo ga, n4l citira Kuzmu
Ako si svo svoje znanje pokupio od njega onda to moze da ti bude citat Kuzme, ali ako si citao nesto sto nije SK mozda i provalis da je to neko pre njega rekao.

@fd
Nisi mi odgovorio prijatelju apropo price da Janu Cmeliku i ostalim novajlijama u SK treba dati da opisuju kljucne igre, ili mega naslove za taj mesec, mogu li ja da tom logikom preuzmem mesto n4l-a na sajtu, npr. odrzavam forum/sajt, piskaram vesti, pljujem SK svakog meseca?? Ili moram da se kalim zarad vasheg cenjenog poverenja, mada bih ja odma na vrh
Ako imas cime da se dokazes, da provalimo da nisi folirant ili neznalica, da imas neko iskustvo dobio bi neko mesto verovatno, ne na vrhu ali negde - sa mogucstvom da napredujes ako si dovoljno iskren. Da znas bilo sta o EmuGlx-u osim "pljuju SK br'te zasu vastra", znao bi da SVAKO ima sansu da proba da napise nesto za sajt. Jan Cmelik i vecina SK novajlija imaju 00% iskustva i treba da se nauce malo, ali sa sadasnjom politikom SK-a oni nece dobiti glavne igre sve dok su 'legende' zive, bez obzira sto je tim legendama vreme odavno proslo. I zilioniti put, pljuvanje SK-a ne znam gde si video? Mi smo pisali samo kritike kroz cinjenice, a ni to nije tema sajta.

vi sa emugalaxy-ja ponasate se kao razmazena deca, da li vama cenjenim "entuzijastima" rec profesionalizam znaci nesto?
Da neko ne zaboravlja da smo 'mi deca sa EmuGlx'-a imali i profesionalnih izleta, recimo sa Bonusom... ali ne to je u tvojoj knjizi ipak velika propast i dokaz kako nemamo veze sa zivotom, tj. kako rece Sasa lose su nam menadzerske sposobnosti :banana:. Sure... Ono sto smo mi radili i ono sto je bilo do nas je bilo itekako profesionalno, steta stvarno sto sve nije bilo do nas, ali nema veze... bice drugih prilika.

zasto ste se onda dohvatili toga na prvom mestu?
Ovo bese pitanje za eXX3D? Zasto? Recicu ti zasto... zato sto me je novi vlasnik pozvao i pitao da pomognem. Jel ti to dovoljno ili me ne poznajes uopste?
 
Poslednja izmena:
n4l je napisao(la):

Cekaj bre decko, sta si ti rekao, da nema vise tvojih javljanja ? Pa majku mu, jel si ti neki covek od reci ili vec u prvom obracanju ispadas lazov ? ;)

Pozdrav!

p.s. naravno da ocekujem reakciju, samo se nadam da si dovoljno veliki decko da ne moras bas da places
 
padawan je napisao(la):
vi sa emugalaxy-ja ponasate se kao razmazena deca, da li vama cenjenim "entuzijastima" rec profesionalizam znaci nesto? nije valjda toliko bitno da li je dobra igra ili ne ti svoj posao radis ozbiljno i odgovorno, nisu placeni da uzivaju u igranju nego kao kriticari, da li si video da se filmski kriticari svuda guraju da kritikuju samo dobre filmove... oni dobijaju pare za to sto rade, o kakvom ponizavanju pricas? odgovorio sam ti vec na exx3d diskusiji da je neistina kako "novi" autori dobijaju samo lose naslove, zapadne svakome poneki hit. jedini problem je sto autori nisu uvek kompetentni da pisu o odredjenim igrama i ne snalaze se najbolje sa nekim zanrovima, ali smesno je ocekivati ne znam sta od tih tridesetak stranica.

Naravno, potpuno je u redu što 10 godina čitamo samo mišljenje Gradimira Joksimovića o svakom Colinu, FIFA-i, NBA Live-u. Naravno, OK je opisivati svaki bezvezni golf dok god to nije Tiger Woods. Posebno je fantastično neopisivati nijedan NFL a umesto toga forsirati bezvezne point&click igre zato što to hoće neko iz stare garde. Fenomenalno je opisivati igru staru pola godine i još je staviti kao naslov meseca, opet na insistiranje člana stare garde. I pored svega, genijalno je da se saradnicima ne dozvoljava izbor toga što će opisivati.
Nemoj molim te da mi držiš govor o profesionalizmu, veruj mi da on ne mora da bude kao "profesionalizam" u Svetu Kompjutera kojeg toliko idealizuješ.

nacin na koji razgovaras sa sashom, stvarno mi nisi jasan.

Sreća moja pa se Saša ponaša 2 puta gore, ali ti to kao ne vidiš. Sreća pa nisi pristrasan u tom pogledu, siroti Saša. Sreća pa nije napisao gomilu gluposti i neistina o meni i sajtu.
Stoga, lako je zaključiti da nema potrebe da se raspravljam sa tobom, uštedeću nam obojici vreme. Tvoji stavovi i tvoja razmišljanja dok god su ovako sročena me uopšte ne interesuju. Niti ću ti čitati odgovore, niti ću davati komentar na njih, očigledno je to jedini način da se ovaj topic završi.
 
forsaken demon je napisao(la):
Niti ću ti čitati odgovore, niti ću davati komentar na njih, očigledno je to jedini način da se ovaj topic završi.

Pametniji popusta, dok glupak nastavlja da prica i prica i prica ... ;)
 
Sasa je napisao(la):
Cekaj bre decko, sta si ti rekao, da nema vise tvojih javljanja ? Pa majku mu, jel si ti neki covek od reci ili vec u prvom obracanju ispadas lazov ? ;)

Pozdrav!

p.s. naravno da ocekujem reakciju, samo se nadam da si dovoljno veliki decko da ne moras bas da places
lol smesan si mi sada ali vidi... ja stvarno nisam planirao da pisem bilo sta ovde da si ti ispostovao to sto sam ja rekao. Ali ne... morao si da odgorovis ovde umesto da mi se javis na EmuGlx ili na private. So anyway... I'm out of here. :wave:
 
Stoga, lako je zaključiti da nema potrebe da se raspravljam sa tobom, uštedeću nam obojici vreme. Tvoji stavovi i tvoja razmišljanja dok god su ovako sročena me uopšte ne interesuju. Niti ću ti čitati odgovore, niti ću davati komentar na njih, očigledno je to jedini način da se ovaj topic završi.

ok.
 
Da se javim malo u vezi opisa igara. Opis igre je čisto subjektivno viđenje iste. Ako autor da ocenu 32 (Armies of Exigo) to je njegovo mišljenje i treba ga poštovati. Međutim - SK treba da nastavi trend da u opisu igara stavi još nečije mišljenje. Recimo, ako ste čitali opis DOOM 3 gde su skoro svi članovi redakcije dali svoja mišljenja o igri ukratko i koja su bila podeljena Od hvaljenja do pljuvanja iste. Znači, jedan lik treba da opiše igru a barem još dvojca da je igraju i u kratkim crtama iznesu svoja mišljenja i ocene. Ne znam u kom sam stranom časopisu video da krajnju ocenu igre daju tri člana redakcije koja su eksperti u datom žanru. Krajnja ocena je prosek njihovih ocena, stim da se vidi koju je ocenu dao svako od njih, tako da čitaoci koji su privrženiji (ukusu im se poklapaju) nekom od njih uzimaju njegov sud u obzir.

Ja lično, kad nabavljam neku igru ne uzimam preterano ocenu koju je autor clanka dao istoj. Pročitam tekst, ali se i malo se raspitam na netu, pitam nekog na forumu da li ju je igrao ili pitam svog omiljenog pi... ovaj distributera o istoj i narucim je ako smatram da je dobra.
 
blue je napisao(la):
Ne znam u kom sam stranom časopisu video da krajnju ocenu igre daju tri člana redakcije koja su eksperti u datom žanru. Krajnja ocena je prosek njihovih ocena, stim da se vidi koju je ocenu dao svako od njih, tako da čitaoci koji su privrženiji (ukusu im se poklapaju) nekom od njih uzimaju njegov sud u obzir.

Najtiražniji svetski časopis o video igrama GamePro radi nešto tako, tj. konačna ocena se bazira na mišljenju više ljudi koji su eksperti za žanr, mada se tu ne radi direktan prosek ocena koliko sam ja shvatio.
 
Zao mi je sto je Gamer propao, ne zbog nekog njegovog kvaliteta vec zato sto nam ovako ostaje jedan jedini SK bez konkurencije, a svuda gde ne postoji konkurencija znate sta se desava...

Gamer sam kupovao i uglavnom citao, kupujem i SK ali opise igara retko citam jer ne vidim neki smisao u citanju opisa za igru koju sam vec igrao.

Jedno je sigurno treba nam jedan cisto Gamerski ozbiljan casopis. U principu kada bi imao ko da potegne inicijativu u Politici mogli bi napraviti jedan HW-SW casopis i jedan Gaming. trziste je dovoljno veliko a Polikita ima mogucnost da smanji cenu proizvodnje.

@ off topic: Abe ima da dodjem i da vam pobacam bombe svima. Pre nego da postujete procitajte naziv teme. Ako imate medjusobnih problema raspravljajte van foruma ili na pm, ali ne vi ste svi toliko optereceni medjusobnim mrznjama zavistima i ostalim glupostima i kompleksima da zelite da se javno o tome prica, da to mogu da citaju i drugi, da se pljujete i vredjate, da se lepo vidi ko smo i sta smo.
Citam ovde gomilu vasih gluposti i ne mogu da verujem da niko ne reaguje.
 
Bilo bi dobro da imamo online arhivu gamerskih casopisa koji su izlazili, Bonus, Gamer...Skenirati sve stare brojeve koji su jos u zivotu i okaciti na sajt. Projekat ovakvog tipa http://journal-club.ru/
Ako rusi mogu da imaju arhivu casopisa iz doba revolucije, mozemo i mi.

WhEMze0.jpg
 
Inače postoji časopis Gamer i sada, mada to nije onaj stari.

stari

attachment.php


novi

25498344_10155445340604495_3462349201724617227_n.jpg
 
Ovaj novi "Gamer" je preimenovani Screenfun.
 
Taj preimenovani ScreenFun je toliko precenjen. 200din a prepun reklama unutra. Pa onaj digitalni Playzine je besplatan a ima manje reklama ...

Trebalo mi nedavno sitno za voz, odem na kiosk, reko ovaj krš je 50-60din taman, nisam ni gledao.
 
Da vaskrsnem temu.

SSScdvS.png


Pa ako ima zainteresovanih, da okacim na neki fileshare.
 
Ej mladosti, kad se samo setim... ja naloženi klinac, ludeo sa GTA2, onda bio onaj urednik (Beše se Uroš zvaše?) koji je pisao tako ložačke tekstove za nas klince i izašao GTA 3, a on još kroz tekst provlačio valjda Sunshine i VIP/Juice ... eee mladosti...
 
Ajd okači stvarno, voleo bih tako nesto u kolekciji. Hvala unapred.
 
Bio je dobar zato što su ga pravili gejmeri za gejmere. Quake i CS su se igrali i u noći kad se završavao broj :D
 
Nazad
Vrh Dno